Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
gośćgośćgość / 83.21.55.* / 2008-11-19 15:50
Ludzie! O co wam chodzi?! Przecież biorąc pożyczkę, kredyt czy kupując coś na raty godzicie się na pewne warunki, które są zawarte w umowie. Następnie poświadczacie to własnym podpisem. I teraz się dziwicie, że naliczono wam karę skoro zapomnieliście zapłacić. Przecież to oczywiste. Każdy bank ma swoje procedury i każdy ukarze was w przypadku spóźnień w zapłacie.
katusiaa / 89.79.154.* / 2009-01-07 20:58
czytam to i ze śmiechu się skręcam! " chyba odezwał się pracownik sygmy" no ludzie ile wy macie lat! mam karte w selgrosie i mam karte prakticera i jestem zadowolona, spłacam wszytsko w terminie i nie mam problemów:) ja bank ten polecam, a wcale tam nie pracuje, radze poprostu płacić w terminie raty
oszukana1 / 91.146.224.* / 2008-11-18 15:30
Wiem coś na ten temat, bo sama padłam ich ofiarą i musiałam zapłacić kwotę 45,00 kary. Od konsultantki infolinii usłyszałam, że zapłaciłam za szybko (chciałam być rzetelnym klientem) i mam płacić ostatniego dnia terminu płatności!!! Chyba po to żeby odsetki mogli doliczyć. Wysłałam kilka razy reklamację ale nie ma do tej pory odzewu (mimo 30-dniowego terminu rozpatrzenia).
Też nie mam zamiaru więcej korzystać z usług tego banku. ODRADZAM WSZYSTKIM.
waderpoland / 2009-01-25 21:49
kredyt masz w ramach karty kredytowej zapewne, jezeli tak, to pieniazki nalezy wplacic po zakonczeniu okresu rozliczeniowego... jak jest inaczej, to nadplata powinna zostac rozliczona na nastepny miesiac, ale to zalezy od typu umowy, jaka ktos podpisal, ludzie czytajcie!
marta m / 83.175.191.* / 2008-11-17 17:33
No właśnie!
Kiedyś w dużym krakowskim markecie uległam miłej Pani ,i załozyłam kartę do tego banku.
Po jedynych zakupach,spłaconych w terminie na kwote 48 złotych,zablokowano mi konto,po długich wyjaśnianiach zresztą udało mi się od nich uwolnić.

Jako,że płatność dokonywałam przez internet,zostawiąm sobie Sygmę na liscie stałych odbiorców.
I to był mój błąd,pomyłkowo kliknęła mim wpłatę,na kwote 250 złotych,no i co?
Nikt oczywiście nie zawiadomił mnie,że moje ciężko zarobione pieniądze lażą na ich koncie od paru miesiecy.
Po moich talefonach,kazano mi napisać list reklamacyjny.
Napisałam,czekam,znają mój adres,numer telefonu i NIC,zero reakcji!
Podobno mają prawo oddac mi pieniadze nawet do 90 dni!
Moze Ktoś miał podobny problem i potrafił sie z nim uporać.
Prosze o radę,poniewaz nikt nie potrafi mi pomóc
Szukający opini na temat banku / 79.163.38.* / 2008-12-04 20:14
Proste! Jako, ze to jest karta kredytowa a po zapłaceniu kartą za jakieś zakupy itp, ma się jakiś okres do spłącenia bez odsetek ja np. na swojej Carrefour Visa mam 54 dni, więc niech Pani zrobi zakupy na 250 zł i konto się Pani z sumuje na "0" :) Taka moja myśl.
kas9 / 88.199.37.* / 2008-11-21 12:04
Jeżeli już długo czekasz, oni się do ciebie nie odzywają, lekceważą, a w rozmowach telefonicznych nic nie da się wyjaśnić to napisz do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego (dok@knf.gov.pl). Oni będą zwlekać cały czas, a to przyśpieszy rozwiązanie Twojego problemu. Ja mam zupełnie inny problem, ale nikt z pracowników nie potrafi bądź nie chce wyjaśnić mi nic z tej sprawy. Napisałam do nadzoru bankowego i teraz czekam. Chcę tylko wiedzieć czy wszystko prawnie i formalnie załatwili i naliczyli, a sygma bank nie chce mi tego wyjaśnić.
telepin / 89.76.196.* / 2008-11-17 23:15
Nie wiem czy znajdziesz kogoś z podobnym problemem, ludzie rzadko "klikają" różnym instytucjom pomyłkowe wpłaty. Podstawowa zasada bezpieczeństwa to nie definiować przelewów, tylko kazdy wykonywac oddzielnie. Sorry, ale wydaje mi się, że żadna instytucja nie spieszy sie z oddaniem kasy. Jak zrobiłaś błąd to musisz teraz cierpliwie przejść całą procedure, zeby odzyskac pieniądze. Nie można odpuścić, ale nie ma co sie wściekac, chyba że na własną lekkomyślność...
lukup / 88.220.66.* / 2008-11-13 19:43
Ja rozpocząłem swoją "przygodę" w 2001r. jeszcze z poprzednikiem prawnym sygmy, finplusem.
Kupiłem mianowicie szafę na raty za niecałe 3 tys. PLN podpisując "Umowę o korzystanie z karty kredytowej" - galia. Po 7 m-cach zobowiązanie spłaciłem, po niecałym roku dostałem wezwanie do zapłaty 30 PLN za korzystanie z karty. Szkopuł w tym, że nigdy tej karty nie dostałem. Zadzwoniłem do tych naciągaczy. Oni mi, że jakiś tam (wiem jaki) punkcie "Ogólnych warunków umowy o korzystanie..." stoi , że muszę zapłacić. Ja im, że nie korzystałem bo nie dostałem więc płacił nie będę i że w punkcie 1 umowy stoi, że muszą wydać i dostarczyć. Nastąpiła wymiana korespondencji. Wskazałem punkty z których się nie wywiązali, nie znajdując w umowie słowa o wypowiedzeniu umowy z jakichś tam przyczyn domniemałem, że mają zastosowanie przepisy KC (art.493 §1) i wypowiedziałem umowę. Oni w odpowiedzi też wypowiedzieli bo wg nich nie zapłaciłem a w "Ogólnych warunkach..." stoi, że powinienem. Ogólnie w swych pismach dali wyraz swojej tępoty i braku zrozumienia wszelakiej argumentacji. Poszedłem do prawnika pokazałem kwity. Powiedział żebym olał ich bo nie mają racji, co uczyniłem. Ta jazda trwała cały 2002 i część 2003 r.
Nagle w 2007 dostaję świstek, że jakaś intrum justicośtam kupiła od sygmy mój dług, niecałe 80 PLN. Po rozmowie tel. stwierdziłem, że ci są niereformowalni i szkoda czasu. Poszedłem do rzecznika konsumentów, pokazałem kwity. Człek poczytał i stwierdził, żeby poczekać na ruch intum justicośtam. I właśnie ruszyli zad. Dostałem świstek, że mogą mi na raty nawet rozłożyć dług. Łaskawcy.
Może jutro dwiedzę znowu rzecznika żeby definitywnie zakończyć kontakty z tymi instytucjami.
Szczerze odradzam wszelkie kontakty z sygmą. Nie dotykajcie nawet ulotek.
nadgorliwa / 89.78.63.* / 2008-11-14 19:16
Ja też odradzam ten bank!!!
Po raz pierwszy spotkałam się z karą za wcześniejsze uregulowanie raty!!!!! 14 października zapłaciłam ratę, której termin przypadał na 5 listopada, a oni zmniejszyli moje końcowe zadłużenie i w efekcie rata wg banku nie została zapłacona!!! Na dodatek muszę zapłacić karę 45 zł za nieterminowe regulowanie należności!!!!
Tajniaczka / 78.133.255.* / 2008-11-14 07:55
Jesteś niesamowity,że chce Ci się tyle czasu tym zajmować. To nie lepiej było raz i porządnie przeczytać umowę. Ja kiedyś miałam podobną sytuację, ale się okazało, ze to jednak moja wina, a nie banku. Nie doczytałam. Troche pokory!!!
elap / 83.5.251.* / 2008-11-13 20:18
Nie doczytaleś umowy a teraz sie zlościsz, masz zdrowie zeby zabawiac się tyle lat - ta sygma to jakiś cierpliwy bank. Jakies to podejrzane to co piszesz, czyzby konkurencja???
lukup / 88.220.66.* / 2008-11-14 11:18
Przeczytałem umowę dokładnie. Stoi tam, że ich obowiązkiem jest dostarczyć kartę jak również, że opłata roczna za korzystanie z karty jak najbardziej im się należy. Tylko za jakie użytkowanie i czego mam płacić skoro plastika nie dostałem. W jednym ze swoich pism zapytali mnie dlaczego dlaczego oni mi nie przysłali karty i proszą o wyjaśnienia.
mis uszatek / 89.76.196.* / 2008-11-13 23:00
Zgadzam sie, ta w tej dyskusji jakos nic o innych bankach, a założe się ze nie sa święte!
Jaszczyk81 / 77.112.34.* / 2008-11-05 19:50
Witam.
Dzięki za informację. Jestem z panem. Też nie wezmę tam kredytu. A kartę kredytową poprosto oddam. Mam szczęście że nic nie wziełem na tą kartę. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.
karta Praktiker / 79.185.80.* / 2008-10-23 09:00
Ja niestety też wystawiam więcej niż fatalną opinię Sygmie . Wyciągi mówią co innego , bankomat co innego a telefonicznie uzyskuje się jeszcze inną informację z wyjaśnieniem , żeby nie brać dosłownie tego , co wskazują bankomaty /sic!!!/ i tu mętne tłumaczenie .Raz już spłacałam całe zadłużenie . Przy limicie dostępnym 5000 , spłaciłam ponad 7000 . Użyłam karty znowu . Teraz spłacę całość / aż się boję ile / i żegnam się z tym bankiem definitywnie. No cóż , brakowało pieniędzy , korzystaliśmy , płacimy frycowe. Szkoda mi czasu i nerwów dochodzić czegokolwiek . Dodam jeszcze , że korzystamy z kart Lukas Banku i Kredyt Banku i żadnych zastrzeżeń . Wyciągi jasne ,czytelne, nie trzeba żadnych dodatkowych informacji i o dziwo, tym bankom zgadzają się wskazania na wyciągach , z danymi z bankomatu i z własnymi wyliczeniami . Acha , spłaty zawsze dokonuję terminowo .
posiadacz 3 kart kredytowych / 77.113.98.* / 2008-10-01 10:06
Co za kretyńskie i nieuczciwe wypowiedzi nieodpowiedzialnych ludzi. Jeśli ktos decyduje się na podpisanie warunków umowy i wynikających z niej konsekwencjami to niech dotrzymuje zobowiązania. A jeśli jesteś nieudacznikiem i źle zorganizowanym to musisz płacić za gapowe. A jak nie odpowiadają takie zasady to zawsze można rozwiazać umowę a nie użalać się na forum. Takie same a nawet bardziej restrykcyjne -czytaj dyscyplinujące -zasady stosują inne banki udzielające kredytów odnawialnych. Od trzech lat korzystam w dwóch bankach z takich kart (ostatnio doszła karta Sygmy) i nie zapłacilem złotówki dodatkowo poza tym co wynika z wysokości kredytu. Z niektórych komentarzy wynika,że sa w Polsce jeszcze ludzie mądrzy i odpowiedzialni. Przeciwieństwem tego jest komentator forum "cegan" - szkoda że nie podpisuje się CYGAN bo to by wszystko wyjaśniało.
cegan / 2008-10-01 20:08
Może posiadasz 3 karty kredytowe ale trzech mądrych słów nie umiesz ułożyć. Najwyraźniej nie umiesz też radzić sobie w życiu bez kredytów i kredytem z jednego banku spłacasz drugi kredyt - ale to już twój problem. Niedługo całkiem się pogubisz w płatnościach i dołączysz do narzekających na kary za nieterminowe wpłaty. A jeszcze bardziej prawdopodobne, że jesteś ASDASD....., którego oceniłem na podstawie tekstów, tylko próbujesz kombinować podając inne pseudo. A twoja złośliwość ( tu czytaj : chamstwo) tylko to potwierdza - to ta sama arogancja, którą widać w poprzednich tekstach przepleciona jakąś wiedzą bankową. Zgadzam się z opinią ...... nie , z żadną twoją opinią się nie zgodzę, bo polemizować można tylko z ludzmi poważnymi a nie ze sfrustrowanym pracownikiem banku ( może ci premię zabrali za nieprzemyslane wypowiedzi)
kurczaaak27 / 83.15.183.* / 2008-10-01 11:24
poczekaj jeszcze troche to zobczysz co ci zrobią ja własnie ide do sadu
jak z karty gdzie jest limit 500 zł gdzie wpłacałam na katrte zrobili mi zadłuzenie w wysokosci 1990 zł teraz dochodze ze doksiegowuja podwójnie transakcje wiec powodzenia ci zycze zobaczymy kiedy bedzie ywoj pierwszy negatywny komentarz
SYGMA BANK - TAK!!!! / 79.186.190.* / 2008-09-27 10:56
Śmiać mi się z Was wszystkich chce!!!! Nieznajomość prawa szkodzi i kto nie zna tego przysłowia to sam sobie jest winny!!!! Ludzie, podpisujecie umowy nie czytając ich? To w takiem razie jakby położono Wam wyrok śmierci do podpisania to też byście podpisali!!! Ktoś napisał, że nie można wpłacić dwóch rat na raz a w kolejnym miesiącu nic. Dla mnie to Wy wszyscy jesteście sami sobie winni. Podpisując umowę zobowiązujecie się, że w każdym miesiącu do któregoś tam dnia będzie wpływała rata. A co może bank obchodzić, że wcześniej wpłaciliście dwie? Zawsze raty odejmuje się od końca, bo w umowie napisane jest jak wół wytłuszczoną czcionką, że do dnia (podany dzień) ma wpłynąć rata w wysokości ..... zł. A kto nie umie czytać lub mu się nie chciało to ma problem!!!! Żalicie się, ale sami jesteście sobie winni. Jak tak to przychodzicie w łaskę, żeby Wam dać, ale jak przychodzi termin spłaty to już nic Was nie ochodzi!!!! Banki mają swoje terminy i również swoje zobowiązania! Miałam jeden kredyt w SYGMA BANK i spłaciłam go bez żadnych problemów!!! Teraz mam drugi i też jestem szczęśliwa, bo dzięki Nim mam towar w domu bez wydania sporej gotówki w jednym dniu!!!! A skoro wyjeżdzacie na urlopy i nie interesuje Was wtedy spłacanie rat to jest coś takiego jak ustalenie terminu kiedy rata ma zejść z konta!!!!!! Nieznajomość prawa Wam szkodzi i mogę Wam tylko powiedzieć, że jesteście śmieszni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zażenowany głupotą / 83.29.207.* / 2008-12-20 13:34
Nie wiesz o czym mówisz, kobieto. Nie wiesz... Nie w tym temacie toczy się spór. A skoro tak bardzo jesteś zadowolona- to gratuluję, tylko się cieszyć. Aha i nie obrażaj banków. Sygma Bank to nie jest bank. To parabank ! Każdy uczciwy i rzetelny bank w Polsce ma swój numer rozliczeniowy, a nie korzysta z kont Banku Śląskiego ! Echhh
oszukana 1 / 91.146.224.* / 2008-11-18 15:36
wyjeżdzając na wczasy chciałam zapłacić wcześniej aby nie zalegac i jedyne co to zyskałam to kara do zapłacenia. Więc pani moze miała szczeście. A nie każdy jak pani ma konto internetowe.
violetta. / 79.184.198.* / 2008-10-13 15:16
to niech się pani śmieje .tylko że sygma bank to na prawdę skandal na naszym rynku bankowym. nie odpisują, a rozmawiać mozna tylko z konsultantem a i tak na koniec powie ze on nic nie może . z osobami na stanowiskch innych jak konsultant na infilini nie ma możliwości rozmowy niestety. tak więc skoro pani wydaje sie to smieszne. w każdym innym banku mozna nawet z prezesem porozmawiać tam z nikim kompetentnym. nienajomość prawa szkodzi niestety pani ...
kurczaaak27 / 83.15.183.* / 2008-10-01 11:26
jestes smieszna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magda111 / 89.78.81.* / 2008-09-30 19:17
spytam poporstu:
Czy Pani tam pracuje? :)
niestety nie ma Pani racji i mam nadzieję że w końcu trafi to do Komisji Nadzoru Bankowego. To nie Bank to jakaś jedna wielka pomyłka.
Jak na razie wpływają same skargi a sterta wniosków rośnie...
miłego dnia i proponuje poczytać o prawie bankowym, proszę uwieżyć czasem warto dowiedzieć się czegoś więcej.
SYGMA BANK - NIE!!! / 83.29.3.* / 2008-09-28 23:16
Wyjątek potwierdza regułę.... a - nie pęknij ze śmiechu.
cegan / 2008-09-26 21:57
Musze dodać, że wreszcie znalazł sie chętny pracownik banku, który zajął się moja drobna sprawą. Może i inni pracownicy tego banku zaczną solidnie i z zaangazowaniem zajmować sie klientami to nikt nie będzie musiał skarzyć się na publicznych forach
ASDASDASDASD / 85.89.184.* / 2008-09-25 13:58
po pierwsze raty sa czasem 0% mozna wtedy rozlozyc na 5 10 lub 20 rat
w momencie spóznienia sie z oplata 10 dni nie sa naliczane takie kary, przy kredycie ratalnym jest to ok 1 zł, z tego co piszesz to miales karte kredytowa sygma banku i wtedy faktycznie za opoznienie w splacie zostaje naliczona kara w wysokosci 45 zł ale nie po 10 dniach !!! termin takich splat jest zawsze do 15 kazdego miesiaca 5 zł za telefon i 10 zł za list aby powstala kwota 160 zl to musiales zalehgac ok 2 miesiecy bo co miesiac jest naliczana oplata karna za zwoloku w kwocie 45 zl
MOJA RADA
NIE POTRAFISZ KOZYSTAC Z KART KREDYTOWYCH NIE KOZYSTAJ I BEDZIE SPOKOJ
G.R. / 195.140.237.* / 2008-09-27 07:18
Jesteś pracownikiem banku ? Z twojej wypowiedzi wynika, że bardzo tobie zależy na wizerunku banku więc zakładam, że tak.
Otóż prawdą jest naliczanie dodatkowych opłat w wysokości 45 zł po przekroczeniu nawet mniej niż 10 dni od określonego terminu wpłaty, jak również kara 15 zł za telefoniczne ponaglenie.
Spłacam kredyt i nie posiadam karty kredytowej.

P.S. Nie wrzeszcz i pisz bez błędów.
cegan / 2008-09-26 20:51
Czytając tę wypowiedź myślałem, że ASDASD...... to fachowy pracownik banku ale jak poczytałem dokładnie wcześniejsze wpisy to doszedłem do wniosku, że jest on tak samo arogancki jak i wielu innych pracowników Sygma Banku. Kulturalny człowiek nie używa bowiem okresleń typu "debil" w całkiem zwykłej odpowiedzi i nie przechwala się zarobkami (a w banku wynagrodzenia są zapewne utajnione). Nie szpanuje też wyższym wykształceniem, bo akurat w tym wypadku potwierdz sie reguła, że wiedza niekoniecznie idzie w parze z madrością.
cegan / 2008-09-25 20:55
Do ASDASDASDASD:
Dobry kierownik z banku powinien teraz dołożyć premii za pokazowy wykład z bankowosci. Myślę jednak, że raczej zabierze premię za zupełnie nieprzemyślane publiczne namawianie klientów banku do niekorzystania z karty kredytowej - przecież banki właśnie na niedbalstwie i niefrasobliwosci zapracowanych klientów zarabiają dodatkowe i to duże kwoty. Pozdrawiam
cegan / 2008-09-25 14:52
Kwestia znajomości tego, co się podpisuje, to jeden temat a lekceważące podejście do problemów zgłaszanych przez klientów to temat zupełnie odrębny i najwyższy czas, żeby część niedoszkolonych pracowników Sygma Banku zaczęła pracować a nie tylko spędzać czas w pracy
uczciwy / 78.30.91.* / 2008-09-25 10:14
i właśnie tacy ludzie jak ty psuja nam opinie po pierwsze jesli ktos sie decyduje na kredyt to przede wszystkim czyta sie szczegółowo regulamin i umowe>skoro brałes tyle razy kredyty to chyba powinienes o tym wiedzie a nie miec potem pretensje ze sa naliczane kary. a po drugie jeśli wziąłeś już ten kredyt to przestrzegaj terminowych spłat i wszystko bedzie ok a jeśli przez swoja nieuwage nie spłacasz terminowo rat to twoj problem płac potem odsetki:)i przede wszysto czytaj to co podpisujesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cegan / 2008-09-25 14:46
Ja dokładnie czytałem ofertę promocyjną w maju, gdzie za dwie płatności kartą kredytową miałem otrzymać latarkę. Poniewaz do dzisiaj jej nie otrzymałem to zgłosiłem ten fakt na infolini a pracownicy infolini kazali mi szukać jej sobie po pocztach bo podobno została wysłana 30 czerwca i ich to dalej nie interesuje. Problem w tym, że reklamację na zaginioną przesyłkę może złożyć osoba posiadająca potwierdzenie nadania przesyłki ( czyli w tym przypadku pracownik Syma Banku). Kazali też pisać pisma reklamacyjne jakby infolinia nie służyła do zgłaszania problemów. Wychodzi na to, że Bank coś obiecuje a ty biedny klienciku sam sobie znajdź obiecaną nagrodę. Dla mnie jest to czysta kpina z klientów Banku.
MONIŚ123 / 193.36.183.* / 2008-09-20 14:52
SYGMA BANK TO NAJLEPSZY BANK NA ŚWIECIE W PRZECIWIEŃSTWIE DO WAS JA CZYTAM CO PODPISUJE I NIE MAM TAKICH PROBLEMÓW JAK WY!!!!!!!!!!!! NIE WIECIE NA CO SIE DECYDUJECIE DOSTAJECIE PRZECIEZ REGULAMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAM JEST WSZYSTKO NAPISANE WIEC NIE ROZUMIE WSZEGO ZASKOCZENIA. LUDZIE ZASTANÓWCIE SIE.
MARCINEK102 / 83.5.54.* / 2009-10-21 09:25
\\\oj coś mi tu śmierdzi.Nie jesteś przypadkiem pracownikiem tego banku?Sprawdzamy.
Marcinex / 217.98.252.* / 2009-03-24 17:49
Biorąc kredyt nie otrzymałem regulaminu, nie mogę znaleźc go (regulaminu) na stronie internetowej banku. W umowie nie ma nic na temat wypowiedzenia jej ... MASAKRA
tes2 / 89.230.71.* / 2008-11-25 18:01
jesteś jedna z tych panienek bez mózgu pracującym w Banku, mam nadzieję że ten baaaaaaaaannnnnnnnnkkkk padnie, co mu z całego serca życzę
uczciwy / 78.30.91.* / 2008-09-25 10:17
prawda jeśli sie wie co podpisuje to potem nie ma takich kwitkow.............proste
...123 / 83.29.34.* / 2008-09-22 22:40
Taaaaaaak - najlepszy - PIERWSZY OD KOŃCA !!!
koniak_83 / 83.29.25.* / 2008-09-16 18:38
No to pięknych rzeczy się dowiaduję... Zaciągłam kredyt w tym Banku przez punkt kredytowy a na to forum trafiłam przypadkiem , szukając kontaktu do tego banku bezpośrednio. Chcę spłacić ten kredyt od razu - szybciej, a wzięłam go zaledwie w sierpniu tego roku - jakieś 2000 zł a tu może się okazać,że to niekończąca się historia... Tragicznie to brzmi co piszecie... Ale już teraz po pierwszej wpłacie w tym m-cu widze brak profesjonalizmu w ich dokumentacji, wyciąg przypomina ulotke reklamującą a nie dokument księgowy... Ale będę wpłacała przez mój Bank, to będę miała zawsze wgląd w dokumentację co do zaliczania wływów ich rat na konto... Ciekawy Bank...
ASDASDASDASD / 85.89.184.* / 2008-09-25 14:03
WOGOLE NIE SUGERUJ SIE TYM CO CI DEBILE TU PISZA
PEWNIE JAK NIE TRZYMA SIE TERMINOW TO MA SIE PROBLEM JAK W KAZDYM INNYM BANKU !!!
byly realowiec / 157.158.188.* / 2008-09-11 17:52
Witam wszystkich, swojego czasu miałem krótką przygodę jako pracownik ral-finanse wlasnie sygma bank, zwolniłem się... powiem tak Bank ten niedokonca gra fair ale winnymi są głównie sami ludzie! po prostu jak ktoś decyduje się na coś tak powaznego jak kredyt powinien dokładnie czytać umowę i regulamin i przede wszystkim tabele opłat! tam te wszystkie kary 45 zł za opóźnienia, formy spłat, karne odsetki są wypisane po prostu, podpisując się pod umową akceptujecie warunki (czyli regulamin o który zawsze możecie a nawet powinniscie się upomniec - nie chce się mądrzyć ale to tak tylko z mojej krótkiej obserwacji jako pracownika banku. Następną sprawą są karty kredytowe nie chce już obrażac klientów którzy za jeden koszyk z słodyczami który rozdawaliśmy "za darmo" byli by w stanie podpisać wszystko :-) Nie chce bronic tej instytucji wiem jak ona działa a działa na naiwności i głupocie ludziej żadkoscią byli klienci pytający o odsetki karne czy proszący o regulamin i tabele klient sie cieszył ze dostał kosiarkę na raty 0 % i to czy dostał na kartę kredytową czy pozyczkę czy ratalkę nic go nie obchodziło, żal mi było tych ludzi ale myslalem sobie ze naiwności i po prostu głupoty nie moze byc do konca żal...aha do 51 dni to nie to samo co 51 dni :) teraz się może mądrze szczerze jakbym tam nie pracował o tym wszystkim bym nie wiedział i wziąłbym sobie kosiarke na raty 0% ( no plus ubezpieczenia nie) ale pretensje ze byłbym głupi miałbym tylko do siebie, pozdrawiam serdecznie
hehe / 89.161.18.* / 2008-10-20 22:21
zgadzam się z Tobą całkowicie :-) pozdrawiam
ASDASDASDASD / 85.89.184.* / 2008-09-25 14:04
TYLKO PAMIETAJ UBEZPIECZENIE NIE JEST OBOWIAZKOWE !!
(...) / 82.210.147.* / 2008-09-09 23:08
czytajac te wspisy na forum wydaje mi sie ze Narod Polski to chodzacy analfabeci......zanim sie cokolwiek podpisze nalezy czytac regulamin....wszystko jest w nim napisane-czy wy wszyscy myslicie ze biorac pozyczke na dana kwote splacacie sama kwote pobrania?! paranoja jaki ten Narod glupi-a co z kosztami kredytu,odestkami......zastanowcie sie nad soba. Moze nalezy sie za nauke wziac i szkoly pokonczyc zamist wypisywac takie bzdury na forum.
PANKOS1 / 78.156.213.* / 2008-09-10 23:52
Też mam kredyt w tym banku-wziąłem 5.000 spłaciłem ponad 5700 a na wyciągu piszą ze zostało mi jeszcze ok 3000,a teraz zastanawiam się czy jak to spłacę to będzie już koniec.Zastanów się jak obrażasz kogoś nazywając go analfabetą.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: