Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
ańdźik / 77.253.7.* / 2009-01-31 18:07
Ja osobiście do nich nic nie mam. Wzięłam u nich kredyt ratalny, 3 raty 0 %. Oczywiście próbowali mi najpierw wcisnąć kartę ale na szczęście był odrzut :) z czego ja się ucieszyłam. Spłaciłam raty. Żadnych odsetek nie płaciłam bo wszystko w terminie spłacałam. Za ubezpieczenie kredytu też nie płaciłam bo na wstępie powiedziałam, że nie chce ubezpieczenia jak Pani się o nie zapytała. Ogólnie nic do nich nie mam ale wiem, że niezłe przeboje potrafią u nich sie dziać bo mam znajome, które pracują w tej firmie. Cyrki niezłe często z winy klientów ale nie tylko. Jedyne co mnie wkurza to to, że na wstępie odrzucili mój wniosek o kartę a teraz jak spłaciłam raty u nich to non stop przysyłają mi jakies holerne umowy kredytów odnawialnych na 8 000 zł. Figa z makiem. Nic u nich nie wezmę! Papiery za każdym razem w śmieciach lądują :D a konkretniej w piecu. Myślą, ze jelenia znaleźli na taki niekorzystny kredyt jaki proponują ;p
mamira / 83.20.232.* / 2009-01-26 15:24
Moj Maz niestety zadluzyl sie w tym Banku, dwokrotnie jeszcze korzystal z kredytu odnawialnego.Dzisiaj znowuz dostal pismo o podniesieniu limitu.Dobrze,ze sie zorientowalismy,ze trzeba niestety osobiscie poinformowac o rezygnacji.Zrobilismy to.Ale co to wlasciwie znaczy,a gdybysmy nie otrzymali tej informacji,przychodzi poczta zwykla.?
Baśka82 / 83.9.189.* / 2009-02-04 14:04
Moja mama też wzięła u nich kredyt. Jak go już spłaciła to przysłali jej kwitek do zapłaty na 0,14gr.Mama wysłała im pismo z prośbą o rozwiązanie umowy a za miesiąc przysłali jej kwitek do zapłaty na 20,14zł jak do nich zadzwoniła to pani powiedziała jej że pismo doszło za późno stąd niby taka kwota.Dla mnie to zwykli złodzieje i oszuści i ostrzegam innych by na nich uważali .
anybaśka / 91.94.159.* / 2009-02-09 22:19
kwoty są wymagane do zapłaty jezeli przekroczą 5 zł na gotówkowych i 10 na ratalnych więc cos tu Baśka ścieme walisz!
Afrusia / 89.206.1.* / 2009-01-22 14:22
Ja również ostrzegam przed tym bankiem. Dwa lata temu wzięłam kredyt gotówkowy (12.000 zł na 2 lata). Po ok. 2-3 miesiącach dopatrzyłam się w umowie kredytowej (mój błąd że nie zauważyłam tego wcześniej), że mogę zrezygnować z ubezpieczenia kredytu, które bagatela wynosiło ,,zaledwie" 70 zł przy racie 700 zł. Uczyniłam to bezzwłocznie jak tylko dopatrzyłam. Rata została bez zmian, Pani na infolinii poinformowała mnie, że te 70 zł co miesiąc będzie schodzić z kapitału, ale oczywiście od końca. Wyliczyłam sobie, że skoro przez najmniej 20 miesięcy spłacam po 70 zł kapitału więcej, to mam w zapasie jakieś 1400 zł, czyli ostatnie dwie raty mi odpadną (nie liczyłam odsetek, bo po co, i tak by coś wykombinowali). Jakie było moje zdziwienie, jak się okazało, że z mojego 1400 zł oni odliczyli mi tylko 1000. Cztery stówy wyparowały:) Ale karne opłaty za 1 dzień spóźnienia nigdy nie parowały. Oczywiście wyciągi z bieżącą ratą również nigdy nie przychodziły na czas. Ale cóż, nie ma płakać nad rozlanym mlekiem, kasy nie odzyskam, bo tam nawet nie z kim pogadać. Za głupotę się płaci:) oby tylko raz.
vcxt / 94.240.37.* / 2009-02-12 13:01
odzyskasz kasę, tylko wnieś sprawę do nadzoru bankowego!!!! Oni się ich boją i szybko skorygują swój błąd. Ja tak zrobiłam.
gorekk / 2009-01-14 12:16
Hmmmmm...."jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może spłacić kredytu z przyczyn zawodowych lub chwilowej utraty płynności finansowej?" to w każdym banku będzie musiał zapłacić odsetki, na tym polega system kredytowy. A co do terminów, to dopiero 8 dnia opóźnienia w spłacie Sygma nalicza odsetki i z tego co pamiętam to wcale nie sa wysokie...
kami2 / 79.188.193.* / 2009-03-04 12:16
NIEPRAWDA, PO JEDNYM DNIU JUŻ SA NALICZANE, NAWET W SYTUACJI, GDZIE ZAOKRAGLAŁAM PEWNE KWOTY I PŁACILAM WIĘCEJ, MAM TO CZARNO NA BIAŁYM, CZYLI PAPIERZE
zdziwiona / 213.172.178.* / 2009-01-16 12:54
Dziwiłam się, że nikt z Sygmy nie czyta skarg zawartych na tym blogu, myliłam się. Pracownicy są tu obecni i dbają o prestiż swojego banku. Dobrze by jeszcze było, gdyby jako konsultanci byli skuteczniejsi i nie trzeba by było nieustannie dzwonić i załatwiać rzeczy, które i tak nie potrafią załatwić. Dobrym pomysłem byłoby rozwinąć sieć biur załatwiających swoich klientów w każdym mieście w Polsce a nie tylko rozdawać karty w marketach, a o resztę kliencie to się martw i dzwoń.
ronald / 2009-01-19 14:45
Wiesz co, wydaje mi sie że są osoby którym ten bank zwyczajnie odpowiada i są zadowolonymi klientami, tak jak ja. Zadnych problemów z tym bankiem nie miałem, a jak mam coś załatwić to wystarczy zadzwonić i sprawa załatwiona. Prościej się chyba nie da. No chyba że ktoś ma za dużo czasu i woli chodzić po placówkach :)
joz / 62.141.252.* / 2009-05-13 09:30
to jest pracownik Sygma Banku
wykształciuch / 87.96.120.* / 2009-01-29 13:10
Ciekawe ja walczę z nimi od pół roku co zadzwonię na infolinię to mówią mi o nie zapłaconej racie z sie rpnia i doliczają ciągle jakieś opłaty. Nikt z banku nie słucha moich tłumaczeń, że rata jest zapłacona i mam dowód wpłaty!!! Niestety ich system nie przewiduje chyba tego, że to KLIENT może mieć rację.
Taratoria / 2009-01-13 10:58
Nie wiem skąd takie historie, bo ja nigdy nie miałam problemu z Sygma Bankiem, a juz tym bardziej problemu z dodzwonieniem się do obsługi klienta. Bardzo miła obsługa i bardzo sprawnie załatwiane są sprawy. Faktycznie jak nie zapłaciłam raty za kredyt w terminie, to musiałam zapłacić odsetki - ALE TO NORMALNE - w każdym banku je naliczają!!!! Wtedy wystarczy wpłacić zaległą ratę i wszystko jest ok. Niestety są pewne regulaminy, których należy się trzymać, zwłaszcza jak się już je podpisze. W porównaniu z innymi bankami ja jestem zadowolona z Sygmy.
pharao31 / 83.20.173.* / 2009-06-01 20:41
Proszę nie być takim pewnym swego - okazało się, że nie zapłaciłem RAZ raty w terminie (kilka dni) i dziwnym trafem znalazłem się dzięki temu bankowi w biku - wiem, że mieliby prawo to zrobić, gdyby brak płatności przeciągnął się do 60 dni, ale tego nie rozumiem. Będę wyjaśniał tę sprawę, ponieważ dzięki SYGMA B. bank odmówił mi kredytu. I nie wypisujcie, że działają zgodnie z prawem bankowym czy jakimś tam, bo to bzdura. Nie mają do dziś aktualizacji danych (zmiana dowodu), które osobiście wysyłałem (bajzel w dokumentach???). Co do kontaktu i informowania - nie mam większych zastrzeżeń, bo w zasadzie zawsze byli uprzejmi i mówili do rzeczy - ciekawe, jak wytłumaczą sprawę BIK-u???
kjhh / 84.10.142.* / 2009-05-12 22:57
Normalne odsetki....hahahhahahahahah
kate1299 / 83.18.85.* / 2009-01-08 17:32
A jeśli z powodów finansowych nie jestem w stanie spłacić kredytu czy w wej sytuacji mogą być obciążeni moimi długami rodzice lub rodzeństwo?Niektóre banki mają odpowiednie kruczki prawne ,czy w tym banku tak jest????
mmmmmmmmmm / 89.174.106.* / 2009-02-13 10:41
no więc tak, dostajesz wtedy ultimatum, albo zapłacisz w przeciągu 7 dni( i nie roboczych) albo wystapią do BIG o ujawnieniu Twoich zobowiązań wobec banku
manimania / 87.105.103.* / 2009-05-14 13:20
a co ta za twór ten "BIG", ja znam Biuro Informacji Kredytowej czyli BIK
Alffred / 2009-01-12 15:28
Z tego co wiem to w regulaminie Sygma Banku nie ma takich zapisów przynajmniej tak było w 2008 jak ja brałem kredyt. Pozdrawiam
znudzony / 85.222.86.* / 2009-01-11 15:22
ufff chyba przeczytałem wszystkie komentarze :) trochę się wymiotować chce o tej ilości i słodkości i wyzwisk :) moim zdaniem bank to nie instytucja charytatywna, po drugie skoro działa do dziś to znaczy ze ani nadzór finansowy ani jakieś inne instytucje nie znajdują w jego działaniu nieprawidłowości, no i po 3 powiedzmy sobie szczerze ludzie którzy tam biorą kredyty to w większości ci którzy nigdzie indziej by ich nie dostali lub dostali by ale oczekiwanie na kasę było by dłuższe a kasa mniejsza
mądrzejszy od ciebie / 89.229.5.* / 2010-01-01 15:43
Pomyliłeś się niestety to sklep w którym bierze się na raty narzuca bank ,ale chyba jesteś debilem że myślisz że szary człowiek może wygrać z bankiem ,bo ten co go stać na proces z bankiem nie bierze na raty.
koper ry / 79.185.4.* / 2009-03-05 21:52
jeszcze dziala ale z jaka opinia oby jak najszybciej skonczyl swoja dzialalnosc iprzestal oszukiwac ludzi albo zetelnie jch informowac o warunkach kredytu a nie nabijac jch w butelke mysle ze te opinie ludzi oszukanych przez ten pseudo bank przyczyhia sie do szybkiego jego upadku
koper ry / 79.185.4.* / 2009-03-05 21:25
ale nie jest tez do okradania ludzi
JACA 101 / 2009-02-13 22:54
Bardzo się pan myli , ale nie mi to osądzac .Faktycznie bank to nie instytucja charytatywna ale powinno się grac fer, w końcu potencjalny klient powinien byc traktowany z należnym mu szacunkiem. Spłacam raty regularnie co miesiąc , a mimo wszystko pieniądze rzekomo nie dochodzą. Mam wszystkie pokwitowania ,a oni straszą sądem,co Pan na to?,pomyłka? ,byc może ale nie kosztem moich nerw!.Cytując Pańską ostatnią kwestię że niby powiedzmy sobie szczerze ludzie którzy tam biorą kredyty ,to w większości ci którzy nigdzie indziej by ich nie dostali ,lub dostali by ale oczekiwanie na kasę było by dłuższe a kasa mniejsza ,to zwykła żenada ,bo kredyt może dostac każdy,jest wiele solidnych banków oferujących godziwe warunki umów,ale nie o wszystkich wiemy wszystko prawda? w ten to oto sposób stajemy się ofiarami własnej niświadomości
czytelnicza / 83.3.247.* / 2009-03-15 23:19
ciekawe jest to że żalą się tu tylko osoby które nie spłacały karty lub kredytu i myslą chyba, ze dostana kasę w prezencie, nie jestem ani pracownikiem banku ani też klientem ale te teksty są żenujące. Po to w banku podpisuje się umowę żeby poznać regulamin. gorzej jest jeśli ktoś jest tak tępy, że jak tylko pomyśli o kasie którą dostanie to podpisuję wszystko co mu się pod nos podsunie. Takie osoby są same sobie winne!!!!!
Neak1 / 2009-01-02 10:56
NIE POLECAM BANKU!!! Wpłaciłem ratę z opóźnieniem 3 dni i przysłali mi do zapłacenia ponad 700zł !! A ratę miałem 300 zł, to oszuści jak dzwoniłem żeby mi wytłumaczyli za co dostałem karę to przełączyli mnie na dział windykacji.. Brałem już pożyczki w innych bankach i nigdy nie zdarzyło mi się takie coś. Ludzie bierzcie gdzie indziej byle nie tu!!!!
bllllllle / 87.96.41.* / 2009-01-12 21:40
może się spóźniłeś 3 miesiące a nie dni i to raty tyle wyniosły hehe albo kase sobie dobrałeś i ci sie zapomniało ehh oj ludzie ludzie
kagiva / 89.25.173.* / 2008-12-28 23:31
Wiele wypowiedzi przeczytałem, jak najszybciej można zrezygnować z karty w selgosie otrzymanej od Sygm-y. Jeszcze nic niekupiłem, ale po waszych wypowiedziach mam ochotę zrezygnować z ich oferty
ańdźik / 77.253.7.* / 2009-01-31 17:56
Wystarczy, że pójdziesz do nich do placówki np. do Selgrosa i powiesz, ze chcesz zrezygnować. Pewnie będzie musiał napisać pisemne oświadczenie o rezygnacji, oni wyślą to fax-em do odziału do Warszawy i po sprawie.
zdanek15 / 194.63.132.* / 2008-12-31 01:16
człowieku uciekaj od tego jak najszybciej bo cie zjedzą..oddaj a bedziesz mial miły nowy rok
abcdefgh / 79.185.4.* / 2008-12-25 14:58
tak więc zapewne nauczyło Cię to, że zanim się cokolwiek podpisuje trzeba to dokładnie przeczytać, skoro wszystko jest zawarte w umowie i regulaminie, podpisując wyraziłeś zgode na wszelkie warunki, pretensje możesz mieć tylko do sibie.
valdo / 83.24.168.* / 2008-12-18 17:05
Uwaga na SIGMA BANK !!!!!!
To bank który nalicza niebotyczne odsetki od zadłużenia nawet 1600% od kwoty 37zł naliczył odsetki w wysokości 48,50 zł za 1 miesiąc. A gdyby do było np. 1000,00 zł. Trudno to nazwać uczciwym postępowaniem.
ble ble / 85.222.86.* / 2009-01-11 15:03
o ile to prawa to radziłbym iść do sądu choć nie wieże ze od 37 zł naliczyli 48,50
Karbiel / 78.133.255.* / 2008-12-19 11:31
Z tymi odsetkami to chyba przesadzasz. Mi też się zdążyło parę razy w tym banku spóźnić z płatnościami i odsetki były normalne, jak w każdym innym banku. Po prostu trzeba pamiętać o terminach, a najlepiej ustawić sobie automatyczną spłatę i problem znika.
Zibi35 / 83.5.221.* / 2009-01-13 18:51
To prawda ze SYGMA nalicza kare za nieterminowa splate ale dopiero po uplywie kilku dni mozna zaplacic 45zl nawet od tak smiesznej kwoty jak 37zl ido tego regulaminowe odsetki.
ble ble / 85.222.86.* / 2009-01-11 15:07
ja mam umowę z nimi, może i windykacja nie należy do najmilszych (ale to windykacja a nie dział wsparcia klientów) ale ciut przesadzacie. Ja tez się spóźniałem ale nigdy nie było tak ze po 3 dnia spóźnienia miałem naliczone po tyle odsetek, z tego co mi konsultancik mówił to dopiero po 7 dniach się naliczają kary
Alicja28 / 78.133.255.* / 2008-12-17 12:09
Polecam wszystkim ten bank. Jestem ich klientem od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Miła obsługa, załatwiają wszystko od ręki i co dla mnie najważniejsze nie ma zbędnych frmalności, jak w innych bankach. Kasę dostaję bardzo szybko, przelewem na osobiste konto. Naprawdę super bank, polecam!
kredytobiorca / 87.96.124.* / 2009-02-04 10:16
J a też nie mam zastrzeżeń większych do sygmy. Ostatnio miałem pogrzeb w rodzinie i się załamałem. Nie byłem w stanie o niczym myśleć i nie zapłaciłem rat w sygmie i cetelem ( mineło 40 dni) z sygmy miałem telefon i ok, a z cetelema rozmowa która trwała ok 2 minuty to powtarzane w kółko słowa panie ..... gdzie są nasze pieniądze! co pan zrobił z naszymi pieniedzmi itd nie pomagały żadne tłumaczenia, musiałem przerwać połączenie.
naiwniak / 87.96.120.* / 2009-01-29 13:21
A to ciekawe, bo ja 3 razy musiałem dzwonić, kiedy w końcu przeleją pieniądze. Minęły 2 tygodnie od podpisania umowy, ale termin płatności raty nie zmienił się!!!
antu / 213.172.178.* / 2009-01-10 19:19
kochana nie rób innym krzywdy polecając usługi tego banku. Ja na zwrot nadpłaconych pieniędzy czekam już 3 miesiąc. To prawda ludzie są grzeczni ale na tym się wszystko kończy. Nikt nic nie załatwi, nikt nic nie wie. Tak myślę pracuje się tylko w francuskim banku. Myślę również, że uczciwsze byłoby gdyby wszyscy konsultanci załatwiali nas klientów w języku francuskim - może wówczas nikt by nie wiedział o co drugiemu chodzi i reklamaci by wogóle nie było.
tihu / 77.253.155.* / 2008-12-23 20:31
ja widze że pracownicy tego banku też tu są obecni.
ja widze że pracownicy tego banku też tu są obecni
aaaron / 89.79.149.* / 2008-12-14 11:05
Już też mam dość tego banku.45 zł -opłata za obsługę opóżnienia w spłacie +10 zł -opł.-list zawiadamiający.
Re. / 213.158.197.* / 2008-12-15 20:23
Szczerze to po prostu śmieszą mnie te Wasze rozgoryczone komentarze. Odniosłam wrażenie, że sami sobie zaprzeczacie, a mianowicie piszecie, że "okrutny" bank naliczył Wam odsetki i opłaty karne za opóźnienia w spłacie, a potem piszecie, że nie wpłaciliście raty. Sami jesteście sobie winni, w końcu każdy normalny człowiek wie, że raty się płaci w TERMINIE, a te wszystkie śmieszne komentarze są w większości od osób, które nie zapłaciły raty, więc w czym Wy ludzie macie problem?! Ale
jak to w bywa w naszym narodzie, każdy jest winny tylko nie my. Taka
już nasza mentalność i chyba pozostaje nam się do tego przyzwyczaić. Rozumiem, że pisanie komentarzy na forum jest znacznie prostsze, ale niestety nie
rozwiąże wątpliwości, jakie mają klienci, chyba że ktoś z SB się
zlituje i odpowie na zadane pytanie. I jeszcze jedno odnośnie wypowiedzi, że pracownicy SB to kretyni, też pracuję w tym banku i wcale nie uważam ani siebie, ani kolegów i koleżanki z pracy za kretynów, wręcz przeciwnie, co z resztą da się bez trudu zauważyć po komentarzach na tym forum i poziomie wypowiedzi. Pamiętajcie, że nikt Was nie
zmusza do zaciągania kredytów, a to czy je spłacacie to Wasza
sprawa, więc pretensje powinniście mieć tylko do siebie. Po
przeczytaniu wielu Waszych komentarzy jestem przerażona jak niski
poziom reprezentuje nasze społeczeństwo, więc zamiast pisać głupoty
na forum proponuję wziąść do ręki książkę i nauczyć się ortografii.
Satsfakcja gwarantowana:))))(na pewno większa niż wyżywanie się na
forum za własną głupotę) Pozdrawiam Wszystkich!!!
Preside / 2011-03-06 22:35
Zibi841 po twojej wypowiedzi stwierdzam, że ty zadnych studiów nie skończyłeś i pewnie średniej szkoły też nie. Tak dla twojej informacji studia dzienne czy zaoczne to to samo. Dlaczego tak się zdenerwowałeś po wypowiedzi swojej poprzedniczki? bo napisała prawdę? ja mam kredyt w SB i spłacam w terminie i nic mi nie naliczają. Gdybym pożyczył komuś jakieś pieniądze i nie oddał by mi w terminie też bym się wkurzył i naliczyłbym odsetki. Skoro się umawiasz na dany termin to go dotrzymuj. Aha i jeszcze jedno - dobrze twoja poprzedniczka napisała, weż książkę do ortografii i przeczytaj ją sobie : klijenci?? może klienci :D
Piotr_G / 62.121.110.* / 2009-01-23 20:45
Zacznijmy od tego, że kara za nieterminową wpłatę jest karą NIEDOZWOLONĄ wg.UOKiK.
waderpoland / 2009-01-25 21:37
to nie jest kara za nieterminowa wplate, to oplata za obsluge opoznionej platnosci (zmiana nazwy poskutkowala i jest zgodna z prawem).
kaaatka / 78.133.255.* / 2008-12-15 16:57
Mi tam się poddoba. Miła obsługa, zorientowana w sprawie i zawsze mi pomagają jak mam jakieś wątpliwości. Zadnych problemów jak dotąd nie miałam a korzystam z sygma banku już ponad 2 lata. Wydaje mi sie ze nie mozna na niego narzekać, chyba ze nie ma się porównania z innymi. Ja nie polecam naszych "polskich" banków, bo to przerost formy nad treścią i biurokracja nie pozwala im normalnie działać. W kolejkach stoi się godzinami, a przy okienku słyszy sie "Czego!".
madzia25 / 79.184.232.* / 2008-12-31 10:25
ej ty jestes Robert34 ,karo10
czy kaaatka bo juz wczesniej twoja wypowiedz KLAMLIWA byla
wiec sie zastanow czy chces byc dziewczyna czy chlopakiem i radze wybrac jeden nick to bedziesz wiarygodniejszy(sza).
Dziubek;] / 83.29.214.* / 2008-12-12 19:33
a ja pracuje w żaglu jest wszystko fajnie dla klientów ok.staram sie być w porządku. żagiel wobec klientów też.tylko że wobec pracowników bywa różnie... ;] pozdro dla Dodzi...
seplin / 2008-12-09 22:39
Niestety nie wszyscy czytają dokładnie umowę-to jest ich problem,ale z drugiej strony żaden z naciągaczy typu PRZEDSTAWICIEL SYGMABANKU nie powie człowiekowi mniej obytemu wszystkiego co jest ważne przy podpisywaniu umowy,a to już jest celowe działanie w aby wprowadzić w błąd(np.jeśli taki typ nie powie,że korzystanie z karty jest odpłatne nawet jeśli się jej nie używa???)
To mi wygląda na numer tzw "na babcię"tyle,że prawie legalny.
"Przychodzi gość do babuni i mówi,że może dać babci parę groszy.Babcia patrzy w oczka gościowi i decyduje,że może wziąć.Podpisuje umowę(mając nadzieję,że pomoże wnusiowi) i jest ud.piona.
AREK_M / 77.253.146.* / 2008-11-19 19:39
Zgadzam się całkowicie!!! Nigdy nie korzystajcie z tego banku!!!!
Typowe lichwiarskie oprocentowanie.
Nie polecam
ewlia / 83.28.21.* / 2008-11-28 13:53
tak patrząc na sygma bank i wasze wypowiedzi to macie racje to jest najgorszy bank w polsce.najpierw spłacasz oprocentowanie a dopiero kapitał poz tym jaie odsetki . uważajcie na wypowiedzenie umowy ich nic nie obchodzi
ktossss / 83.5.249.* / 2008-12-09 23:12
Proponuję uważne czytanie umowy, a nikt nie bedzie miał niejasności
Robert34 / 78.133.255.* / 2008-12-01 13:10
Ja jestem klientem SB od kilku lat i jak na razie bardzo pasują mi warunki na jakich dostaję kredyty. Zresztą ten bank jest w pierwszej 10 w rankingach, jeśli chodzi o kredyty - http://www.kredytownia.pl/kredyty_gotowkowe.html Ich kredyt Halogotówka jest na 6 miejscu, więc chyba o czymś to musi świadczyć.
waderpoland / 2009-01-25 21:45
ranking instytucji oferujacych najdrozsze kredyty w kraju: 1. DBkredyt 2. Dominet 3. SKOK 4. Lukas 5. Eurobank 6. Sygma ....
KAS10 / 94.240.37.* / 2008-12-01 14:19
jestes klientem czy PRACOWNIKIEM????!!!!! a ten ranking jest po prostu śmieszny, ranking przede wszystkim pod kątem siedzenia na miejscu i niech załatwiają kredyt za ciebie, a nie pod względem najlepszego oprocentowania!!!!! Poza tym jakbyś przekonał się jak pracują inne (poważne) banki i jakie mają oprocentowanie bardzo szybko zmieniłbys zdanie.
karo10 / 78.133.255.* / 2008-12-01 12:14
Brałam kredyty w różnych bankach i oprocentowanie w Sygmie jest moim zdaniem niskie. Poza tym wszystkie informacje na ten temat są w regulaminie który powinno sie przeczytać przed podpisaniem umowy. Dla mnie w tym banku jest po prostu wygodnie, bo dostaję kredyt od ręki i bez większego zachodu.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: