Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
elwira344 / 77.91.29.* / 2009-07-06 20:27
Dwa lata temu wzięłam kredyt na 18 miesięcy kredyt zostal spłacony kilka miesięcy temu wysłałam pismo o rozwiązanie umowy ,dostalam potwierdzenie rozwiązania umowy a tu nadal przychodzi mi płacić jakieś pieniadze nie wiadomo za co.
cyberskin / 83.31.172.* / 2009-07-03 12:06
A ja z tym Bankiem nie mam problemu bo płacę w terminie a regulamin jest w każdym banku i nawet pobierają większe opłaty zresztą bank już zniósł te 45 zł jakby ktoś nie wiedział, a za telefon nie płaci sie 15 zł to po pierwsze, w innym banku to inaczej ,w kązdym banku liczy się data zaksięgowania , co z tego , że zapłacicie jak.np.na poczcie gdzie zrobiłam ja kiedyś błąd ,że tam zapłaciłam bo pieniądze znikły babka się pomyliła i nie na to konto co potrzeba wysłała ,a pieniądze nie dotarły do banku i to chodzi o inny bank , gdyby nie zadzwonili to bym nie wiedziała nawet o tej sytuacji.
ladyperfect / 188.33.16.* / 2009-07-06 20:40
raz jeszcze - Człowieku o tysiącu twarzy (renta, walerianna, marek18, redaktorw, www44, amnek,
witek45, klinkt, alianz, Marian N, Wiesław Kraków, mbank ściema, jes, jes, jes,
Maniek KT, Grażyna Kes, Cyberskin Ouyytt,Wiera itd.) idź się wyspowiadaj i wracaj
do swojej wsi - w polu nie będziesz innym zamieniać życia w piekło.
KtoS_ / 95.160.253.* / 2009-06-26 14:29
Ze swojego doświadczenia już wiem ,że ta firma (bo nazwanie ich bankiem jest obrazą dla wielu rzetelnych banków) ma gdzieś swoich klientów.Ci ludzie prz y telefonach(bo z nimi ma się kontakt załatiając wszelkie sprawy) to banda niegrzecznych, niezainteresowanych tak naprawdę swoimi klientami ludzi.Mam nadzieje ,że ta forma padnie ktoregos dnia ,bo na kłamców i oszustów zawsze przychodzi czas.
Unikac ich z daleka!!!!!!!!!!!!
oszukana przez sygma / 77.115.59.* / 2009-06-22 15:52
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
gangi / 83.21.61.* / 2009-06-19 23:37
witam mam 19 lat i w lutym tego roku wziołem pożyczke jako rolnik 2 tyś zł na okres 24mc rata miesięcna wychodzi mi po 133zł i pan w tz domu kredytowym powiedział mi że po 6 regularnie spłaconych ratach SB udzieli mi kredytu na kwote 6000zł więc z wielką niecierpliwosciom czekam jak upłynie ta 6 rata poniewasz potrzebne mi są pieniądze na auto lecz nie wiem czy warto wpakować sie w takie bagno tylko dla 6 tys bo teraz po spłacie tego kredytu wyjdzie mi prawie 3 tyś pozdrawiam czekam na wasze komentarze;)
fifka / 87.205.196.* / 2009-06-18 20:56
Ja również poznałam się na tym banku-szkoda,że już mam tak pożyczkę i siedzę w tym .również płaciłam krocie za kilka dni zwłoki-tak więc jak najbardziej przychylam się do tego co pan napisał.teraz chcę zapłacić całość -tzn pozostałość kredytu i szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić ażeby na 100%nie przysyłali mi po spłacie kolejnych rachunków-po prostu sie boję-szczególnie po programie "interwencja".ja też nigdy więcej nie wezmę tam pożyczki!!!
Tobi79 / 95.48.207.* / 2009-06-19 11:25
Uwaga na takie spłaty. Jeśli ktoś chce spłacić kredyt od razu, to najlepiej poproście NA PIŚMIE rozliczenie wszystkich wpłat i kosztów i DOKŁADNE WYLICZENIE, ile należy zapłacić na konkretny dzień (np za tygodnie) i wpłaćie tę kasę 3-4 dni przed ternem, najwyżej będzie parę złotyh nadpłaty.I koniecznie niech przyślą potwierdzenie zakończenia spłat.
Ponad dwa miesiące temu spłaciłem ponad 2 tys pozostałych rat, którą to kwotę podała mi b. miła pani w BOKu. Wczraj zadzwonili z banku, że zalegam na kwotę 90 zł. Po dwóch godzinach zadzwoniła ta sama osoba, że zaległość jest 110 zł. Dzisiaj z windykacji Sygmy dowiedziałem się, że zaległość jest na ponad 600 zł. KPINA w żywe oczy. Chyba nie obędzie się bez Federacji Konsumentów, Komisji Nadzoru Bankoego i sądu...
...mis... / 83.28.157.* / 2009-07-28 21:36
Bank może Ci jedynie podać saldo na dzień bieżący a nie na przykład dwa tygodnie do przodu. Wieć jeśli nawet wystąpicie z taka prośba to i tak tego nie otrzymacie.
malvii / 91.149.214.* / 2009-06-15 18:19
Mam prośbę.Czy ktoś może przesłać mi na tabelę opłat i prowizji kredytu odnawialnego "Częstogotówki" oraz regulamin tego kredytu?Z góry dziękuję
Zusko / 93.105.84.* / 2009-06-09 14:12
A ja mam kredyt w Sigma Banku , 10 rat po 170 zł, place terminow0, najmniejsze odsetki na rynku ( przynajmniej w chwili gdy kupowalem na raty ) od towaru za 1640 tylko 100 zl odsetek.
Nigdy nikt z tego banku do mnie nie dzownil ani pism nie wysylal, place rachunki jak przychodzi wyplata ( wszytskie ) i wtedy nie mam problemu ze zapomnialem z czymklowiek ( bo np do 20 mam zaplacic rate, to i tak place 2 ! ) I to tyle
były bankowiec / 188.33.71.* / 2009-07-05 22:31
A inni ludzie mogą w prawdziwych bankach płacić do 30 dni (tak jak za czynsz, telefon, prąd itd.) po terminie bez żadnych konsekwencji. Dopiero po upływie 30 dni, zaczynają być naliczane odsetki karne i kredyt wpisywany jest do BIK-u jako opóźnienie.
N. / 81.190.237.* / 2009-07-05 23:04
Nie wiem w jakim banku pracowałeś, ale zawsze odsetki od zadłużenia przeterminowanego są naliczane od pierwszego dnia spóźnienia. W raporcie BIK owszem terminowość spłaty jest pokazywana w przedziale 0-30 dni, ale każde spóźnienie w spłacie raty czy nawet groszowa niedopłata obniża scoring.

A tak BTW to każdy kredyt, który w umowie ma zawartą zgodę na przetwarzanie danych znajduje się w BIK.
ladyperfect / 89.108.219.* / 2009-07-06 00:27
owszem, odsetki od zadłużenia przeterminowanego kredytu są naliczane, ale po, jak wcześnie pisałam, przekroczeniu 30 dni. Do tego dnia klient figuruje w BIK-u jako rzetelny klient.
A tak na marginesie - nie wszystkie banki stety"(dla klienta)/niestety(dla innych banków) wpisują kredyty do BIK-u (nawet kredyty hipoteczne).
hudy102 / 80.54.129.* / 2009-06-11 10:34
chyba jesteś całe życie naćpany pozdrawiam HUDY
Andrzej1111111111 / 213.17.170.* / 2009-06-10 10:44
10 kwietnia w Praktikerze robiłem zwrot na kartę Sygma banku. Do tej pory tj. 10.06.2009 nie mogę doczekać się zwrotu tych pieniędzy (nie jest to duża kwota - 113 zł) ale po przeczytaniu waszych komentarzy obawiam się, że nie tylko nie odzyskam tej kwoty, ale, że będę musiał płacić dodatkowe odsetki, tym bardziej, ze nie zamnierzam spłacać zadłużenia do momentu odzyskania pieniędzy
....mimi..... / 83.28.157.* / 2009-07-28 21:42
Napisz do Banku z prośbą o potwierdzenie dokonanego zwrotu. A i tych pienbiędzy przecież nie dostaniesz do ręki tylko dokonany zwrot zmniejszył Twoje zadłuzenie na koncie karty kredytowej.
misiooo / 88.156.24.* / 2009-06-04 20:11
Przeczytałem artykuł poniżej... o lukas banku słyszałem ale czy mozecie napisać coś o tym nykredicie? chcę wziąć kredyt hipoteczny i boję się, że zaproponują ich ofertę, czy działaja tylko pod ta nazwą? jaki bank ma dobrą ofertę hipoteczną?
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się
uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji
wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i
wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt
hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się
ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z
którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do
uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK,
działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy
konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to
konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze
standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w
związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej
prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy
konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat
związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą
kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję,
wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz
fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną
klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na
ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK
– również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną
wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją
stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów
konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc.
ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul
bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu
Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o
kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul
92 dotyczą usług finansowych.
zeto / 83.28.203.* / 2009-06-03 20:20
Ja mam kartę Praktikera. Na poczatku wzięłam na raty jakąś rzecz i wszystko było ok. Potem dostałam wiekszy limit imogłam wyplacać w bankomacie. Mam teraz zadłużenie. Raty wychodzą wi bardzo wysokie jak sobie policzyłam to w ciągu kilku mieisęcy spłaciłam im całą kwotę a na koncie karty mało co ubyło. Co prawda mam problemy z terminową płatnością ale to moja wina i wiem że bank nalicza odsetki (nie tylko Sygma). Co do infolini nie mialam nigdy klopotów, ze dwa razy tylko zadzwoniła nieuprzejma pani z awanturą (raczej są to miłe osoby). Mam tylko pytanie cz to zadłużenie można sobie spłacić np. w 24 czterech równych ratach i mieć święty spokój? Nawiasem wówiąc PKO BP ma chyba większe opłaty i bardziej jest nieprzyjazny klientowi. Tak mi sie wydaje ale to moja opinia.
om / 94.240.37.* / 2009-06-03 09:13
Chciałam zwrócić uwagę, iż obok daty nadania jakiegoś wątku znajduje się pewien numer. Proszę również zwrócić uwagę na numer "83.15.183". Niemal wsezystkie pozytywne komentarze na temat SYGMA posiadają taki numer co oznacza, że pochodzą z jednego komputera (tylko autor nadaje inne nicki)!!!
Wobec czego nie kopmromituj już siebie i tego swojego pseudo banku dalej człowieku!!!
adaa / 86.132.37.* / 2009-06-19 23:04
om - masz 100% racji. Oni to nazywaja PR (public relations) i maja takie bezmyslne wyslugujace sie "papugi", jak ta pod numerem, ktory podalas. Gratuluje spostrzegawczosci. To sa po prostu "barany" bez ambicji i bez mozgu, ktore sprzedaja sie za zeta. A co do IP to naleza oni do tej samej podsieci, czyli kolesie.
no comment / 89.77.247.* / 2009-06-03 21:46
Czy ty wiesz co to jest ip?? Po kropce jest jeszcze kilka cyferek :) Osoby te mają zapewne net w tej samej sieci i są z tego samego miasta, a nie są to te same osoby :):):)
adaa / 86.132.37.* / 2009-06-20 01:09
cymbale nie kilka, a trzy od 000 do 256. Proste jak 2 do potegi 8smej. Poczytaj troche o protokolach IP/TCP moze wtedy zrozumiesz co to DNS'y. "om" ma racje, a klakierzy niech lepiej pograja sobie na koszt firmy w gierki, zamiast przemadrych komentarzy. Widac, ze firma oszczedza na wiedzy i woli tanich tzw. "komputerowcow".
no comment / 89.77.247.* / 2009-06-03 21:52
Dodatkowo to ip co podałaś, mówi co najwyżej tyle, że dana osoba jest z Olsztyna i ma net w chello :) Żeby dowiedzieć się więcej trzeba mieć już tęższą głowę... ale nie zdradzę ci jak to zrobić. Ach te te teorie spiskowe :)
adaa / 86.132.37.* / 2009-06-19 23:43
om super uwaga. Wszystkie adresy od 0-256 (zamiast asteriksa) to - IP Location: Poland Warsaw Customer-idsl . Mozna latwo sprawdzic na Whois?, wiec nie Olsztyn ani chello. Masz racje to oplacani klakierzy, maja za zadanie pisac same pozytywne opinie o banku i dyskredytowac kazda zla opinie. Ale oliwa, na wierzch wyplywa!
ostatnie słowo :) / 94.240.37.* / 2009-06-04 08:49
NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK. Bronicie się jak możecie.
Pozostawię to bez komentarza.
sdfsgfgdffd / 83.15.183.* / 2009-06-03 13:58
W KOŃCU SIĘ PRZYZNAŁAŚ!!!!! a jednak kontrolujesz wpisy i dbasz żeby po pozytywnym pojawił się negatywny komentarz. Tak się składa, że twój nr 94.240.37 często się pojawia pod róznymi nickami ale skoro jesteś taka sprytna zapewne korzystasz z kilku komputerów...
widocznie zabolał cię ostani wpis...prawda boli...może pracujesz w jedym z wymienionych banków??MIŁEJ PRACY!!!
ladyperfect / 188.33.16.* / 2009-07-06 20:43
po raz kolejny - Człowieku o tysiącu twarzy (renta, walerianna, marek18, redaktorw, www44, amnek,
witek45, klinkt, alianz, Marian N, Wiesław Kraków, mbank ściema, jes, jes, jes,
Maniek KT, Grażyna Kes, Cyberskin Ouyytt,Wiera itd.) idź się wyspowiadaj i wracaj
do swojej wsi - w polu nie będziesz innym zamieniać życia w piekło.
om / 94.240.37.* / 2009-06-03 14:30
To przejrzyj jeszcze raz moje wpisy i wtedy wysuwaj wnioski. W żadnym komentarzu nie ma nic na temat innego banku. Nie pracuję w banku, ani w podobnej instytucji finansowej, żeby ją reklamować. Pracuję zupełnie gdzie indziej i nie jest to praca związana z bankowością. Jestem osobą, która przez Sygmę została bardzo oszukana i będę ludzi przestrzegała przed tym bankiem. Nie jestem też jedyną osobą. Dzięki ludziom z tego forum nie udało się Sygmie do końca mnie okraść. Ponadto Do każdego wpisu, który zawiera ten numer się przyznaję i niczego nie muszę się wstydzić.
P.S. A teraz zmień komputer i wpisuj dalej te głupoty. Faktem jest to, że ludzie po przeczytaniu tych wątków zastanowią się, czy kolejny pozytywny komentarz jest prawdziwy, a z Sygmą najlepiej być ostrożnym. Zrobiłeś(aś) dobrą reklamę SYGMY! Życzę Ci miłej pracy!!! (bądź bardziej bystry(a), bo dajesz się prowokować i nie liczysz się z konsekwencjami - pokazałeś(aś) jacy ludzie tam mogą pracować).
adaa / 86.132.37.* / 2009-06-20 01:29
om jestes super, i nie daj sie zaszczuc przez tych sprzedajnych slugusow firrmy. Oni za drobna kase zrobia wszystko. Jazeli zastalas oszukana, to masz prawo ostrzegac innych, przed nieuczciwymi praktykami ich firmy. Brawo. Niech nie mysla, ze pozostana bezkarni.
ouyytt / 83.15.183.* / 2009-06-02 13:12
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się
uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji
wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i
wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt
hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się
ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z
którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do
uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK,
działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy
konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to
konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze
standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w
związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej
prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy
konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat
związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą
kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję,
wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz
fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną
klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na
ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK
– również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną
wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją
stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów
konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc.
ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul
bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu
Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o
kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul
92 dotyczą usług finansowych.
ren / 83.7.13.* / 2009-05-28 16:28
PIsałam ponizej o niedozwolonych klauzulach, znalazlam na stronie Związku Banków Polskich taki artykuł:
" Poniedziałek, 02.06.2008
Wątpliwe opłaty za obsługę nieterminowej spłaty
Gazeta Podatkowa, str. 15/Umowy cywilnoprawne" i część z tego: cyt.
Karty kredytowe
Nadal nierozwiązany pozostaje problem dodatkowych opłat naliczanych przez banki w przypadku nieterminowej spłaty minimalnej zadłużenia na rachunku karty kredytowej. Zamiast dawniejszych postanowień przewidujących opłaty za spóźnioną spłatę, które zostały prawomocnie uznane za niedozwolone i wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych, banki zastrzegają równoznaczne im opłaty za tzw. obsługę nieterminowej spłaty.
Zakazana klauzula
Od przeszło dwóch lat w prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rejestrze postanowień umownych uznanych za niedozwolone pod pozycją nr 623 widnieje następujący wpis: "Opłata za spóźnioną spłatę minimalnej kwoty - 45 złâ€œ. W owym czasie zastrzeżenia takie, z pewnymi różnicami dotyczącymi wysokości kary, widniały w niemal każdej tabeli opłat i prowizji banku czy załączniku do regulaminu kart kredytowych. Jej stosowania zakazał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrokiem z dnia 5 lutego 2005 r. (sygn. akt XVII Amc 42/04).

Zainteresowanych odsyłam do pełnej treści, link:
http://www.zbp.pl/site.php?s=MDAyNjE4&a=MTAxNTc1MzI= , jesli nie wejdzie to szukajcie po tytule...
A SYGMA NADAL te opłaty stosuje... Tylko że teraz to pod szyldem CETELEM Bank i nieco mniejsze stawki.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych. Może połączymy siły????
Andzia7434 / 83.16.255.* / 2009-06-15 14:14
Sygma???!!! żałuję,że wcześniej - zanim pobrałam kredyt nie zasięgnęłam Waszych opinii.
Kredyt na sporą kwotę spłaciłam po krótkim okresie jednorazowo,mimo że to zrobiłam nadal mnie dręczą . Na początku były telefony zastrzeżone,aby wyrównać coś tam. Nie wnikałam- chciałam mieć spokój,więc zachowując potwierdzenia wpłat dałam się wciągnąć w coś , czego nie rozumiem. Telefony nadal do mnie wykonywano!!! ...że jeszcze coś tam do zapłaty i że to juz ostatecznie,że jak to zapłacę,to dadzą mi zaśw.,że nie zalegam z niczym i że kredyt jest spłacony!!! Nie doczekałam się niczego,a wciąż otrzymuję pisma z pogróżkami,że "czarna lista" i droga sądowa!! P.S.podczas jednej z rozmów tel.poprosiłam o szczegóły zaległości i od dwóch osób,z którymi rozmawiałam usłyszałam całkiem inne kwoty mojego rzekomego jeszcze zadłużenia!!
Trwa to już dwa lata . Od lat ( pewnie jak niemalże każdy Polak )reperuję "nagłe"potrzeby kredytami , ale z czymś takim nigdy się
nie spotkałam.
wertrgfdhgfdh / 83.15.183.* / 2009-06-02 10:54
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK, działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję, wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK – również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul 92 dotyczą usług finansowych.
ergerhgtj / 83.15.183.* / 2009-05-29 10:48
ALE BZDURY jak może stosować "pod szyldem" innego banku !!!! może też ma jakieś ukryte opłaty pod "szyldem" zagiel, aig, lukas itp. sprawdź proszę bo widzę, że jesteś ekspetem hahaha
a jak chcesz wiedzieć DOKŁADNIE to LUKAS BANK!! został pozwany do UOKiK
http://finanse.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/kolejne-bank-pozwane.1311119
ZACZNIJ DZIAŁAĆ LEPIEJ BO PREMII NIE BEDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cdfrtghjkol / 94.240.37.* / 2009-05-29 12:39
formu dotyczy sygmy, dlatego o nim ta osoba wspomniała, jednak takie oplaty stosuje większość banków (sama upomniałam się o jej zwrot - tylko że nie w sygmie), a to że artykuł jest z 2008 roku to nie znaczy że przepisy się zmieniły i w 2009 można stosować takie opłaty.
coś na czasie / 83.15.183.* / 2009-06-02 10:55
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK, działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję, wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK – również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul 92 dotyczą usług finansowych.
gdhdsfgf / 83.15.183.* / 2009-05-29 10:51
WIDZĘ KONIEC MIESIĄCA CZAS WYPŁATY WYNAJDUJESZ ARTYKUŁY Z CZERWCA 2008 CZYLI PRZETERMINOWANE O ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
STARAJ SIĘ STARAJ BO WYPŁATA BĘDZIE MARNA:)
może sprawdź co pisali o sygmie w 1846????
moze tez działali pod "szyldem" innego banku:)
ladyperfect / 188.33.16.* / 2009-07-06 20:44
i jeszcze raz - Człowieku o tysiącu twarzy (renta, walerianna, marek18, redaktorw, www44, amnek,
witek45, klinkt, alianz, Marian N, Wiesław Kraków, mbank ściema, jes, jes, jes,
Maniek KT, Grażyna Kes, Cyberskin Ouyytt,Wiera itd.) idź się wyspowiadaj i wracaj
do swojej wsi - w polu nie będziesz innym zamieniać życia w piekło.
No comment / 89.77.247.* / 2009-05-28 22:41
Wiadomo o co chodzi, skąd cały ten reportaż itp.(ciekawe ile redaktor dostał za to
kasy). Od pół roku trwał "przetarg" na obsługę finansową Praktikera, brało w nim
udział wiele banków, m.in. nieszczęsny ge money, który już jest m.in. w Sarurnie i
MediaMarkt (próbują być wszędzie ale nie z tymi także ich oszustwami). Stety lub
niestety jak kto woli ich nieudolna próba oczernienia nie tylko Sygmy na tym forum
(prześledźcie sobie adresy ip, a będziecie wiedzieli o co chodzi) ale także kilku
innych banków się nie powiodła i Sygma złożyła najlepszą ofertę. Co do samej Sygmy...
bank jak każdy inny, w tym jak i w każdym innym banku próbują cię wydupczyć(taka ich
rola, nie oszukujmy się), a od ciebie tylko zależy czy dasz się czy nie. Ja polecam
nie brać żadnych kredytów, a jeśli już to gdziekolwiek, gdzie jest kredyt 0%(piszę
tylko o konsumpcyjnych kredytach rzecz jasna). A co do samych infolinii bankowych, to
wiem z własnego przykładu, że w każdym banku jest takie samo dno, zarówno w Sygmie,
jak i Eurobanku jak i GE.
Ps. A co do klauzul niedozwolonych to stosują je wciąż wszystkie bank!!! Zarówno Sygma jak i GE, jak i Luksa, jak i Cetelem, jak i AIG, jak i PKO. GDY DOSTANIECIE TAKĄ OPŁATĘ NALEŻY TYLKO NAPISAĆ PISMO BY ANULOWALI JA PONIEWAŻ JEST NIEZGODNA Z PRAWEM I KAŻDY, POWTARZAM K A Ż D Y bank bez słowa ją anuluje. Musicie tylko pisemnie to zrobić, a nie telefonicznie!!!
comment / 94.240.37.* / 2009-05-29 09:02
najlepszą ofertę dla Praktikera, a nie dla KLIENTÓW, którzy będą te kredyty spłacać!!!!!!!!!!!!!!!
wiera34 / 83.15.183.* / 2009-05-29 10:53
mam karę praktikera i nie mam problemów,
ladyperfect / 188.33.16.* / 2009-07-06 20:45
i ostatni raz Człowieku o tysiącu twarzy (renta, walerianna, marek18, redaktorw, www44, amnek,
witek45, klinkt, alianz, Marian N, Wiesław Kraków, mbank ściema, jes, jes, jes,
Maniek KT, Grażyna Kes, Cyberskin Ouyytt,Wiera itd.) idź się wyspowiadaj i wracaj
do swojej wsi - w polu nie będziesz innym zamieniać życia w piekło.
nastkanastka / 94.240.37.* / 2009-05-29 12:30
no to dobrze, ale nie radzę ryzykować z innymi produktami sygmy
wierzcie mi, miałam okazję brać kredyty w innych bankach, nie będę pisała w jakich, bo nie jestem pracownikiem żadnego z nich i nie będę ich reklamować, ale w żadnym nie miałam tak przykrych, kompromitujących doświadczeń i nigdzie mnie tak nie potraktowali, a na koniec chcieli wyłudzić (bo nie można inaczej tego nazwać) jeszcze ode mnie pieniądze
MOJE OSOBISTE ZDANIE - NE POLECAM!!!
majus / 77.115.37.* / 2009-05-28 14:15
ja po obejrzeniu expresu reporterów nie podpisałam umowy z Sygma Bankiem, a juz zaczęły sie telefony, że nie spłacam kredytu
WALERIANNNA / 83.15.183.* / 2009-05-28 15:55
A JA PODPISAŁAM bo nie wierzę w to co inni mówią
NIE OCENIAM RÓWNIEŻ NIKOGO PO WYGLĄDZIE. TAKA MAM ZASADĘ!
znajomi sa zadowoleni ze współpracy ponad 3letniej,
SŁYSZAŁAM ZŁE OPINIE NA TEMAT INNYCH BANKÓW A JA BYŁAM ZADOWOLONA.
fgdgdfgd / 83.11.76.* / 2010-07-11 09:54
kim niby jest cybreskin zeby miec prawo oceniac kogos czy jest oszustem czy nie do tego ma tylko prawo policja i prokuratura
marek 18 / 83.15.183.* / 2009-05-28 15:39
dobra teraz popiszę sobie na temat innego banku jeszcze nie wiem jakiego ale i tak nawymyslam hahahazhahahahaaah płaca nieźle za to hahahahahahahaha
om / 94.240.37.* / 2009-05-28 13:20
Drodzy pracownicy Sygma Banku, prawda jest taka, że niestety pracujecie w
instytucji, która oszkukuje ludzi i sami doskonale o tym wiecie! W Polsce
jest wiele instytucji świadcząych takie usługi, tylko pytanie: DLACZEGO
TYLKO NA SYGMĘ JEST TYLE SKARG??? Poza tym wiem, że ktoś interesuje się i
przygotowuje reportaż (kolejny zresztą) o nadużyciach w tej placówce.
Właśnie dlatego, że działa niezgodnie z prawem!!! I nie piszcie bzdur, że
jest to nagonka na ten bank, bo są dowody ku temu, że ten bank naprawdę
oszukuje ludzi (np. rozmowy telefoniczne, korespondencja jaką przysyłacie
itp.), na wszystko są DOWODY. Nie wspomnę o niekompetencji większości (!)
pracowników i traktowaniu klientów.
Także nic po waszych pozytywnych komentarzach na tyle negatywnych.
redaktorw / 83.15.183.* / 2009-05-28 15:44
kręcę reportaż na temat ludzi zajmujacych sie oczernianiem róznych instyttucji, mam wywiady z osobami, które sie tym zajmowały oraz informacje kto korzystał z ich usług, jak również przedstawimy w jakim czasie po napisaniu czegoś pozytywnego pojawia sie zła opinia itp. te badania sa prowadzone od długiego czasu i ujrza swiatło dzienne..
SKARGI SĄ OD FIKCYJNYCH OSÓB!!!
TERAZ W INTERNECIE MOŻNA NAPISAĆ WSZYSTKO CO SIĘ PODOBA!!
i tak powstaje ciekawy reportaż...
www44 / 83.15.183.* / 2009-05-28 15:49
TO FAKT ! nawet nie chce im się pisać to kopiują swoje wymysły! teraz przejrzałem ostatnie wypowiedzi, stek kłamstw nigdy juz nie będę wchodził na ta stronę!
autohoryzontek / 89.77.85.* / 2009-06-02 16:13
aaa

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: