Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
kryluba / 2011-04-06 18:55
To nie kredyt to wyłudzenie! Mam (miałam) w tym banku kredyt Zapłaciłam jedną ratę 2 miesiące wcześniej i kiedy przekroczyłam termin spłaty jednej raty z myślą, że i tak mam nadpłacony jeden miesiąc, zadzwonił Pan i poinformował mnie, że tamta nadpłacona rata zostaje odejmowana od k o ń c a terminu spłaty rat, a nie na bieżąco. Po takiej odpowiedzi stwierdziłam, że muszę wpłacić wszystkie raty, bo strach pomyśleć jakie sztuczki wymyślą. Po spłaceniu wszystkiego otrzymałam (prawie miesiąc później) pismo o podwyżce oprocentowania za opóźnienie do 21 % w stosunku rocznym.

Jestem ciekawa co dalej?
mimi273283745 / 85.222.86.* / 2011-05-23 21:01
Nie za opóźnienie tylko w związku z podwyższeniem stopy lombardowej przez Radę Polityki Pieniężnej. A przy okazji to zamknij to konto karty kredytowej jeśli za jakiś czas nie chcesz zapłacić opłatę roczną za kartę!
NASMONIA / 178.73.13.* / 2011-04-06 13:59
NAJGORSZY ZAKŁAMANY BANK WZIEŁAM APARAT ZA 2200 A SPŁACIŁAM JUŻ PONAD 4 TYSIĄCE I JESZCZE WYDZWANIAJĄ O TYSIĄC. WZIEŁAMKREDYT NA 6 RAT A ŻE ZAPOMNIAŁAM O OSTATNIEJ TO MUSZE WPŁACAĆ 36 RAT Z OGROMNYMI ODSETKAMI. TO JEST CHORE FACET Z INFOLINI OKŁAMAŁ MNIE ŻE MUSZE SPŁACIĆ 1200 ZŁ wpłaciłam od września był spokój teraz dzwoni baba że jeszcze 700. KOŃCA NIE MA. OSZUSTWO
klient sygma-banku / 85.89.183.* / 2011-04-12 14:47
MOIM ZDANIEM – Jestem klientem Sygma Banku od 2007 roku. Co oznacza, że jestem użytkownikiem karty kredytowej Maestro Real. Jestem na tyle wiarogodnym klientem, że otrzymałem kod PIN ( nie każdy użytkownik może korzystać z bankomatu ). I tu pojawiły się dziwne praktyki banku. Zablokowano mi kartę mimo, że na koncie mam ¾ przyznanego limitu. Zadzwoniłem do BOK gdzie dowiedziałem. się że odblokują mi dopiero po siedmiu dniach. Pani sprawdziła i potwierdziła, że są środki na koncie, ale nic nie da się zrobić. A dlaczego zaistniała taka sytuacja? Otóż ośmieliłem się pobrać w bankomacie kwotę wyższą niż limit przewidziany do takich operacji. Myśląc, że coś pomyliłem ponowiłem próbę jeszcze dwa razy. Niestety była odmowa. Następnego dnia próbowałem zapłacić kartą i znowu odmowa. Sprawdziłem, więc sytuację na On - line banku i okazuje się że na karcie są środki. Czy nie jest to przejaw głupoty Sygma Banku. Przecież nie chciałem narazić na straty banku, który okazał się NIERZETELNY wobec mnie klienta, Zostałem ukarany bo chciałem skorzystać z pieniędzy będących na moim koncie. Myślę że długoletniego wiarogodnego klienta powinno się traktować inaczej. TO WSTYD DLA TAK REKLAMUJACEGO SIĘ BANKU PODOBNO PRZYJAZNEGO KLIENTOM
a159s357 / 79.190.91.* / 2011-03-29 20:21
Ha
! Ja jestem asystentką sygma bank i wiem jaki ten bank jest kręty:) Więc ja w nim kredytu bym nie wzięła.
p.g / 195.116.20.* / 2011-04-02 16:26
Ja też pracuję w sygma banku, wiem jakie kombinacje się tu odbywają by tylko zdobyć klienta i go utrzymać. Mam tylko nadzieję, że jak najwięcej osób pozna się i wyciągie wnioski... A nawet jak bierzecie coś na raty zwracajcie uwagę, czy nie wciśnięto Wam karty kredytowej i spłacajcie w miare na czas, a jak już spłacicie to natychmiast poproście od banku info, że kredyt został spłacony!!!
kolpi / 91.150.221.* / 2011-03-23 19:36
Prawda jest taka, że za nim się weźmie coś na kredyt,to należy się zastanowić,czy damy radę płacić w terminie. Żeby później nie było przykrych niespodzianek. I jeszcze-by tych niespodzianek uniknąć-należy czytać umowę kredytową. Tylko tyle.
dio kolpi / 94.42.1.* / 2011-03-24 13:28
kolpi - jesteś moim idolem - należy czytać umowę (tzn. czytać ja ciągle) czy ja przeczytać (bo to różnica) i zrozumieć (różnica bardzo duża).
niektórzy czytają Biblię i tez nic nie kumają, jak przy umowie Sygma Banque.
pozdro ;)
jurkowskaaaaaaa / 91.94.90.* / 2011-03-10 21:46
a ja polecam wszystkim czytać dokładnie umowy , tak to jest jak przychodzi kretyn do banku i nie doczyta , nie dopyta o warunki umowy , tylko myśli oby jak najszybciej dostać gotówkę, w umowie jest wyraźnie napisane , opóźnisz sie to płacisz . Wystarczy dokładnie czytać umowę i spłacać w określonych okresach rozliczeniowych , ja nie narzekam ....
rsz6 / 83.23.230.* / 2011-03-17 11:14
Tak trzeba przeczytać wszystkie & np ten o możliwości wcześniejszego spłacenia kredytu i powiadomienia o tym fakcie banku, przed całkowitą spłatą kredytu w odpowiednim czasie i to na piśmie.Inaczej nie otrzymamy zwrotu nadpłaconych odsetek.Najlepiej zrobić to odpowiednio wcześniej wtedy bank wyliczy nam kwotę która zakończy kredyt.
APs0 / 178.72.27.* / 2011-03-10 19:23
O matko!
Rozumiem rozżalenie, sam też jestem ich klientem.
Czego nie rozumiem, to dlaczego nie piszesz po polsku!
Jest tyle rażących błędów, że aż oczy bolą.
A co do banku:
1. Jeśli myślisz, że dali ci kartę, żebyś ty miał lepiej, to jesteś naiwny;
2. Z tego, co wiem, obydwie strony obowiązuje UMOWA, którą na pewno podpisałeś (czytaj: zgodziłeś się, czyli też zrozumiałeś);
3. Jeśli masz zapłacić do któregoś tam dnia, a w umowie wyraźnie jest zaznaczone, o jaką datę chodzi i że to data księgowania, to masz zapłacić. Koniec i kropka. Jak tego nie rozumiesz, to wróć do SP. I ani 4, ani 1 dzień spóźnienia;
4. Jeśli nie możesz zapłacić, to nie bierz kredytu. Kredyt nie jest dla biednych ludzi, jak to z pozoru wygląda. Nie masz pieniędzy, to tak planuj wydatki, aby się zmieścić w tym, co masz;
5. A co do zaufania... Bank, to jedna z ostatnich instytucji, której bym zaufał. Obojętnie, co mówią i czym ci mydlą oczy. PKO BP jest chyba wciąż ostatnią ostoją spokoju, ale co do innych, to bym się miał na baczności.

I jeszcze rada na przyszłość.
Jak już wiesz, że masz dług, to wyrównaj go z nawiązką, to unikniesz kłopotów.
Jak nie masz z czego, tobędzie jeszcze gorzej. I patrz p. 4.

Sam też płacę raty. I to tydzień przed wypłatą. Jeszcze nie zdarzyło mi się spóźnienie.
Miałem kredyty w PKO BP, Cetelem, bez problemu zakończone.
spo / 83.2.72.* / 2011-03-14 12:06
A co ma piernik do wiatraka hehe
kapa1981 / 2011-03-09 20:14
Pamiętajcie żeby po zakończeniu spłaty zarządać potwierdzenia na piśmie o zamknięciu pożyczki ,w większości normalnych banków otrzymuję się taki papierek automatycznie ,ale nie w tym banku ludzie o tym zapominają ,a pózniej bank się upomina i z góry jestescie na straconej pozycji.
Co do wypowiedzenia karty kredytowej cała formalność zajeła mi miesiąc oczywiście polecony za potwierdzeniem odbioru to podstawa.
Infolinia tragedia najlepiej godziny ranne od 9 do 12 czas oczekiwania jakies 5-8 min rekord bywało dłużej w godzinach popołudniowych ,ale chyba zależy od tego w jakiej sprawie sie dzwoni.
Wszystko płacone z wyprzedzeniem conajmniej tydzień ,spłacone 3 pożyczki ale z tego co przeczytałem to ostatnie pożyczki w tym banku lepiej nie kusić losu:)
piotrs88 / 89.229.42.* / 2011-03-09 18:58
zgadza się !
wojtek229 / 83.26.37.* / 2011-03-08 21:37
Ja troszkę w innym tonie, właśnie skończyłem spłacać kredyt ratalny, wybrałem opcję wcześniejszej spłaty w pierwszych 6 mesiącach (wobec czego nie płaciłem żadnych opłat dodatkowych kredytu). W międzyczasie przyszła karta która grzecznie wymówiłem listem poleconym (potwierdzili rezygnację). Po skończonej spłacie zadzwoniłem tylko z pytaniem czy wszystko OK taką też informację dostałem - nie musiałem nawet informować banku że wcześniej chcę skończyć spłacać kredyt. Parę dni temu przyszło do mnie pismo z banku aż się zdziwiłem w którym napisali mi że kredyt w całości został spłacony.
Więć każdy tak tutaj narzeka ja też powiem szczerze bałem się tego banku jak tu troszkę poczytałem tych historii ale ludzie płaćcie w terminach ( ja płaciłem średnio 2 tygodnie wcześniej) i nie martwcie się na zapas, naprawdę szkoda nerwów ;)

pzdrawiam.
Cenzor / 85.89.162.* / 2011-03-11 03:37
Facet siedzisz i za dobra kase odpowiadasz tak jak ci Bank kaze odpowiadac.
tempak / 91.189.0.* / 2011-03-07 17:25
a ja się pod tym podpisuję,w2007. wzięłam 2000 do dnia dzisiejszego nie mogę tego spłacić,a mamy rok 2011.zdecydowanie odradzam
ela1234 / 2011-03-07 18:54
mam pytanie a jaki kredyt wziełaś -gotówkowy czy ratalny? proszę o odpowiedz
Kasia 26 / 46.113.24.* / 2011-03-05 13:08
JEDNYM SŁOWEM PRZEKONAŁAM SIE SAMA
Kasia 26 / 46.113.24.* / 2011-03-05 13:05
Potwierdzam słowa pana który wypowiada sie na temat SYGMA BANK.Miesięcznie rate płace 60 zł do 8 dnia kazdego miesiąca,chciałam przełorzyc termin na 12 dzien kazdego miesiąca ale SYGMA BANK na to sie nie zgadza.Prubowałam kilka krotnie i nic z tego,juz za 2 dni spuznienia przysyłają dodatkowo kare w wysokości 20 zł.Pisze,poniewarz są to oszuści!!!
JR / 89.77.150.* / 2011-03-04 12:18
Właśnie spotkała mnie podobna historia, wysłałam przelew na kwotę dwa razy większa niż obowiazujaca rata 14 02 br, termin płatności 15 02 br, przelew wyszedł z PEKAO SA o godz 10, zwykle w Warszawie następnego dnia jest na koncie , wielokrotnie to praktykuje w różnych bankach i nie miałem przypadku żeby przelew szedł dłużej niż 1 dzień. Niespodziewanie pani z windykacji zadzwoniła do mnie 17 że nie ma zapłaty. Sprawdziłem w PEKAO SA przelew wyszedł j/w napisałem, oddzwoniłem do pani z SYGMA naczekałem się zamnim dostałem tel do windykacji gdzie rozkojażona widać po głosie że aktualnie miała impreze, powiedziała mi że wpłaty nie ma i będzie na nia czekać.
20 02 br i wczoraj 3 03 br próbowałem zapłacić karta okazywało się że karta jest zablokowana. Zdenerwowany dzwonie do infolinii oczywiście czekam 13 min w końcu pani mnie informuje że wpłata jest spóżniona wpłynęła 18 02 br. Mam zadzwonić jutro i dowiedzieć się czy karta została odblokowana. Na moja watpliwość że niewiarygodne jest aby przelew szedł 5 dni, że dziś jest 3 marca czyli 13 dni od rzekomego wpływu a karta jest nadal zablokowana drętwa pani nawet nieusiłowała odpowiedziec tylko zapytała czy jeszcze coś mam do niej. Powiedziała że w banku jest tak że jak wpłata nie wpłynie w terminie bank blokuje kart. Stwierdziłem że bank jest niewiarygodny. Obejrzałem stronę banku gdzie trudno doszukać się nawet tel do jakiegokolwiek działu aby złożyć reklamację. Natomiast jest piękny opis postaci francuskiego dyrektora banku. Nie wiem jakie obciażeni czekaja mnie- czekam na wycig i szykuje już skargę do tego francuskiego dyrektora i Komisji Nadzoru Bankowego. Ostrzegam kżdego nie wchodzcie we współpracę z SYGMA BANKIEM JEST ON NIEWIARYGODNY A OBSŁUGA JEST PONIŻEJ KRYTYKI.
spo / 83.2.72.* / 2011-03-14 12:11
To prawda
biedak1980 / 89.174.120.* / 2011-03-04 19:22
co prawda dopiero zaczynam przygodę z Sygma Banque, ale zalogowałem się dzisiaj pierwszy raz do usługi e.cetelem i widzę, ze moja wplata została zaksięgowana tego samego dnia, co wysłałem przelew. może wyjaśnij jednak z pekao s.a., czy przelew wyszedł na pewno tego dnia, co twierdzisz?
no i oczywiście polecam zalogowanie się do usługi internetowej obsługi karty (możliwe tylko, jak posiadasz kartę MasterCard tego banczku).
JR / 89.77.150.* / 2011-03-09 10:41
SYGMA BANK JEST NIEWIARYGODNY A JEGO OBSŁUGA JEST PONIŻEJ KRYTYKI

Jest dalszy ciag mojego problemu, właśnie dostałem wyciag z rachunku karty za m-c luty br. no i wpływ środków na konto SYGMA jest tego samego dnia tj 14,02 br. Pomimo tego na wyciagu jest informacja że limit kredytowy został zablokowany zgodnie z regulaminem - przypominam, że termin płatności był 15,02 br, wpłata została wprowadzona z data 14,02 br./ wyrazny zapis data wpłaty/ Gdzie więc tu naruszenie regulaminu. Wyciag ma date 21,02 br. nie ma na nim żadnych obciazeń z tyt kar. Jednocześnie dostałem drugi list z wezwaniem do zapłaty kwoty minimalnej spłaty wystawiony z data z 17,02 br. Wyglada na to że dwa różne ośrodki zajmuja się zagadnieniem co stanowi o bałaganie totalnym. Korzystałem z Cetelem od wielu lat i nie miałem żadnych kłopotów.
Przejecie Cetelem przez francuskiego zarzadce Sigmy spowodowało bałagan w tym banku. Bank PEKAO SA jest bankiem wiarygodnym , mam wyciag i kontakt telefoniczny który działa doskonale, bez zarzutu. W Sygma poprostu mnie oszukano że środki wpłynęły 18,02 br kiedy z wyciagu wynika że 14.02 br.
Szykuje skargę na ten bank do Komisji Nadzoru.
Stanisława K. / 83.8.117.* / 2011-02-26 22:23
W grudniu korzystajac z promocji tego banku wzięłam na kredyt telewizor .W zamian za to że skorzystałam z ich promocji miałam dostać świąteczny prezent tzw kupon podarunkowy który to Bank miał mi wyłać na adres domowy do 20 dni roboczych . Kiedy minęły te dni zadzwoniłam do banku kilka razy ale okazało się że nikt nie wie co się stało z moim talonem .Na początku lutego znowu zadzwoniłam ale pani która ze mną rozmawiała poinformowała mnie że mam jeszcze czekać, bo sprawdzją ale do dziś nic nie wiadomo.Zapytuję się czy w banku macie aż taki bałagan że choć minęło już tyle dni to dalej nic nie wiadomo.Dlaczego tak drwicie z klienta, przecież mogłam brać kredyt w innym banku ale skoro była promocja to czego nie skorzystać.Dlaczego tak oszukujecie swoich klientów? Czy nie zależy wam na zaufaniu klientów.
ela1234 / 2011-02-27 18:25
mam pytanie do tych co spłacili kredyt ratalny wcześniej, czy kazdy dostaje kare za to ze spłaci go wczesniej? ja mam zamiar spłacić po 2 raty lub 3 raty w miesiacu ,ale niewiem co potem bedzie,
rsz6 / 83.23.230.* / 2011-03-17 10:59
Też spłacałem po 2raty,można i inaczej 5 itp.jednak przed upływem spłat tego kredytu należy powiadomić bank o chęci spłaty przedwcześnie kredytu.Oczywiście list polecony,po paru dniach dostajesz od banku powiadomienie z wyliczoną kwotą którą trzeba wpłacić w terminie do tego i tego dnia zawsze jest to data którą się kredyt spłacało.Jeśli np kwota ta jest jeszcze zbyt duża,aby zakończyć kredyt?wpłacasz taką kwotę którą wpłacałeś raty i kolejne zapytanie do banku.W moim przypadku kredyt miałem na 30m-cy spłaciłem w 13m-cy zaoszczędzając 2raty po 288zł .
Ostrożny / 212.87.13.* / 2011-02-24 19:54
Ten bank zupełnie nie liczy się z klientem. Ich odsetki to zwykła lichwa, a dostęp do informacji o istniejącym kredycie znikomy.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: