Uwaga na oszustów

Krzysiek989 / 82.221.114.* / 2019-05-28 14:13
Dzień dobry
Piszę tego posta jako ostrzeżenie przed oszustwem pseudoagencji pośrednictwa wynajmu nieruchomości, na które się naciąłem, dla osób poszukujących mieszkanie na wynajem. Od pewnego czasu istnieje na rynku proceder, gdzie firmy wystawiają ogłoszenia na atrakcyjne mieszkania w wyjątkowo niskich cenach. W moim przypadku było to ogłoszenie na olx opublikowane przez firmę ofertywarszawa.pl, o wynajem dwupoziomowego mieszkania, 60m2 w Alejach Jerozolimskich za 1400zł/m-c z licznikami. Zadzwoniłem pod wymieniony w ogłoszeniu numer telefonu, dowiedziałem się, że oferta jest aktualna, a żeby umówić się na oględziny muszę zarejestrować się w systemie na ofertywarszawa.pl i przelać 199zł na podane na stronie konto. Po wykonaniu przelewu zadzwoniłem ponownie do konsultanta i zostałem umówiony na spotkanie z właścicielem na godzinę 19.oo tego samego dnia. Byłem pod wskazanym budynkiem o 18.55, czekałem przez 20 minut, właściciel nie pojawił się a konsultant nie odbierał już telefonu. Następnego dnia zadzwoniłem ponownie i opisałem mu sytuację, na co powiedział, że powie właścicielowi, żeby się ze mną skontaktował. Nikt nie zadzwonił ani tego dnia, ani w następnych. Co kilka dni dostawałem na skrzynkę mejlową po kilkanaście ofert mieszkań w zupełnie zwykłych rynkowych cenach. Napisałem do firmy mejla z wnioskiem o reklamację, czekam na odpowiedź. Nie mam wielkich nadziei, ale jestem zły że ktoś w taki sposób wyłudził ode mnie pieniądze. Piszę żeby inne osoby nie dały się nabrać na fikcyjne atrakcyjne mieszkania w bajecznie niskich cenach. To oszustwo, firma ofertywarszawa.pl naciąga ludzi, którym zależy na szybkim wynajęciu domu po okazyjnej cenie.
Nie dajcie się naciągnać tak jak ja!
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy