Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
axel222 / 80.51.78.* / 2011-02-24 11:32
.... a jak bierzecie to czytajcie umowę kredytową. Podpisując ją zgadzacie się na warunki jakie stawia wam bank. Nie musicie się na nie godzić, ale jak wypłacają forsę do ręki to gęba uśmiechnięta, a jak przychodzi w terminie spłacać raty to płacz i narzekania. Ciągle słyszę narzekania na kurs franka kredytobiorców.... a kto ich zmuszał do brania kredytu w obcej walucie ? Zaryzykowali ? Sami chcieli ....


A tak na marginesie kiedy Play wchodził na rynek , konkurencja robiła "czarny pijar" tej sieci ..... coś mi się wydaje, że teraz jest podobnie .....
rosi / 193.46.186.* / 2011-02-22 08:42
DOKŁADNIE - UWAGA NA SYGMA BANK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy kredycie gotówkowym który brałam w Sigma (na trzy lata), otrzymałam na rękę 2400 (całkowity koszt kredytu wyniósł 4248) spłaciłam już 4 raty po 118zł.. Teraz chciałm spłacić całość kredyty tj. sam kapitał bez odsetek i pani poinformowała mnie że mam do zapłaty 3150 - jakim cudem!!!!! TAKIE CUDA TYLKO MOGA SIE ZDARZYC W SYGMA BANKU - którego zresztą unikajcie !!!!!!!
elegancik / 2011-02-23 15:47
Mam ogromną prozbe ,wziełam kredyt ratalny w tym banku podpisałam umowe na 10 rat i karte ktora maja mi przyslac za 5 miesiecy .Chcialabym zrezygnowac z tej karty juz teraz .Czy ktos pisal juz takie pismo do nich i czy bez problemu mozna wczesniej z niej zrezygnowac .Prosze jezeli ktos tak zrobil to czy da sie to zalatwic.I jak napisac takie pismo.
sb piraty / 83.6.11.* / 2011-02-22 14:14
taka jest prawda :)
MLP / 81.190.52.* / 2011-02-16 20:26
Coż mogę powiedzieć - mnie dzsiaij dokładnie taka sama historia spotkała; Zapłata do 5, pismo z 7 z "wezwaniem do zapłaty"; Oczywiście za monit trzeba zapłacić; Mail to oczywiście kpina, bo o odpowiedzi możemy sobie pomarzyć... Przecież nie chodzi o to, żeby z klientami rozmawiać, ale żeby ich okradać;
jury / 62.111.185.* / 2011-02-16 19:47
Też potwierdzam, spóźnienie się pół sekundy z zapłatą w tym banku to od razu miliony telefonów i tryliony pism za co sobie od razu liczą. Póki co nie byłem jeszcze tak traktowany czy to w PKOBP, Celetem, AIG i zylionie innych instytucji kredytujących. NIE POLECAM TEGO BANKU.
586452 / 62.21.56.* / 2011-02-20 07:58

nie byłem jeszcze tak
traktowany czy to w PKOBP, Celetem, AIG i zylionie innych instytucji kredytujących.


Cetelem a nie Celetem i coś ci powiem - to dokładnie ten sam bank ;)
Arttu / 94.141.140.* / 2011-02-15 15:19
Mialem raty w cetelem banku platne do 5 dnia kazdego miesiaca, placilem rate 10 dnia kazdego miesiaca (wplyw na konto byl do 10go). Cetelem nie robil zadnych problemow. Bank zostam przejety (?) przez sygma bank i juz dostalem 15 zlotych kary za zwloke.
Edzioor / 79.188.6.* / 2011-02-15 10:38
Dzieki za ostrzezenie wyslalem wnisek kredytowy i chcialem go anulowac ale nijak sie do nich dodzwnic a maile to jakas sciema wiadomosci wracaja jako niedostarczone. Przyjedzie kurier z umowa to go pozdrowie i odprawie z kwitkiem- trudno.
Pozdrawiam
Wojtek229 / 79.186.45.* / 2011-02-13 14:01
No ja spłaciłem kredyt ratalny cały w przeciągu 4-mcy, był zapis w regulaminie że jak się spłaci kwotę na jaka był brany kredyt w przeciągu 6-tej wymaganej wpłaty to się nie ponosi żadnych kosztów, zadzwoniłem potwierdzili że kredyt został spłacony. Pytałem się czy mam pisać do nich pismo z prośbą o zakończenie kredytu i jego nie odnawiania ale pan powiedział że nie trzeba tego robić - pisał ktoś takie pisma po zakończeniu spłat?
Gdynianin / 195.205.153.* / 2011-02-14 10:41
@Wojtek229
Według mojej umowy o woli przedterminowej spłaty kredytu trzeba ich poinformować z 3-dnowym wyprzedzeniem (nie jest określona forma, w jakiej należy to zrobić ani rozumienie terminu 3dni - data stempla, czy może muszą otrzymać na 3 dni przed?). W przeciwnym razie rozliczą wpłatę zaliczkowo na kolejne raty (zawierające w sobie pełny koszt kredytu). To ewidentna pułapka, o której przy podpisywaniu umowy w sklepie nikt ci nie powie. Pokazują tylko zapis dwa punkty niżej o braku kosztów przy spłacie w ciągu 6 miesięcy. Ale moim zdaniem, jeśli nie dopełnisz obowiązku o jakim pisałem na początku to za parę miesięcy (gdy wyczerpie się kwota, którą wpłaciłeś i do zapłaty zostaną już tylko odestki, prowizje i ubezpieczeniem czyli np. w moim przypadku aż 1/3 kwoty kredytu) upomną się o resztę. Jak jest w praktyce nie wiem, dopiero sam podpisałem, ale sądząc po wpisach na tym forum ten bank poluje na frajerów i wykorzysta każdy kruczek. Na pewno nie wierz w zapewnienia jakiegoś pana, chyba że sam nagrywasz rozmowy z infolinią (choć w sądzie i tak tego nie wykorzystasz, bo pan musiałby zgodzić się na nagrywanie). Jak nie masz czegoś na papierze, to się nie liczy.
Philby / 195.242.183.* / 2011-03-01 07:22
Do pana "@Wojtek229" Widzę, że zauważyl Pan ten problem z zawiadomieniem banku. Ja wczoraj rozliczyłem się z bankiem. Na piśmie przekazałem im informację o tym, że chcę szybciej spłacić kredyt, ale kobieta, która mnie obsługiwała (w tym ich pseudo banku) tłumaczyła mi, że nie ma obowiązku informowania ich na piśmie. Cóż...wskazałem jej odpowiedniu paragraf i ustęp ich umowy...W sklepie prosiłem o wskazanie elementów, które mam spełnić, aby nie płacic odsetek i innych ksoztów. Dziwnym trafem Pani zapomniała powiedziec o 3 dniowym terminie.
Wojtek229 / 79.187.160.* / 2011-02-16 07:18
no nic, pozostaje napisać mi pismo już po spłacie owego kredytu informujące że te wpłaty były na poczet wcześniejszej spłaty bez ponoszenia kosztów - mam nadzieje że to wystarczy. Ale tak myśle że w przypadku jakiejść prawnej sprzeczki z tym bankiem to i tak jak sie udowodni że się wysłało takie a takie pismo do nich, mam tylko potwierdzenie nadania listu poleconego ale jak udowodnić że jakieś konkretne pismo im się wysłało - ciężka sprawa.
Z drugiej strony co za paranoja, w każdym normalnym banku liczy sie to że spłacasz, a to oprócz tego że spłacasz to trzeba ich o tym informować i uprzejmie prosić bo jak nie to zaraz dowalają jakieś kary. Spłacałem już trochę rat ale nigdy nie spotkałem się z taką polityką
giiiit / 178.183.230.* / 2011-02-09 09:26
Witam
Zacznę może od tego że miałem kredyty ratalne w wielu bankach i to po kilka razy( GE, Lukas, PKO, eurobank, aig,......) z żadnym nie miałem problemów ponieważ spłacam raty w terminie, ale moim zdaniem najlepszy z nich jest Lukas nie było żadnych problemów , nie musiałem się z nimi kontaktować i oni też nie dzwonili ani nie wysyłali pism z "okazyjnymi propozycjami" , natomiast z GE dzwonili (obsługa bardzo miła i fachowa) jak również przysyłali różne pisma reklamowe, nawet kartę kredytową przysłali z limitem 10 tys. której nie chciałem i nie korzystałem ( to mi sie nie spodobało). Teraz mam raty w omawianym banku SYGMA (z którego również przysłali kartę :-/. ) jak na razie odpukać jest dobrze ale zamierzam wpłacić w przyszłym miesiącu większą liczbę rat na raz, więc dopiero się okaże jacy są, mam tylko nadzieje że to co niektórzy tu piszą się nie potwierdzi, jak już będzie po wszystkim wstawię informacje jak to się udało może komuś się to przyda.
Leszek S. / 77.237.21.* / 2011-02-21 16:43
Przypadkowo natknąłem się na pozytywną opinię na temat Lukas Banku i tu się nie zgadzam. Zakupiłem produkt na raty, sprzedawca przekazał mi ksero przekazu pocztowego, zaznaczając, że mam opłacić pierwszą ratę w ciągu 14 dni. Uczyniłem to za pośrednictwem internetu przesłałem pieniądze. Bank tymczasem odesłał mi te pieniądze na konto twierdząc, że nie otworzono jeszcze konta. Nie zostałem o tym powiadomiony ani pisemnie ani telefonicznie. Nie zauważyłem zwrotu pieniędzy, uważając, że skoro mam już przekaz to przesyłając pieniądze sprawa została załatwiona. Odliczyłem więc ilość rat i sądząc, że spłaciłem ostatnią ratę, dopiero po miesiącu otrzymałem monit, że zalegam z ratą plus odsetki. Z tego wniosek, że klienci traktowani są przedmiotowo. Za ostrzeżenie przed Sygmą dziękuję.
do leszek s. / 89.174.124.* / 2011-02-21 17:13
Leszek S., niestety ale Lukas bank ma dziwne zasady. jak przedstawiciel Lukasa nie odbierze w terminie umowy od sprzedawcy, to umowa nie zostanie uruchomiona. wtedy, nawet, jak wyślesz pieniądze, wracają one na konto wysyłającego. oni muszą ręcznie jeszcze potwierdzić, ze umowa jest ok, wtedy uaktywniają konto do spłat.
Oszukany klient / 194.150.251.* / 2011-02-11 17:02
Sygma dlaczego jeszcze nikt nie skontrolował działalnosci tej instytucji , jedno wielkie oszustwo . Jeśli spłacasz raty większe by szybciej pozbyc sie zadłuzenia to nic z tego . Spłaciliśmy raty w ciągu osimiu mieśęcy zamiast dwóch lat i co , dostaliśmy ponaglenie żeby uregulować zadłuzenie w ciągu dwóch dni. Oczywiście kontakt z tą instytucja zerowy, jeśli sie już połączysz to po przyjęciu danych o umowie przełaczają cię do konsultanta a tam cztery minuty sygnału a pózniej cisza . Wpłaciliśmy żadaną sume i zobaczymy co będzie dalej. Jeśli będą nas nękać sprawę nogłośnimy u RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA . STRZEŻCIE SIĘ TEJ FIRMY
nie-dłużnik / 81.190.28.* / 2011-02-08 19:06
jeżeli bierzesz kredyt to spłacaj w terminie, bałwanku.w każdym banku będą cię gnębić.
GŁUPI KONSUMENT / 93.179.208.* / 2011-02-15 19:47
ALE NIE TAK JAK TAM WYOBRAZ SOBIE ZE BIERZESZ KREDYT NA 6 ROWNYCH RAT JAK CIE INFORMUJE SPRZEDAWCA KWOTA 533 ZŁOTE PO PÓŁ ROKU CIESZYSZ SIĘ ZE SPŁACONEGO W TERMINIE KREDYTU OKAZUJE SIE JEDNAK PO PRAWIE DWÓCH LATACH ZE SPŁACIŁEŚ O 250 ZŁOTY ZA MAŁO I ZGADNIJ ILE NA DZIEN DZISIEJSZY TRZEBA ZAPŁACIC 3800 ZŁOTY POSTAW SIE ZE TRAFIŁO NA CIEBIE
też nie dłużnik / 83.11.76.* / 2011-02-11 21:50
ciekawe?! ja spłaciłam swój kredyt przed czasem- do samego kredytu nie mam zastrzeżeń ale obsługa infolinii - porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!!ile czasu nie wspominając o pieniądzach wydanych na telefony straciłam,żeby doprosić się o wystawienie zaświadczenia o spłacie kredytu- koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kazik2121 / 83.19.110.* / 2011-02-06 15:25
KREDYTY SĄ DLA MĄDRYCH LUDZI! Gdyby chociaż klient przeczytał umowę, nie bo po co???? Bo za dużo stron, bo jeszcze coś innego. Te umowy są specjalnie tak rozbudowane zgadzam się, ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, kwoty, procenty, nagłówki, co dodatkowo podpisujemy! No a najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy złoszczą się na to, że otrzymują "chore kary" za to, że nie płacą w terminie, a bank to co instytucja charytatywna?! Wiadomo, że na czymś trzeba zarobić! A najłatwiej jest zarobić na głupocie i nie uwadze innych. Nie znasz się , nie rozumiesz nie podpisuj!!! Zapytaj, skonsultuj się z kimś mądrzejszym, a nie szybko szybko i wtedy wcisną Tobie ubezpieczenia, prowizje i inne .... wtedy płacz i zgrzytanie!!!! Brak słów
poop / 83.6.238.* / 2011-02-22 23:58
zgadzam sie w 100%
Biorąc kredyt konsumencki
Ludzie spójrzcie prawdzie w oczy nie płacąc 2 czy 3 dni myślicie że wam się uda i że ktoś zapomni o waszym zadłużeniu
Każdy jest świadomy do kiedy ma wpłacać raty i podpisuję się pod tym a później pretensje że telefony ponaglenia itd.
Ciekawe jak każde z was by zareagowało jak wszyscy wasi sąsiedzi spóźniali by się z oddaniem wam pieniędzy które np pożyczyli.
do POOP / 89.174.123.* / 2011-02-23 07:06
poop, musisz mieć nerwowych sąsiadów, nie zazdroszczę Tobie!
poczytaj sobie wpisy o eurobnaku, ci dopiero maja nerwowych sąsiadów, potrafią zwyzywać klienta, który pierwszy raz w życiu spóźnił się 1 dzień w zapłaceniu raty!
nerwowy naród z nas jest, koleś ;)
MarekRu / 188.33.119.* / 2011-02-01 17:45
Ja bym tobie moich pieniędzy nie pożyczył.
Nie spłacasz, musi do ciebie jakaś pani dzwonić z przypomnieniem.
Potem nie płacisz karnych odsetek.
Zdarza ci się zapominać o płaceniu zobowiązań lub nie płacisz, bo po prostu masz "chwilową utratę płynności".
Takich klientów banki powinny tępić!
Marki33 / 78.154.70.* / 2011-02-20 10:19
ja mam u nich już 4-ty kredyt (zakupy na raty) do tego posiadam kartę kredytową też ok. widzę że Ci wszyscy co piszą że to złodzieje akurat sami nie spłacają w terminie . Ciekawe czy gdyby sami pożyczali swoje pieniądze i gdyby inni im nie spłacali w terminie to by byli tacy mili :-) . Biorę kredyt ,podpisuję że będę spłacał w terminie i tego się trzymam i żadnych problemów.
klient banku / 83.27.112.* / 2011-02-03 09:06
ja spłaciłam całośc kredytu po 3 miesiącach od zawarcia umowy ,nadal posyłaja mi wyciagi z których nic wynika .najgorszy bank w kraju!!!
nfrkksiish / 91.193.160.* / 2011-02-02 20:21
Panie MarkuRu ,czy Panu wiadomo jakie odsetki stosuje Sygma przy korzystaniu z ich karty na zakupy poza siecia Real - prawie 37%.Kiedy sie dowiedzialam chcialam splacac wieksza kowte niz mi przysylaja.Odpowiedz byla szokujaca ,albo splacam calosc ,albo przez 6 miesiecy-innej obcji nie ma.Mnie akurat chodzilo o 4 raty.Czy taki bank mozna traktowac jako przyjazny dla klienta.Nigdy wiecej nie bede korzystac z ich kary ,moze wreszcie splajtuja.
vick / 89.75.117.* / 2011-06-12 02:52
Skoro Bank oferuje możliwość spłaty jednorazowo lub w minimum 6 ratach to jest to ilość objęta umową, którą podpisał Pan po zapoznaniu się z jej treścią.
Skoro Bank wywiązuje się z umowy rozkładając Pana zakupy na raty to nie powinien Pan chyba mieć pretensji o ich ilość (znaną już w chwili podpisania umowy). Skoro nie odpowiada Panu 6 oprocentowanych rat to zawsze można dokonać spłaty jednorazowej bez kosztów.
Forum schodzi na psy!!! / 89.72.70.* / 2011-02-02 20:49
Yhy...nie strasz kolego, bo się zacząłem bać. też mam kartę Real niemal od dwóch lat i korzystam z niej cały czas poza siecią Real. 37%??!! Skąd ty wziąłeś te oprocentowanie!!! Co ty za brednie opowiadasz!!!!?? 37% to z odsetkami karnymi i windykacją!!! Jeżeli jesteś uczciwy to zamieścisz tabelę opłat i prowizji by wszyscy zobaczyli jak łżesz jak pies!!! Oprocentowanie wynosi 21-24% wiem, że to i tak wiecej niż karta Citibanku ale nie jest źle!!! Ludzie co wy za bzdury tu piszecie!!!Jak nic musicie byc pracownikami jakiejś konkurencji!!!!Po prostu aż żal d...ściska!!!!!!!!!!!!!
do Forum schodzi na psy!!! / 89.174.127.* / 2011-02-02 21:44
te, Forum schodzi na psy!!! a wziąłeś pod uwagę ubezpieczenie? może forumowicz powyżej dostał 'gratis' pełen pakiet...
osobiście do samych produktów nie mam zastrzeżeń (wszystko cacy spłacane), ale pracownicy tego banku to dno - dowiedzieć się czegoś zarówno jako klient, jak i jako partner (stanowisko ratalne w sklepie), to masakra.
osobiście daję ich raty tylko hardcorowcom, bo przebić się tylko przez ich regulamin, to droga przez mękę!
Forum schodzi na psy!!! / 89.72.70.* / 2011-02-03 01:29
Jeżeli ma ubezpieczenie to zawsze może z niego zrezygnować, jest ono zawsze dobrowolne. Nie wiem jak wygląda do od strony ich partnerów handlowych ale dla mnie jest ok tak samo jak Lukas. Miałem u nich też kiedyś raty, które wziąłem w sklepie osiedlowym(komputer) bo akurat była akcja 0%, bodajże kolorowe raty czy jakoś tak. Spłaciłem w terminie i żadnych problemów, tak jak w Lukasie, zawsze tylko czytam umowy by nie dołączyli mi ubezpieczenia lub karty(kiedyś z ubezpieczeniem wkopałem się w Lukasie, a rezygnacja z ubezpieczenia po przyznaniu kredytu to koszmar)i ot tyle. Dla mnie Sygma to dokładnie to samo co Lukas, najgorsze g... to bph-ge money zawsze wkopią cię w kartę kredytową, maja zakazane klauzule w umowach etc. Dlatego zawsze, gdy kupuję coś na raty(czyli raz w roku:)) korzystam z Sygmy bądź Lukasa, to jest dokładnie to samo. Ważne jest to by czytać umowy(nie trzeba być wcale bankowcem by je rozumieć)i trzymać się terminów.Ot cała filozofia, a jeżeli ktoś ma problem z windykacją to już co innego, ja nigdy takich nie miałem i nie zamierzam, tym bardziej, że zawsze biorę kredyty etc.bez ubezpieczenia więc muszę uważać :)
do MarekRu / 89.174.121.* / 2011-02-01 18:32
o MaruśRu - kolejny nawiedzony niby konsument, włażący w tyłek Sygma? dziwne. pozdrów pracodawcę... :)
takich spamerów banki powinny tępić!
byly klient sygmy / 83.13.13.* / 2011-01-27 15:11
Dramat, przez kilka tygodni byliśmy wprowadzani w błąd, oszukiwani, poprostu okłamywani. Oczywiście spłacaliśmy kredyt co miesiąc, zdecydowalismy się na splate całkowitą jednorazową w ramach kredytu konsolidacyjnego- oczywiście z innego banku. do tego potrzebowaliśmy dokumentu informującego o kwocie i numerze banku, oczywiście poinformowano nas że dokument zostanie wygenerowany i przeslany, raz mówili ze bez oplat potem ze za opłatą, raz mówili, że poleconym potem, że nie to byłoby nawet zabawne bo tego samego dnia dostaliśmy kilka różnych wersji, czekaliśmy kilka tygodni i dzwonilismy nic nie dawalo tylko informacj ze dokumet wyszedł, wkoncu odebralismy osobiscie w Warszawie (mieszkam 350 km) od Warszawy.
Totalny bałagan nikt za nic nie odpowiada, pracownicy nieprzeszkoleni, tylko w błąd wprowadzają- zero profesjonalizmu i do tego zero kultury, oczywiscie nikt nawet nie przeprosil
vick / 89.75.117.* / 2011-06-12 02:56
A wystarczyło poprosić Bank, w którym realizowana była konsolidacja o skierowanie zapytania międzybankowego. Czas realizacji jest krótszy niż w przypadku dokumentów wysyłanych pocztą a jednocześnie pismo kierowane jest bezpośrednio do Banku.
LJ / 83.23.203.* / 2011-01-24 20:17
NIGDY WIĘCEJ SYGMA BANK !!! Jestem , a właściwie byłem klientem rat na meble zakupione w systemie ratalnym (10x0%) . Już sam nagłówek umowy ratalnej budzi wątpliwości. Beznadziejny kontakt z infolinią telefonicznie oraz mailowo (brak regionalnych oddziałów). W porównaniu do innych np. LUKAS BANK czy GE (w popularnych marketach) SYGMA się nie umywa. Ostrzegam wszystkich Państwa przez zakupami za pomocą sygma bank. Nie mówie już o poważniejszych kredytach np. na mieszkanie czy samochód. UWAGA !!!
Kiel / 46.113.129.* / 2011-01-24 22:05
CO TO JEST TEN sygma bank??? kupywałem odkurzacz w promocyjnej cenie 999zł. nie miałem gotówki więc wziołem na raty ponieważ ten sklep miał umowę z sygma bankiem ale była klauzula bo czytałem co podpisuje że do 10dni mogę odstąpić od umowy kredytowej i tak też zrobiłem po ośmiu dniach poszedłem do sklepu i zrezygnowałem z tej umowy płacąc gotówką za ten odkurzacz. Myślałem że wszystko jest w porządku ale po jakiś dwóch tygodniach zadzwonił do mnie gościu ze sklepu i powiedział mi że z sygma banku dzwonili że rezygnacja z umowy jest nie ważna bo przy rezygnacji tej umowy sklep nie zaznaczył na papierze że była to cena promocyjna i że trzeba zrezygnować jeszcze raz więc pojechałem do tego sklepu i zrezygnowałem jeszcze raz i dziś przyszedł do mnie list z sygma banku że umowa kredytowa zostanie zamknięta po całkowitej spłacie kredytu przeciesz oni żadnego kredytu mi nie dali bo ja zapłaciłem gotówką a sklep bankowi pieniądze oddał nie zostało napisane na tym papierze co mi do domu przeszło ile do zapłaty ani do kiedy to wpłacić przeciesz ja im nie dam ani złotówki po prostu szukają jelenia niech sobie zakładają sprawę do sądu w dupie to mam a straszyć to oni mogą ale samych siebie priorytetem też wysłałem rezygnację a decydyje data stempla pocztowego według prawa polskiego.NIGDY WIĘCEJ SYGMA BANKU
uwaga na BPH-GE / 89.72.70.* / 2011-01-24 21:57
Lukas jest ok, Sygma również, natomiast głupoty jakie piszesz o GE to aż rażą w oczy. Przecież bph ge to zwykli złodzieje i przede wszystkich ich należy unikać!!!!
19czytelnik78 / 46.113.197.* / 2011-01-23 01:31
jak czytam takie wpisy i zale!!!! to krew mnie zalewa!!! Droga-mniej stabilna umyslowo-czesc spoleczenstwa- posiadajaca kredyty i rozliczne problemy z syfma bank-zacznijcie od pretensji do siebie!!!poprzez czytanie tego co podpisujecie-bo jak widac analfabetyzm wtorny to kolejny problem-a potem dopiero zabierajcie sie za kupno kolejnych tv plazmowych, aparatow, telefonow i innych p****** na kredyty, ktorych nie potraficie splacac!!!!! jestem posiadaczem kilku kredytow-w tym rowniez w syfma bank-jakkolwiek jest to najmniej przyjemny w obsludze kolos!!!!-wystarczy zlecenie stale z rach i z nikim nie musze rozmawiac o spoznieniach i doplatach!!!!!a nawet jak sie noga powinie-bo tez sie zdarzalo- to i tak trzeba zaplacic odsetki-co jest w umowie i zadne biadolenie i marudzenie tego nie zmieni-bo taka umowe podpisalem!!!!! a tak z drugiej strony-gdyby tak kazdemu z Was-niezadowoleni klienci syfma banku-bo dac takiemu kredyt i juz mysli, ze panisko!!!!-kazdorazowo szef sie z wyplata spoznial-bo tak wyszlo/jestem Bossem :)/-bo np przelewow nie bylo-to tacy wlasnie jak wy-piersi dra te mordy-bo im sie nalezy!!!!!!!!!-banda hipokrytow!!!!!!! pozdrawiam
pajeczasty / 83.10.224.* / 2011-02-09 09:48
pretensje do siebie> Jaki Pan jest mądry a co w przypadku gdy miałem kredyt w Sygma Banku i faktycznie nie mogłem go spłacać??Bo nie byłem do tego zdolny fizycznie tj. byłem nieobecny, bez możliwości kontaktu z Bankiem??Bank naliczył odsteki, wysłał sprawę do komornika mimo tego, że mój pełnomocnik chciał przejąć umowę kredytową i ją spłacić!!Bank wziął od niego pieniądze za moje zaległe raty i się zmył nie udzielając żadnych wyjaśnień. umowa nie została przejęta a ja mam komornika na głowie.
do 19czytelnik78 / 94.42.14.* / 2011-01-23 09:06
Drogi 19czytelnik78, rozumiem , że nigdy swojej umowy nie czytałeś. jak czytałeś, to mi to jasno napisz, zacytuje tobie parę punktów i zobaczymy, jak je zinterpretujesz, cwaniaku. każdy ma prawo się spóźnić z rata, więc nie wiem, o co tobie forumowiczu chodzi. nie pasuje? nie czytaj!
Bid / 195.116.20.* / 2011-01-25 10:49
Jakie ma prawo sie spóźnić??? podpisując umowę zgadzasz się na warunki banku. Tobie się przyda prawo pierwszeństwa wymiany rozumku na rozum!!!
vick / 89.75.117.* / 2011-06-12 03:03
Jak najbardziej - każdy ma prawo się spóźnić z ratą ale robi to godząc się z przewidzianymi konsekwencjami. Opóźnienie = odsetki karne.
19czytelnik78 / 109.243.204.* / 2011-01-25 01:26
samo czytanie zlepku literek, a nawet ich cytowanie-nie czyni z nikogo światłego człowieka-proponuje jeszcze czytać ze zrozumieniem!!!!-przydatne-zwłaszcza w życiu, z czego zarówno wszelkie umowy jak i wypowiedzi-powodzenia
Bartechman / 85.221.238.* / 2011-01-21 13:18
Podpisuję się dwoma rękoma pod tym. Spóźniłem się o parę dni w przedostatniej racie. Pierwszy i ostatni raz miałem z nimi do czynienia. Bandyckie praktyki!
brak mi słów / 195.116.20.* / 2011-01-22 13:24
Bank to nie instytucja charytatywna, która przy każdej za późno wpłaconej racie mówi sobie "oj a ten/ta Pan/Pani to na pewno to zapłaci, poczekamy jeszcze troszkę".... Człowieku! Sam napisałeś "Spóźniłem się o parę dni "! Podpisałeś umowę?! Czytałeś co podpisujesz?! (Pewnie nie bo kto by czytał tyle stron drobnego druku.) Lepiej podpisać wyrażając tym samym zgodę na wszystko co tam jest wypisane, a poźniej pyszczyć anonimowo na forum bo ZŁAMAŁO sie warunki umowy!! LUDZIE, NAUCZCIE SIĘ!! BIORĘ KREDYT, ZGADZAM SIĘ NA WARUNKI UMOWY TO ICH DOTRZYMUJĘ! JEŻELI NIE TO LICZE SIĘ Z KONSEKWENCJAMI !!!!!!!
ell4 / 83.6.240.* / 2011-02-10 16:22
A pan to chyba z tego banku?

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: