Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
cebulka9 / 83.10.250.* / 2010-12-03 18:31
wziełam, sobie komputer na raty przez ten bank naliczyli mi odsetki 102zł bo pare razy się spózniłam ze spłatom ale zapłaciłam należność,ale czy dostane jakieś potwierdzenie że zakończyłm spłacanie.
rozmowny / 89.72.117.* / 2010-12-03 14:45
to prawda
sg / 83.22.242.* / 2010-12-02 20:48
Problem jest nawet, gdy otrzymasz wraz z kredytem kartę i jej nie aktywujesz! Bank oczekuje pisemnej rezygnacji z karty listem poleconym (korespondencja mailowa i pisma zwykłe nie są akceptowane! Jeśli tego nie zrobisz widniejesz w ich rejestrach jako posiadacza kredytu na karcie a także bank straszy Cię wpisem do BIK-u.
yyyyy / 217.97.149.* / 2010-12-06 09:45
co to za głupoty wypisujesz? nie aktywowałes kart i masz problemy? pierwsze słysze... nie trzeba żadnych rezygnacji wtedy pisac!!!!
87TY / 77.45.62.* / 2010-12-28 13:05
to prawda ,jezeli nie wyslesz za potwierdzeniem odbioru,to nadal bedą traktować ,że korzystasz z tej karty ,i beda cie obciazac co misiąc po 35 zl,tak jest ja mam już Winykatora za karte której nigdy nie aktywowałam - jestem poprostu z złapanki to oszuści z dALEKA ODNICH ZŁODZIEJI
elegancik / 2011-02-23 16:09
87TY mam ogromna prozbe czy udalo ci sie zrezygnowac z tej karty.Jesli tak to jakie pismo nalezy napisac prosze cie o odpowiedz
xxxxxxx / 83.22.216.* / 2010-12-12 20:42
Spróbuj, przekonasz się ha ha mądralo ;))
2w2w / 85.193.237.* / 2010-12-03 11:54
prawie w kazdym banku,aby zrezygnowac z karty musisz napisac pisemna rezygnacje,malo tego to nawet z uzasadnieniem dlaczego rezygnujesz,a wiec nie rozumiem zdziwienia??
agniesia browarka / 94.42.12.* / 2010-12-03 12:17
uzasadnić to musisz, dlaczego jesteś taki tępy, forumowiczu.
piszesz wypowiedzenie, muszą przyjąć, i masz gdzieś resztę!
satre / 84.10.64.* / 2010-11-29 13:11
Witam, rok temu pokusiłam się na zakup ratalny - po 6 miesiącach walki okazało się iż kupiny przeze mnie laptop okazał się być już naprawianym- Sygma współpracuje z MIX- Elektroniks - tu właśnie sprzedano mi trefny towar- oczywiście po interwencji Inspekcji Handlowej i Kanncelarii oddano mi pieniądze aczkowiek to co miało być gratis czyli kamerka i telefon okazały się być jednak płatne,,,kwestia karty kredytowej- nie mogłam się doprosić pisemnego potwierdzenia rezygnacji z ubezpieczenia ...po wysłaniu listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - brak odpowiedzi w ciągu 30 dni - dzwonię i słyszę:nie odpowiadamy na pisma- szok , kolejne pismo- z przeprosinami - foram pisma, stylistyka, woła o pomstę do nieba- zamiast NWW NWP- nieszczęsliych przypadków piszą nie wypadków np...szok, teraz pismo otrzymałam co do kwestii opłat za monity- 30 zł.... piszą tak" prosimy o uregulowanie 30 opłat za monity..." żenada!!! wasnie piszę pismo z prośbą o wyjasnienie tresci pisma:))) i zamierzam złozyć skargę do UOKiK
beatris417 / 77.113.178.* / 2010-11-29 13:42
Mam pytanie. spłacam kredyt ratalny. została mi ostatnia rata. spłaciłam raty przed czasem - dwie raty w jednym miesiącu do przodu. ale przez własną nieuwagę nie spłaciłam raty bierzącej. czy nalicza mi jakieś kary? nie dostaję zadnego pisma. proszę o opinię na ten temat.
42363095249002 / 87.206.111.* / 2010-11-20 07:45
potwierdzam opinie jak beda mie dalej nachodzc oddam sprawe do sady o odszkodowanie i zadosc uczynienie czekam na telefon od pani Moniki K.
klijent / 80.171.136.* / 2010-11-17 16:34
To prawda ,kroja ile sie da .Splacam karte 40zl ztego 22 zl co miesiadz dlanich po terminie dwa dni 20 zl dolicza rostaje sie z nimi raz na zawsze zlodziejska spolka
naiwniakjakwielu / 153.2.246.* / 2010-11-17 08:10
Ja mam problem z rozwiazaniem umowy... karta kredytowa nawet nie aktywna . posiadam ich ubezpieczenie z ktorego rowniez chce zrezygnowac,i nadarzyla sie ku temu okazja . Zmiana wpisu w regulaminie pozwala na rezygnacje z umowy...po uprtzednim pisemnym powiadomieniu banku. Pismo wyslalem pod koniec pazdziernika , specjalnie priorytetem ale do tej pory chyba" nie dotarlo", bo wciaz dostaje rachunki do zaplacenia. Na infolini pani informowala mnie o oplacie za miesiac listopad ktory juz zostal naliczony..., ale zupelnie nie rozumiem kolejnego wezwania do zaplaty juz za miesiac grudzien wyslanego na poczatku listopada....Dzis zamierzam wyjasnic te sprawe, o wyniku nie omieszkam poinformowac tutejszych czytelnikow. Nie polecam nikomu tego banku....sam stres...
jarecki72 / 83.23.144.* / 2010-12-09 10:51
Stara prawda sam się przekonałem!!!!!!!!!
michael1973 / 77.112.167.* / 2010-11-29 18:44
Witam
ja również posiadałem w Sygmie kredyt a nawet kartę.Po wielu telefonach i pismach udało się rozwiązać umowę z nimi.Proponuje wysyłać wszystko za POTWIERDZENIEM ODBIORU to działa wcześniej twierdzili że nic jeszcze do nich nie doszło.Dostałem nawet (ZA DARMO) zaświadczenia o zamknięciu karty i kredytu ALEEEEE zapomnieli zweryfikować mnie w bazie danych i tamte obciążenia SPŁACONE nadal obciążają moją zdolność kredytową
jerza / 195.116.20.* / 2010-11-20 17:16
witam.
rezygnację z ubezpieczenia jak i z karty można załatwić w placówce wypisując tylko odpowiedni dokument. Najlepiej w placówce, w której karta została założona.
Genia Światłoń / 89.73.32.* / 2010-11-15 07:56
Powyższe wpisy są dowodem na to, jak Sygma Bank korzysta z praw ,nie respektując praw klientów. Podpisałam umowę z bankiem, zamierzając kupić pralkę w Auchan w Katowicach na raty. Z kwoty przyznanego kredytu nie skorzystałam nigdy! Dlatego przysłaną mi kartę kredytową prze z ten bank odesłałam do ich siedziby, gdzie podpisywałam umowę czyli do Auchan na os. Tysiąclecia w Katowicach, wyjaśniając, że z karty nie skorzystam, przeto nie widzę uzasadnienia, by za nią płacić 20 zł.!

Zapomniałam o sprawie. Po latach, przy okazji innego kredytu w innym banku, poinformowano mnie, że widnieję w BIK i to z powodu 20 zł. Bank nie poinformował swoich klientów, że nie ma siedziby w Auchan. Pism do mnie nie wysyłał!
Gdy wreszcie udało mi się ustalić komu jestem winna 20 zł, natychmiast je spłaciłam(mimo przekonania, że niezasadnie). Tymczasem Sygma Bank grozi mi dalej, że wpisze mnie do BIK na kolejne 5 lat!
jmichalska / 83.31.219.* / 2010-11-10 09:36
Mówiąc szczerze, to przerażające... Tego się zawsze najbardziej boję w sprawach pożyczek, że nadzieję się przez przypadek na jakieś dodatkowe koszty. Czasami możemy coś pominąć. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, żadna pracownica czy też pracownik banku nie będzie na tyle usłużny, by nas poinformować o wszystkim, mimo że jest to częścią jej pracy. Ja ze swojej strony mogę polecić ratalnie.com. Zakupiłam na raty laptopa i skorzystałam właśnie z ich oferty, bo jako jedyni umożliwiają pożyczkę osobom, których zarobki wynoszą 700 złotych miesięcznie. Jak na razie jestem zadowolona :)
mkojkajs / 94.42.14.* / 2010-11-11 10:46
jmichalska- kretynów nie sieja, kretynem trzeba się urodzić! pracownik banku na życzenie wyda Tobie tabele prowizji i opłat. każdy pracownik sklepu ma możliwość wydrukowania jej z systemu rata-net sygma banku.
pozdrawiam, i nie nacinaj się!
piszesz o kosztach,a ciekawe, ile zapłaciłaś za pożyczkę w tym swoim ratalnie.com - heh...
Ekspertka / 2010-11-09 13:27
Przecież na kartach kredytowych banki zawsze zdzierały jak mogły. Może jedne bardziej pazernie do tego podchodzą od innych, ale Sygma Bank nie jest tu wyjątkiem.

Polecam notkę UOKiK upomniał Sygma Bank

Sygma Bank podpadł za zapisy: "Bank może wypowiedzieć umowę, jeśli kredytobiorca w sposób istotny naruszył przepisy prawa lub umowę", a także "Opłata za obsługę opóźnienia w spłacie 45 zł za każdy rozpoczęty miesiąc opóźnienia w spłacie długu". Takie klauzule obowiązywały w umowach z Realem, a konkretnie z Real Finanse, dzięki czemu klienci mogli zrobić zakupy, nawet jeśli nie mieli pieniędzy.
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/334664,uokik-upomnial-sygma-bank,id,t.html
Tiks / 82.160.23.* / 2010-11-08 14:54
Żeby zlikwidować spłacona kartę kredytową potrzebowali 3 miesięcy a potwierdzenie jej likwidacji przesyłali pocztą 9 dni. Brak możliwości kontaktu telefonicznego z kimkolwiek oprócz biura obsługi.W razie problemów z załatwieniem sprawy dzwońcie do sekretariatu dyrektora 22-511 89 00 :)
"SYFMA BANKU"
Paweł z Małopolski / 217.153.82.* / 2010-11-12 18:44
Drogi "Tiks"! W kilku miejscach na tej stronie opisuję moje doświadczenia z Sygma bankiem, a dokładniej z żartami, jakie sobie stroją w czasie zamykania spłaconej karty. najpierw potrzebne były moje 3 wizyty w Realu (real Finanse), ciągłe kłamstwa typu, że w sobotę nikt w Biurze Obsługi nie pracuje, że są różnice w wysokościach rat do spłaty [pomiędzy ich naliczaniem a jakimś tam tzw systemem... i w ogóle .... MASAKRA!!!!! Polecam Ci lekture moich wpisów na tę stronę pod tym samym podpisem: Paweł z Małoplski. Pozdrawiam Cię serdecznie!
zb1973 / 80.53.15.* / 2010-11-05 16:48
Uwaga na rat 0% w REAL -u - SYGMA BANK, który zajmuję się obsługą nie wie już jak oszukiwać swoich kilentów. Zwroty na kartę traktuje jako nadpłaty i np. z 10 rat 0% może się zrobić np. 5 rat - jeżeli tego nie zauwżysz i płacisz zgodnie z ofertą naliczą ci gigantyczne odsetki.
ReaCtiVaTioN / 89.79.238.* / 2010-11-03 15:19
Witam.
Przeczytałem wasze informacje i ciesze się że na to forum wszedłem bo mało brakło i bym wysłał podpisaną umowę z tym bankiem.
Wybrałem sobie produkt w sklepie internetowym firmy Kompotronik wypełniłem wniosek na zakup ratalny wysłałem do weryfikacji która zakończyła się pozytywnie z związku z tym wysłano mi na adres @ umowę którą miałem sobie wydrukować podpisać i wysłać oraz regulamin.
Więc drodzy forumowicze mam pytanie do was takie:
Jeśli zostawię to na tym etapie i nie podejmę żadnych dalszych działań (dodam że nie została podpisana żadna umowa prze zemnie) to czy mam się czegoś obawiać ze strony sklepu za złożone zamówienie i banku za wniosek który przesłałem w sprawie kredytu?
Nadmienię że zamówienie i wniosek kredytowy złożyłem Online.
bb 53 / 83.17.92.* / 2010-11-03 12:26
Skoro wiąłeś kredyt - trzymaj się terminów spłat. W dobie elektroniki zrób stałe zlecenie w banku a nie zasłaniaj się niepamięcią i zaleganiem kilkudniowym. Gdybyś mnie w terminie nie oddał to kary bym pewno nie policzyła ale w papugę bys zaliczył.
Bierzesz kasę to zwracaj w terminie a jak nie potrafisz to oszczędzaj i płać gotówką. Za ratę 70 zł to zakup też był marny - wstyd, taką kwotę to juz mozna zaoszczędzić. A tak na marginesie to kredyty biorą nie biedni a raczej źle zorganizowani i ci co wola zapłacić w sumie drożej niż wart jest tego kupiony przedmiot. Bycie nieudacznikiem to pochlebia tylko w PiS.
melanez / 81.219.206.* / 2010-10-25 09:45
To oszuści ,naciagacze i zastraszają klientów przy tym wulgarni .Podać ich do kontroli US i nie tylko.To ludzie o chamskiej aparycji ubrani w białe koszule i garniturki.
Innes / 89.75.177.* / 2010-11-26 21:24
Zgadzam się w zupełności. Ten bank, to żenada, żałuję, że przypadkiem wzięłam tam kredyt. Banda naciągaczy i oszustów- ten bank trzeba omijać z daleka, jakaś pomyłka po prostu- kto tam pracuje??? Ja wniosłam skargę do Rzecznika Konsumentów, poszło już do nich pismo, nie wiem, czy coś wskuram ale może trzeba by jakoś reagować na bezkarność tych ludzi, którzy z uczciwością chyba niewiele mają wspólnego.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: