Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
Meg 1 / 145.253.3.* / 2008-03-14 19:52
człowieku w jakim ty świecie żyjesz czytaj regulaminy, to jak się do nich zastosujesz to wszystko będzie ok!!!! najprościej kogoś wyzwać, a to tylko i wyłącznie twoja wina , nie chce się czytać a potem zdziwienie. bo dostałęm karę,
Szksypcze / 193.151.54.* / 2008-03-14 15:51
Za nieuwage sie płaci, gościu. Ja mam juz drugi kredyt w Sygmie i kontakt i inne rzeczy sa ok. Współczuje Ci. Oczywiście to nie ty jestes winien swoich porażek, tylko zły bank. Tak trzymać.
parias / 83.8.99.* / 2008-04-08 09:46
drugi kredyt????? idioto nikt normalny nie wziol by tam wiecej nisz jednego albo ci odpalowalo albo tam pracujesz
Megi 1 / 145.253.3.* / 2008-03-14 19:42
ja tez jestem bardzo zadowolona z obsługi, bardzo profesjonalna , polecam Sygma bank
PARIAS / 83.8.99.* / 2008-04-08 09:48
nastepny pracownik sygma banku UWAGA!!!!!!!!
zygner / 217.97.198.* / 2008-03-11 09:14
Jak dla mnie szybka pożczka/ raty = dużo idzie z naszego portwela i to jest niestety w każdym banku udzielającym szybkich i "bezproblemowych" kredytów
pawel_k34 / 92.244.32.* / 2008-03-06 09:15
hehehe, a ja tam jestem zadowolony :) miałem tam juz 3 kREDYTY I ANI RAZU NIE ZAPŁACIŁEM CHOĆBY 1 ZŁ WIĘCEJ.
A też zdażyło mi się spóźnić 4 dni... tylko ze ja place przelewy przez internet a nie na poczcie, albo niewiadomo gdzie....
Pozatym W kazdym banku liczy się data ich księgoawnia, czyli faktycznego wpływu pieniędzy, to logiczne... i kazdy bank liczy sobie odsetki za zwłokę, monity i inne p******* za spóźnienie, Lukas, tutaj mieć kredyt i się spóźnic...
Poprostu płacimy za swoją nieuwage. widzę ze wpisali się tutaj sami nieudacznicy i impertynęci.... Żal mi Was, szukacie winy wszędzie tylko nie u siebie...
Marysia P. / 87.205.69.* / 2008-03-27 11:16
Nareszcie odezwał sie ktoś kto ma pojecie o kredtyach i troche rozwagi. kredyt to nie bajka to wielka odpowiedzialości i tylko dla taklich ludzi są.

Pozdrawiam
wykiwany / 83.16.211.* / 2008-03-12 20:47
Poczekaj łosiu aż ci minie rok ja na rocznice podpisania umowy kredytowej zostałem ukarany prowizją 25.00 zł do każdej następnej raty a w umowie nie ma słowa na temat jakichkolwiek prowizji
czytelnik / 158.75.241.* / 2008-04-12 23:42
Było czytać umowę, bo jak tak zrobili to widocznie tak było napisane a jak się nie czyta umów to tak wychodzi.Wykiwany! Nie tylko niedoczytany,a to już tylko twój problem i tylko swoimi wywodami zaśmiecasz internet
adf / 2008-03-05 19:10
Ale co powiecie na to że z chwilom gdy sie dowiedziałem, od razu poprosiłem o przedstawienie całkowitego salda mojego do spłaty po czym zapłaciłem z zaokrągleniem w górę całego mojego salda. Po kilku miesiącach przyszła mi niedopłata w postaci 4groszy którą tez zapłaciłem ponieważ jest to taka firma która potrafi zrobić wpis do BIK-u co mogłoby wpłynąć negatywnie na mój wizerunek w innych bankach. Nie uwierzycie wczoraj otrzymałem SMS-a czyli po roku i dwóch miesiącach o następującej treści " W dniu 25-02-2008 został wystawiony wyciąg bankowy. Bieżąca rata do zapłaty wynosi 19.10zł. Termin płatności upływa z dniem 17-03-2008. Sygma Bank Polska " CO POWIECIE NA TO???
gr. / 145.253.3.* / 2008-03-06 18:18
Opłata za karte po roku czasu, normalne. Przeczytaj najpierw regulamin a potem sie udzielaj na forum bo widze że jednak nie jest on Ci znany :)
anett / 213.25.69.* / 2008-02-14 17:45
Czy ktoś się może orientuje czy w sigmie są jakieś kary za zwłokę w zapłacie "rocznej opłaty za Kartę główną" ?
cierpliwa SBLP / 83.5.221.* / 2008-02-14 20:29
Nie ma kary.
obojętna / 83.238.199.* / 2008-02-08 09:17
Cyberskin zgodze się z Toba, że ten bank za opóźnienie w spłacie po 7 dniach nalicza odsetki w wysokości 45 zł, za wykonany telefon do klienta z przypomnieniem o spłacie 15 zł tj razem 60 zł ale napewno jeśli spóźniłeś się 10 dni to nie zostało naliczone Tobie "kary blisko 160 zł". Na blankiecie, który otrzymujesz do zapłaty jest w terminie płatności napisane "do zapłaty niezwłocznie", nie ma tak, że termin płatności jest przełożony na następny miesiąc, więc nie pisz tu bajek bo to jest śmieszne. Odsetki są duże w tym bank ale tłumaczenie, że ktoś zapomniał to jest naprawdę śmieszne, jak jesteś dzieckiem i oczymś zapominasz to nie bierz kredytu.
afx@os.pl / 77.223.233.* / 2008-02-07 23:34
A Wy ludziska sie wczoraj urodziliście, który Bank liczy datę wpływu kasy na konto po dacie wysłania przelewu. Chorzy jacyś jesteście czy co?
Jak się czytać nie potrafi to tak to później wygląda, pretensje do całego świata, że mu dowalili parę zeta. Sie nie dba sie buli, proste to jest.
Spróbujcie w Lukasie wziąć kredyt albo w Żaglu to dopiero jest jazda.
okradziona123 / 2008-01-24 14:57
Sygma Bank nęka mnie od prawie roku!, Wzięłam kredyt w sklepie meblowym, mój pierwszy i ostatni! tak bardzo żałuję, że nie poczekałam kilku dni i nie wzięłąm towaru za gotówkę. Zostały jeszcze 4 m-ce do spłaty kredytu, a ja już dawno ich spłaciłam, mimo tego dzwonią do mnie ludzie z windykacji i wmawiają mi, że mam spłacone tylko 4 raty(z 10) dzwonią po kilka razy w tygodniu i krzyczą, że nie mają pieniędzy? Telefonują do pracy! co zrobić, dlaczego wszyscy konsumenci wiedzą jaka jest sytuacja, tyle się pisze na forach publicznie i nie ma poprawy! Czuję się oszukana i okradziona z pieniędzy. Wielokrotnie próbowałam kontaktować się z bankiem, w celu wyjaśnienia, ale bez skutku. Dzwonią do mnie z numeru prywatnego i powtarzają jak mantrę "Gdzie są nasze pieniądze?" Pomocy, dłużej tego nie zniosę nie widzę wyjścia z sytuacji. Juz nigdy nie qwezme kredytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sygma Bank nęka mnie od prawie roku!,
OBOJĘTNA / 83.238.199.* / 2008-02-08 09:24
Okradziona 123 znajdż numer telefonu do banku a oni napewno Ciebie przełączą do windykacji i będziesz mogła wyjaśnić sytuacje. Dodatkowo przygotuj sobie potwierdzenia dokonany przelewów, bo to jest podstawą do wyjaśnienia. Jeśli nadal będą mówili, że nie jest u nich widoczna wpłata to skseruj im dowody wpłaty i poprostu prześlij do nich fax-em. I PAMIĘTAJ NIDGY NIE PRZESYŁAJ DO NICH ORYGINAŁU!!!!!
Urbyś / 2008-02-06 20:27
Mam podobny problem - spłaciłem wszystko, a oni chcą więcej. Płaciłem kartę za towar -płatność była rozłożona na 20 rat. Spłaciłem wszystko przed terminem, a Sygma twierdzi że mam do zapłacenia jeszcze 1 ratę. Dolicza opłaty karne, straszy windykacją itp. Na razie piszemy do siebie pisma, ale tracę już cierpliwość i mam zamiar sprawę skierować do Federacji Konsumenta - Arbitrażu Bankowego. Zachęcem do zrobienia tego samego. W ilości nasza siła !!! Pozdrawiam.
Im / 83.14.197.* / 2008-01-18 08:39
Moje doświadczenia są identyczne . Wydaje mi się , że to celowe działanie banku SYGMA. Ja nie zapłaciłam w terminie , bo cierpliwie czekałam aż mi przyślą rachunek z wysokością i terminem spłaty .Ponieważ rachunek nie przychodził , próbowałam się dodzwonić do biura obsługi klienta , żeby się dowiedzeić ile mam zapłacić i w jakim terminie . Przez trzy dni pod rząd nie udało mię skontaktować z nikim żywym odpowiadał tylko automat. Swoją drogą dziwne jest , że pod numerem pod którym udzielają kredytów pani zawsze odbierze natychmiast . W końcu nie mogąc uzystkac żadnej informacji wysłałam kwotę jak sądziąłm wyższą niż należało .Jakież było moje zdzwienie , gdy przyszedł rachunek w następnym miesiącu , z którego wynikało , że powinnam zapłacić 70,-PLN więcej i że mam niedopłatę.Nawiasem mówiąc następny rachunek z terminem płatności na 4 stycznia przyszedł 14 stycznia , więc sytuacja prawdopodobnie się powtórzy . Dodatkowo korespodencja przysyłana przez bank nie posiada stempla pocztowego w związku z tym nie można w żaden sposób udowodnić , że bank stosuje tę praktykę celowo.
ns / 83.24.37.* / 2008-02-23 10:41
Takie instytucje jak np. banki maja podpisane umowy z poczta i w tym sposobem juz na kopercie jest nadrukowany numer takiej umowy i ze to jeslt POLECONY dlatego nie ma pieczeci banku. Prosze sobie wyobrazic ze takie duze instytucje wysylaja listy nie w paczkach ale w stercie kartonów !! Prosze mi wierzyc ze osteplowanie kilku czy kilkunastu tysiecy kopert jest w zasadzie niemożliwe, nie mówie juz o naklejaniu znaczków.
alinasado / 80.54.254.* / 2008-01-14 16:30
to prawda bank do niczego nie można tam załatwić prostej sprawy bo na niczym się nie znają a jak spłaciłam ich bo nie chciałam mieć z nimi nic wpólnego to były klopoty bo nie chcieli bym rezygnowała tylko dalej go miała dopiero listowna skarga chyma to zakończyła
lg28 / 89.77.11.* / 2008-01-11 15:59
i bardzo dobrze ze Ci dowalili te 160 PODPISUJESZ UMOWE I WIESZ KIEDY MASZ TERMIN PROSTE !!! SPLACAC TRZEBA NA CZAS !! Sam w zyciu splacilem juz kilkanascie kredytow czesc przed czasem czesc normalnie NIGDY ANI DNIA SIE NIE SPOZNILEM !! Proste a tlumaczenie ze sie zapomnialo swiadczy ze jestes dzieciakiem
wkur.... / 83.25.210.* / 2008-05-07 23:22
A TY NAUCZ SIĘ PISAĆ >>>> dzieciaku
Zawiedziony / 83.242.76.* / 2008-01-13 19:59
Ig28 najpierw poczytaj uważnie, a potem "wrzeszcz" dużymi literami. Odnoszę wrażenie, że pracujesz w SIGMA Banku i obojętnie kto co napisze czy będzie miał rację, czy nie i tak sobie pokrzyczysz. Skoro nie potrafisz zrozumieć co piszę to wyłożę bardzo dokładnie. W 2001 r w Auchanie robiłem dość pokaźne zakupy jako bonus otrzymałem kartę Auchan z której nigdy nie korzystałem. Karta miała być bez opłat. Naliczyli mi jakieś prowizje . Bez informacji telefonicznej, bez informacji pisemnej wpisali sobie mnie do BIK z kwotą 15 zł. Gdyby nie to, że staram się o kredyt w innym banku pewno dalej żyłbym w nieświadomości . Uważasz, że to jest normalne? . I tak w skrócie wygląda profesjonalizm SIGMA Bank.
uslow / 89.78.5.* / 2008-01-04 18:37
KREDYTY I INNE PRODUKTY BANKOWE SA DLA DOROSłYCH, A NIE DLA DZIECI :)
wściekła / 82.160.33.* / 2008-01-11 10:59
są też jakieś przepisy i normy prawne które obowiązują wszystkie banki ,a sigma nie przestrzega niczego .Ustala własne prawa i zasady a my naiwniacy dajemy się naciągać.
poszkodowana / 79.184.149.* / 2008-01-04 15:02
Nie polecam na pieniądze czekam już 3 tydzień. Myślę o rozwiązaniu umowy. Już się zastanawiam jakie koszty poniosę.
klientka / 83.4.111.* / 2008-01-03 11:08
to prawda! mam taką samą sytuację.!!!!!!!!!!!!!!nie polecam nikomu tego banku.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: