Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
gofer70 / 89.238.39.* / 2008-05-01 13:48
Mam odwrotny problem. Spłacam raty kredytu w wysokości 105 zł lecz robię to jak mi wygodnie, tzn spłacam jednorazowo 2 raty lub jedną zawsze przed terminem. niestety bank nie widzi kwot , których suma zawsze przekracza wartość raty natomiast widzi brak wpłaty w określonym terminie. Jaśniej? Proszę. Wpłaty są dokonywane jako suma rat tzn np 210zł w lutym za luty i marzec niestety jest to zaksięgowane jako jedna wpłata i w marcu bank wymaga ode mnie kolejnej wpłaty 105zł.Mimo że płacę raty przed terminem zostałem już obciążony karnymi odsetkami od kredytu jak też od ubezpieczenia tego kredytu które jest zawarte w racie kredytu.
Ja również odradzam współpracę z tym bankiem. Dla nich przed terminem czy po to jedno i to samo KARA.
psioczek / 145.253.3.* / 2008-07-03 17:06
a to już wina obsługi SBP, z która przedmówca miał do czynienia :] nie poinformowali widać, że przy przedterminowej spłacie kredyt skraca się od końca (trzeba wpłacać regularnie co miesiąc i szybciej kredyt skończyć, ale nie ma możliwości zrobienia sobie przerwy w spłacaniu)
ważne, że jeśli ubezpieczony kredyt spłacisz Człowieku wcześniej to możesz wnioskować o zwrot kosztów (ale oczywiście większość Klientów o tym nie wie, a Ci co wiedzą to są leniwi, bo żeby zwrot otrzymać to trzeba się przejść do punktu SBP a to już kolejny powód do psioczenia) :]
ufka / 87.204.91.* / 2008-05-02 10:46
Witam,
byłam pracownikiem tegoż "banku" (wyzysk totalny,żyć się nie da) OTÓŻ drogi gofer70-jak wpłacasz więcej to bank uznaje że zrobiłeś nadpłatę i zadłużenia ubywa ci na koncie jakby Od końca, taki system, te pieniądze ci nie przepadają, skracasz sobie tylko okres spłaty i kolejne odsetki. A z ubezpieczenia kredytu możesz w każdej chwili zrezygnować, to tylko strata twoich pieniędzy, jakby się coś "stało" to i tak wiele nie wywalczysz, prawdopodobnie to ubezp. wciśnięto Ci bez twojej zgody, a tak wogóle to LUDZIE czy wy oczu czy rozumu nie macie że zaciągacie tak WYSOKO oprocentowane pożyczki ?? samobójstwo.............. życzę szybkiej spłaty i NIE polecam sygmy w przyszłości.
PracownikSBP / 145.253.3.* / 2008-07-03 17:09
całe szczęście, że już w SBP nie pracujesz, bo właśnie tak niekompetentne osoby jak Ty sprawiają, że opinie o Banku za dobre nie są :]
spieszę Ci wyjaśnić - niedoinformowana ex-pracownico SBP - że nie ma możliwości zrezygnowania z ubezpiecznia kredytu (bo kwota obliczona od wysokości kredytu i doliczona do raty)
no chyba, że mówiłaś o Karcie Płatniczej - ale nawet jeśli to widać, że precyzyjnie i fachowo wypowiadać to Ty się nie potrafisz :]
hhhh / 2008-04-16 10:38
Są odpowiedzi pozytywne ale najgorzej zostałem potraktowany w waszym banku niestety. Wierzę, że wasze decyzje zostaną zmienione też, ponieważ nie jestem bandytą i nie jestem Klientem drugiej kategorii ze względu, że jestem inwalidą I grupy. Miałem już wcześniej kredyt u was w banku i spłaciłem go wcześniej, moja sytuacja życiowa była wtedy normalna, to znaczy nie stałem przed wyborem czy pieniądze przeznaczyć na ratę czy na leczenie dystrofii mięśni. Mogą państwo sprawdzić czy byłem notowany w BIK-u . Choroba jest śmiertelna od urodzenia i pozostawiony bez pomocy przez NFZ musze sam pokrywać koszta przywozu (środków lecznicz-zapobiegawczych) z Czech i Ukrainy , opłacanie rehabilitacji i opieki stałej. Miałem opiekę z Caritasu niestety była zbyt kosztowna dla Narodowego Funduszu Zdrowia i została mi cofnięta. Koszty roczne opłaty za opiekę, rehabilitacje, zakupu i przywozu przez osoby prywatne (środków leczniczo- zapobiegawczych), leczenia w kraju to kwota uzależniona od stanu zdrowia od 5.000 Do 11.000 Zł itp. Chętnie państwa zapraszam do siebie dla potwierdzenia swojej prawdomówności i oceny mojej sytuacji. Była u mnie również Telewizja Polska w celu pokazania jak wygląda moje życie codzienne i jako pomoc uzyskuje . W ostatnim czasie zostały podniesione stopy procentowe, co spowodowało całkowite pogorszenie mojej sytuacji.Wasz bank w cale mi nie ułatwia życia np. straszenie przez waszego pracownika . Moja rodzina składa się tylko ze mnie wiec tekst waszego pracownika, że zajmiecie się moja rodziną jest nie ODPOWIEDNI. A siostra sama jest inwalidko i sam jej pomagałem w utrzymaniu 6 osobowej rodziny w zamian za tak zwany kont. Niestety siostra po waszych Tel. prawdopodonie mnie wyrzuci z mieszkania ze strachu.
kartoffel / 77.114.121.* / 2008-04-15 20:00
UWAGA !!! UWAGA !!!, Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, Al. Zjednoczenia 25, 01-829 Warszawa, otrzymała doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Sygma Bank. Jeśli się dorzucicie i opiszecie swoje "przygody", jest duża szansa, że Prokurator podejdzie poważnie do działalności Sygmy. Czyli dobierze im się do dupska. Nie ma co narzekać: ludzie - do klawiatur i jazda. Spełnijmy swój obywatelski pobowiązek, jakim jest doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa :) KK art. 304 :)
magdachyla / 2008-04-15 18:04
Co do SYGMA BANK to jest taka lipa, że głowa boli. Faktycznie mają takie kary i na to tylko czekają, żeby je nakładać.
Dziś miałam podobny problem z PEKAO - niemiłe osoby obsługują kredytobiorców - np Anna Smyk(Centrum Bankowości Bezpośredniej ) - jakieś parskania śmiechem,nie słucha, ignoruje i mówi że jest tyle banków i ona się nie dziwi że klienci odchodzą . Rata zapłacona, a monit płatny mimo to przychodzi.....Spłacam ten kredyt już 4 lata nigdy nie było monitu nawet po terminie był tel z uzgodnieniem daty wpływu i ani grosza opłat ale to był BPH który właśnie wszedł w fuzję z PEKAO no i się zaczęło.
W BPH najlepiej traktują klientów z szacunkiem-zawsze można się tam porozumieć nie tłumaczą się że to nie oni tylko system naliczył coś tam- i pare lat było naprawde dobrze. Nowa fuzja szykuje gorsze warunki!!!!
PARIAS / 83.8.73.* / 2008-04-15 15:34
UPRZEJMIE PROSZE PRACOWNIKOW SYGMA BANKU O NIE WPISYWANIE POZYTYWNYCH KOMENTAZY NA JEGO TEMAT WIEM ZE WAM ZA TO PLACA ALE....LUDZIE TROSZKE GODNOSCI I CZLOWIECZENSTWA....
czytajcie umowy!!! / 193.36.183.* / 2008-06-17 20:37
hehe dobry jesteś,płacą????przy kopaniu dołów więcej zarobie
ufka / 87.204.91.* / 2008-05-02 11:01
Parias, sygma nie zapłaci ni grosza pracownikowi jak nie musi, a tym bardziej za wpis na forum, idiota z ciebie w tej kwestii............
PARIAS / 83.8.65.* / 2008-05-13 19:15
NAGORLIWA CZY CO ???
kartoffel / 77.114.121.* / 2008-04-15 19:52
Pariasie Drogi, zgadzam się z Tobą w 100%, że te "pozytywy", to robota klakierów :) Pzdr.
Chronos / 83.14.135.* / 2008-04-15 15:05
Przezabawny tekst

Klient opóźnia sie ze spłatą raty - winny oczywiście Bank
Klient nie przeczytał umowy ratalnej - też winny Bank

Zapewne klient, który się opóźnił ze spłatą raty nie raczył poinformować banku o problemach ze spłatą wychodząc z założenia, że co się będzie przejmował jakimś tam bankiem. Typowo polskie podejście do tematu. Bank MUSI mi dać kredyt i Bank ma mi dać wszystko za darmo bo ja tak chcę i musi się cieszyć, że okazałem łaskę w ogóle wybierając taki a nie inny bank. Jak widać kretynów nie brakuje. Pracuję jako handlowiec i nagminnie spotykam sie z sytuacją, że klient, który wziął sprzęt na raty spóźnia się np. dwa tygodnie ze spłatą i jest zdziwiony, że potem banki nie chcą mu dawać kredytu
RudaEla / 94.254.141.* / 2009-01-23 15:53
Według polskiego prawa karą za nieterminową spłatę raty kredytu są naliczone odsetki. W przypadku kredytów nie istnieje coś takiego jak kary umowne. Klienta można obciążyć jedynie dodatkową - wskazaną w tabeli opłat i prowizji - opłatą (a nie karą), za podjęte przez Bank działania windykacyjne, np: list ponaglający, telefon ponaglający itp.
Już kilka lat temu Rzecznik Praw Konsumenta wystąpił w tej sprawie. zauważcie, że jeśli klient nie zapłaci tylko "kary umownej" ale spłaci kredyt wraz ze wszystkimi odsetkami to Bank nie odda sprawy do Sądy, chodź by nawet te kary były bardzo wysokie. Dlaczego? Bo nie ma podstaw prawnych by je naliczać. Miałam podobną sytuację z Lukas Bank - również naliczyli mi opłaty windykacyjne (kilkaset złotych) - za przyjazd "ekipy" mimo, że byli poinformowani o moim nagłym wyjeździe z kraju i przejęciu zobowiązania przez moją mamę. Nie umorzyli tej opłaty mimo tego, że udowodniłam im, że zostali przeze mnie poinformowanie o zaistniałej sytuacji. Kredyt oczywiście został spłacony wraz z karnymi odsetkami. A nienależnie naliczonych kar nie zamierzam im płacić.
A ja dokładnie czytam umowy.
PARIAS / 83.8.115.* / 2008-04-16 20:06
PROSZE CIE CZLOWIEKU NIE OSLABIAJ MNIE PRACA PRZY KREDYTACH W SYGMIE TO PRACA HANDLOWCA CZLOWIEKU NIE MASZ POJECIA CO TO ZNACZY....HANDEL TO ZASPOKAJANIE POTRZEB INNYCH LUDZI Z POZYTKIEM DLA OBU STRON ....NO TAK ZAPOMNIALEM ZE U WAS JEDNA STRONA JESTESCIE WY A DRUGA KRUK(FIRMA WINDYKACYJNA KTORA MA Z WAMI PODPISANA UMOWE) WIEC TU TEZ MAMY 2 ZADOWOLONE STRONY :) NO TAK TO TEZ HANDELLLLLLL...........
Życzliwy :) / 77.115.62.* / 2008-04-14 14:16
Hurtownie SELGROS nawiązały współpracę z Sygmą. Ciekawe: wiedzieli, co to za bank, czy nie ? Jeśli nie wiedzieli - pół biedy. Ale jeśli byli świadomi, noooo, to według mnie bardzo źle świadczy o SELGROSIE...
nie ma mocnych / 89.79.127.* / 2008-05-17 21:45
że niby ktoś miał jakiś problem w Selgrosie z SBP??
Nie wierze ;)
re re / 89.77.108.* / 2010-04-06 12:14
witam rok temu wzielismy lodówkę na raty w selgrosie i zaoferowano nam kart kredytową z sygma bank nie mogliśmy ją uruchomić bo miałam pęknięnty dowód i nie dało rady a w piątek dzwonili domnie z banku i przez telefon mi jom uruchomili a w czesniej nie szło ani w banku ani telefonicznie cwani jak cholera w kwietniu mamynostatnia rate za lodówkę i dlatego nam jom uruchomili jak bym wczesiej weszła na opinie o banku to bym jej nie uruchomiała
dagus21 / 83.7.46.* / 2008-04-09 15:43
TO WSZYSTKO PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE POLECAM, NIGDY WIECEJ KREDYTU W SYGMA BANKU
Małgosia1976 / 80.53.244.* / 2008-04-04 10:27
Ciesze się,ze nie jestem odosobniona w negatywnej opini o tym banku. Próbuje wypowiedziec im umowę o Kartę Praktiker ale nawet nie wiem gdzie wysłac wypowiedzenie! Puściłam faksem na nr podany na stronce internetowej, lecz czy doszedł??? Wielka niewiadoma.Gdzie to mam wysłać?Może ktoś był w takiej sytuacji i pomożę mi.We wrześniu 2007 r spłaciłam tą nieszczesna kartę, czyli byłam na zero, a wczoarj dostałam pismo,że oddali mnie do windykacji, ponieważ "wiszę" u nich 37,78 zł? Z czego sie to wzięło????
chrupka skorupka / 164.139.7.* / 2008-10-17 21:39
idź lala do placówki tam gdzie założyłaś kartę i zrezygnuj..oczywiście na ich druku no i z kopią tej rezygnacji..rachunek zamknie się za 30 dni i jestes wolna.
pzdr.
ewe. / 83.20.69.* / 2008-04-12 15:03
dorga panno, aby zlikiwodwac katre nalezy zglosic sie do punktu w ktorym pani karte zakładała. likiwadcja trwa zaledwie 5 min bez zadnych opłat oczywisie warunkiem musi być to iż ma pani wszystko na karcie uregulowane. Nalezy czytac umowy !
blinka / 83.5.180.* / 2008-04-22 00:31
tylko ze na zamknięcie konta czeka sie.................. mój rekord to ponad 6 miesięcy, i dopiero po ogromnej reklamacji- ktos raczył zamknšc moje konto!!!!!!!!
michal28 / 81.190.216.* / 2008-04-30 23:03
Dzisiaj chciałem wyrobić sobie kartę Praktikera w punkcie właśnie w tym sklepie, ale okazało się że "system" nie przepuścił mojego wniosku. Dziwne bo nigdy nie miałem problemów z dostaniem karty kredytowej - miałem już dwie z różnymi limitami. Dane jakie podałem m.in. to 3000 netto dochodów, umowa o pracę na czas nieokreślony, konto w innym banku, stan cywilny kawaler. Dziwne że Sygma bank takiego klienta nie chce. Mbank dał mi 10000 limitu. Myślę że naciągają tylko ludzi o niższych dochodach, chcąc zarabiać na karnych odsetkach.
Majka.1 / 82.177.200.* / 2008-04-08 15:09
Czesc napisz do interwencji lub pani Elzbiety JAworowicz . Bedzie nas wiecej oszukanych trzemaj dowody wplaty.Majka.1
poszkodowany przez SB / 77.115.57.* / 2008-04-02 11:50
A ja dzisiaj złożyłem w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Sygma Bank. Siedem paragrafów zawiera owo doniesienie. Piłka po stronie prokuratury :)
marco2008 / 2008-08-24 20:02
Proszę Pana o kontakt na adres emailowy. marco.2001@interia.pl
Krystyna szczecin / 83.21.43.* / 2008-03-31 09:20
Popieram,mój przyjaciel także kupił drzwi na raty od firmy,która ma umowę na kredyty właśnie z tym bankiem, i teraz nie może się od tego banku odczepić,jeśli zalegał parę dni,bo akurat zabrakło pieniędzy,czasami tak bywa,to tak jak poprzedni rozmówca,był nękany telefonami,nawet na mój prywatny,który nie udostępniłam.,Nigdy z tak natrętnymi osobami i wyłudzaczami się nie spotkałam,jak najszybciej trzeba spłacić i nigdy więcej nie mieć z tym bankiem nic wspólnego.Bank ten wciąga naiwnych i biednych ludzi do ciągłego przysyłania wiadomości,że znów ma następną i następną pożyczkę aż utopią człowieka w długu,którego nie będzie wstanie spłacić,dlatego ostrzegam ,iż nie można dać się skusić.Ja osobiście mam swój bank od kilkunastu lat i nigdy nie zamieniłabym na taki jak ten,który daje bez pokrycia,a potem to już wiadomo....
mmarek / 2008-04-04 20:53
Ale Wy jestescie debile!!!! już kilka ładnych lat pracuje w doradztwie finansowym i zawsze powtarzam klientom aby czytali wszystko łącznie z tabela oplat i prowizji. tak szczerze powiedzialwszy to przeczytałęm wiekszą część Waszych wypowiedzi i powiem szczerze ze jestescie beznadziejni... sprawdziłem ofertę Sygma Banku i wszystko jest dla mnie jasne: po 7 dniach od daty terminu wymagalniej raty (czyt: jako data księgowanie w banku) jest naliczana opata dodatkowa czyli 45zł w innych bankach naliczana jest po 3 lub nawet po 5 dniach wiec nie wiem w czym problem??? poza tym jak nie wiecie to po roku posiadania karty kreytowej mimo że się z niej nie korzysta nalicza sie opłata za prowadzenie rachunku??? czy to też takie dziwne??? tak jest w każdym banku!!! placi sie za MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA nawet jezeli sie nie skorzysta, jak sie nie chce to trzeba zrezygnować. przeciez to takie proste, przeczytajcie najpierw dokladnie calą umowe zanim coś podpiszecie albo zapytajcie sie odpowiedniej osoby z danego banku, przecież jestescie dorosłymi i odpowiedzialnymi osobami a macie pretensje i żale jak małe dzieci które sie ciągle prowadzi za ręke.Bankowośc i kredyty nie są dla dzieci pamiętajcie o tym!!!
budzik16 / 89.238.10.* / 2008-07-23 21:29
Tylko że ich umowa jest tak napisana żeby nic się z niej człowiek nie dowiedział...
apetite / 83.28.94.* / 2008-04-23 13:34
fajnie, tylko co z osobami które nie chcą a są do nich wysyłane "zaproszenia" do wzięcia pożyczki, mam aktualnie taką w ręku: prowizja obniżona do 3%, sami proponują kwotę kredytu, jest już gotowa umowa, wystarczy podpisać i odesłać...i gdzieś tam niby jest tabela opłat i prowizji tylko jakoś nie mogę jej znaleźć...Ja oczywiście się nie skuszę, ale sądzę, że nie jeden niestety tak, np jakiś dziadek czy babcia, która "zaproszenie" traktuje poważnie, a widząc ułatwienie w postaci gotowej umowy(nie musi się ruszać z domu) ślepo wierzy w łut szczęścia i niskie oprocentowanie....
asfsdaf / 193.36.183.* / 2008-06-17 21:15
to jest tylko reklama taka jak dostajesz z pizzy czy z innego sklepu lub supermarketu
okradziona / 79.162.4.* / 2008-04-13 22:29
Hej nie bądź taki do przodu!! problem w tym, że biorąc pożyczkę (raty 84 zł), nie otrzymałam żadnej informacji o numerze konta na jakie mam splacac raty. Pani, z którą załatwiałam formalności milutkim głosem poinformowała mnie, że tą informcję otrzymam pocztą. List z Sygma Banku przyszedł 9-tego października, przy terminie spłaty 5-ty październik. Natychmiast wysłałam ratę.. oczywiście to już nie pomogło, zostałam ukarana kwotą 45zł.. nie pomogły tłumaczenia, że to nie moja wina, że wpłaciłabym wcześniej gdybym miała numer konta.. nic z tego! Powiedziałam im, że będę wszystkich informować jakim draństwem jest bank Sygma.. ze nie chcę mieć z nimi nic wspolnego. Splaciłam kredyt jedną kwotą w nasteonym miesiącu i nie chcę ich znać! Dostaję od nich co miesiąc oferty różnych pożyczek jako najlepszy klient... niech spadają!
dff / 79.187.233.* / 2008-06-07 15:48
hehe śmieszne, na umowie podany jest nr rachunku do spłat!!! trzeba czytać
Lusy / 2008-04-11 11:00
Heh , nie dowalaj im tak . Ja takze pracuje w tej branzy i powiem szczerze , ze jesli ludzie potrzebuja pieniedzy nawet nie czytaja umów - tylko właśnie potem tak to wyglada . Sama niejednokrotnie zwracam na niektóre rzeczy klientom uwage ... LUDZIE POPROSTU CZYTAJCIE TO CO PODPISUJECIE wiem , ze wiekszość tego typu tekstów jest pisana drobnym druczkiem ... ale jak mozna podpisac cos czego sie nie przeczytało ???
Alinka / 78.88.229.* / 2008-03-29 16:52
Potwierdzam .Dałam się nabrać na karte Real Finanse (Sygma Bank) . Jednak zrezygnowałam z karty,oddając ją za pokwitowaniem w Realu . Minęło sporo czasu a ja żadnej opdpowiedzi nie mam. Wczoraj przyszedł list z tego Sygma Banku ,pewnie z danymi do płacenia w internecie. Tylko ,że ja karte zdałam (za pokwitowaniem). Wygląda na to ,że niebawem każą mi płacić za karte . Jestem gotowa do sprawy sądowej. Niech tylko każą mi cos płacić. Wg ostatniej rozmowy to ja mam u nich nadpłatę 7zł. Nie racza przelaćna konto,każą pisać pisma,a mają moje konto,bo zlecałam stamtąd przelew . Uważajcie na banki ,które nie odpowiadaja na pisma.
agawa3 / 83.5.180.* / 2008-04-22 00:28
proszę żšdac od sygmy- pisemnego potwierdzenia o zamknięciu konta i o braku zadłuzenia . Takie pismo z punktu real finanse nic nie znaczy.
Moje konto zamykano ponad 6 miesiecy, mimo tego ze byłam przekonana, że sprawa jest zamknieta. Dopiero przy kolejnym kredycie wyszło, że mam nadal kartę sygma banku
Maciek_T / 77.114.19.* / 2008-03-29 12:26
Prezes Urzęd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prowadzi taką sprawę: :

"podejrzenie naruszenia przez Sygma Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie:
1. art. 7a ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. Nr 100, poz. 1081 ze zm.), poprzez pobieranie od konsumentów łącznej kwoty wszystkich opłat i prowizji w wysokości przekraczającej 5% kwoty udzielonego kredytu konsumenckiego w postaci pożyczki gotówkowej GEANT Kredyt,
2. art. 359 § 21 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.), poprzez pobieranie wyższej niż odsetki maksymalne rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania pożyczki gotówkowej „Premium”,
3. art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. Nr 124, poz. 1151 ze zm.) w związku z art. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r., Nr 14, poz. 89) poprzez rozszerzenie we wzorcu umowy o kartę kredytową GEANT Kredyt, ustawowego kręgu podmiotów, które po spełnieniu warunków określonych w ww. ustawie – zobowiązane są do udzielania informacji o stanie zdrowia ubezpieczonego oraz przyznanie Bankowi prawa do pozyskiwania informacji i danych o stanie zdrowia ubezpieczonego, przyznanego z mocy ustawy zakładom ubezpieczeń z zachowaniem zasad określonych w ustawie o działalności ubezpieczeniowej,
4. art. 104 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 ze zm.) oraz art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 ze zm.), poprzez niedopełnienie obowiązku sprecyzowania kategorii odbiorców przetwarzanych danych z wniosku kredytowego GEANT Kredyt oraz nieprecyzyjne wskazanie we wzorcu umowy o kartę kredytową GEANT Kredyt - kręgu podmiotów, którym Bank będzie przekazywał informacje dotyczące kredytobiorcy, w tym tajemnicę bankową,
5. art. 105a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 ze zm.), poprzez zbyt szerokie określenie – we wniosku o kartę kredytową GEANT Kredyt - celu przetwarzania informacji stanowiących tajemnicę bankową,
6. stosowanie w Taryfie Opłat i Prowizji Kart Kredytowych „opłaty za obsługę opóźnienia w spłacie - 25 zł”,

-7. niepodawanie na swojej stronie internetowej, na której znajduje się oferta kredytu gotówkowego przez telefon, informacji o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, co stanowi naruszenie art. 16 ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2001 r. Nr 100, poz. 1081 ze zm.), a także co może stanowić praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów w rozumieniu przepisu art. 23a ust. 1 oraz art. 23a ust. 2 w zw. z art. 23a ust. 1 ustawy. "

Każdy może to sprawdzić osobiście.
Maciek_T / 77.114.88.* / 2008-03-27 11:39
Pozytywne komentarze - jestem o tym przekonany - piszą pracownicy Sygma Banku. Skontaktujcie się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zobaczycie, że z urzędu jest przeciw Sygmie prowadzone postępowanie. A dotyczy ni mniej ni więcej, tylko oszustw, jakich programowo dopuszcza się Sygma wobec klientów.
krzcho / 89.77.133.* / 2008-03-19 08:08
Dorzucę coś od siebie - też jestem niezadowolony - za spóźnioną opłatę w wysokości 20 zł bez uprzedzenia wpisali mnie do BIK'u...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: