Forum Forum ubezpieczeńInne

Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady

Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady

Money.pl / 2006-02-08 10:49
Komentarze do wiadomości: Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady.
Wyświetlaj:
Pawelsiew / 83.5.48.* / 2006-05-04 12:19
Chciałem się dowiedzieć, bo zakupiłem samochód po wypadku i nie otrzymałem ubezpieczenia OC iż właściciel wcześniej sprzedał ten pojazd innej osobie jakieś 3 miesiące temu a ja zakupiłem go właśnie od tej osoby (bez OC iż ta osoba go nie ubezpieczała i nie rejestrowała na siebie).
I teraz mam pytanie czy musze wymawiać ubezpieczenie OC skoro nie wiem gdzie było zawarte i go nie posiadam.
syfiasty kraj / 85.128.16.* / 2006-04-17 22:06
to juz widzę ogłoszenia ja lat 20 kupie auto z polisą w dobrej cenie
Ryba / 83.9.28.* / 2006-04-26 22:47
Wy zupełnie nie rozumiecie tej ustawy i zapisów w niej. Jestem w szoku czytając wasze wypowiedzi. IGNORANTIA IURIS NOCET !
anetasd / 212.2.100.* / 2007-01-09 11:18
Ja tez znam lacine i greke ale nie uzywam ich zeby obrazac ludzi, ktorzy maja powazne problemy, Ty jak podejzewam chodzisz pieszo i tak pozostanie zawsze
belmondo / 83.9.25.* / 2006-06-01 20:39
baranie jeden rozumiemy ustawy tylko ta akurat ustawa jest tak napisana aby wyludzic pieniadze od ludzi i zatrzymac goscia przy swojej firmie to chyba dla kazdego jest zrozumiale
ss / 213.199.235.* / 2006-05-15 10:09
A ty, skoro wiesz wszystko najlepiej to pewnie jestes najmadrzejszy w tym kraju...cwaniaku jeden
toja / 83.8.59.* / 2006-04-12 00:43
BEZPRAWIE STAŁO SIĘ PRAWEM! To nic innego jak nadanie większych praw kupującemu, który może kontynuować ubezpieczenie zbywcy. Łyka w ten sposób haczyk zastawiony przez ubezpieczyciela, który ma już przyszłego klianta na 90%. Po d...pie dostaje sprzedający, który nie może się ubiegać o zwrot składki, jeśli kupujący nie wypowie ubezpieczenia. Jestem ciekaw jak długo ta idiotyczna ustawa będzie istnieć? Nie mówie już o podwojnych skladkach. PS. To kontynuację polisy powinno się zgłaszać w ciągu 30 dni, a nie jej rezygnację!!!
griszau / 83.21.73.* / 2006-04-13 10:55
Mam do Panstwa pytanie. Jezeli okaze sie, ze doszlo do kolzji samochodowej a ja nie mialem zaplaconej skladki to wiadomym jest ze koszty pokrywa UFG, a ja place kare. Natomiast w przypadku rutynowej kontroli policji okaze sie, ze nie mam zaplaconej skladki. To czy popelniam wowczas jakies wykroczenie?
elina / 217.173.189.* / 2008-08-31 13:10
Obecnie OC chroni Cię nawet jeśli nie opłaciłaś składki / raty, koszty pokrywane są z Twojej polisy OC, a zakład ubezpieczeń ma prawo windykować należna składkę.
Jeśli podczas kontroli policyjnej nie okażesz ważnego ubezpieczenia OC, to policjant zatrzyma Ci dowód rejestracyjny pojazdu, a po Twoje autko podjedzie laweta, żeby odwieźć je na policyjny parking, oczywiście płatny.
FRAJER / 81.168.255.* / 2006-04-12 23:05
Jasne a jak ktoś kupi samochód z 5 umowami ubezpieczeniowymi ????
Ciekawe kto i ile dostał w łape za wprowadzenie takiego bubla.
firmy ubezpieczeniowe już zacierają ręce i czekają na nowych FRAJERÓW !!!
Czym się do cholery zajmuje rzecznik praw ubezpieczonych pewnie też dostał w łape.
Chory kraj.
obserwator / 83.20.232.* / 2006-03-25 16:36
Wszyscy narzekają tutaj na automat z pzedłużaniem polisy - ciekawy jestem jak by się czuli, gdyby tego nie było i zapomnieliby samemu ubezpieczyć się. Jeden dzień gapiostwa kosztuje 2000 zł a jeśli do tego spowoduje się stłuczkę, to trzeba naprawić samochód poszkodowanego z własnej kasy. Nie bronie TU ale może pomyślicie z tej strony i wtedy może to prawo nie będzie takie chore.
pracownica InterRisk SA / 83.168.75.* / 2009-03-13 22:51
Popieram
Ja akurat jestem pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego, ale to nie ma nic do rzeczy, jedynie chyba to, że lepiej rozumiem przepisy.
Po pierwsze OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i zasada, że OC w razie braku wypowiedzenia w ciągu 30 dni od U K-S automatycznie przechodzi na nabywcę pojazdu została stworzona ze względu na OCHRONĘ obywateli (przyszłych poszkodowanych). Kiedyś było tak, że OC wygasało z dniem sprzedaży pojazdu i wiecie jaki był skutek? - większość ludzi jeździła bez OC. To teraz wyobraźcie sobie jakie kary były nakładane przez UFG za brak ubezpieczenia!!! A 30 dni to wydaje mi się, że to dość czasu, żeby przesłać lub dostarczyć do TU wypowiedzenie, zależy tylko jak bardzo ktoś jest w ogóle zainteresowany tematem ubezpieczenia. Bo najczęściej to ludzie się interesują, ale już po fakcie, jak dawno minie 30 dni i zakład ubezpieczeń przyśle np. ratę do zapłaty, to wtedy jegomość budzi się z reką w nocniku, że ja nie wiedziałem.... A wystarczy jeden telefon do TU, żeby wszystkiego się dowiedzieć.
Niestety, ale nieznajomość prawa i ustaw nie upoważnia nas do jego nieprzestrzegania.
Także proponuję na przyszłość wszystkim kupującym, aby nieco bardziej zainteresować się kwestią ubezpieczenia w danym TU, bo akurat w kwestii czy dokonywać rekalkulacji i w jakim przypadku każdy zakład ubezpieczeń ma swoje wewnętrzne wytyczne i wystarczy się tylko zainteresować.
A jeśli chodzi np o zarzut, że zbywca na tym traci, to trzeba wziąć to pod uwagę w momencie sprzedaży i jeśli nabywca zamierza korzystać z naszej polisy to wystarczy zwiększyć cenę o koszty ubezpieczenia. Natomiast jeśli nabywca zrezygnuje w ciągu 30 dni to zbywca zawsze może napisać wniosek o zwrot składki z OC i odzyskać niewykorzystaną część składki.
W przypadku, gdy kupujemy samochód i zbywca nie przekazał nam polisy OC, a my nie wiemy czy dany pojazd jest w ogóle ubezpieczony lub gdzie, należy dowiedzieć się w UFG, który dysponuje tymi informacjami na bieżąco. Także nie ma tlumaczenia, że nie wiedziałem. Jakbym chciał się dowiedzieć to znów wystarczy jeden telefon do UFG.
Także czasem trzeba się odrobinę zaitneresować i postarać
roxi / 79.191.135.* / 2009-10-09 22:40
a ja mam do pani pytanie jest pani pracownikiem firmy ubezpieczeniowej , sprzedałam samochód 10 grudnia 2006 nabywca zarejestrował go 28 grudnia 2006 i tego dnia ubezpieczył zerwał umowę z Pani firmą dokumenty do pani firmy wpłynęły do pani firmy 06 01 2007 oc zbywcy czyli moje obowiązywało do 21 01 2007r. przyszło mi pismo z firmy windykacyjnej że państwo sprzedaliście nieistniejący dług (mam potwierdzenie z państwa firmy o niezaleganiu na piśmie) firma windykacyjna przysłała mi cesje wierzytelności Sprzedaliście fikcyjny mój dług 24 czerwca 2009 .
anonim42 / 84.38.80.* / 2009-03-16 00:49
Ja już nie wiem komu wierzyć np.jak można upominać sie orate nie wplaconej skladki po 8latach i to nie firma sie upomina ale odrazu windykacja to o czym to świadczy?Uwazam ze skoro pracownik zadzwonil do mnie pytajac o skladke i ja wyjasnilam mu ze auto zostalo sprzedane i podalam nr umowy -sprzedazy to jego tez byl obowiazek poinformowac mnie zebym zlozyla wypowiedzenie na pismie ale on tego nie zrobil ale informacje odemnie spisal wobec tego uwazalam sprawe za zalatwiona a tu PTU obudzilo sie po 8 latach i dawaj kase z odsetkami i to przez windykacje . to jest chore i bezzasadne to my sie mamy starac jak my placimy skladki i was utrzymujemy takze uwazam ze i pracownicy ubezp. tez sa winni moze zle mysle ale w moim przekonaniu tak .
belmondo / 83.9.25.* / 2006-06-01 20:43
te prawo nie bylo by chore gdyby nie trzeba bylo placic podwojnie
tom / 81.168.255.* / 2006-04-12 22:23
Człowieku czy ty jesteś z firmy ubezpieczeniowej ? Przecież to jest totalne wyłudzanie pieniędzy ! Każdy wie o tym że musi ubezpieczyć samochód i to jest jasne.
A sytuacja w której dostaje 30 dni na wypowiedzenie umowy jest chora, to ja jestem klientem ubezpieczalni a nie ona moim !!! Powinno byc 30 na kontynuacje umowy jeśli komus nie pasuje to składka przepada.
A w tej chwili jeżeli ktoś nie wypowie umowy bo poprostu nie wie o takim przepise to dostaje w spadku umowe z ubezpieczycielem którego siedziba jest 500km od niego.
To jest skandal !!!!
paw3ł / 87.105.69.* / 2006-11-07 15:56
ze mną to MTU teraz próbuje koty drzeć
jb / 83.5.101.* / 2006-04-01 14:53
jakie 2000zł?! chyba trochę przesadziłeś.....
obserwator / 83.20.235.* / 2006-04-03 20:50
A propo mojej przesady
"Opłata (karna) za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia obowiązkowego jest nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na podstawie art. 88 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnymi Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Wysokość opłaty obowiązującej w każdym roku kalendarzowym, stanowi równowartość w złotych sumy wyrażonej w euro, zależnej od rodzaju ubezpieczenia. Dla ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, opłata ta jest także zależna od rodzaju pojazdu oraz okresu pozostawania posiadacza pojazdu mechanicznego bez ochrony ubezpieczeniowej i wynosi:

• 20 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni,

• 50 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 14 dni,

• 100 % odpowiedniej opłaty – w przypadku gdy okres ten przekracza 14 dni.

Wysokość opłaty jest ustalana przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski według tabeli nr 1 w roku kontroli. "
popekjr / 2006-04-02 18:16 / Bywalec forum
a poza tym zyjemy w wolnym demokratycznym kraju i mamy prawo popelniac bledy, niech nikt juz za nas nie mysli i niech nie dba o nasze interesy. jesli mam ochote sie zagapic i zaplacic 2000zl to czemu ma ktos mi tego zabraniac? TU ktore dbaja o swojego klienta przed koncem umowy zawsze informuja/przypominaja mu o konczacej sie polisie i owo przypomnienie powinno byc obowiazkiem (nie wiem czy nie jest).
obserwator / 83.20.235.* / 2006-04-03 20:54
Zapominasz, że kara to jedno, a zapłacenie za spowodowanie szkody to drugie. Nikt Ci nie broni się zagapić - Twoja sprawa. Ale jak spowodujesz kolizji, a w gorszym przypadku wypadek to nie wiem jak się wypłacisz. O ile złamany zderzak u poszkodowanego to kwestia kilkuset złotych, to zdrowie liczone jest w dziesiątkach tysięcy! Jesteś przygotowany na coś takiego? Ciekawy jestem jak wtedy bedziesz widział swoje zagapienie. A poruszone przez Ciebie przypominanie o kończącej się polisie nie dotyczy tematu dyskusji. Mówimy i kontynuacji o obowiązkach i prawach przy zmianach właścicieli.
jula / 2006-03-22 20:08
WITAM ! ta ustawa to koleine lobby grupy ubezpieczającej nasze samochody,by sięgnąć do naszych portfeli.To prawda że nasze państwo jest chore.Przecież jeżeli, Ktoś ubezpiecza się na życie w kilku instytucjach,to dostaje z tylu w ilu jest ubezpieczony.Prawdą jest natomiast że pani prezes i cała elita funduszu gwarancyjnego, zajmowali wysokie stanowiska w PZU,WARTA i tak dalej.Co do rzecznika ubezpieczonych i praw ob.,to wsadził bym ich razem do jednego worka i utop.Przeciez ten pierwszy jest sponsorowany przez fundusz,i co tu dalej pisać.Drugi pisze domnie, ze on nic nie może,żadne prawo KONSTYTUCJI nie zostało złamane,bo jest taka ustawa i juz.
kizior / 83.24.201.* / 2006-03-20 23:03
Nienawidze tego anty człowieczego państwa złodzieji. Potrzebujemy rewolucji. To państwo nigdy nie będzie normalne. Oni mogą zrobić z nami co chcą bo mają policje i wojsko jako instrumenty do wywierania wpływu. Więzienia są pełne tych co zalegali 400zł zasądzonej kary. Jeden dzień w p****** to równowartość 20zł. Nie masz szmalu to do pudła. Mogą wymyślić jaki kolwiek przepis a my czy sie to nam podoba czy nie mosimy sie temu podporządkować a jak nie to na początek kara finansowa a potem wiezienie jak nie płacisz. S********* . Ja kocham wolność
54 / 83.8.124.* / 2006-03-14 23:23
Moi drodzy ... mam rozwiązanie !!! Jeśli chcemy sobie zrekompensować te bezsensowne straty z tytułu opłacania dwuch składek, to pozostaje tylko jedno, zacznijmy z nich korzystać... przecież codziennie zdaża nam sie, że ktoś zbyt blisko sie trzyma naszego zderzaczka, lub próbuje wymusić pierwszeństo... wykorzystajmy to i zgarnijmy kase z ubezpieczalni. Niniejszym wypowiadam otwartą wojnę PZU !!!!!!!
tomas / 80.51.235.* / 2006-09-11 11:18
Masz racje. To chyba najbardziej odpowiedni sposób w tym "szambie" w jakie ubezpieczalnie nas pakują. Polecam :))
falus / 83.28.27.* / 2006-03-03 05:04
kto wymyslil takie przepisy i dlaczego? gdzie sa sluzby legislacyjne ? gdzie nasz rzecznik Pr.O.czy wszyscy ci, ktorych, wybralismy do wladz,obojetnie jakigo szczebla,jakiego urzedu, jakiej organizacji, przynajmniej przeczytali KONSTYTUCJE RP.uwazam,ze wszystkie te osoby, powinne zdac egzamin ze znajomosci zapisow naczelnego aktu prawnego,a w przypadku jego "oblania" powinny odbyc sie wybory uzupelniajace w miejsce nieuka! NIEWAZNE koszty ! nie sugerujmy sie pozorami ! TEN NIEUK wieksze nam szkody przyniesie!!! za taka kase, trzeba uzupelniac swa wiedze i uzupelniac wyksztalcenie ! dzialac w imieniu i na rzecz spoleczenstwa ! DOSC PRYWATY !!!!
przedsiębiorca / 80.55.206.* / 2006-02-23 01:44
Ta ustawa mówi coś czego w prawie jeszcze nie było - to samochód podpisuje umowę!!!! Bo to nic innego jak przedłużenie umowy ot tak. I nie mogę zrozumieć skąd ta zawziętość w tych ustawach o OC? Tak jakby to był jakiś problem z tym OC. Ano jest ale problem z PZU, Wartą i może jeszcze inne lobby. Jeżeli ktoś chciał w ostatnich dniach odzyskać składkę z PZU to wie co mam na myśli z lobby, bo w tym nie ma za grosz racjonalności tylko takie utrudnienie aby wysłać klienta na drzewo. SKANDAL
tomas / 80.51.235.* / 2006-09-11 11:22
Jasne, po pieniążki to oni łapy wyciągają i biorą jak widać podwójnie a i potrójnie itd.....a żeby parę złotych zwrotu za OC oddali to se możesz czekać do usranej starości...czyż nie ??
Pietia / 83.28.13.* / 2006-02-20 09:37
To chore by polisa automatycznie była przedłużana na nastepny okres!!! Ubezpieczyciel nie dba o to by nas zatrzymać na dłuższy czas i bazuje na niewiedzy w zakresie wypowiadania polisy na dzień przed upływem okresu ubezpieczenia.Concordia świetnie wykorzystuje tan zapis w ustawie i wielu klientów płaci wysoka składkę w następnym okresie.
Nene / 83.23.54.* / 2006-02-09 18:46
I uważajcie jeszcze, bo to po...ane PZU ma zwyczaj przysyłacćupomnienie po pół roku!
Niki / 83.9.28.* / 2006-04-26 22:44
Ma na to nawet 3 lata, a Ciebie nie zwalnia to z obowiązku znajomości obowiązujących przepisów.
moon_light6 / 83.175.144.* / 2006-08-22 19:15
CZŁOWIEKU!! nie każdy musi do poduszki czytać sobie dzienniki ustaw! W/g mnie całkowiecie chory przepis, ustawa powinna zniknać jak najszybciej.
Krisand / 83.16.250.* / 2006-02-09 10:01
Jednym łowem: państwo złodziejskiego prawa! Co na to politycy PiS?
ZWYKŁY POLAK / 217.76.116.* / 2006-03-18 10:55
PRAWO - SWOJE. SPRAWIEDLIWOŚĆ - SWOJE
OBYWATELU MATRW SIE SAM
vitt / 195.136.99.* / 2006-02-24 09:55
jak to co...przeciez juz dostali to co chcieli...teraz przez 4 lata będą łowić!
alfa / 80.55.135.* / 2006-02-22 20:57
PiSowcy podniosą jeszcze składki ;) trzymajmy sie ramy to sie nie posr.amy :)) o kurcze kierownicy mialo być.
oralfabeta / 195.128.113.* / 2006-02-12 19:21
poszli na Piss:)
Anonymus / 195.187.135.* / 2006-02-08 10:49
Bzdura i złodziejstwo!!! Jakie te nasze przepisy są rygorystyczne! W przypadku zapłaty dwóch składek, powinna istnieć możliwość zwrotu jednej z nich, proporcjonalnie do jej wykorzystania! ZŁODZIEJE!!!
agent / 83.22.7.* / 2006-03-01 16:38
Towarzystwo może ale nie musi dokonać ponownej rekalkulacji składki ale jak zauważy że może dodatkowo zarobić na pewno to wykorzysta
wojtek / 86.131.149.* / 2006-02-08 12:38
Rewelacja!!! Teraz nalezy kupowac uzywane auto z polisa tyloko od wlasciciela ktory ma 60% znizki.
Piort / 217.98.198.* / 2006-02-23 11:25
TU nie musi rekalkulować składki, ale zazwyczaj przelicza, gdyż to jest dodatkowa składka. Jeśli chcesz kupić auto z polisą OC -60%, a masz koło 18 lat i lada dzień masz odebrać prawa jazdy, to lepiej pochodź po firmach i zapoznaj się ze stawkami, ponieważ może się okazać że możesz dopłacić do tej polisy więcej niż jest wart kupowany pojazd...
yupic / 83.31.252.* / 2006-02-13 17:32
mylisz się, bo mimo,ze polisę dostajesz niejako w spadku,to TU i tak ją rekalkulują-pod uwagę brane jest miejsce użytkowania i własnie TWOJE ZNIŻKI:)
Sebaek / 83.7.28.* / 2006-11-24 19:21
Witam
Przeczytałem artykuł i jestem w.... no właśnie
Kupiłem 20 samochód polisa oc w unice (poprzedniego właściciela) kończy się 24 czyli dziś. A ja już wykupiłem sobie polise oc w PZU.
Czy ja dobrze zrozumiałem że musze teraz opłacać 2 ubezpieczenia??????
Bo jak dobrze czytam powinienem starą umowe rozwiązać w przedostatnim dniu????
A co będzie jak za 3 miesiące sprzedam samochód z 2 polisami w tym jedną niezapłaconą??
AGENT / 83.8.10.* / 2006-03-16 18:28
W HDI nie robią rekalkulacji. I co ? Mam 20 lat i taniutką poliskę zbywcy.
123 / 83.17.116.* / 2006-02-09 22:19
a to dlaczego? widze że jesteś cytaty a nie rozumiaty.
dzis kupujesz jutro wypowiadasz i ubezpieczasz tam gdzie ci pasuje tylko po co skoro można to wykorzystać
co do 60 % to na to trzeba sobie zasłużyć , nie wiem czy wiesz ale po kupnie jeśli twoje zniżki są niższe jak 60% to masz obowiazek przekalkulować składke
wyborca-były / 83.14.57.* / 2006-03-17 21:33
tego nie trzeba komentować .wybory sie odbyły i wracamy na ziemie.My WYBORCY , bo tych wybranych stać na takie opłaty.
Z poza tym kto by śmiał naliczyć im cos podwójnie
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy