Forum Forum pracyOferty - zatrudnię

Uwaga na firmę IT Kontrakt

Uwaga na firmę IT Kontrakt

DBA_ / 188.124.170.* / 2012-12-05 18:26
Każą podpisywać śmieszne umowy dotyczące poufności i konkurencji pod groźbą zapłacenia 5k kary, umowa obowiązuje aż 3 miesiące. Lepiej wyszukać ogłoszenie bezpośrednio od pracodawcy, niż być rekrutowanym przez nich i tracić czas. Poza tym zmieniają nazwę stanowiska podczas trwania rekrutacji. Osoby pracujące tam są strasznie "pyskate". Nie polecam!
Wyświetlaj:
kontraktowiec744 / 193.105.122.* / 2013-02-28 13:07
Witam.

Jestem pracownikiem kontraktowym w firmie IT Kontrakt od prawie dwóch lat. Wszystkie warunki omówione i przedstawione podczas wstępnej rozmowy o współpracy zostały dotrzymane. Tak było w moim przypadku. Firma jest typową firmą leasingującą swoich pracowników do klientów, z którymi została nawiązana umowa o stałej dostawie specjalistów. Jeśli ktoś się decyduje na prowadzenie własnej działalności oraz pracę na podstawie typowego kontraktu musi się liczyć ze zmniejszoną stabilnością pracy niżeli w przypadku zatrudniania na podstawie umowy o pracę. Głównym plusem takiej współpracy jest oczywiście wynagrodzenie oraz możliwość dopracowania warunków umowy. Minusem niestety jest ryzyko z jakim się trzeba liczyć przy stabilności projektu. O wiele trzeba walczyć własnymi rękoma.
Reasumując firma IT Kontrakt jest firmą rzetelną i z pewnością dotrzymującą słowa. Ja osobiście jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Współpracownik ITK / 193.0.242.* / 2013-02-11 11:10
Ja mam wręcz przeciwne doświadczenia a współpracuję z ITK od wielu miesięcy, dla różnych klientów. Wiem że to może się różnić w zależności od osoby z którą się załatwia współpracę ale miałem konktat z 3 różnymi, na różnych stanowiskach i standard był co najmniej zachowany a często przekroczony.

Co do treści umowy to w skrócie mogę powiedzieć tak - co sobie wynegocjujesz to masz. I działa to nie tylko w ITK bo podpisywałem umowę o współpracy także z innymi firmami (nie tylko pośrednikami) i zawsze tak było. Jak jakiś zapis mi się nie podoba to go kwestionuję i albo udaje mi się doprowadzić do usunięcia/zmiany albo, w najgorszym wypadku, otrzymuję wyjaśnienia dlaczego on jest, w jakich przypadkach może zostać użyty i jakie są dla mnie skutki. Czyli wszystko zależy od umiejętnej komunikacji.

W przypadku ITK nigdy nie zdażyło mi się żebym w umowie miał co innego niż było ustalone wcześniej. Jeśli zauwazyłeś coś takiego wystarczyło spytać i wyjaśnić.

Genralnie, mogę polecić ITK również za elastyczność w podejściu do różnych problemów bo te prędzej czy później się pojawią po którejś z 3 stron zaangażowanych w pracę. Pojawiały się i u mnie ale nigdy nie miałem poczucia że zostałem zostawiony samemu sobie.
Agnieszka Droździk / 87.105.164.* / 2013-01-24 16:31
Pracuję w IT Kontrakt, na co dzień prowadzę projekty rekrutacyjne i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby specjalista był do czegokolwiek przeze mnie zmuszany, tak więc śmiało chciałam zrobić sprostowanie do określenia "każą podpisać umowy" - umowy są- owszem- ale ich podpisanie lub nie jest wynikiem obustronnej negocjacji i rozmów.
Co do "pyskatych osóbek" - nie wiem kogo autor ma na myśli, ale uważam, że nie powinno się jedną wypowiedzią uderzać w osoby, które na coś takiego nie zasłużyły.Myślę,że wszystko można sobie wyjaśnić, trzeba tylko chcieć.

Najnowsze wpisy