Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
ZROZPACZONA1111119999 / 212.33.66.* / 2009-05-13 08:32
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co mam teraz zrobic??, Mój narzeczony wziął pralkę na kredyk w Realu, a bank Sigma jest kredytodawcą dla tej sieci sklepu. Pierwsze dwie raty zapłacone były w terminie, ale ostatnią zapłaciłam kilka dni wcześniej, a na dodatkek zrobilam przelew internetowym z mojego konta bankowego, a nie mojego narzeczonego.


Teraz po wczorajszym programie na TVP2 boję się czy wogóle rata ta zosatała uwzględniona, czy mam zapłacić raz jeszcze tę ratę, ale już na poczcie. Będzie co prawda z duzym opóznieniem, ale potwierdzone ze włata została dokonana. Czy teraz nastawiać się na dodatkowe opłaty.?

To były nasze pierwsze zakupy na raty i od razu takie problemy.

Czy wrazie nie uwzględnienia tej jednej raty zapłaconej przelewem, odsetki płaci się od całej sumy kredytu, czy tylko od sumy tej raty.
Zgubiłam się już w tych regulaminach.

PROSZĘ!!!!! Jak ktoś zna odpowiedz na moje pytania, niech napiszę. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fasolka24 / 78.30.89.* / 2009-05-19 20:11
Boże kobieto jakie problemy? dostałaś telefon że coś nie wpłyneło ? jeśli nie to o co sie martwisz? Ci ktorzy wplacaja w terminie nie maja żadnych problemów.

codo ekspresu reporterów.... to czy nie zastanowiło was że żadnen z dziennikarzy nie pofatygował sie do samego banku żeby to wyjasnić i zapytać o co chodzi. nikt ich nie zapytal jak bylo. pomimo wyslanych do redakcji materialow dotyczacych klientow wystepujacych w reportazu zadne nie zostaly przedstawione.... dlaczego? bo Ci klienci nie placili i z tego co sie orientuje to nie tylko sygma nalicza odsetki karne za spoźnienie ale kazdy inny tez!!!!!

jesli chodzi otermin platności..... 15 kazdego miesiaca to dzien w ktorym srodki musza byc zaksiegowane na kncie sygmy ( z tego co widzialam w regulaminie) wiec jesli ktos zaplaci 15 to logiczne ze tego samego dnia nie dojdzie.
asj,hdasjksdhjasd / 94.42.50.* / 2009-05-20 09:20
wiesz co to jest KIR? to zapoznaj sie kobiecino z ich strona www. masz racje, aby sciagna z klientow kase bank odbiera przelewy przychodzace nie tego samego dnia, tylko np. po 2-3 dniach. tak wynika z relacji klientow tego banku. jak wysle przelew rano, to kazdy normalny bank - odbiorca przelewu zaksieguje te pieniadze na koncie tego samego dnia. dziwne tylko, ze jakos sygma nie potrafi sobie z tym poradzic. ale przeciez wiadomo dlaczego, kara 45 zl od kazdego klienta droga nie chodzi. widze, ze sie orientujesz w sprawach bankowosci, jak ja na chodowli golebi.
grzegorczyk / 87.206.245.* / 2009-05-14 23:01
Zostanie to zaksięgowane. Zawsze przecież możesz też zadzwonić i się upewnić czy doszło (0-22)2564747. Sam jestem klientem i zawsze niejasności wyjaśniam pod tym numerem.

A tak całkiem przy okazji to gratuluję wszystkim forumowiczom bezgranicznej wiary w rzetelność mediów. Brawo.
kkakkaddu / 193.23.125.* / 2009-05-15 08:35
Jesteś klientem czy pracownikiem?? :> Proszę Cię, to nie te czasy, że na każdym kroku "telewizja kłamie" . Afera z SB była juz rozdmuchana jakis czas temu, kiedy ja pracowalam jeszcze to kierownicy bali sie dziennikarzy i kazali nam w razie czego (gdyby ktorys zaczal nas wypytywac) odsyłać ich do rzecznika banku, czyli juz wtedy cos sie zaczynalo dziac, dobrze ze w koncu dziennikarze sie za to wzieli. Więc nie mów ze wszystko jest ok, skoro nie jest. Ja mowie od tej drugiej strony i wierz mi, wiem jak sie tam traktuje klientow i jak im sie wciska kredyty i karty real MC.
telewizja_nie_kłamie / 188.33.27.* / 2009-05-16 19:02

Proszę Cię, to nie te czasy, że na każdym
kroku "telewizja kłamie" . Afera z SB była juz rozdmuchana jakis czas temu, kiedy
ja pracowalam jeszcze to kierownicy bali sie dziennikarzy i kazali nam w razie
czego (gdyby ktorys zaczal nas wypytywac) odsyłać ich do rzecznika banku, czyli juz
wtedy cos sie zaczynalo dziac,


rozbawiłaś mnie tym... do rzecznika odsyła się w każdej większej firmie. I nie musi się nic wtedy dziać! Nie popadajmy w paranoję. To normalne, że we wszystkich ważnych sprawach, firmę powinna reprezentować kompetentna osoba, a nie wystraszony tym faktem pracownik, lub nawet kierownik!

Jesteś klientem czy pracownikiem?? :>

dobrze że jeszcze nie podejrzewasz grzegorczyka o bycie tajnym współpracownikiem SB...
według Ciebie i wielu innych na tym forum, każdy kto ma dobre zdanie na temat sygma musi być pracownikiem tego banku...

Ja mowie od tej drugiej strony i
wierz mi, wiem jak sie tam traktuje klientow i jak im sie wciska kredyty i karty
real MC.


... to że całe życie nam ktoś coś próbuje wcisnąć nie jest przestępstwem, trzeba mieć pretensję tylko do siebie że na to pozwoliliśmy i na sobie zakończyć.
olik2009 / 78.88.57.* / 2009-05-14 08:44
A najbezpieczniej jest płacić raty po uprzednim udaniu się do placówki Real Finanse i po sprawdzeniu w systemie wydrukować rachunek z biezącą ratą i zapłacić ją w kasie Reala.
olik2009 / 78.88.57.* / 2009-05-14 08:40
Wg mnie nic ci nie grozi. Nie napisałaś czy to był zakup na kredyt ratalny czy na kartę kredytową. Przy kredycie ratalnym masz stałe raty i komplet blankietów. Przy karcie ty wybierasz opcje spłaty i wysokość raty, ale jeśli się nie określisz bank nalicza tzw. rate minimalną. Odsetki naliczane są od bieżącego zadłużenia. Jeśli więc zapłaciłaś wszystkie raty w terminie to ma się o co martwić. Pozdrawiam!!!
ola543 / 77.253.248.* / 2009-05-13 14:05
mam kredyty w sygmie bank i dla mnie jest to najlepszy najuczciwszy bank--
moge sie wypowiedziec w tej kwesti gdyz miałam kredyty juz w lucasie ing
prosze sie nie martwic tymi plotkami gdyz wydaje mi sie ze to kojejny chwyt konkurencyjnych banków pozdrawiam ola
Niezadowolony / 62.21.5.* / 2009-05-14 18:49
Jesteś w błedzie bo przy jednorazowej spłacie kredytu; ponosisz wszystkie koszty związane z kredytem; odsetki ubezpieczenie itd.
Aga 33 / 83.5.74.* / 2009-05-13 09:15
ALe przecież, fakt, że dokonałaś wpłaty przez internet nie znaczy, że nie masz potwierdzenia musisz je tylko wydrukować a druga sprawa, jeśli zaznaczyłaś za co płacisz czyli nr umowy kredytu itp. to nikt nie ma prawa się czepiać, że pieniądze wyszły z takiego czy innego konta!!! swoją drogą fakt to banda złodziei dostałam od nich kartę ale dzięki Bogu nigdy z niej nie skorzystałam
piotr34 / 188.33.80.* / 2009-05-13 23:32
nigdy nie skorzystałaś? to czemu twierdzisz że banda złodziei? dziwne? jesteś z innego ale za to uczciwego banku? może mam w nim kartę z której dzięki Bogu nie skorzystałem? podobno w telewizji manipulują tak informacją by była jak największa oglądalność... to banda oszustów, mam w domu telewizor (kupiłem za gotówkę) i TVP2 ale dzięki Bogu nigdy do końca im nie wierzę!!!
mark12 / 212.87.13.* / 2009-05-13 23:21
skoro nie skorzystałem to skąd wiesz, że banda złodziei?
dexter25 / 193.36.183.* / 2009-05-13 08:52
Kurcze koniecznie wpłac na poczcie jak najszybciej jeszcze raz rate. Tez miałem taką sytuacje i za chwile zadzwonia do Ciebie z windykacji zacznie sie straszenie, a stąd do komornika już niedaleko. Tylko wpłaty nie mozesz dokonać ty tylko właściciel konta bo oni tylko chcą pieniądze od właściciela. A o tobie przypomną sobie jak przyjdzie komornik. twoja wpłata już jest stracona, ale nie daj sobie wlepić kolejnych kosztów. Zapłać jeszcze raz. I pamietaj na poczcie bo tam dają potwierdzenia. pozdrawiam
georg evans / 79.139.87.* / 2009-05-14 22:18
dexter 25 powiedz mi i wszystkim to czytającym,gdzie to cię chłopino kurcze nauczyli,że jedną ratę płaci sie 2 razy...?
paranoiqs / 188.33.80.* / 2009-05-13 23:36
zapłać jeszcze dwa razy a potem odczyń czary i ponownie zapłać jeszcze raz tym razem na konto komornika. A jak przyjdą Ci oszuści z odsetkami i zapukają do twych drzwi to powiedz, że Cię nie ma. Jest duże prawdopodobieństwo, że uwierzą i odejdą.
ksenia1 / 87.205.184.* / 2009-05-13 16:07
nie ma straconych rat to jakaś paranoja, ja poradziłam sobie z tym bankiem opisując całą sprawę do Nadzoru Finansowgo/ i to był strzał w dzisiątkę/ , poraz pierwszy po półtora roku otrzymałam od banku odpowiedż, zwrot wyłudzonych pieniędzy i przeprosiny, byłam w szoku. Robią co chcą bo każdy bez szemrania płaci, ja kilkakrotnie rozmawiałam z jakąś "dziunią" bez efektu, mam płacić i już ,ale kiedy Panienka zagroziła mi wpisanim do BIK-u nie wytrzymałam i na stronie internatowej Nadzoru Finansoewego znalazłam możliwość zwrócenia się o pomoc, tak zrobiłam,opisaam po kolei całą swoją przygodę z Sygma Bank z prośbą o pomoc i wierzcie mi sprawa jest naprawdę załatwiona, na dziś mogę zapomnieć o Sygma Bank a na pamiątkę pozostało mi piękne pismo z odpowiedzią z Nadzoru Finansowego/po interwencji/ Pozdrawiam
abba / 193.36.183.* / 2009-05-13 09:53
nie wpłacaj na poczcie!!! niech narzeczony skontaktuje się z Bankiem i po pierwsze ustali czy pieniądze wpłynęły, potem dopiero zacznij sie martwić, ludzie nie popadajcie w paranoję !!!
asdfhfjkdfhsdhfhsdfsd / 94.42.54.* / 2009-05-13 09:08
dziwne to bo ja kuzynowi z winy mojego banku wplacilem 2 ratki i po prostu powiedzieli zeby nastepnej, za miesiac nie placic. ale to chyba zalezy od umowy. moj bank schrzanil przelewy 31 grudnia i tak sobie wisial do 3 stycznia. widzac, ze 1 nie poszedl, zlecilem przelanie drugiego. okazalo sie na koniec dnia, ze poszly dwa. bank nie robil problemow. od czego to zalezy?
Eeee_tam / 213.227.67.* / 2009-05-12 23:49
Ten Sygma Bank to potega na marketach i ich klientach, wyobrazacie sobie co by sie dzialo jakby padl? Swoja droga jak w tej chwili (nagonka na Sygma Bank) zareaguja markety? Ale jakos tak sie obawiam ze z tego zamieszania NIC nie bedzie, dalej beda skubac ludzi przy byle okazji... Ale czy ktos wyjasni dlaczego Sygma przyjmuje wplaty na rachunek w Banku Slaskim? Przeciez oni (Sygma) musza miec kompletny bajzel z przelewami ;)
Eeee_tam / 213.227.67.* / 2009-05-13 00:16
uzupelniam:
http://www.sygmabank.pl/subpage.php?id_cat=3&what=sgklpl

Sygma to rowniez:

KARTA GALIA
REAL
JYSK
PSB
PRAKTIKER
Bricomarche
SELGROS

i jak tu nie korzystac z ich uslug?

niedlugo HUSQVARNA MasterCard

po polaczeniu z Cetelem Bank S.A. (fuzja czyli polaczenie w jedno Cetel i Sygma)
dodatkowo
http://www.cetelem.pl/pages/display/194/nasze-karty.html
kilkanascie sieci handlowych (m,in, Neonet, Euro, OBI...)

HMMM i kto ich pokona?
pani / 87.105.66.* / 2009-05-16 00:51
Uczciwy Żagiel
madmike / 193.36.183.* / 2009-05-13 08:33
jak to kto? nikt :-)
gal / 83.5.170.* / 2009-05-12 23:08
Potrafią kilka dni "księgowąć" wpłate - ze stałego zlecenia ustawionego 5 dni przed terminem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A umowe wypowiedzieli z powodu "braku aktualizacji" danych gdzie dane zostały wysłane poleconym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE KORZYSTAJCIE Z ICH "USŁUG" - to już lepiej dać sie okraść na ulicy - przynajmniej stres trwa krócej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uwaga / 188.33.27.* / 2009-05-16 20:10
to nie gal!!!!!!!!
to kieszonkowiec!!!!!!!!!!
uważajcie na tego typa!!!!!!!!!!!!
chce was okradać na ulicy!!!!!!!!!!!!!!
no i co? masz teraz opinię gorszą od sygma banku :-)
abest / 77.236.0.* / 2009-05-12 22:25
zwróćcie uwagę że ten bank, wyłudza kary od klientów słabych, biednych i bezbronnych. ma prawników-oszustów którzy z dużą łatwością nakładają egzekucję komorniczą. wykonują telefony i informują o opóźnionych płatnościach, kiedy wszystko jest w porządku. czy nie ma na nich bata?
zwróćcie_uwagę_że / 188.33.27.* / 2009-05-16 20:42
czeka Cię błyskotliwa kariera w telewizji, tylko musisz poczekać aż się zwolni ten redaktor co robił reportaż. On też wie że trzeba tak ich pokazać, żeby chwycić widza za serce. Szkoda, że nie pokazali że ktoś jeszcze umarł przez tych oszustów. To by była dopiero rewela. Może by nawet w Kurierze pokazali dodatkowo!
A co do bata? To po co Ci on? Często o nim myślisz? Byłeś już z tym u psychiatry? Masz zapędy sadystyczne? Rodzice Cię bili? Może o tobie też powinni nakręcić jakiś reportaż?
ofiara złodziejskiego banku!!! / 84.10.142.* / 2009-05-12 22:24
Ja tez płacę ogromne kary - utraciłam płynność finansową (zabrano mi nadgodziny) a oni @ lata temu wzięłam kredyt i nadal mam do spłacenia tyle samo ile wzięłam!!!!! To oszuści do kwadratu!!!!!!!!!!!
nie_obrażaj_innych / 188.33.27.* / 2009-05-16 20:55
chyba Ty nią jesteś ale do sześcianu. Ktoś za Ciebie podpisał umowę z takimi karami? Ile Ty masz lat? 5? Masz z tym problem to weź drugi kredyt w innym banku i spłać ten według Ciebie w złodziejskim. Chyba że z płynnością finansową utraciłaś też zdrowy rozsądek? W takim przypadku powinnaś się raczej podpisywać ofiara losu
specadi / 212.244.241.* / 2009-05-13 09:44
Wczoraj oglądałem ekspres reporterów o tym banku dlatego czytam strony o co w tym chodzi.
oszukany / 83.23.183.* / 2009-05-12 22:20
potwierdzam wypowiedz MNIE TEŻ OSZUKALI
kwp / 91.195.57.* / 2009-05-12 22:04
w GE MONEY mam taką samą karę - 45 zł za 1 dzień spóźnienia!!!
ola713 / 77.112.100.* / 2009-05-13 11:00
ta Ge Money też oszuści juz 2 lata spłacam karte i mam cały czas tyle samo
snake rkkr / 80.54.132.* / 2009-05-12 22:21
Ja tez miąłem kredyt w GE i mi potracali kilka razy 25 zl za nieterminowa wpłate
szalony_profesor / 188.33.27.* / 2009-05-16 21:00
wszyscy to oszuści!!!!! a my opóźniający się w spłatach jesteśmy uczciwi. Powinni nam dawać kredyty kiedy chcemy a my byśmy spłacali je tak samo - kiedy chcemy. To taka sprężyna jak w PolBanku. Eureka! Moglibyśmy spłacać kredyty w sprężynach. Tak powinna wyglądać nasz przyszłość :-)
bartex11 / 2009-05-12 16:25
prawie co miesiac place kare poniewaz spozniam sie z zaplata raty,pensje otrzymuje 10-tego kazdego miesica,a rate musze wplacic zazwyczaj do 4 lub 5,probowalem sie dogadac z bankiem o przesuniecie raty o dwa,trzy dni ale sie nie dalo,powiedziano mi ze to komputer losuje termin raty i oni nie maja na to zadnego wplywu,tak wiec dorabiaja sie na mnie a ja nic nie moge zrobic,pozatym dodzwonic sie do nich i porozmawiac to kretyna z ludzi robia...chamstwo i ignorancja taki powinien byc dopisek do sigma bank
chamstwo_i_ignorancja / 188.33.27.* / 2009-05-16 21:11
mam pomysł na który pewnie nie wpadłeś! zapłać 1 ratę "po staremu czyli z opóźnieniem" i 1 ratę wcześniej, czyli po 10tym czerwca ratę lipcową tą na 4 czy 5 lipca. Wtedy nikt na tobie się nie dorobi, a kasę przeznaczysz na dokończenie podstawówki. Tym samym zmniejszysz czyjeś szanse na robienie z Ciebie kretyna. Sukces za sukcesem! Wystarczy chcieć.
mark1923 / 212.87.13.* / 2009-05-13 23:36
dobre. komputer losuje termin spłat i przez to co miesiąc jest inny. albo nie wiesz co piszesz albo powiedz żeby wylosował akurat 10.
ja1234567890 / 87.205.188.* / 2009-05-08 16:13
zgadzam sie w pelni. BNawet jesli jest zaplacona rata ale pomylilem sobie numer konta to i tak przywala kare.
skakanka / 83.31.61.* / 2009-05-13 13:41
Człowieku jak pomyliłeś konto to chyba twoja wina nie banku. Pomyśl trochę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yanka / 79.139.100.* / 2009-05-07 19:23
Ciekawe ile z tych komentarzy napisanych jest przez osoby, które:
- nie spłacają rat w terminie ( i oczywiście są poszkodowane gdy dostaną karę lub odsetki do zapłacenia)
- są byłymi pracownikami banku
- są pracownikami konkurencji i specjalnie chcą zniechęcić klientów
- są osobami które nie słuchają tego co się do nich mówi i nie czytają tego co podpisują ( a później maja pretensje do wszystkich oprócz siebie)

Pozdrawiam
sanepid / 193.36.183.* / 2009-05-13 08:36
no i brawo! przynajmniej jeden wpis konkretny!
przecież takie akcje dzieją się w każdym banku- a wszystko zależy od klienta!
demonizujecie problem ludziska- spłacajcie!
kicia 1234 / 91.145.150.* / 2009-05-12 22:37

Ciekawe ile z tych komentarzy napisanych jest przez osoby, które:
- nie spłacają rat w terminie ( i oczywiście są poszkodowane gdy dostaną karę lub odsetki
do zapłacenia)
- są byłymi pracownikami banku
- są pracownikami konkurencji i specjalnie chcą zniechęcić klientów
- są osobami które nie słuchają tego co się do nich mówi i nie czytają tego co podpisują
( a później maja pretensje do wszystkich oprócz siebie)

Pozdrawiam
[/cytat

zgadzam się bez dwóch zdań!dobór wypowiedzi klientów którzy "psioczą" na sygmę na pewno nie jest przypadkowy.ja tam zadowolona jestem, każdy bank ma jakieś tam swoje "ale", ale to jednak też klienci decydują o randze banku i komentarzach, które właśnie pod ich adresem póżniej powstają!

pozdrawiam
Tangram10 / 89.78.80.* / 2009-05-12 22:30
Daj sobie na wstrzymanie lalunia.dostałaś premię za ten wpis? czy udajesz głupią? oglądałem reportaż o tym Banku.
Tangram10 głupia laluniu / 188.33.27.* / 2009-05-16 21:21
.A oglądałeś też tą reklamę serków Danio? Myślisz że ten stworek naprawdę potrafi grać na tych łyżkach?
wiórka / 82.145.89.* / 2009-05-12 22:06
Ciekawe jak długo pracujesz w Sygma Banku :]
prawa i sprawiedliwa / 79.162.67.* / 2009-05-07 21:41
Popieram... Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma!!! Każdy bank zarabia na Kliencie!!! Bo niby z czego miałby się utrzymać. Dam wam kilka rad dzięki którym mam nadzieję współpraca z Sygna Bank będzie wam się układała lepiej:
1) Przy pobpisywaniu umowy sprawdź jakie załaczniki powinieneś przy tym otrzymać i ewentualnie zgłoś braki.
2) Regulamin jest obszerny dlatogo nikt go nie czyta przy podpisywaniu umowy. Ale jest okres 14 dni na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy bez ponoszenia wszelkich kosztów, w czasie którego można na spokojnie się z nim zapoznać i ewntualnie odstąpić od zawartej umowy.
3) W miarę możliwości nie spóźniać się z wpłacaniem rat. A jeżeli już się to przytrafi i zostaną naliczone opłaty kane to proponuję nie pomijać ich w następnej płatności bo od tego naliczą się kolejne opłaty.
4) Jeżeli jesteście posiadaczami kredytu odnawialnego Częstogotówka bądź Halogotówka to niezwłocznie po spłacie zadłużenia złożcie oświadczenie o wypowiedzeniu umowy, aby w kolejną rocznicę podpisania umowy nie naliczyła się prowizja roczna za odnowienie limitu kredytowego, która będzie wymagana do spłaty.
5) Jeżeli podpisaliście umowę o kartę kredytową i nie zamieżacie już z niej korzystać to złóżcie oświadczenie o wypowiedzeniu umowy, ponieważ w każdą rocznicę podpisania umowy będzie naliczana opłata roczna za kartę, która nie podlega wycofaniu.-WAŻNE- oświadczenia o wypowiedzeniu umowy nie można złozyć telefonicznie. Musi ono mieć formę pisemną, opatrzona w własnoręczny podpis kredytobiorcy i wysłane na dres Banku bądź fax. Po przesłaniu takiego oświadczenia proponuję również zadzwonić do BOK i upewnić się czy pismo doszło.
6) Jeżeli nie otrzymaliście przedmiotowej karty kredytowej to należy zgłosić to telefonicznie w terminie 14 dni w BOK w celu wyrobienia bezpłatnie kolejnej karty.
7) Nie dokonanie aktywacji karty kredytowej nie zwalnia Klienta z opłacenia naliczonej opłaty rocznej za kartę, ponieważ zależy tylko od jego woli.
8) Przy podpisywaniu umowy zwróćcie uwagę na to czy nie podpisujecie również zgody na objecie jakiegimś ubezpieczeniem (chybaże wyrażacie taką wolę).
9) Sygma Bank ma w swojej ofercie również ubezpieczenia oferowane za pomoca drogi telefonicznej. Jeżeli zadzwoni Konsultant z propozycja takiego ubezpieczenia a wy w trakcie trwania rozmowy wyrazicie wolę skorzystania z opcji tego ubezpieczenia to znaczy, ze zawarliście umowę o to ubezpieczenie i Sygma Bank ma prawo pobierać z tego tytułu opłaty. Prawo polskie przewiduje możliwość wyrażania takiej zgody za pomoca drogi telefonicznej. Jeżeli więc jesteście niezdecydowani to lepiej powiedzcie jasno i klarownie NIE i po problemie. Pamiętajcie również, że w każdym momencie trwania umowy możecie zrezygnować z posiadanego ubezpieczenia przesyłając do banku stosowną dyspozycje. Ale naliczone składki przed złozeniem tego oświadczenia są wymagane do spłaty.
10) Odsetki, no cóż... Jak wszędzie. Nikt za darmo kredytów nie udziela. Ale jasne jest, że im krótszy okres kredytowania tym koszt kredytu jest niższy.
11) Jezeli wpłacacie swoje raty przy kasie w Realu (spłata więcej niż jednego konta kredytowego) to uważajcie, żeby kasjer nie popełnił błędu i nie dokonał wpłaty np. obu płatności na karte Real, zamiast na karte i kredyt odnawialny oddzielnie albo na konto karty kredytowej waszego współmałżonaka itp.
12) Jeżeli dokonacie w danym miesiącu nadpłaty na swoim koncie kredytowym to nie spowoduje to spłacenia raty wymaganej w kolejnym miesiącu a odejmie tą nadpłatę od całego salda zadłużenia powodując skrócenie okresu kredytowania. Także jeżeli w danym okresie rozliczeniowym dokonacie dwóch wpłat to w kolejnym miesiącu płatność i tak będzie wymagana.
13) jeżeli piszecie jakieś pismo do Banku (dyspozycję, czy też proźbę ) napiszcie wyraźnie dane po których bedą mieli możliwość identyfikacji was tj. mię i nazwisko, PESEL, numer umowy.
14) Jeżeli nie dokonacie wpłaty w terminie musicie liczyć się z kontaktem ze stony działu windykacji (monit, telefon) z przypomieniem o powstałej zaległości.
15) Podwyższenie limitu kredytowego nie oznacza nic złego a jedynie to, ze możecie pobrać więcej pieniążków z konta niż dotychczas bądź dokonać zakupów (w przypadku karty) na wyższą kwotę. Jeżeli zaś nie chcecie podwyzszenia limitu, bądź chcecie, żeby został on zmiejszony to należy przesłać dyspozycję zmiejszenia go. Jednak pamiętajmy, ze limit można zmiejszyć jedynie do kwoty aktualnego zadłużenia konta.
16) Jeżeli zmienily się wasze dane teleadresowe aldo np. nazwisko należy zawiadomić o ty bank, by comiesięczne wyciągi docierały bez zakłuceń.
17) Jeżeli zaś w danym miesiącu będzie zbliżał się termin płatności a wyciąg w dalszym ciagu nie przyszedł należy skontaktować się z BOK w celu ustalenia wysokości raty oraz terminu tej płatności.
18) Jeżeli zamierzacie spłacić całe saldo zadłużenia z konta kredytowego należy skontaktować się z BOK w celu ustalenia wysokości zadłużenia na dzień spłaty. Pamiętajmy jednak, ze opłaty takie jak: odse
bezkredytowiec / 83.144.73.* / 2009-05-12 22:27
W TV2 w EXPRESIE REPORTERÓW zrobili program i pokazali jacy to złodzieje.Urząd ochrony konsumentów ma ich na oku. Z daleka od tego banku.Odsetki biora 40% w skali roku.
tulipanysanaj / 213.156.103.* / 2009-05-12 22:22
Szanowna Prawa i Sprawiedliwa - jestem pracownikiem Banku a tego co wyprawia się z klientami tego pseudo banku jest.... karygodne - to zbyt małe słowo. Ludzie wpłacają 3 dni przed terminem raty kredytu i dostają od Sygma Banku kary za opóźnienia, kwestia 2 - jeśli klient czyta umowę to i tak połowy nie rozumie, wtedy nawet jeśli pracownik banku zostanie poproszony o wytłumaczenie to i tak bzdury opowiada.... w ten sposób by oczywiście sprzedać kredyt, okręcić klienta w taki sposób by nie był świadom tego z czym to się je (czyt. jakie są tego konsekwencje!), 3 - czasami zanim się coś napisze - warto skorzystać ze słownika ortograficznego
windykatorka / 83.7.248.* / 2009-05-13 12:03
Po wczorajszym programie w TVP ,a raczej kilku słów ,które usłyszałam,ponieważ przełączyłam na koniec programu.....postanowiłam poszukać info w necie na temat Sygma Banku. Mam kredyt w tym banku od 2,5 roku i nigdy nie otrzymałam ani złotówki odsetek karnych do zapłacenia .Dlaczego? ,ponieważ spłacam w terminie ( zazwyczaj tego samego dnia co przypada termin płatności)-przelewem internetowym. Dodam,że pracuję w agencji kredytowej,która ma też w swojej ofercie Sygma Bank . Często klienci przychodzą do nas właśnie z takim ponaglającym listem z odsetkami karnymi na sumę 45 zł.czym to jest spowodowane? jak sprawdzam kiedy zapłacili ratę kredytu to i owszem -2 dni później.....ale wpłacili w UP ,z którego pieniądze ida ok 5 dni i w tym momencie powstaje zadłużenie już 7 dniowe !!!! Ludzie myślcie!!!!
Pan,który wziął 8 tys. zł. na samochód i przez 7 miesięcy nie zainteresował się sam,ze należałoby spłacić raty kredytu- ma pretensje do banku????
Uważam ,że 98 % osób,które zabierają tu głos nie regulują swoich należności terminowo ( za spłatę terminową rozumiemy fakt wpłynięcia środków do danego banku) i czy to będzie Sygma,Euro itd itp dla tych osób zawsze będą to oszuści................
Uczciwy / 89.77.247.* / 2009-05-11 21:07
Ad.3) Ale nic nie napisałeś, że te 45PLN za opóźnienie jest tzw. niedozwoloną klauzulą i należy od razu pisać pismo o anulowanie tej opłaty, gdyż jest niezgodna z prawem!!!
BREdzisz / 94.42.39.* / 2009-05-12 08:43
za duzo glupot w necie sie naczytales. wszystkie banki ja pobieraja i co? podaj wszystkie do sadu, jak cos jest nie tak. fakt, ze oplata troche za wysoka, ale jaki bank...
Kredyciarz / 93.159.10.* / 2009-05-07 17:56
co mam robic?? najpier rozwiazac umowe i zaplacic kredyt czy odwrotnie?? da sie z nimi rozwiazac umowe jesli mam ja na 5 lat????
darek 01 / 77.115.19.* / 2009-04-28 16:51
2 dni.45 zł kary .Polecam!!!!
uwaga / 188.33.27.* / 2009-05-16 22:31
darek01 pożycza szybko ale nie oddaje w ustalonym terminie. Polecam!!! :-)
asdfhfjkdfhsdhfhsdfsd / 94.42.35.* / 2009-04-28 18:16
ja tez polecam:
1) przed podpisaniem umowy z danym bankiem poczytac o nim na forach
2) przeczytac umowe kredytowa i tabele oplat do kredytu
3) omijac takie banki jak sygma, eurobank i inne parabanki
bogdan boj. / 82.146.242.* / 2009-04-24 19:02
zgoda w 100% pozwalają sobie na uwagi w stosunku do kientów np:mówię że nie mogę w tej chwili rozmawiać bo właśnie wyjeżdzam z parkingu , na to "uprzejmy " rozmówca z SYGMA BANKU -to po co odebrał pan telefon...... dalszej prostackiej dyskusji nie przytoczę , zgroza , gorzej jak rozmowa podejrzanego z prokuratorem!!!!!!!
tomek1976 / 79.191.182.* / 2009-04-23 21:52
Zgadza sie Sygma Bank to wampiry do ostatniej kropli.Najlepjej trzymac sie z daleka.
akica / 80.52.160.* / 2009-04-23 14:03
ja rowniez jestem OSZUKIWANA PRZEZ TEN BANK. Po wpłaconej racie 2-3 dni pozniej przychodzi mi upomnienie z data dzien wczesniej od mojej wpłaty. Notorycznie to się powtarza ,ale jest to robione celowo,zeby pobrac ode mnie pieniazki za ten list ponaglający - ale ja przeciez wpłaciłam 2 czy 3 dni wczesniej . Wpłaciłam tam ponad 1000zł a wczoraj przyszedł mi biling ,ze z salda ubylo 180zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gdzie reszta????????? odliczyli to za te upomnienia niesprawiedliwe ,ktore otzrymywalam pare dni po dokonaniu wpłaty?????? nie wiem co sie dzieje z miomi pieniedzmi .Wpłacam i w2płacam ,a tego nie ma i nie mam juz nad tym kontroli ,a upomnienia na coraz większe kwoty.Skad oni to biorą?

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: