Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Uwaga! Wyższy VAT będziemy płacić nawet do 2018 roku

Uwaga! Wyższy VAT będziemy płacić nawet do 2018 roku

Wyświetlaj:
;) pozdrówko / 212.191.66.* / 2010-10-21 11:12
Nie można się zadłużać w nieskończoność - koszty obsługi długu publicznego pochłaniają już astronomiczne kwoty. Metoda jest jedna, dużo jest propozycji:

Podatek bankowy. Nie, bo...
FUS i KRUS do reformy. Nie, bo...
Cięcie wydatków socjalnych. Nie bo...
Cięcie w wydatkach stałych. Nie bo...
Redukcja przywilejów. Nie bo...
Reforma ZUS. Nie bo...

Więc VAT

Za posiadanie poglądów trzeba płacić, za swoje długi też. Jeśli każdy z nas jest właścicielem kawałka swojego podwórka, i w ten sposób polski, to jesteśmy zadłużonym i mało odpowiedzialnym gospodarzem tej ziemi. Pora by po 20 latach demokracji dorosnąć.
mś / 85.89.162.* / 2010-10-22 21:05
Najmocniej przepraszam, ale to nie ja jestem zamieszana w afery finansowe i zamiecione ze względu na .... pod dywan. Nie osiągnęłam żadnych korzyści materialnych,majątkowych za ... , wręcz odwrotnie. Nie mam zamiaru przypisywać sobie długu publicznego, który jest wynikiem złego zarządzania, przeładowania administracyjnego / specjalnie utworzone i wynagradzane miejsca pracy / chciwością i dorównywanie kumplom z Zachodu. Niech odpowiadają tzw. decydenci prywatyzacji, zarządzający majątkiem państwa, zadłużeniem skarbu państwa, syndycy, itd.
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 22:27
mś długu możesz sobie nie przypisywać ale Ty, Twoje (i moje) dzieci i wnuki oraz wnuki Twoich wnuków będą ponosić koszty tych długów czyli będziemy niewolnikami o ile nie uda się nam uciec do cywilizowanego, wolnego kraju albo stworzyć sobie taki kraj goniąc na zbity pysk eurosocjalizm.
ten co pamięta / 83.4.123.* / 2010-10-21 04:00
A pamięta ktoś hasło PO 3x15% (PIT, CIT, VAT)????
Matematyka się kłania / 212.191.66.* / 2010-10-21 11:02
3x15%(pit, cit, vat)= 45%pit, 45%cit, 45%vat

:)
iguana1313 / 91.192.57.* / 2010-10-19 18:24
wybory w 2011 roku - czas na zmiany!!!
daarko / 193.203.45.* / 2010-10-19 09:03
Dlaczego za ten bałagan musimy płacić my Polacy, musimy emigrować ze swojej Ojczyzny? Niech wyjadą bałaganiarze PO z naszego kraju bo to nie jest ich kraj, to jest nasz kraj i niech gdzie indziej robią bałagan. Prowdziwy POlak liczył by się w głosem narodu. Oni chcą zniszczyć Nasz kraj. PO na emigrację.
W Niemczech podają, że jest najniższe bezrobocie od 20 lat, a my podobno jesteśmy najlepszym krajem w Europie, którego nie dotknął kryzys. Jeżeli nie dotknął Nas kryzys to po co te podwyżki VAT? Tusk i jego banda sami sobie zaprzeczają.
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 22:31
Tzw bałaganiarze nie mogą wyjechać,. Oni muszą zostać rozliczeni przez upodlony naród i razem z nami spłacać długi.
Lysy 25 / 77.255.185.* / 2010-10-19 08:42
Natomiast od 2018 roku będziemy płacić jeszcze wyższy VAT, itd, aż to całe gów.. się rozleci.
acomitam / 83.11.95.* / 2010-10-19 07:32
He, he... Ale kto normalny ufa zaprzańcom? Dla mnie opowieści i obietnice Tuska, czy Vincenta są tyle warte ile wróżby starej cyganki pod dworcem. Mi się to nawet wszystko podoba. Gdy VAT dojdzie do 25%, a to jest pewne, gdy genialni stratedzy z PO zlikwidują wszystkie ulgi,a samorządy podniosą lokalne podatki ile się da, gdy akcyza wzrośnie tak że litr Pb95 będzie kosztował 6PLN, a paczka papierosów 20 PLN, gdy "młodzi, wykształceni z wielkich miast" zarżnięci kredytami hipotecznymi lawinowo stracą możliwości regulowania zobowiązań, wtedy sprawiedliwości stanie się zadość, a pycha i głupota Polaków zostanie tak pięknie i widowiskowo ukarana! Tłumy "młodych, wykształconych z wielkich miast" pod mostami i na dworcach...
Konobles / 81.190.115.* / 2010-10-23 22:36
Tak właśnie będzie. Do tego właśnie dążą nasi sąsiedzi. Finałem będzie zatarcie na mapach Europy ostatniego śladu II wojny światowej.
niewierzący ateusz / 83.5.65.* / 2010-10-18 18:12
jeśli wybierzecie platformę to na pewno
rotor / 84.144.81.* / 2010-10-18 17:53
Naiwny ten, ktory w to wierzy.....bedziemy az pomrzemy...
mś / 85.89.162.* / 2010-10-18 17:27
Złodziejstwo, niszczenie rodzimej gospodarki, ubezwłasnowolnienie elektoratu wyborczego. Szkoda, że ich standard koryta zależy od nich samych. Żałosne, bogatsze kraje nie pozwalają sobie na takie okradanie narodu i robienie sobie szopek za publiczne pieniądze jak nasi pseudo rządzący. Zastaw się, postaw, ale za swoje., a nie za podatników.
Oszołomowaty / 89.229.89.* / 2010-10-18 17:27
Nie ma co słuchać i oglądać tego niedojdy z obrazka. Tutaj co nieco o nocniku Komórkowskim:
"Nie wymyśliłem tego sobie, to dzisiejsze zdarzenie. Kancelaria Prezydenta zaprosiła dziennikarzy na "konferencję prasową" przed wylotem Bronisława Komorowskiego do Rzymu i Watykanu. Przed konferencją oświadczono nam jednak, że po briefingu będą państwo mogli zadać trzy pytania, dotyczące wyłącznie tego wyjazdu. Konferencja prasowa zamieniła się więc w briefing, czyli właściwie zwykłą odprawę dla dziennikarzy, bo briefing to jeden z rodzajów konferencji, tyle że poświęcony jednej tylko sprawie.

Pytań, dotyczących wyjazdu do Włoch i Watykanu nie było. Po chwili milczenia podjęliśmy próbę zapytania o to, co interesuje nas, dziennikarzy, a nie Prezydenta. Oto zapis przebiegu tej próby:
Posłuchaj skrótu


Biuro Prasowe: Proszę o pierwsze pytanie. Powtarzam - dotyczące tej wizyty.

Dziennikarz: Ja jednak zaryzykuję krajowe. Panie Prezydencie, jest nowa nominacja…

Prezydent: Przykro mi, ale z Polski to ja wyjeżdżam. Także proszę pytać o sprawy związane z wizytą we Włoszech i Watykanie…

Biuro Prasowe: Wyłącznie z wizytą!

Dziennikarz: To może ja spróbuję… Panie Prezydencie, to jest pytanie, na które niezręcznie bardzo będzie NIE odpowiedzieć: dlaczego budżet pańskiej Kancelarii wzrasta…

Prezydent: Nie, proszę państwa! Ja… albo się umawiamy, albo się nie umawiamy..!

Dziennikarz: No nie umawialiśmy się! Zostaliśmy przed chwilą poinformowani, że to ma dotyczyć tylko wizyty we Włoszech…

Prezydent: Mam nadzieję, że państwa interesują sprawy, związane z wizytą we Włoszech i w Watykanie.

Biuro Prasowe: Proszę o pytanie dotyczące tematu briefingu!



To ja pytałem o wzrost budżetu. Szczerze mówiąc, znacznie bardziej od wizyty Prezydenta we Włoszech i w Watykanie interesuje mnie, dlaczego wydatki Kancelarii Prezydenta rosną z tegorocznych 158 do 181 milionów zaplanowanych na przyszły rok.

Interesuje mnie, dlaczego Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta w poniedziałek odpisało mi, że wydatki te mają wynieść 169 mln, choć w projekcie budżetu zapisano 181 mln.

Interesuje mnie też, dlaczego przed debatą budżetową prezydencki minister Sławomir Nowak zapowiadał ograniczenie wzrostu wydatków Kancelarii o 11 milionów, a dziś wiemy, że fałszywie podana przez Kancelarię suma nie zmalała o 11, ale wzrosła o 23 miliony.

Nadal tego nie wiem. Prezydent tego nie wyjaśnił.

W obliczu tych pytań szczegóły wizyty w Watykanie i Rzymie nie są dla mnie interesujące.

Pan wybaczy, Panie Prezydencie. ..."
Na dzień dzisiejszy okazuje się, że sprawa zaczyna śmierdzieć Nowaki z nocnikiem robią raka. jakie to typowo POwskie ....
mś / 78.156.162.* / 2010-10-19 09:35
I jeszcze jedno : skoro inflacja dojdzie do 5% nastąpi podwyżka subwencji na partie polityczne. To sobie zagwarantowali. Naprawdę wyjazd do Włoch to in vitro, szkoda, że za moje pieniądze tyłki wożą.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-18 17:23
cytat;
W minionym tygodniu Sławomir Nowak, który w pałacu jest odpowiedzialny za kontakty z parlamentem, rządem i dziennikarzami mówił, że bizancjum jakie stworzył prezydent Lech Kaczyński należy ukrócić. Polityk powiedział również, że będzie namawiał głowę państwa do zrezygnowania z dodatkowych 11 milionów w budżecie pałacu
cytat.
Ciekawa jest natomiast socjotechniczna strona wyPOwiedzi,
zarzut wobec Prezydenta L. Kaczyńskiego i próba nakłanienia głowy Państwa do rezygnacji z dodatkowych pieniędzy z budżetu.
Bardzo pięknie socjotechnicznie.
PO dwu tygodniach mowa jest o wzroście budżetu kancelarii o 23 miliony, jeszcze piękniej.
szposzczegawczy / 87.101.37.* / 2010-10-18 17:10
Co za brednie...
Choćby podnieśli VAT do 10000%, to tylko im samym utrudni to życie. Ale warto mieć czym straszyć - nieważne, że to 1% podatku który płacą wszyscy. Byle durne Polaki miały nad czym się pienić...
rysiul20 / 77.254.237.* / 2010-10-18 17:05
w tym durnym kraju jak juz podniosa to zostanie albo jeszcze podniosa
roti / 193.111.166.* / 2010-10-18 17:00
a za chwilę GW i TVN zrobią badania i wyjdzie że na PO chce już głosować 70% polaków (niedawno było 50%); więc cuda jak nic - w ten sposób stosując propagandę sukcesu do wyborów w przyszłym roku PO zdobędzie 110% poparcia!!!!! i będzie lepszy od łukaszenki!!!! cała polska czeka na dalsze podwyżki!!!!!w końcu hasło dalej obowiązuje: by żyło się lepiej!!!!a komu? tego już nikt z wyborców PO nie pamięta
zjem ci chleb / 83.9.203.* / 2010-10-19 12:18
Najnowszy sondaż: PO - 60%; ZUS - 50%; PSL - 40%; PIT - 30%; VAT - 25%; PiS - 20%; LSD - 15%; OFE - 0%.

Najnowsze wpisy