Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
Iwaa1 / 77.254.120.* / 2009-11-07 19:27
Tak jak sygma bank robią również w citi financial, nie dość ,że dzwonią po 5 razy to jeszcze wysyłają,a za co kasują po 25 zł, po 3 listy i za to również kasują. Nawet jeżeli wpłacisz i te naliczenia w terminie, to i tak w następnym miesiącu dostaniesz zawiadomienie za nieterminową spłatę kredytu i tak w kółko i nie ma od tego odwołania. Normalnie masakra.
agaaga / 217.153.67.* / 2009-11-25 15:28
Wystarczy, że swoje należności będziesz regulować terminowo i nie będzie nikt do ciebie wysyłał żadnych pism i dzwonił. Datą wpłaty jest data zaksięgowania środków na koncie.
niezadowolona / 83.22.164.* / 2009-11-27 12:04
Wyobraz sobie że całą należność wpłaciłam GRUBOOOO przed terminem a na kolejnym wyciągu znalazła się jakaś kwota 10, zł za niby wysłany list więc jeśli nie wiesz jak to czasami wygląda to lepiej nie pisz takich MĄDROSCI
rrrrrrrr / 89.77.240.* / 2010-01-26 21:18
Widocznie nie potrafisz dokładnie przeczytać ze zrozumieniem tego co masz przed nosem...haha
tenmso / 83.3.223.* / 2009-11-11 11:13
W żadnym banku nie jest cudownie, osobiście korzystam z usług innego i widziałem jak kierowniczka wydarła się na klienta bo czegoś nie wiedział, a prawda jest taka że większość Polaków o bankowości wie bardzo niewiele. Ale wracając do tematu to przypadki tutaj opisane faktycznie chyba trochę odbiegają od normy. http://msp.money.pl/firmy/dane_firmy,sygma;bank,BV66.html
dadadadadad / 91.197.89.* / 2009-10-27 21:12
Rejestr Nieuczciwych Banków
www.sklepowicz.pl
pracownik banku / 77.252.53.* / 2009-10-24 12:18
Ale pajac musiał pisać ten "artykuł" umowa, umowa i jeszcze raz umowa! sam ją czytasz i podpisujesz a dopiero oczka potem sie otwierają jestem pracownikiem w jednym z banków w polsce stojących w hierarchii polskiej gospodarki i powiem tak. Jak zapomnisz uregulować płatności to nie wina banku tylko twoja że jesteś nieodpowiedzialną osobą a jak już jesteś takim kozakiem to zrób zlecenia przelewów stałych i będzie zawsze na czas. Jeżeli utraciłeś płynność finansową to nie jest to twoim usprawiedliwieniem przed spłata pożyczki, kredytu, karty kredytowej. Możesz prędzej nadpłacić 2-3 raty do przodu skoro masz tyle kredytów w spłatach po 500 będzie cie styać też na nadpłacenie paru rat i zabezpieczenie sie. Jeżeli nie stać cie na nadpłacenie i masz juz 2 raty zaległe + koszty jakie nalicza bank za spóźnienia sprzedaj auto / daj coś pod zastaw. Mam niezły ubaw czytając wasze komentarze w których oskarżacie banki a z których wynika że sami sobie winni jesteście :) Przez takich właśnie ludzi jak Wy ten kraj jest taki jaki jest. Nawet jeżeli połowa z Was jest wykształcona to to wykształcenie jest nic nie warte w Waszym przypadku. Pozdrawiam i pamiętajcie bank wam daje umowę a potem WY jesteście winni
asiorek2010 / 94.42.58.* / 2010-02-07 16:32
drogi pracowniczku:) pamietaj o tym, o iles taki oblatany i widziales umowy ratalne sygma/cetelem, iz bank ten oferuje tylko 2 daty splaty kredytu. 5go oraz 20go kazdego miesiaca. nie kazdy sie 'wstrzeli' w te daty. oczywiscie masz racje, platnosci trzeba regulowac tak, aby dotarlo na czas. jednak pamietaj tez o innej rzeczy, wiekszosc ludzi (dla ciebie to ciemnota, sadzac po twoim wpisie) oplaca rachunki na poczcie, a te ida do odbiorcy w najlepszym razie w jakies 2-3 dni. jesli ktos dostaje wyciag, bo wiekszosc tych kredytow to na sile wcisniety limit na karcie kredytowej, na 3 dni przed terminem i na dodatek oplaca to na poczcie, to wiadomo, ze kasa dojdzie po terminie wymaganym przez bank.
najlepszym rozwiazaniem byloby ustawowe zakazanie dawania karty kredytowej w polaczeniu z kredytem ratalnym. jednak zastanow sie, dlaczego nasi poslowie maja 'wieksze' problemy na glowie. banki mozna ustawic w 1 dzien i wszystko by bylo cacy. ale lobbing i korupcja sie szerza w tym kraju. normalny bank w dupci ma, ze klient sie 3 dni z rata spoznil. nienormalny bedzie dzwonil 5 razy dziennie, bo w koncu i tak klient, zgodnie z TOiP, za to placi, a oni jeszcze na tym zarobia.
na koniec ciebie zdziwie. bralem sam kredyt w banku, ktory wysyla mi bezplatne upomnienie, dopiero po 7 dniach opoznienia. nastepny list, juz platny, wysyla dopiero po dniach 21! za upomnienie telefoniczne nie place nic. takze sa banki, ktore traktuja klienta z szacunkiem. ktos z mojej rodziny w tym samym banku nie splacil raty, zaleglosc ponad 14 dni. pracownik banku przyjal do wiadomosci, ze chwilowo klient ma klopoty finansowe i ze zaplaci obie raty w nastepnym terminie. o dziwo, do klienta nie wyslano nawet platnego ponaglenia.
jak widac niektorzy sa uczciwi, ale wiekszosc bankow to pijawki, ktorzy ustawili sobie stanowiacych prawo po swojej stronie. a ciemny lud placi. w koncu nawet te 20% w skali roku, to wcale nie taki maly pieniadz.
pozdrawiam klientow sygma banque i na sile klientow wcielonych w ich szeregi z cetelemu!
realthing / 188.147.160.* / 2009-12-27 21:13
Słuchajcie kochani - proponuję wycofanie wszystkich naszych lokat i zaprzestanie jakichkolwiek kontaktów z bankami, które nie są naszymi bankami, zobaczymy jak się będą czuli ci spece od bankowości, jak w ciągu paru dni stracą pracę. I tak Was to czeka przy powszechnym stosowaniu bankowości elektronicznej. Zastanów się więc co pleciesz? Największym skarbem banku jest jego klient. Jeśli tego nie rozumiesz, to wracaj do czasów pierwotnych.
Marcin2 / 83.142.127.* / 2009-12-20 20:46
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
oszukany / 77.255.1.* / 2009-12-08 19:16
Wygląda na to, że jesteś bardzo słabo wyszkolonym pracownikiem banku, ponieważ nawet nie wiesz, że za nadpłacone wcześniej raty banki naliczają kary. Doszkol się
ziom2 / 85.222.87.* / 2010-01-07 16:58
co ty opowiadasz??w jakim banku tak jest bo chyba nie w sygma
doszkolony / 89.79.24.* / 2009-12-08 22:24
Nie płaci się za nadpłacone raty!!!Co ty OSZUKANY za głupoty wypisujesz!!! Trzeba tylko zawsze wcześniej każdy bank o tym poinformować, a jeśli jest to kredyt ratalny to pamiętać, że płacąc dwie raty w jednym miesiącu, nie możemy nie zapłacić w następnym, tylko nadpłacona rata "ucieka"z końca harmonogramu, a nie początku!!!!!!!!!!
tomek 2 / 78.88.164.* / 2009-11-18 19:46
aleś mądry pracownik bank ci płaci za to abyś informoiwał klienta a naciągał go wasze umowy to może tylko prawnik zrozumieć a nie normalny człoweik który nie jest w stanie zrozumięc to co piszecie jak również wielkość druku też daje dużo do życzenia . Ale co chcieć od takiego pracownika nie klient mu płaci premię ale dyrektor banku !!!!!!!!!!!!
kupiętwojeauto / 77.115.55.* / 2009-10-30 00:44
Dziekujemy za podpowiedź! Mam nadzieję,że po kilku przykrych doświadczeniach z bankami Polacy zmądrzeją i wtedy niby-banki padną.Ciekawe,czy po redukcji etatów w twoim banku też będziesz taki cwany:) Uważaj,bo mogą nie oszczędzić nawet tak solidnego pracownika.A ten mail to byl może z miejsca pracy?Pozdrawiam i pamiętaj,dzięki komu zarabiasz, więc zdobądź sięprzynajmniej na szacunek.Przypadki chodząpo ludziach....
rrrrrrrr / 89.77.240.* / 2010-01-26 21:30
Wisz co? Zawsze znajdą się ludzie, którym coś nie będzie odpowiadało i przeszkadzało...Czy to Sygma czy inny bank...
justyna0578 / 2009-10-28 14:26
jestes pracownikiem wiec co masz pisac,że to zły bank?prawda jest taka że banki wykorzystuja biednych ludzi i nie może się zdarzyć nawet kilkudniowa zaległość,ponieważ niektórzy pracownicy banków zgnoja człowieka i nie ma możliwości tłumaczenia.banki rozdawały kredyty jak wariacji nie patrząc na dochód a teraz kiedy ktoś ma problemy w spłacaniu winny jest tylko kredytobiorca.mam nadzieje że za kilka lat szlak trafi wszystki banki w Polsce.
agaaga / 217.153.67.* / 2009-11-25 15:37
Skoro masz problemy to po co idziesz po cudze pieniądze??
klijent oszukany / 83.28.38.* / 2010-01-20 22:44
jakie cudze zeby bank mogl dac kredyt to musi najpierw wziasc od kogos lokate, oszczednosi itp tych wielkich pieniedzy nie ma w banku sa tylko dokumenty
naiwny / 83.14.40.* / 2009-10-23 00:33
Pożyczyłem 4 tysiące u nich.Oddałem już ponad pięć i mam do spłaty jeszcze blisko dwa.Lichwa to mało powiedziane.
pgd / 77.114.245.* / 2009-11-09 20:28
masz racje nikt nie jest informowany o odsetkach
tomas132 / 89.206.32.* / 2009-10-18 15:45
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
obrażony / 83.26.207.* / 2009-10-14 12:06
szanowni rodacy !podający się za pracownika windykacji banku sygma to jedna osoba która podaje się również za pracowników działu windykacji banku cetelem.Szanowni rodacy uważajcie też bota osoba dzwoni z telefonu komórkowego.
kazik121 / 87.205.180.* / 2009-10-13 19:03
witam ja mam taki problem byłem w praktikerze i złozyłem wniosek o kredyt 4 tyś został odrzucony wiec mój ojciec złozył tez ale i jego odrzucili no to się zapytałem jaki jest powód ? ale pani:) mi powiedziała ze nie wie, (jaki to bank?) nie może udzielac takich informacji dziś juz wiem ze to sygma bank , i po 2 dniach chciałem odebrac te wnioski z naszymi podpisami bo dodam ze kserowała nasze dokumęty itd ale powiedziała ze poszły do warszawy ,obawiam się czy tego nie wykorzystają? i czy to normalne przy składaniu wniosku???? składac trzy podpisy? ????,może czegoś nie doczytałem???.

z góry dziękuje za odp.
rrrrrrrr / 89.77.240.* / 2010-01-26 21:32
Facet gdzie ty się chowałeś! Bank bez podania przyczyny może odmówić udzielenia kredytu! Takie są prawa banku! A jeżeli nie podpisałeś zgody na przetwarzanie twoich danych osobowych (o ile wiesz, co to znaczy) to nikt nie ma prawa tego wykorzystać!
pracownik 2 / 188.146.238.* / 2009-12-30 16:34
Decyzja o (nie-/) przyznaniu kredytu zapada w centrali, a więc konsultant w Praktikerze wcale nie musi znać powodu odmowy. Poza tym bank nie jest zobowiązany do podawania przyczyny odmowy udzielenia kredytu i nie chodzi tu o zwkłe czyjeś "widzimisię". 3 podpisy są jak najbardziej w porządku - jeden na oświadczeniu o dochodach (osoba wnioskująca poświadcza swoim podpisem dane dotyczące swojejgo zatrudnienia/dochodów), 2 podpisy na wniosku : osoba wnioskująca poświadcza swoim podpisem dane teleadresowe, liczbę dzieic na utrzymaniu, sytuację mieszkaniową itd.) oraz podpisuje sie zwykle pod oświadczeniem o przetwarzaniu danych osobowych. Co wcale nie oznacza, że ktoś będzie tymi danymi szastał na prawo i lewo. Gdyby kredyt został przyznany, to każdorazowy kontakt z bankiem (każdym jednym w Polsce) rozpoczyna sie od weryfikacji danych kredytobiorcy (a to już w pewnym sensie jest przetwarzanie danych). Poza tym dane kredytobiorców (wszystkich, a nie tylko tych, którzy nie spłacają w terminie) wędrują do BIK (Biura Informacji Kredytowej) - bardzo proszę nie mylić tego z żadną "czarną listą".
halina777 / 89.108.214.* / 2009-12-27 23:21
Takie są procedury Banku. Wszystkie dokumenty trafiają do centrali. We wniosku który Pan podpisał była adnotacja, iż bank zastrzega sobie prawo do nieudzielania informacji z jakiego powodu ewentualnie odmawia udzielenia Kredytu - adnotację tą podpisał Pan zaraz na 1 stronie....
alan123 / 81.26.0.* / 2009-10-07 21:04
Wszystko co piszecie wynika z waszej nie terminowości w spłatach. Wystarczy trochę, konsekwencji w działaniu i solidności!!!, a nie będziecie mieli problemów, bo sami je sobie stwarzacie. Proponuję czytać regulaminy, ze ZROZUMIENIEM, a kto tego nie potrafi ten niech sobie nie zawraca głowy kartami i kredytami bo może sobie jeszcze krzywdę zrobić i innym problemów
pgd / 77.114.245.* / 2009-11-09 20:32
nie masz racje w sigmie nawet płacąc terminowo naliczająci odsetki bez twojej wiedzy
lkjdsknvcm / 83.142.122.* / 2009-10-29 23:49
wiesz co moze i masz racje nalezy terminowo splacac swoje zobowiazania sam tak reguluje ale opowiem ci moja historie. chcialem zaciagnac kredyt na 700000 na zakup nieruchomosci spokojnie zlozylem wniosek w deutche bank po czym dosytaje odmowe, jestem negatywny w BIK na 25zł kwota zalegla kredyt 1500 zl. siedze 2 dni i dumam co jest jaki kredyt i ktorego nie wziolem a wzieli na dowod ktory mi jakis czas temu zginol.szukam szukam i dzwonie wszedzie konta zamkniete kredyty uregulowane i zona i w pewnym momencie przypomina o karcie krora kilka lat temu dostalem w alpinusie z limitem 500 zl.( wtedy to byla karta fin plus), mowie jej ze jest zamknieta nie uzywalem i zlikwidowalem ja. ale dzwonie i dowiaduje sie ze to jest juz bank sygma i co slysze ze jestem winny za prowadzenie karty nie zaplacilem za uzytkowanie karty. jaki bylo wtedy moje zdziwienie przeciez sam do nich dzwonilem i pytalem w jaki sposob mam wypowiedziec karte uzyskalem odpowiedz ze mam wyslac faks z wypowiedzeniem i danymi karty i osobistymi , tak tez zrobilem i zapomnialem ze mam ta karte. w miedzy czasie sie przeprowadzilem a ze prowadze dzialalnosc to na poczcie zrobilem przekierowanie korespondecji na nowy adres..
sygma bank w miedzy czasie bez mojej zgody podniosl mi limit na karcie na 1500 zl - stad to zdziwienie co do wysokosci kredytu. a potem jak ja nie zaplacilem to z takim limitem wpisali mnie do BIK .
dzwoniac do nich i przesylajac potwierdzenie wyslanego wypowidzenia tak niepowaznego banku nigdy nie widzialem , na moja prosbe o nagrywanie rozmowy ( w trosce o jakosc swiadczonych uslug) uzyskalem informacje ze nie ma takiej mozliwosci . chcac miec z nimi spokoj i uzyskac kredyt zaplacilem im ale oddalem sprawwee do albitrazu bankowego nie zostawie tego tak.place swoje zobowiazania i nie bedzie mnie nik w ten sposob traktowal. a co do problemow to powiem jedno w wiekszosci sa one z wlasnej glupoty nie regulowania naleznosci i zachlannosci porednikow ktorzy widza swoj zysk a nie to ze ludziom sprzedaja bardzo drogie kredyty
nabici / 94.254.241.* / 2009-10-05 16:52
mąż mój spłacił kredyt w czesniej otrzymując po uprzednim telefonie kwote do spłaty ..a tu po roku okazuje sie ze kredyt ten to czesta gotówka i niema mowy o w czesniejszej spłacie po uprzednim zamknieciu kredytu.nikt nam tego nie powiedział,ze takie pismo bedzie potrzebne.aby zamknąc kredyt,a teraz dodatkowe koszty i po roku wymówienie kredytu i naruszenie ,,czarna magia ..oszusci a my tacy naiwni ,
Były windykator / 194.114.146.* / 2009-12-09 09:25
widzę że na forum wypowiadają się różni ludzie i różne udające ludzi ścierwa/ ja oczywiście spłacam kartę kredytową w terminie i nie płacę dużych kar /ale wypowiedzi typu Bierzesz cudze pieniądze i nie spłacasz to masz za swoje są żenujące Banki żerują na ludziach mających chwilowe/lub dłuższe/ problemy i wyciskają ich jak cytrynki Indywidua typu alan 123 moze spróbujcie zrozumieć że nie każdy jest doskonały a problem jest nie w niespłacaniu rat ale w absurdalnie wysokich karach i opłatach
malgolka / 85.221.185.* / 2009-10-01 21:39
właśnie dzisiaj podpisałam umowę na kredyt sygma bank,dostałam czek i pieniądze mam odebrać na pocztcie,proszę poradzic mi co mam robić,czy mam się wycofać?
joluś / 91.150.223.* / 2009-10-18 12:16
wycofaj się
obrażony / 83.26.163.* / 2009-09-29 15:15
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
-kasia- / 83.21.69.* / 2009-09-30 08:49
zgadzam sie całkowicie ! rozmowa z windykacją przypomina rozmowe ze ślepym o kolorach, na pytanie o podstawy prawne rozłączaja rozmowe!
Wojtaszek / 89.78.77.* / 2009-09-28 22:56
To jest prawda. Jedno wielkie oszustwo. I nie ma skim rozmawiać. Ja swoje, oni swoje.
Podejście pracowników i znajomość przepisów to pełne zero. A kto tam zarzadza tego nikt się nie dowie. Sami ludzie z zachodu.
12waldek / 89.230.173.* / 2009-09-27 16:06
Mam do Was pytanie odnośnie tego banku ?Mój ojciec wziął nic nie mówiąc nikomu z tego banku 9000 tysiecy złotych,kredyt ledwo spłaca, mieszka we wspólnym gospodarstwie ze mną,ale właścicielem jego nie jest.Dodam że jest w podeszłym wieku co bedzie jak umrze ? Jego problemy na pewno się skończą ale czy moje się nie zaczną, mozna sie jakoś zabezpieczyć na taką ewentualność?
Polopiryna / 150.254.203.* / 2009-09-29 10:58
Zbezpieczyć się przed bankiem nie można, ale można w ciągu pół roku od śmierci odrzucić spadek. Najlepiej pójśc do kancelarii notarialnej. Oni wszystko dokładnie wyjaśnią. Ja miałam taka sytuację po śmierci mojej matki.
KASIA 2009 / 91.201.45.* / 2009-09-21 10:57
święta racja !!! Mamie "dorzucili" kartę do zakupów, nie korzystała z niej, nawet już jej nie posiada, a opłaty nadal przychodzą. Z KARĄ! TYLKO ZA CO?, ŻE ZREZYGNOWAŁA?
misia1 / 83.21.136.* / 2009-10-27 20:22
Trzeba napisac do nich pismo o rezygnacji z karty ,zeby na koniec roku nie placic za karte 25 zl.,bo ustnie tego nie mozna dokonac.Wiem,bo sama to przechodzialam...Pozdrawiam!
acherot / 89.230.6.* / 2009-09-17 22:46
Sygma bnk lewo zipie juz od kilku msc. tylk że się nikomu tym nie chwalą. Już od kwietnia bardzo często nieprzyznają klientom kwot które teoretycznie mogą dobrać. Suma jaka widnieje w rubryce twoje dodatkowe pieniądze to fikcja. Po interwencji bank tłumaczy się tym, że to tylko ogólna oferta co jest kompletną bzdurą bo to konkretna comiesięczna propozycja. Ale najdobitniej o ich kryzysie świadczy to, że podsyłają swojego windykatora już przy braku jednek wpłaty. Sam miałem taki przypadek. nie zapłaciłem jednej raty a drugiej minął 0 jeden dzień (czyli nawet księgowania nie widzieli) a oni mi jakiegoś łebka podesłali co próbował mnie straszyć. Gdyby nie to, że wcześniej zapłaciłem to bym im grosza za taką postawę nie dał. Prawo wyraźnie mówi, że do BIK mogą dać info o windykacji dopiero po 3 niespłaconej racie a do komornika po upływie 5 msc. od zaniechania płacenia. BANK PLAJTUJE wieć zmykajcie
eN / 81.190.64.* / 2009-09-23 12:37
5 dni spoznilam się z zaplata raty, od razu zadzonil "pan" z windykacji . Powiedzialam mu,ze rata zostala zaplacona 2 dni temu i juz powinna znalezc się na ich konie, stwierdził "TRZEBA BYLO ROBIC MNIEJSZE ZAKUPY SKORO RATY NIE MOZNA SPLACIC" z tak bezczelną osoba jeszcze nie mialam doczynienia ,na domiar wszystkiego, facet nie chcial sie przedstawic,co jest jego zasranym obowiązkiem! i jeszcze straszenie " ja sie skontaktuje inaczej!" gowniarz jakis,pewnie student, dostal prace w lichym banku i mysli ,ze jest niewiadomo kim,a nic nie moze zrobic.
agagaga / 87.207.211.* / 2009-11-25 21:17
aaaa...nauczcie się w końcu dłużnicy jedni, że nikt was nie straszy, bo straszą duchy!!! Ewentualnie zostajecie poinformowani o konsekwencjach braku spłat.
agaaga / 217.153.67.* / 2009-11-25 15:47
Wystarczy płacić terminowo i nie będzie żadnych problemów, a za nieterminowa spłate nikt nie będzie nikogo głaskał po głowie.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: