Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
Ja K. / 193.105.192.* / 2011-08-10 09:57
I tak ja pisałam wcześniej. Wpłata 22 lipca, pierwsza rata 5 sierpnia. Wykonałam 2 telefony z pytaniem, czy wpłata wpłynęła. Wysłałam fax z potwierdzeniem wpłaty (2 sierpnia). Wczoraj telefon z windykacji, że nie ma wpłaty. Paranoja!
EwaJ_SygmaBank / 2011-08-10 10:59 / Sygma Bank
Szanowna Pani,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Skontaktuję się w sprawie bezpośrednio.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
meg178 / 79.163.152.* / 2011-08-09 20:06
potwierdzam...to co dzieje się w sygma banku to masakra!!! ludzie nie bierzcie tam nic na raty.kontak z nimi to koszmar - niemożliwy. potweirdzam to wszystko copisali inni..jak taki bank działa????to oszuści!!
Antoninaaaa / 77.237.18.* / 2011-08-09 08:42
Opisywałam tu swoją historię. Brak blankietów, wpłata na konto główne przed terminem i sprzeczne informacje - infolinia kwota jest, windykacja - kwoty brak. Mtyślałam, że ostatecznie sprawa została rozwiązana. Jakież było moje zdziwienie, kiedy wczoraj! otrzymałam pismo wzywające mnie do zapłaty brakującej raty! Złożyłam w banku reklamację, złożyłam skargę do KNF, jesli to za mało - wytaczam proces. Ktoś tu proponował proces zbiorowy - jestem za. Dodatkowo wytoczę o nękanie, jesli jeszcze raz zadzwoni do mnie wrzeszczące babsko z windykacji. Moja dobroć się skończyła. W swoim życiu spłaciłam 3 kredyty na zdecydowanie większe sumy, a nie ratki na laptopa i nigdy nie miałam takiej sytuacji. 3 różne banki, ale właśnie.. BANKI - kultura, szacunek i rzetelność.
Aurelia / 79.184.40.* / 2011-08-09 17:34
Żałuję teraz że wcześniej nie sprawdziłam tego banku .W media- expert wzięłam na raty sprzęt agd ,a wcześniej dla wnuczki aparat fotograficzny.Spłaciłam trzy raty na naraz i teraz mam problem.W innych Bankach jak spłaciłam raty wcześniej to dziękowali i odsetki zwracali.Nie wiem poco przysłali mi kartę kredytową - której nie chciałam
Aurelia / 79.184.40.* / 2011-08-09 17:38
za kilka dni będę we Francji popytam się rodziny i znajomych o te nie chlubny bank sygma pech
marek1213 / 77.254.242.* / 2011-08-08 22:02
w 2009 r. kupiłem kosiarkę na raty w nomi.firma cetelem przysłała mi kartę master card której nigdy nie aktywowałem ani nie wziąłem na nią kredytu.a teraz bank sygma żąda ode mnie jakichś comiesięcznych opłat i już mam zadłużenie a infolinia nie odpowiada. to jakiś absurd,kto pozwala takim firmom działac na rynku i okradac zwykłych ludzi?
walduś / 212.244.6.* / 2011-08-08 21:11
NIE POLECAM TEGO BANKU!Wziąłem na raty sprzęt i zawsze spłacam w terminie lub nawet z wyprzedzeniem. Tymczasem wysłano mi dwa druczki z różnymi kwotami, które mam wpłacić w jednym terminie. Ciągle są jakieś nieścisłości, a kontakt zupełnie niemożliwy. Rozmowa telefoniczna z konsultantem graniczy z cudem, zawsze automat naraża na dodatkowe koszty i nie ma szans, by ktoś poważnie i odpowiedzialnie chociaż podniósł słuchawkę.
Gdy wypełniłem formularz z nadzieją na rozmowę, też okazała się ona niemożliwa, bo poszanowanie klienta to termin obcy dla banku. Jak można w ten sposób traktować kogoś, dzięki komu instytucja funkcjonuje? To absurd. Jestem rzetelnym klientem i nigdy nie miałem problemu z żadnym bankiem, zawsze współpraca układała się pomyślnie, a kredyt spłacałem terminowo l ub nawet wcześniej. To, z czym się teraz zetknąłem , to jakaś groteska, drwina z poważnych ludzi.
Wacek 142 / 78.88.114.* / 2011-08-08 13:27
Zakupilem towar 20 06 2011r a a blankiet do zaplaty 1 raty otrzymalem na 11,o7, 2011r. w innych bankach splate rat zaczynamypo miesiacu od daty zakupu, a w SYGMIE OD ZARAZ TRZA SPLACAC. Nie dosc tego to nastempny miesiac skrocono mi do 08,08,2011. aby jeszcze smieszniej bylo to blankiet do zaplaty otrzymalem 08,08,2011. Smiech i ja tez przestrzegam wszystkich nowych klientow Sygmy aby dobrze sie zastanowili zanim z tym bankiem zawra umowe
TYŚKA / 31.174.48.* / 2011-08-05 20:15
MI WYSŁALI KARTĘ KREDYTOWĄ CHOĆ JEJ NIE CHCIAŁAM I NIE ZAMAWIAŁAM TERAZ WIDNIEJĘ W BIKU,ŻE MAM KARTE I LIMIT!! STRASZNY BANK I JAK NAJDALEJ OD NICH!!!!!
ślepy_manager / 89.174.124.* / 2011-08-05 20:26
nie chciałaś, ale umowe O LIMIT ORAZ KARTĘ AURA MASTERCARD się podpisało - ile klas podstawówki skończyłaś?
poradzę: napisz wypowiedzenie LIMITU ORAZ KARTY - -powinni w ciągu 2 miesiecy to w Biku zaktualizować, tylko najpierw spłać te ratki, co wzięłaś!
Daniel W. / 77.237.6.* / 2011-08-11 15:39
Człowiek uczy się na własnych błędach, biorąc na raty u tych dziadów popełniłem chyba życiowy błąd. Antyreklamę u mnie mają jak w banku, gdzie mogę - odradzam.
oszukany biedak / 188.33.37.* / 2011-08-05 15:10
ja musiałam zapłacić 500 zł odsetek za 10 dni zwłoki, za rate 230 zł.
gamdzyk1 / 79.190.176.* / 2011-08-04 08:28
Podobnie GE money obecnie BPH wziąłem tv na raty w Media Markt. Pani w media wyliczyła mi miesięczna ratę. Spłacam od razu gdy dostaje pensje, nagle upomnienie 50 zł, tak 50 zł.(rata 180), a więc 1/3. Okazuje się że to karta kredytowa, której nie chciałem i dwie wpłaty w miesiącu policzono jako jedną (jako nadpłata).
SIENAS / 81.219.113.* / 2011-08-05 17:22
DZIWNE,BO JA TEZ MIAŁAM KREDYTY W GE MONEY-OBECNIE BPH I RZADNYCH KŁOPOTOW NIE MIAŁAM Z KILKUDNIOWYM OPOZNIENIEM..WIDOCZNIE ZALEGASZ ZE SPŁATA KILKA M-CY..50 ZŁ TO WIZYTA WINDYKATORA U CIEBIE W DOMU,A NIE ZADNE UPOMNIENIE-POPROSTU SCIEMNIASZ!!!spłacaj regularnie i nie pieprz GŁUPOT!!!
jozeff10 / 77.113.186.* / 2011-08-04 03:48
Ludie zbieżmy się w jedną grupe i dopiero będziemy działać-samemu to nic nie zrobimy-potrzebny jest prawnik-dla nas wszystkich.
Aurelia / 79.184.40.* / 2011-08-09 17:51
Jestem za dołączeniem do tej grupy, a może na nich nasłać NIK.
MagdaJak / 2011-08-05 09:21
Jestem za !!! Też mam z nimi problem. Spłacałam kredyt wszystko było ok. w pewnym momencie miałam trochę gotówki, więc dzwonię do nich i pytam czy mogę wpłacić większą kwotę i jak to się ma do spłacania reszty. "Przemiły" Pan konsultant stwierdził, że ależ oczywiście mogę wpłacić i przez 17 miesięcy nie muszę spłacać rat, jak minie ten okres to oni mnie powiadomią (wtedy do spłacenia było ok. 5.000) Teraz nagle dostaję - przed sądowe wezwanie do zapłaty - a kwota nagle z 5.000 zł NAGLE zrobiła się ponad 11.000 zł. NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA JAK TO MOŻLIWE. Oczywiście nikt mi nie chce tego wyjaśnić. Zastanawiam się czy nie przekazać sprawy do Nadzoru Bankowego (podobno jest to bat na takie instytucje), bo dla mnie jest to po prostu czyste oszustwo i złodziejstwo.
netka09 / 2011-08-04 10:33
To nie może być przypadek, że aż tyle ludzi ma problemy z tym bankiem!

Panie Józefie ma Pan racje, trzeba się zebrać razem wynająć prawnika i raz na zawsze zakończyć sprawę.
Bacha / 24.46.12.* / 2011-08-06 23:29
Ten bank to banda oszustów! Mi przysłali po 8 miesiącach zawiadomienie, ze ostatnia ratę splacilam za późno i muszę zapłacić odsetki 900zl! Pytam się co robili przez prawie rok, ze dopiero teraz się dopatrzyli?! :/ tak może być tylko w Polsce!
netka09 / 2011-08-03 15:21
Witam wszystkich poszkodowanych przez bank Sygma. Niestety, niefortunnie również stałam się klientem tej, pożal się Boże, instytucji.
W każdym bądź razie przechodząc do meritum sprawy po ponad 3 latach spłacania śmiesznej sumy, kiedy zostały mi do przelania 3 raty (dodam, że spłacałam terminowo poprzez przelewy internetowe)dostałam ponaglenie do zapłaty ponad trzykrotnie większej kwoty niż wynosiła rata. Stwierdziłam, że ,musi to być nieporozumienie i postanowiłam później wyjaśnić sprawę. Za jakieś dwa dni dostałam podsumowanie salda i nie wykazywało ono żadnych braków, czy niezaksięgowanych kwot, owe podsumowanie idealnie pasowało z moimi spłatami. Po wysłaniu ostatniej raty, otrzymałam telefon z banku, że nie została uregulowana kwota w wysokości jak wyżej wspomniałam trzykrotnej wysokości raty, po zapytaniu skąd wzięła się ta kwota pan, który ze mną rozmawiał, nie potrafił mi tego wytłumaczyć, twierdził, iż są to odsetki od niezapłaconej raty z kwietnia(dodam, że był czerwiec), tak więc zaproponowałam , że w ramach wyjaśnienia sytuacji wyślę potwierdzenie przelewu i tak też zrobiłam. Po kilku dniach zadzwoniła pani z banku z tym samym problemem, postąpiłam tak samo i tak było w kółko. W międzyczasie dostałam podsumowanie transakcji z zadłużeniem na 0,00zł tak więc uznałam, że sprawa została wyjaśniona. Po kilku dniach znowu dostałam telefon z tym samym problemem. Bank każe mi zapłacić kwotę odsetek, jednak ja postanowiłam nie płacić gdyż raty były spłacane w terminie, ba, nawet z wyprzedzeniem.
W tym momencie mamy sierpień, a sprawa ciągnie się dalej, wczoraj dostałam telefon od działu windykacji i jeżeli nie wyjaśnię tej sytuacji, sprawę skierują do sądu i naślą na mnie komornika. No totalna bzdura! Tyle razy rozmawiałam, wysyłałam potwierdzenia przelewów, wyjaśniałam sytuacje z moim bankiem czy mógł przelew nie dojść, ale wszystko jest w jak najlepszym porządku. To oni maja syf w papierach i przez 4 miesiące w kółko dzwonią i zawracają mi głowę bo nie potrafią znaleźć mojego przelewu, a może nie chcą go znaleźć? Może myślą, że w końcu będę miała dość tych telefonów i w końcu zapłacę?
O nie, nie! na to niech nie liczą, nie zamierzam płacić za nic! Wysłałam ostatni raz potwierdzenia księgowania wszystkich przelewów począwszy od 2008 roku a skończywszy na roku bieżącym, jeżeli teraz będą mieć jakiekolwiek wątpliwości, to najwyżej spotkamy się w sądzie. Nie będą naciągać biednych ludzi!

Dla wszystkich mam dobra radę, WYSTRZEGAJCIE SIĘ TEGO BANKU!
walduś / 212.244.6.* / 2011-08-08 21:15
Rozumiem i potwierdzam. Miałem podobną sytuację, nadal nie wiem jaki będzie koniec.
jozef10 / 77.113.186.* / 2011-08-04 03:31
Witam serdecznie,byłem w podobnej sytuacji wiec mam taką propozycjie wspólnie zróbmy tak aby nik już więcej nie cierpiał-wszczególności ludzie w podeszlym wieku.
józef / 77.113.186.* / 2011-08-04 02:57
Witam Pani,w takiej sytuacji jest każdy z nas,problem jest jeden,jak z nimi wygrać-w takiej sytuacji.Ja dziś jestem sam,a może trzeba się związać-razem będzie lepiej i jaśniej.Czekam na propozycje,a wiem że warto,bo samemu nic się nie zrobi.Ewentualny kontakt:6070881 to gg-to nie jest reklama matrymonialna.
midoko / 89.231.212.* / 2011-08-03 21:07
Uwaga .. Dzis mój ojciec ,lat 70 dostał wezwanie do zapłaty jakiejs raty do tegoż banku z
którym niemiał nigdy do czynienia ,co wiecej najpierw sie przestraszył jak to człowiek
starszy ale to był momet .... po tym co przeczytałem tu jutro zgłaszam sprawę
odpowiednim organom o próbę wyłudzenia i to wszystko teraz oni będą do nas dzwonili a ja


nie będe odbierał tej smiesznej infolini pozdrawiam
zibi40 / 78.88.118.* / 2011-09-15 19:50
Również dostałem wezwanie do zapłaty od tego banku,mimo że nigdy tam nic niebrałem.czekam co dalej,bo dodzwonić się niesposób.
daron / 84.10.226.* / 2011-08-10 16:53
bandyci i tyle , wykypić reklamę w TV pt uwaga na złodziei do których nie można się dodzwonić
Józef / 95.40.59.* / 2011-08-03 12:49
Witam wszystkich,nic dodać nic ująć,i ja dołączam się do apelu aby wszczegulności unikać SYGMA BANK-o ile to jest bank.Są gorsi od prowidenta i tym podobnych-nikomu nie polecam lecz nakłaniam do rezygnacjii o ile jeszcze nie jest zapóźno,po za tym rezygnacje składajcie osobiście w oddziałach,bo przez pcztę znowu wam naliczą spóźnioną należność.Jeszcze jedno jeśli ktoś będzie wysyłał skargę to oczywiście się pod tym się podpisuje,musi ktoś się za nich wziąć.Pozdrawiam.
t....a / 212.160.175.* / 2011-08-03 11:33
Ostrzegam, nie polecam, to prawda zdzierstwo do potęgi entej
mirekoo / 83.30.8.* / 2011-07-31 23:48
Przygoda z 30-07-2011 w sklepie Sony Center . Zakupy tv w promocji 20 x o % ( SYGMA BANK). Wymogi formalne spełnione- wniosek odrzucony bez podania przyczyny ( żona ) . Delikatnie mówiąc jeszcze nie widziałem jej tak wkurzonej. Nie wiemy o co chodzi,więc prosimy konsultantów o sporządzenie nowego wniosku tym razem już na mnie ( zarobki > średniej ) - wniosek odrzucony bez podania przyczyny . Jutro porozmawiam sobie z ich infolinią na ten temat, może mi coś mądrego powiedzą nt odrzucenia wniosków (może koniec m-ca ,zrealizowali swoje plany, widzimisię, system ), pewnie po 01-08-2011 wszystko już będzie ok ...ale już się o tym nie dowiem. Dziwi mnie tylko jedno, że taka firma jak SONY podpisuje umowy z takim pseudobankiem !!!! ogólnie przestrzegam !!! Dziękuję wszystkim forumowiczom za komentarze, które przestrzegają przed praktykami tego wynalazku. Pozdrawiam
raffao / 82.210.181.* / 2011-08-03 11:46
nie wiesz, że ludzie z infolinii nie podadzą ci przyczyny odrzucenia kredytu, zadzwoń do BIKu jak chcesz sie dowiedzieć o to!
stop_spamerom_getinu / 89.174.120.* / 2011-08-01 08:11
ale to co? sony center ma tylko umowę z 1 shitowym bankiem? nie mieli santandera, aig, eurobnaku, czy innych systemów ratalnych?
dziwne rzeczywiście. no, ale prowizja widać robi swoje!
zb. / 213.77.56.* / 2011-07-31 17:43
Potwierdzam,że to jakaś dziwna instytucja!!!!
Spełniająć wszystkie wymogi przy zakupie sprzętu elektronicznego dostalem odmowę przy procedurach w sklepie. Tak sobie się czułem. Już nigdy nie dam im zarobić. Uważajcie na SYGMA BANK. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
blkoi / 77.65.104.* / 2011-08-08 10:25
ciesz sie kolego że nie dostałeś tej zgody na kredyt - dopiero byś miał problemy!!! Zobacz co piszą niżej lub wyżej! Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: