Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
fatman krk / 87.207.223.* / 2008-06-20 00:23
Powiem tak troche mnie przeraziliscie tymi wypowiedziami mam w sygma banku 3 rozne kredyty na tv laptopa i kolumny.Moze was to niezadowoli co teraz powiem ale Sygma bank na razie nie zrobil mi zadnej krzywdy moze to dla tego ze pracuja w nim 2 moje kolezanki ktore jakos tak mi skonstruowaly te umowe ze nie place ani za ubezpieczenie kredytu ani tym bardziej zadnych kar jestem impulsywnym czlowiekiem :) i byloby nie milo jezeli okazaloby sie ze mam jakoas kare za spoznienie.Jak na razie jest ok ja splacam kredyt na laptopa byl na 0% na 10 rat splacilem 8 zostaly mi jeszcze 2 papierki i finito z laptopem napisze jak poszlo jestem z krk
xyz 21 / 217.113.225.* / 2008-11-30 13:19
ja mam jeden kredyt w tymze banku . do spalcenia mam 24 raty jak narazie zaplacilam dwie ale znam osobiscie ludzi ktorzy tez maja tam kredyty i to od groma i tak naprawde zaden z nich sie nie skarzyl na ten bank ja nie wiem co niektorzy chca od tej instytucji .trzeba terminowo splacac a nie potem plakac ze jakas pani dzwoni i ma pretensje
koleżanka / 145.253.3.* / 2008-07-03 16:40
więcej pochwał w kierunku Krakowa proszę! ;)
Proceder / 2008-06-20 15:19
Ja też wziąłem kredyt kosumpcyjny na komputer w tym banku i nie mam na co narzekać.
Nie miałem żadnych kłopotów z obsługą , podpisaniem umowy , ani nikt nie stara sie ze mnie zrobić "źródełka" i wymusić płacenie jakiś kar.
Poza tym, moim zdaniem warto po prostu przeczytać umowę i zastanowić się przez 2 dni zanim podejmie się ostateczną decyzję :)

Pozdrawiam
Korporacja / 62.141.234.* / 2008-06-08 15:09
Witam.
Przeszytałm o waszych odczuciach i zastanawiam się co jest cenniejsze PRZYCHODY czy RELACJE z klientem. Sygma Bank to pierwszy bank, który pozyskiał moją osobę jako kredytobiorcę. Współpraca z przypadku. Gdy przygotowaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny w Multibanku (polecam serdecznie) okazało się że mam prawie 30 lat i nie mam nigdzie historii kredytowej. Myślałem, że to normalne. Jednak nie było to łatwe gdy w BIGu nie ma nic a tu trzeba załatwić hipoteczny na 20 lat. Moja żona czasami miała drobne kredyty i zyskała w oczach banku.... Dostaliśmy kredyt na mieszkanie ...... Postanowiłem nadrobić brak historii kredytowej i kupiłem artykuy budowlane w PRAKTIKERZE. Dali mi 800zł (było mi obojętne ile dadzą) i udzielili 5% rabatu na zakupy więc kredyt prawie darmowy. Teraz zakończyłem spłatę i napiszę o moich doznaniach jako klient SYGMY.
1. Przy umowie poprosiłem o nie uruchamianie ubezpieczeń i innych opłat - UBEZPIECZENIE JEDNAK ZOSTAŁO DOLICZONE. Kwota mała więc nie robiłeem zamieszania.
2. Ustaliłem termin spłaty na 10-15 dzień miesiąca. Termin był na 4 a przelewy automatyczne ustawiłem na 9. REKLAMACYJNIE odwołałem się od kary 45zł (uratowa mnie zapis o kilku dniach od terminowego dnia spłaty do naliczenia kary(.
3. Spłacałem nieco więcej i nie liczyłem na nic w zamian. Prawdą jest, że bank nadpłaty rozlicza na koniec.
4. Robiłem też zakupy tą karta w PRAKTIKERZE. Bank szybko i ochoczo zwiększał limit kredytowy
5. Przesyłają 1-2 razy miesięcznie propozycje supergotówki (halogotówki) z oprocentowaniem od 26 do prawie 40 %.
6. Zrozumiałem, że darmowy kredyt to zaproszenie do zaciągania innych kredytów już na ich warunkach.
7. Raz na tydziń tłumaczyłem pracownikowi, że nie chcę się ubezpieczać bo już mam ubezpieczenie na życie w PZU. Jeszcze dzwonią - maj cierpliwość ale ja już powoli ją tracę.
8. Gdy przeczytałem co podpisałem to faktycznie banka jako taki nie ma kont ale ma spore wymagania co do sposobu spłacania rat i klient nie wile może wynegocjować w drodze indywidualnego podejścia.
9. Gdy dzwoniłem do banku dopytać o saldo karyu czy też prosząc o blokadę karty to faktycznie od 3 do 10 minut trzeba słuchać melodyjek zanim uzyska się informację. Gdyby nie zmarnowany czas na połaćzenie to wszystko ok bo telefon opłaca mi pracodawca al gdy dzwoni ktoś prywatnie z telefonu kom. i płaci 7zł za 10 minut to może być nieszczęśliwy.
10. Jako klientWVBANK i MULTIBANK powiemm, że sygma wypada biednie w profesjonalnym badaniu potrzeb klienta za to dam 10 na 10 za zarabianie na klientach. Wielki respekt z jaką finezją czy też brakiem kultury zagląda do kieszeni klientów zwiększając im automatycznie limity, dając szybkie kary za gapowe, nie pozwalająć spłacaćkilku rat tłumacząc że to nie raty a karta kredytowa. .......
Popieram wypowidzi niezadowolonych klientów. Jutro sprawdzę czy mój fax z rezygnacją ze spłaconej karty dotarł jest czytrelny, został odnotowany, bank ustosunkował się pozytywnie i nie będę ponosić opłaty rocznej za kartę. Mam nadzieję też że w BIGu będę miał odnotowany pierwszy spłacony kredyt bo hipoteka będzie się jeszcze spłacać19 lat a czas pomyślećo nowymAUTKU:)
lamer / 145.253.3.* / 2008-07-03 16:46
w BIGu to Ty raczej historii kredytowej nie znajdziesz ziomuś loool
lamer! :)
Poszkodowany-przez-sygmę / 77.114.98.* / 2008-06-05 22:18
Co jakiś czas pojawia się pochlebne zdanie na temat Sygmy. Gołym okiem widać, że piszą je pracownicy Sygmy. Zaszczuci przez przełożonych, czy młodzi - naiwni ? I te odwołania: "czytajcie umowę". I tu mała uwaga: Umowa podsuwana do podpisu przez Sygmę, jest NIEZGODNA Z PRAWEM !!!
To działanie z premedytacją. I tyle.
Agnieszka.S / 188.33.41.* / 2009-06-27 12:34
ja mam w tym banku kredyt oraz kartę kredytową i nie mam zadnych zastrzezen. spłacam regularnie i nic mi nie doliczają żadnych dodatkowych opłat. Ludzie zacznijcie spłacać i nie miejcie problemów do nikogo. a jeszcze jedno przed podpisaniem czytajcie umowy jezeli sie cos nie podoba to sie nie podpisuje.
fatman krk / 87.207.223.* / 2008-06-20 00:37
faktem jest ze gora naciska na pracownikow i wiele razy u moich znajomych widzialem jak probowali cos zrobic lub zalatwic dla klienta i ich centrala nie odpowiadala i musieli jakos sami sobie radzic moim zdaniem prawda jest taka ze pracownicy sygma banku tzn ci ktorzy nas obsuguja sa naprawde w porzadku przynajmniej tych ktorych znam a ci z zarzadu to sa wlasnie tworcy tego hamskiego systemu ktory mnie na szczescie omija jak na razie sadzac po waszych wypowiedziach
fatman krk / 87.207.223.* / 2008-06-20 00:32
Nie jestem pracownikiem sygmy ale mowie ci ze ja poznalem tam 4 fajnych ludzi na ktorych mozna liczyc cos mi zalatwili i powiem ci tak ze splacam raty w terminie splacilem 8 z 10 i narazie nie ma zadnego problemu
selgros / 145.253.3.* / 2008-07-03 19:45
trąci mi tu Selgrosem Kraków ;)
prawo / 213.134.138.* / 2008-06-04 15:28
Ciekawy artykuł dotyczący sankcji kredytu darmowego: http://www.prawoprywatne.pl//article.php/sankcjakredytudarmowego

często zdarza się ze instytucje parabankowe dokonują licznych naruszen przy zwieraniu umowy kredytowej.
effkkkaaa / 83.4.211.* / 2008-05-30 14:22
Witam , jestem właścicielką sklepu agd, rtv, prowadzę sprzedaż ratalną przez żagiel, cetelem . ge money bank. Moi klienci przy 1000 zł kredytu w ciągu 10 miesięcy płacą ok 50 zł więcej , czyli jakieś 5 zł do raty. na zasadzie 05 % do raty , każdy może ubezpieczyć kredyt lub nie. Jeszcze ŻADEN klient nie skarżył się na te systemy , największym (!)
problemem czasami są nie docierające książeczki co nie stanowi jakiegos wielkiego problemu, ponieważ klient ma na umowie numer rachunku i kwotę raty. NA UMOWIE KTÓREJ KOPIE OTRZYMUJĘ U MNIE W SKLEPIE OCZYWIŚCIE PRZY PODPISANIU UMOWY WRAZ Z DRUKIEM ODSTĄPIENIA OD UMOWY DO KTÓREGO MA PRAWO.

W necie trafiłam na ofertę SYGMA BANK i pomyślałam że poszerze ofertę kredytową , ale znalazłam to co tu piszecie i ODPUSZCZAM, nie chcę u siebie niezadowolonych klientów, bo wiadomo zę umowa podpisana u mnie rzutuję i na moją firmę. Dziękuje bardzo
kropcia / 87.207.189.* / 2008-06-18 14:36
tak, jasne brawo, szkoda tylko ze nie wie Pani, ze Cetelem i SB naleza do \tej samej grupy LASER i sie lacza, wiec w sumie to jedna firma... proponuje wieksza wiedze zanim sie przyklasnie.
efcys / 83.4.221.* / 2008-06-24 12:13
Ale Cetelem widocznie zatrudnia innych pracowników w swoim bok-u , bo jakoś klienci mi sie nie skarżą, przy czym mam 2 koleżanki i szwagierkę które kupiły u mnie na kredyt przez cetelem , i czasami zdażają im sie parodniowe poślizgi w spłatach i jakoś nie otrzymują telefonów z pogrózkami , ani kar z kosmosu.Po za tym przeczytałam dokładnie umowę i nie znalazłam w niej np. kar w wysokości 45 zł , za zwłoke, ponadto przedstawicielka obsługująca mój sklep z ramienia cetelemu nie wywiera na mnie presji żebym wciskała najdroższe kredyty, a wręcz wprowadza nam promocję żeby klienci byli zadowoleni np .0,5 % do raty bez ubezpieczenia, więc naprawdę nie przeszkadza mi to do jakiej grupy należy Cetelem.
anaidr / 83.22.199.* / 2008-07-24 10:17
Pracowalam w Cetelemie, mialam pracowac w Sigmie.... czy to jedna grupa to szczerze powiem nie wiem. Zasady są podobne. Korzystne raty w skleopie na towar a karta kredytowa to dwie rozne sprawy. I tak jak przy ratach jest luz i porzadek tak z kartami sa wałki. raty dają na korzystnych warunkach, bo zaraz potem wcisną kartę na warunkach zdecydowanie mniej korzystnych. :)
Fakt - jeżeli się spłaca w terminie i bez nadpłat to nie ma problemu. Ale jak się komuś coś obsunie lub człowiek chce sobie nadpłacicć to są problemy. Nie ma się co wychylać.
Z ubezpieczenia najlepiej rezygnować u pracowników którzy siędzą a punktach obsługi w kklepach, a nie u konsultantów telefonicznych. Daje to lepsze efekty. :)
Pracownicy wciskają ubezpieczenie, bo dostają za to dodatkowe premie, a kto z nas nie chce zarabiać więcej?!
Jako były pracownk banku, zajmujący sie kredytami konsumenckimi stwierdzam, że jednak dużo ludzie nie czyta co podpisuje, nie rozumie co czyta... nie raz miałam problemy z tym związane...

Jak to bywa w wielu wypadkach wina leży po środku... każdy próbuje dogodzić sobie jak tylko może...
anaidr / 83.22.199.* / 2008-07-24 10:19
Oj widzę, że się nie postarałam jeżeli chodzi o drobne błędy i literówki. Przepraszam :)
Mam tylko nadzieję, że sens dla wszystkich będzie jasny. :)
Pozdrawiam
aaandrzej / 88.156.96.* / 2008-06-07 20:12
brawo, to mi się podoba!!!
mukada / 213.17.153.* / 2008-05-30 14:01
Właśnie skończyłam rozmowę z pracownikiem infolini, krew mnie zalewa bo to już 5 telefon od rana - oczywiscie ja płacę a przez pierwsze 10 min wysłuchuję muzyczki. Miałam, a w ich pojęciu nadal mam kredyt odnawialny i karte kredytową Real. Wyslalam pieniądze na spłate
pożyczki oraz pismo o rozksiegowaniu na pożyczkę i kartę kredytowa. Sygma bank zaksięgował wpłate na pożyczce i tam pozostawił NADPŁATĘ przeszlo 4tys zł a na karcie co dzień doliczają mi odsetki za wykożystany debet. Tydzień temu miła pani przez telefon poinformowała mnie, że wystarczy wysłać faks do banku ze zleceniem, a Bank zgodnie z moją dyspozycją rozliczy karte kredytową, a nadwyżkę wyśle na moje konto.
Sytuacja wyglada tak, że obracają moimi pieniędzmi dodatkowo naliczają odsetki na karcie Real, a ja zgodnie z ich regulaminem mam czekać do 90 dni na rozpatrzenie reklamacji i zwrot nadpłaconej kasy.
ufka / 2008-06-06 17:56
Zrezygnować i omijać w przyszłości szerokim łukiem !!! A przy okazji ostrzec znajomych przed punktami kredytowymi w hipermarketach. Nic lepiej nie działa niż poczta pantoflowa. A tak przy okazji to nie ma na forum jakiegoś prawnika który wie gdzie zgłosić taki "bank" ??
Mac74 / 213.227.74.* / 2008-05-28 14:11
Absolutna prawda - mialem podobnie. Najgorszy bank z mozliwych. Totalny brak kontaktu - UNIKAC jak ognia!!!
Beee / 195.138.208.* / 2008-05-27 17:05
Regulamin forum
black angel / 88.199.134.* / 2008-05-26 17:33
Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja także dałem się nabrać
tigra29 / 213.227.67.* / 2008-05-26 16:09
uwaga na sygma bank dla wszystkich posiadaczy karty mastercard! zablkowali mi karte bo... uwaga zmieniłam pracę i niewazne jest że nie miałam ani jednego dnia rzerwy w pracy, nie poinformowali mnie że zablokowali kartę dowiedziałm się o tym gdy portal odmawiał przyjęcia karty.... pracownicy Sygma nawet mnie nie przeprosili a jestem ich lientem d 3 lat i ani dnia dłużej
nwmariola / 77.253.148.* / 2008-05-22 19:42
Żalą się a biorą , dlaczego ja z tym bankiem nie mam problemów , co do odsetek zawartych umowie za nieterminowe spłaty obejmują one nie tylko klientów sygma bank tylko każdego innego klienta innego systemu ratalnego . Czytaj uważnie np. umowy Lukas Bank jest tak samo , Żagiel tak samo wieć miej pretensje tylko do siebie , że jesteś osobą, która jest mało zoorganizowana że nie pamieta o ważnych spłatach , a jeść nie zapominasz
Żalą się a biorą , dlaczego ja z tym bankiem nie mam problemów , co do odsetek zawartych umowie za nieterminowe spłaty obejmują one nie tylko klientów sygma bank tylko każdego innego klienta innego systemu ratalnego . Czytaj uważnie np. umowy Lukas Bank jest tak samo , Żagiel tak samo wieć miej pretensje tylko do siebie , że jesteś osobą, która jest mało zoorganizowana że nie pamieta o ważnych spłatach , a jeść nie zapominasz
kagiva / 89.25.173.* / 2008-12-28 23:37
Wiele wypowiedzi przeczytałem, jak najszybciej można zrezygnować z karty w selgosie
otrzymanej od Sygm-y. Jeszcze nic niekupiłem, ale po waszych wypowiedziach mam ochotę
zrezygnować z ich oferty
kredyciara / 2008-05-22 15:18
Właśnie czytam o kwocie 25 zł za "obsługę nieterminowej spłaty raty" w PKO. Co to jest 25 złotych? Citibank bierze 59 zł i też nie mam pojęcia na czym ta "obsługa" ma polegać, bo dostałem tą informację na comiesięcznym wyciągu. Jakby Was to interesowało, służę skanem, albo nawet mogę wysłać oryginał - oczywiście dane osobowe zamażecie - pisze Piotr z woj. małopolskiego( http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5143611.html)

kopiuj wklej po radzie jednego z poprzednich uczestników tego forum, hasło opłata za opóźnienie w spłacie raty i okazuję się ,że w każdym banku naliczają....
KALINA78 / 88.156.140.* / 2008-05-22 08:39
Pamiętajcie , żeby czytać dokładnie umowę. Ja z własnej głupoty tego nie zrobiłam i zostałam naciągnięta na kartę kredytową. Rezygnacja z niej i tak wiążesię z opłatą roczną. Podpisałam też że dostałam tabelę opłat i całą masę innych dokumentów, których oczywiście nie widziałam na oczy a wszystko to w SELGROS W RADOMIU. UWAŻEJCIE NA NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW BANKOWYCH I NIE wierzcie W LUDZKĄ UCZCIWOŚĆ - CZYTAJCIE D O K Ł D N I E UMOWĘ
marsch / 83.16.127.* / 2008-05-11 12:50
Ludzie !!!!!!!! Zdala od Sygma Bank. Nabrudzili mi za 90 zł w BIK-u na następne 5 lat.
MPL / 81.190.40.* / 2008-05-09 20:35
W moim przypadku nie jest na razie tak źle z Sygmą. Kredyt wziąłem 15 m-cy temu, spłacam regularnie.

Zawsze wcześniej ustawiam przelew na dzień spłaty lub ostatni dzień roboczy przed terminem spłaty. Wychodzi automatycznie rano z pierwszą sesją wychodzącą. Zgodnie z prawem bankowym musi być zaksięgowany przez bank z następującą po niej sesją przychodzącą. Żadnych odsetek nigdy nie było, bo tego samego dnia muszą mieć pieniądze na koncie.

Jedyne, co mnie w tym banku drażni, to natarczywość. 2 razy w miesiącu potrafią mi przysłać ofertę zaciągnięcia nowej pożyczki.
waderpoland / 2009-01-26 09:59
Zgodnie z prawem bankowym musi być zaksięgowany przez bank z następującą po niej sesją przychodzącą - mozesz mi podac artykul Prawa Bankowego, ktory o tym mowi? ;)
ssslij / 213.158.196.* / 2008-06-04 10:24
z tą natarczywościa to się zgadzam

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: