Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
julka3333 / 193.59.17.* / 2012-01-11 16:56
Ma Pani rację.Pisałam już kilka meili i na żaden nie mam odpowiedzi.Spłaciłam wcześniej raty i nie mogę się doczekać na zwtot pieniędzy. dodzwoniłam się tylko raz cudem, bo więcej nie mogę i pani mi powiedziała,że w ciągu 3 tygodni dostanę zwrot a tu już miesiąc i nic.
kasia198787 / 77.254.254.* / 2012-01-24 18:28
Witam, czy może mi Pani napisać (przepraszam że o to pytam) ale o jaki zwrot pieniędzy Pani chodzi? czyżby o ubezpieczenie kredytu? Ja również wzięlam tv na raty i spłaciłam je wcześniej i nie wiem w jaki sposób się ubiegać o zwrot ubezpieczenia. Dzwoniłąm do banku ale najpierw odebrał Pan który mnie poinformował że ubezpieczenie jest zwracane ale nie wiem jal mam to zrobić, a drugim razem odebrała Pani która tym razem poinformowałą mnie że u nich nigdy żadne ubezpieczenie ratalne nie było zwracane. A przecież to nie jest mała kwota a skoro bietrze się raty 30*0% w moim przypadku, to dodatkowych opłat nie powinno się ponosić jak tylk spłate rat za tv
EwaJ_SygmaBank / 2012-01-11 17:01 / Sygma Bank
Szanowna Pani,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Pomogę w rozwiązaniu sprawy.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
ASDASD / 89.79.139.* / 2012-01-16 10:16
G... prawda, ładne maile od pani z banku i kompletne zero reakcji na moja prosbe o zalatwienie sprawy. Na poczatku myslalem ze oni tam maja mega balagan ale to JEST BANK NASTAWIONY NA OSZUKANIE I ZASTRASZANIE KLIENTÓW. Splacilem wszystko prawie rok temu a ostatnio dostałem informacje, ze odwiedzi mnie komornik w asyscie policji. JAK NAJDALEJ OD NICH i UWAGA na zakupy na raty w takich sieciach jak EURO bo oni współpracują z tym bankiem.
jola115 / 109.95.202.* / 2012-01-11 14:12
Jestem jeszcze ich klientem . W 2011r IX-chciałem rozwiązać z nimi umowę , co miałem do spłacenia spłaciłem i co w I-2012r dzwonię czy zamknięte są rachunki i dowiaduję się, że nie bo wciąż mam coś do spłacenia nawet nie wie za co, ponieważ nie otrzymuję wyciągów. Wpłaciłem ale na pewno za miesiąc jeszcze coś będzie i to dowiem się w rozmowie telefonicznej którą sam muszę wykonać.Ludzie wszystko tylko nie Sygma Bank.
EwaJ_SygmaBank / 2012-01-11 15:51 / Sygma Bank
Szanowny Panie,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Skontaktuję się w sprawie bezpośrednio.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
noni / 83.9.54.* / 2012-01-10 10:24
uwaga na ten bank nikomu nie polecam oszukują nie zwrócili mi pieniędzy straszni oszuści
obserwatornr2 / 89.74.231.* / 2012-01-08 02:06
Jest dokładnie tak ,jak to opisał "cyberskin". Jest to działanie celowe ze strony banku, by zwiększyć swoje zyski w dowolny sposób. Nawet wobec swoich najwierniejszych klientów !!!!!!
JOGIBABO / 89.76.155.* / 2012-01-04 20:09
mnie przysłano ostatni druczek rat i niespodzianka wymagana rata do spłaty 87 pln a saldo kredytu pozostałego do spłaty 63pln oczywiście suma wyższa jest wytłuszczona i znajduje się na samym końcu blankietu zewskazaniem, że właśnie taką trzeba zapłacić. Żona nie zwróciła uwagi i zapłaciła kwotę wyższą, ale mnie szlag trafił i wykonałem halo do tego pożal się Boże pseudobanku i dupek z infolinie palił głupa że nie wie o co chodzi że wszystko jest ok do momentu kiedy nie dowiedział się, że zmieniłem profesję i zajmuję sie windykacją od razu zmienił front i zobowiązał się do zwrotu kasy. Ludzie pilnujciesię i nie dawajcie oszukiwać temu pseudobankowi, a jak coś dawajcie skargi do KNF i gdzie można niech się złodzieje uczą
rozżalona / 178.37.3.* / 2011-12-20 23:08
Ja mam jeszcze inny problem z tym bankiem. Nabyłam sprzęt w EURO RTV AGD. Skorzystałam z kredytu na 6 rat. Wszystko było niby OK. Raty wpłaciłam w terminie z tą różnicą, że ostatnią ratę wpłaciłam o....UWAGA....45 groszy mniej. Niewątpliwie wina leżała po mojej stronie. Jak można być idiotą i wierzyć, że Bank zrozumie taką pomyłkę? Prawie po 5 miesiącach otrzymałam pismo, że zalegam z kwotą ponad 130 zł. Ale to nie koniec! Po wykonaniu wielokrotnych połączeń telefonicznych otrzymywałam od pracowników tego Banku co raz to inne informacje odnośnie zaległości. Nawet takie, że to przekracza 400 zł! Na dzień dzisiejszy to nawet nie wiem ile sobie zażyczą za 45 groszy. Na wszelki wypadek wpłaciłam im 400 zł. Jestem oburzona takim traktowaniem klientów. Z góry zakładają, że jest się przestępcą. Wydaje mi się, ze jednostka jest bezsilna w takich sytuacjach. Współczuję tym ludziom którzy tam pracują, oni na pewno nie mają sumienia. Chcę i będę walczyć o dobre imię ale nie wiem jeszcze jak. Może ktoś mi podpowie?
Czytelnik___ / 89.72.70.* / 2011-12-22 23:30
Miałem dokładnie taki sam kredyt jak ty. Od razu w Euro mnie poinformowali, że mogę wybrać opcję albo 30x0% albo 6x0%, z tymże od razu zaznaczyli, że 6x0 musze spłacić dokładnie w 6 ratach, bo inaczej kredyt jest oprocentowany. Przeczytałem umowę i rzeczywiście jest tam zapis iż jeżeli nie spłacisz w terminie albo zrobisz niedopłatę to kredyt momentalnie zamienia się w oprocentowany na najdłuższy okres kredytowania. Czyli jeżeli robisz niedopłatę 1zł to cały kredyt rozkłada się na oprocentowany czyli płacisz 1zł+odsetki, które byłyby od maksymalnego okresu kredytowania. Wystarczy przeczytać umowę. Jedynie gdy bierzesz 30x0% to nie ma takich haczyków. Specjalnie wziąłem później drugi kredyt na 30rat by przeczytać drugą umowę. W sumie te ich umowy są przejrzyste więc wystarczy przeczytać, bo nie zawsze można liczyć na kompetentą pomoc pracowników sklepów.
juz_klient / 157.25.13.* / 2011-12-23 21:07
Czytelnik___, ależ się poświeciłeś, wystarczyło poprosić o wzór umowy...
a tak serio - jak uważasz, ze ich umowy są proste i zrozumiale, to trafiłem na wyjątkowo inteligentna osobę. pokaz mi np,. jak rozwiązać umowę o limit, gdzie to jest? bo w normalnym banku coś takiego w umowie jest, w mojej jakoś nie mogę się doszukać... albo jestem nienormalny i skorzystaliśmy z dwóch rożnych banków o podobnej nazwie ;)
Do:juz_klient / 89.72.70.* / 2011-12-24 00:17
Nie miałem kredytu w karcie więc nie wiem. Ale standardowo jak w każdym banku wystarczy na pewno pisemnie wypowiedzieć im umowę o kartę i limit kredytowy(oczywiście po wcześniejszej spłacie).A co do wzorów umów to dopiero teraz, po 18 grudnia banki je dają. Wcześniej nie dawały.
do Do:juz_klient / 157.25.10.* / 2011-12-25 08:38
sygma bank już wcześniej udostępniał wzór umowy, od kilku lat jest on dostępny w ich serwisie dla sprzedawców rata-net. co do wypowiedzenia umowy, nie uważasz, ze powinno być to zawarte w umowie? w jaki sposób, terminy itd. wszędzie jest, w sygma nie ma - parodia! umowa powinna regulować zarówno zawarcie umowy, jak i jej koniec. w sygma mamy tylko zawarcie.
Do:do:do_juz_klient:) / 89.72.70.* / 2011-12-27 17:41
A co to jest ratanet?
Nigdy nie dostałem wzoru umowy ani w Sygma Banku ani w innym banku. Nie widziałem co jest w umowie o kartę kredytową więc może udostępnij ją wszystkim w internecie to na pewno wszyscy wskażemi ci ten punkt. W umowie o kredyt ratalny zarówno w Euro jak i Realu miałem zapisane wszystkie terminy i kwoty. Pokaż może w internecie o jakiej umowie mówisz, bo albo pomyliłeś banki albo pogubiłeś dokumenty!
sdjhsdfk / 157.25.12.* / 2011-12-27 20:42
kolego, z wzorem umowy możesz zapoznać się przed podpisaniem właściwej, rata net jest systemem dla sprzedawców, a nie klientów. umowę masz, wiec wskaz mi punkt lub paragraf, gdzie jest napisane, jak ją rozwiązać. mam dostęp do umów, sprawdzę. udostępnić pliku nie mogę, bo i tak się tam nie zalogujesz, ale możesz iść do dowolnego sklepu i dadzą tobie wzór umowy, wówczas znajdź mi te magiczne punkty o rozwiązaniu umowy. ja szukałem i trudno, chyba jestem już ślepy, bo nie znalazłem. możesz tez zadzwonić na infolinie i tam tez powiedzą pewnie, który to paragraf. chętnie go odnajdę na swojej umowie.
Boooooo / 31.174.205.* / 2012-01-04 08:27
uwagi o sygma trzeba zeby bank sprawdzał dochody klientów otóz osoba z dochodami 1000 zl i komornik zajmuje zadłurzenie z czterech banow a bank sygma udziela kredytu tej osobie na 5000 zł nie wiem czy myśli że kiedykolwiek otrzma zwrot obsługa banku nie śpijcie tylko myślcie bo jak narazie to nie nadajecie się do prowadzenia i zarządzania bankami.
Do:już_klient!!!! / 89.72.70.* / 2011-12-28 18:19
Przed 18 grudnia 2011 roku, banki nie dawały klientom wzorów umów. Dopiero w momencie wejścia w życie ustawy o Kredycie Konsumenckim(18 grudnia 2011 roku), taki obowiązek został nałożony na banki, o ile klient oczywiście o taki wzór poprosi. Wcześniej wzory umów były jedynie dawane przy kredytach hipotecznych oraz niekonsumpcyjnych. Przy konsumpcyjnych zapoznawałeś się z umową w momencie jej podpisywania. Co do limitów kredytowych, kart. Czytaj wyżej...nie miałem karty w Sygma tylko kredyt klasyczny, który po spłacie zamyka się automatycznie. Co do rezygnacji z limitu kredytowego, karty kredytowej to nawet średnio zorientowany kredytobiorca wie, że aby zamknąć takie konto należy wysłać do banku pisemną rezygnację z karty oraz limitu. Skoro jesteś sprzedawcą lub masz w Sygmie kartę to na pewno masz umowę w domu lub w sklepie. Jeżeli masz wersję drukowaną to zeskanuj ją i umieść w internecie, jeśli nie masz wersji drukowanej to masz w wersji elektronicznej więc tym łatwiej będzie ci ją umieścić w sieci. Upublicznij więc ją w pełnej treści, zakryj tylko swoje dane i wszyscy wskażemy ci odpowiednie paragrafy.
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 14:58
Jesli chodzi o odsetki karne jest to dokładnie: Odsetki za opóźnienie (w stosunku rocznym) – czterokrotność Stopy oprocentowania kredytu lombardowego, czyli na dzień dzisiejszy ok 24 %.

Nie wierzę, że wpłaciła Pani z tego tyt: 400 zł.

Za co dokładnie (jakiej informacji pani udzielono) wpłaciła pani 400 zł?

Proszę udać się do najbliższego punktu kredytowego - Real, Selgros, Praktiker, z umową kredytu i dowodem os. tam pomogą Pani wyjaśnić sprawę. Połącza Panią również jeśli będzie taka potrzeba z BOK na koszt banku.

Jesli powstała nadpłata pieniądze zostaną Pani zwrócone do 2 tyg. na rachunek. Dlatego należy przygotować rówież nr. konta - ta forma zwrotu jest dla Pani najkorzystniejsza.
rozżalona / 178.37.3.* / 2011-12-22 22:48
Bardzo dziękuję za odzew w mojej sprawie. Potwierdzam, wpłaciłam 400 zł na wszelki wypadek żeby nie truć sobie świąt a przede wszystkim zdrowia jak mi znowu "wyskoczą", że brakuje np. 1 gr żeby się kredyt domknął albo coś innego. A za co? Wg umowy miałam możliwość rozłożenia kredytu na 6 rat albo 12. Skoro kredyt się nie zamknął w 6 ratach(bo zabrakło 45 groszy)to potraktowano go jak kredyt na 12 rat. W związku z tym moje wcześniejsze wpłaty są teraz potraktowane na 12 rat. Gdybym wpłaciła zgodną kwotę to mój kredyt byłby niższy niż na 12 rat.Jedna wypowiedź Pani z obsługi klienta brzmiała mniej więcej tak: nieważne że to tylko 45 gr. czy nawet 1 grosz będzie za mało to, za błędy trzeba płacić! Wysokość kwoty, którą teraz w o związku z tą sytuacją zalegam podawano mi różnie w zależności na który nr udało mi się dodzwonić. To był dla mnie szok i akt desperacji bo nie mam żadnych doświadczeń w tym zakresie. Teraz zadzwonię żeby mi przysłali pisemne potwierdzenie, że kredyt się ZAMKNĄŁ! Jutro wysyłam reklamację poprzez sklep żeby naliczyli mi rozsądną karę a jeżeli to nie pomoże, to po świętach piszę do KNF jak radzą inni użytkownicy.
niezadowolony klient_ / 83.23.102.* / 2011-12-19 16:36
No niestety ja podobnie jak Ty nie mogę o Sygma Bank powiedzieć nic dobrego. Wpłacam raty z miesięcznym wyprzedzeniem a mimo to otrzymuję telefony z rzekomym brakiem wpływu, następnie list a potem telefonicznie wszystko wyjaśniam i jest już ok. Spotkało mnie to już dwa razy odkąd zdecydował się na ich kredyt.
NIGDY WIĘCEJ SYGMA BANK!!!
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 18:01
Jeśli płaci Pan/Pani z miesięcznym wyprzedzeniem prawdopodobnie jest to dzień w którym nie naliczyła się jeszcze kolejna rata.

Załóżmy, że kolejna rata nalicza się 15.01.2012 a Pan/Pani zapłaci przed tym dniem lub 15 właśnie. Wtedy bank księguje (zgodnie z umową) wpłaconą kwotę w poczet ostatniej raty.

Pan/Pani mysli sobie, że wszystko ok. bo wcześniej wpłacił/a i śpi spokojnie. Tymczasem mija ten 15.01.2011 i nalicza się faktycznie rata - przychodzi do Pana/Pani wiadomość o tym, lub nie jeśli jest książeczka do spłat.

Termin płatności jest załóżmy do 04.02.2012 i do tego momentu ma Pani/Pan spokój. Tuż po 04.02.2012 zaczynają do pana/Pani wydzwaniać z informacją, że nie otrzymali płatności bo... faktycznie nie otrzymali bieżącej płatności dlatego, że zapłaciła Pan/Pani zanim ta rata się naliczyła.

Męczą pana/Panią do momentu kiedy nie wpłaci Pan/Pani wcześniej kolejnej raty. Pan/Pani mysli, że to będzie za następny miesiąc a tymczasem wpłacił Pan/Pani poprzednią - zaległą ratę i nagle okazuje się, że już wszystko jest ok. bo bank otrzymał zaległą kwotę.

I tak do marca ...

Pieniądze za tę pierwszą za wcześniej wpłaconą ratę nie przepadają. Zwyczajnie szybciej skończy Pan/Pani płacić kredyt.

Należy jednak pamętać nadgorliwosc nie jest dobra tak jak zbyt późne wpłaty.

Telefonicznie albo w punkcie kredytowym można się dowiedzieć kiedy dla Pana/Pani umowy przypada moment naliczania się kolejnej raty i płacić najwcześniej na drugi dzień po tej dacie (każdego miesiąca).

Wtedy ma się pewność, że rata wpłynie właściwie.

Doraźne roziązanie dla Pana/Pani:

Przygotować się finansowo na podwójną ratę.

Jak tylko zaczną upominać się o kolejną ratę, wpłacić ją jeszcze raz zaraz po telefonie. To będzie 1 część "podwójnej raty". Dadzą spokój.


Jak najszybciej - można w rozmowie z nimi dowiedzieć się w którym dniu miesiąca (każdego miesiąca w tym samym dniu) nalicza się rata i zaraz po tym dniu już można zapłacić drugą część "podwójnej raty".

Będzie miał/a Pan/Pani święty spokój.

Oczywiście jedna rata będzie do przodu i szybciej skończy Pan/Pani płacić a terminy zostaną zachowane.

Ostatecznie podczas rozmowy telefonicznej można wspomnieć o wcześniejszych wpłatach i zapytać czy to może być przyczyną ciągłych opóźnień.

Tyle mogę pomóc z doświadczenia.
BartK / 89.72.197.* / 2011-12-16 11:16
bzdura - chłopie zawierasz umowe to sie z niej wywiązuj - dzisiesz sie ze jak sie spozniasz z ratami 4 dni to dostajesz kare.... co za ludzie
flipeRRR / 157.25.12.* / 2011-12-16 07:52
Szanowni Państwo,

od 18 grudnia wchodzą w życie zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim. w arkuszu informacyjnym będziecie mieli opisane, czy ubezpieczenie w kredycie jest obowiązkowe, czy nie. jak nie, to piszecie pisemko, polecony i do banku o rezygnacje z tego ubezpieczenia i o tym, iż sprzedawca (czyli de fakto pośrednik kredytowy) poinformował, iż jest obowiązkowe.
jak będzie w praktyce, zobaczymy po 18 grudnia...
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 18:52
Formularz informacyjny to jedno a podpisanie oświadczenia o asyscie przedkontraktowej wraz z umową to drugie.

Podpisując asystę klient oświadcza, że został poinformowany o wszystkim o czym powinien wiedzieć w formularzu informacyjnym.

Dlatego należy czytać formularze informacyjne - tam wszystko jest. Również to, że klient może zostać objęty ochroną ubezpieczeniową jesli wyrazi na to zgodę.

Dokładnie na drugiej stronie tego formularza.

Tak więc podpisując się na asyscie przedkontraktowej klient oświadcza, że zapoznał się i wyraził zgodę.

Wniosek taki, żeby czytać w każdym banku formularze informacyjne. Taki formularz jest ważny 1 dzień.
bzx / 193.202.117.* / 2011-12-15 08:59
Faktycznie, nie polecam.
W OBI "słynne" raty 0% "wychodzą trochę drożej" o obowiązkowe ubezpieczenie.
Ale co ciekawe: jeden pracownik tego banku twierdzi, że ubezpieczenie jest obowiązkowe i nie ma możliwości uniknięcia tego ubezpieczenia, dopiero później można ewentualnie zrezygnować. Natomiast inny pracownik tego banku już tak nie twierdzi - tzn. ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.
A jest w marketach OBI w Lublinie...
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 14:12
Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe do 75 roku życia z tego co wiem.

Od ubezpieczenia można później odstąpić jeśli we wniosku zostało zaznaczone ale równie dobrze można już w procesie wnioskowania nie wyrażać chęci ubezpieczania kredytu.

Faktem jest, że takie ubezpieczenie w jakiś sposób wpływa na zdolność kredytową klienta, dlatego bardziej świadomi wnioskują z ubezpieczeniem a później w dowolnym momencie od niego odstępują ponieważ nie jest ono pobierane z góry a doliczane do konkretnej raty a klient prawo do rezygnacji z ubezpieczenia również w trakcie spłacania kredytu.

Oczywiście te naliczone i zapłacone już składki do konkretnych rat nie są zwracane ale do każdej kolejnej po rezygnacji z ubezpieczenia już nie są doliczane.

Z kolei niektórzy klienci wręcz chcą ubezpieczyć kredyt bo wiedzą z doświadczenia, że w razie śmierci kredytobiorcy (zwłaszcza jeśli ma on kilka kredytów) rodzina nie będzie ich spłacała.

W praktyce przynajmniej 3 moich klientów (a raczej ich rodziny na tym skorzystały).


Tak to naprawdę wygląda
55ann55 / 95.178.53.* / 2011-12-14 20:13
Jestem dzisiaj SZCZĘŚLIWY człowiek,po wielu wielu trudach rozwiązałam umowę z tym oszukańczym bankiem.KŁAMLIWE ADRESY W INTERNECIE i utrudnianie kontaktu ,oraz brak odpowiedzi na E-mail to wizytówka tego bandyckiego banku.Mieszkam we WROCŁAWIU i informuję że rozwiązać umowy ,karty kredytowe itp mozna dokonać KORONA -REAL .Pozdrawiam wszystkich pogrążonych w tym banku
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 14:17
Hm.. nie tylko w sieci Real ale wszelką obsługa posprzedażową zajmują się również sklepy takie jak: Obi, Praktiker, Selgros

Wynika to z tego, że bank ma w Polsce oddział w Warszawie, natomiast w pozostałych mistach Polski należy się kierować do punktów w których podpisywało się umowę.

A tak z ciekawości o jakich kłamliwych adresach Pani pisze?
irus70 / 87.206.200.* / 2011-12-08 13:14
Witam serdecznie ja także w tym banku wziełem na raty szafę którą spłaciłem.Gdy po 3 latach poszedłem wziąć kredyt w innym banku okazało się że jestem w BIK-u z nieciekawą historią kredytową ,He he w Sygma narosło 40 zł ,ale przez 3 lata nikt się z tego całego banku nawet nie odezwał .Dobrze że to wyszło po 3 latach a nie np. po 10 -Więc radzę wam nie bierzcie z tego banku nic na kredyt to są złodzieje !!!.P.S a ja dalej mam złą historię kredytową przez ten niby bank
YHY YHY / 178.37.15.* / 2011-12-07 21:56
NIE POLECAM TEGO BANKU NIKOMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SAME PROBLEMY! BRAŁĄM KREDYT W INNYCH BANKACH BEZ PROBLEMU SPLACONE RATY I WSZYUSTKO OK A TUTAJ CO CHWILE COS WYMYSLALA AZ W KONCU MOJ MAZ NAPISAŁ DOBITNE PISMO Z ZAZNACZENIEM ZE ICH DO SADU PODA I SIE SKONCZYLO !!! NIE POLECAM
bbssbbss / 79.186.142.* / 2011-12-08 13:53
Potwierdzam, oszusci i złodzieje, do tego chamstwo i bezpodstawne nagabywanie za rzekomo nie zapłacone raty to u nich normalka.
karkam / 95.50.137.* / 2011-12-07 15:21
podpisalam umowe z Sygma 03.12. telewizor na raty, wplata gotowka 800 zl,reszta 1500 na raty. z tym ze ze 150 zl miesiecznie zrobilo sie 163 bo mila Pani nie powiedziala ze to ubezpieczenie nie jest obowiazkowe. dzisiaj jade odstapic od umowy, mam na to 10 dni, cos mnie tknelo by poczytac o tym na forum...ale obiawiam sie ze moje anulowanie sie nie skonczy i kto wie czy za pare m-cy nic mi nie przyjdzie do zaplacenia, nie mowiac o tym ze moge figurowac w BIK.masakra....
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 18:13
Nie prościej zrezygnować z ubezpieczenia i płacić czyste raty?

Odstępując od umowy dostaje się pisemne potwierdzenie rezygnacji i konto jest zamykane.

Czasem mogą przyjść książeczki do spłaty ponieważ są one wysyłane z automatu w dniu podpisania umowy.

Nie należy się tym przejmować tylko zaczekać na pisemne potwierdzenie zamknięcia kredytu - do 14 dni + do 5 dni Poczta Polska.

Aby dostać takie pisemne potwierdzenie, lepiej poprosić o nie również pisemnie w momencie odstąpienia od umowy - w punkcie kredytowym.
anonimanonim / 157.25.50.* / 2011-12-07 07:44
Szanowni Państwo, wszelkie pisma z tego banku, iż kredyt został spłacony, należy trzymać. jak tylko przyjdzie pismo, iż coś zalegacie, od razu z tym pismem i pismem o zaleganiu do prokuratury i zgłaszacie możliwość popełnienia przestępstwa wyłudzenia. pod takim pismem podpisuje się konkretna osoba, wiec sprawce macie - albo ta osoba chce was naciągnąć, albo inna osoba poświadczyła nieprawdę, wysyłając wam list, w którym informuje, ze rachunek kredytowy macie zamknięty. prokuratura będzie musiała to sprawdzić, sygma bank będzie musiał się wytłumaczyć, nawet, jak wyjdzie, ze się niby pomylili. złodziei i leserów trzeba tępić. róbcie tak!
ponadto uważam, iż bank specjalnie opóźnia wysyłanie książeczek spłat, aby naciągać klienta na dodatkowe koszta. w końcu na pierwszej stronie umowy jest jak byk, ze można wpłacać na konto ogólne. a w sklepie mówią, ze należy poczekać na książeczkę, bo tam będzie już nam przypisany numer konta. i to się zgadza. tylko wiele osób czeka na książeczki i jakoś się nie może doczekać. leserzy górą!
zorientowany 1 / 195.116.20.* / 2011-12-22 18:26
Książeczki są wysyłane automatem. Jednak jeśli nie dotrą jakieś 5 dni przed planowaną płatności 1 raty można wpłacić na rachunek ogólny. Jeśli poda się swoje dane przy wpłacie: imię, nazwisko, adres a w tytule, że jest to rata taka a taka platna do takiej a takiej umowy (nr umowy) nic się nie stanie.

Wpłata zostanie przeksięgowana na indywidualny nr. konta na podstawie nr. umowy.

Należy jednak pamiętac, że bank ma 3 dni robocze na zaksięgowanie środków i dlatego wpłacić odpowiednio wcześniej np. :

*płatność do 04.01.2012 to znaczy, że do tego dni środki mają być zaksięgowane na koncie banku

Dlatego należy wpłacić najpóźniej 29.12.2011 ponieważ 30 .12 liczony jest jako pierwszy dzień roboczy, później mamy sobotę i niedzielę - święto, następnie drugi i trzeci dzień roboczy - 02.01 i 03.01.2012 -to są juz 3 dni robocze.

Tak więc 4.01 pieniądze będą zaksięgowane i mozna spać spokojnie.

Jeśli chodzi o te 3 dni robocze to odbywa się to zgodnie z ustawą o płatnościach elektronicznych i z dyrektywami UE. Podobno od stycznia 2012 ma się to zmienic - zobaczymy.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: