Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
cesio / 83.30.76.* / 2008-01-01 22:42
Potwierdzam opinię kolegi jest tak jak mówi też tego doświatczyłem na własnej skórze.
Sebastian L / 84.40.219.* / 2007-12-17 16:50
Ha, Ha, Ha
Do naiwnych którym się pomylił BANK z POMOCĄ SPOŁECZNĄ - Bank to instytucja nastawiona na zysk. Płaci się pracownikom aby ten zysk był jak największy - nie ma tam DIABŁA który marzy o robieniu małym ludzikom bubu - właścicielem banków są tysiące akcjonariuszy - wykładają oni pieniądze i oczekują że zarobią. Człowieczek o ksywie "cyberskin" to albo jakiś niedouczony burak albo pracownik konkurencji (co najbardziej prawdopodobne). To co wypisuje to kompletne bzdury, podpisał umowę a dorosły człowiek najpierw myśli czy będzie w stanie wywiązać się z umowy a potem ją realizuje. Rat nie biorą ludzie biedzi czy bogaci ale ludzie którzy nie potrafią oszczędzać i stać ich na przepłacanie za towar. Biedny ten "cyberskin" - użala się strasznie nad sobą, pisze że jest niedojrzały i pamięć mu szwankuje - zapomina spłacać dług a tu taka kara - właśnie na takich ludzi są odsetki karne (zresztą wszędzie a nie tylko w SygmaBank) mają za zadanie dyscyplinować niesolidnych dłużników. Działa to zresztą w obie strony - jak spłaci kredyt wcześniej bank oddaje odsetki. Ale jak jest się dzieciakiem.....
gosciu59 / 78.8.70.* / 2011-06-06 15:12
HA, HA, HA Do Sebastiana L,pracujesz jeszcze w tym banku? bank Sygma nigdy nie oddaje odsetek za spłacony wczesniej kredyt. Czytaj uważnie a potem się wypowiadaj.
nico013 / 77.112.180.* / 2008-08-25 18:23
Sebastian La co powiesz na to ze klienci SYGMA BANKU SAPłACAJĄ KREDYTY tych którzy tam pracują bo ja wiem coś więcej na ten temat
1222 / 213.158.196.* / 2008-01-26 19:59
czlowieku ty chyba nie wiesz o czym ty mowisz mialam doczynienia z roznymi bankami ale nie z takimi odsetkami i problemami
monka8 / 77.253.119.* / 2007-12-16 15:26
Jestem klientką Sygma Banku od roku i jak do tej pory czytajac was muszę mieć dużo szczęścia bo nigdy nie miałam z nimi problemu Mam kredyt odnawialny Halo Gotówka
płacę w terminach i jest ok. Dobrałam teraz na święta 500 zł i miałam je już na drugi dzień . Opinie są podzielone. Koleżanka moja ma od nich kartę Real i też sobie chwali bo nawet gdy nie dostanie na czas rachunku idzie do Reala punktu obsługi karty i tam jest natychmiastowa wpłata. Pozdrawiam.
visa / 91.94.45.* / 2007-12-15 10:39
Ludzie co wy chcecie od sygma bank chcecie pieniądze dają a potem obgadujecie ich wkońcu to są ich pieniądze .Ale jak chcecie kredyt to płaczecie jesili wiecie że to niby oszusici to poco ich prosicie o pożyczke nie rozumiem was moim zdaniem mają oni racje a nie wy to są ich pieniądze powiniście się wstydzić POZDRAWIAM SYGMA BANK I INNE BANKI
Jasminek / 2007-12-12 19:36
Ludzie - jeśli dzwonicie do tego banku (i w ogole innych banków) z jakąś sprawą do załatwienia / wyjaśnienia, a macie doświadczenie, iż konsultanci nie świadczą usług przyzwoitej jakości, to polecam przed wykonaniem telefonu włączyć rejestrowanie rozmowy, np. za pomocą telefonu komórkowego. Skoro oni mogą nas nagrywać (rzekomo "w celu bezpieczeństwa i zapewnienia najwyższej jakości usług"), to nasze nagranie może też wiele wnieść do ewentualnej sprawy sądowej, którą można wytoczyć. Po niemiłej przygodzie telefonicznej z pracownikiem windykacji pewnego banku, tak na wszelki wypadek nagrywam sobie rozmowy z pracownikami banków, co do których mam poważne zastrzeżenia, bo w wielu przypadkach stosują zagrywki conajmniej nieetyczne. Prawo nie może być tylko po stronie instytucji! Bo zakładanie, iż szary obywatel nie ma racji, nie ma możliwości bronienia się, jest sprzeczne z ideą demokracji. Oczywiście, przyznam w kontekście dyskusji o jakości usług banków, że zdarzają się klienci-naciągacze, wyłudzacze, którzy biorą kredyty i nie mają najmniejszego zamiaru spłacać ich. Ale jest też znaczna większość uczciwych ludzi, którym na jakimś etapie powinęła się noga, stracili płynność finansową, pojawiła się choroba, czy po prostu pojawił się jakiś problem techniczny przy spłacie raty (awaria systemu informatycznego banku, złe zaksięgowanie wpłaty na koncie; nieraz słyszałem o przypadkach przelewów, wpłat w kasach banków czy ajencji, kiedy pieniążki wędrowały "w kosmos" bo pomylił się człowiek albo zawinił komputer). I ci uczciwi ludzie, często szukając jakiegoś rozwiązania, dzwoniąc do banku z dobrą wolą załatwienia problemu żeby jakoś to było, spotykają się z arogancją, niekompetencją, prawie że z groźbami słownymi... Ale tak nie może być! I tak nie będzie! To nie Rosja! My bądźmy uczciwi, ale nie pozwólmy naciągać siebie na dodatkowe koszta i nie pozwólmy urzędasom na obdzieranie nas z godności i resztek człowieczeństwa. Pozdrawiam.
przerażona / 85.193.230.* / 2008-01-18 23:18
No to pięknie...mam u nich raty za laptop, spłacam terminowo, ale raz dzwoniła pani, że pieniądze nie wpłynęły....mówiłam że mam potwierdzenie wpłaty, mogę przesłać faksem...pani powiedziała, że jeszcze poczekają, a jak nie wpłyną, to wtedy poprosi o wysłanie tego dowodu wpłaty...po przeczytaniu tego boje się ze juz narastają mi jakieś gigantyczne odsetki...a myślałam żeby wziąć u nich kredyt odnawialny...
Martin111111 / 83.10.167.* / 2007-12-07 19:30
Dzieki kolego za ten artykuł, własnie zdecydowałem sie wziąsc kredyt w Sygma banku, znajomy teżcos wspominał ze ten bank jest do bani, tak słyszał, teraz napewno niedam im zarobic. Trzymaj sie
rat / 158.75.219.* / 2007-12-07 09:37
mam raty w tym banku i nie problemów. o splacie raty trzeba pamietac i czytac dokladnie umowy.jak podpisales czyli czytales i zgodziles sie na warunki .wiec placz i plac za wlasna glupote
OSZUSCI / 79.184.211.* / 2008-11-05 11:27
czytam tak wasze wypowiedzi i TEJ NIE ZOSTAWIE BEZ KOMENTARZA

,,NIE MASZ PROBLEMU ''-tak wiec do czasu ja wplacam raty terminowo nawet dla tego banku ZA terminowo bo wplacilam za szybko rate i dostalam ,,wynagrodzenie za rzetelnosc'' KARA 55 zł wiec nie badz taka przemadrzala bo ten kto nie ma kasy dostaje kare i nawet ten kto ma kase to tez dostaje.BANK TRAGEDIA NAPRAWDE WIERZCIE MI
Ciekawa jestem kiedy to ty dostaniesz kare za Głupote SWOJA
medium007 / 83.11.104.* / 2008-01-23 20:11
Halo, a co jeśli podpisałam umowę na kartę, ale po otrzymaniu propozycji ubezpieczenia nie podpisałam żadnej umowy na nie, a jestem obciążona kosztami?? Też mam płacić i płakać?! Za co na nic poza kartą nie wyrażąłam zgody!!!!
ku chwale ojczyzny / 80.85.224.* / 2008-02-07 23:43
Halo Medium007
W każdej chwili możesz zrezygnować z ubezpieczenia - także nie rozpaczaj
Robert25 / 83.23.225.* / 2007-12-04 12:28
Dziekuje za temat.. Ponad rok temu wzialem monitor na raty wlasnie przez ten bank, wprawdzie nie bylo z nimi problemu, bo blankiety do splat przyslali odrazu (wszystkie), a ja placilem zawsze na 10 dni przed terminem. Raty juz splacilem, ale co jakis czas przysylaja mi druki i zachecaja, zebym wzial od nich zielona pozyczke. Dzis znowu przyslali i powaznie sie nad tym zastanawilem, bo pieniadze by sie przydaly. Ale po przeczytaniu tego tematu podarlem te druki w drobny mak, za co wam dziekuje:P.
Klient Sigma Bank / 80.54.250.* / 2007-11-26 00:02
10 dni zapomnienia!!!! Wybacz ,ale nie wiem czy śmiać się ,czy płakać?! A może Ty kpisz sobie z nas i banku.A gdyby Twój pracodawca spóżnił się 10 dni z wypłatą? Nie czytasz umowy, a było przeczytać to może innym byś głowy nie zawracał, a sam kłopotów nie miał .Z tak długim księgowaniem to kolejna bajka ,chyba,że załatwiasz to tak jak czytasz umowy! Jestem klientem Sigma Bank od prawie roku na 15-go mam termin zapłaty raty,na 14-go mam złożone stałe zlecenie stałe w banku gdzie mam konto wpłaty brak wposobiste.Sigma co miesiąc przystła wyciąg i jest tam uznanie raty dnia 15-go danego miesiąca. Ile dni mija od wysłania do zaksięgowania? Jak masz problem z policzeniem to podpowiem : 1/słownie:jeden\ dzeń. Co do karnych opłat,jeśli będziesz w porządku nie naliczą ich,wiem z doświadczenia.Może nie jest to najlepszy bank ,ale te kłopoty masz na własne ŻYCZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!
byly klient sigma banku / 87.99.54.* / 2008-01-09 09:45
Zgadza sie wszystko, najmniej w tym banku liczy siizerunek i zadowolenie klienta. Ja zostalam ukarana blokada karty kredytowej za odmowe podania telefonu kontaktowego, a zrobilam to bo bylam nekana telefonami z reklamami nowych kredytow, pomimo, ze przy kazdej rozmowie zaznaczalam, ze sobie nie zycze dalszych kontaktow telefonicznych. "Mila" pracownica w banku powiedziala, ze jak jestem tak uparta to pozaluje i zablokowala mi karte. Trzymajcie sie od tego banku z daleka!
monkra / 2007-11-21 19:27
No wlaśnie jak to sprawdzić ja jako zwykly szary czlowiek nie mając dostępu do swoich danych w BIKU !!! Skąd to wiecie?
Iza Konsultant Money.pl / 2007-11-22 12:51 / Specjalista Money.pl
Witam
każda osoba może bezpłatnie co 6 miesięcy otrzymać z BIK raport z informacjami dotyczącymi swojej historii kredytowej. Wystarczy wysłać listownie odpowiedni wniosek do Biura Informacji Kredytowej.
Pozdrawiam
monkra / 2007-11-21 19:22
Jestem też klientką Sygma Banku i to Halo Gotówki. Jak do tej pory nie miałam jeszcze żadnych problemów oprócz tego że pózno przysylają rachunki. Moja opłata jest do 15 ale jeśli nie przyjdzie do 5 idę na pocztę i placę przekazem. Nie czekam. Czy ktoś wie czy latwo jest dobrać gotowkę z dostępnego limitu? I jakim sposobem można sprawdzić że ten bank zglasza większę zadlużenie w biku jak ktoś pisał wyżej ale ze podaja jakieś fikcyjne karty . Jak to sprawdzić?
Ku chwale ojczyzny / 80.85.224.* / 2008-02-07 23:47
Monkra, Karty nie są fikcyjne. Jeżeli posiadasz kartę Sygma Bank i maz na niej przyznany limit, automatycznie jest on podnoszony po pewnym czasie. Wtedy również w BIKU widnieje większe zadłużenie. Odnośnie gotówki to nie polecam podejmowania jej z dostępnego limitu. Wówczas jest duże oprocentowanie
vafell / 87.206.140.* / 2007-11-21 12:42
Nie będę bronił tego banku, ale we wszystki bankach pobierają dodatkowe opłaty -wcale nie mniejsze!!!
Kolejna sprawa to wywiązanie się z warunków umowy! KAŻDA umowa ma klauzulę o zapoznaniu się z jej warunkami, którą podpisujemy -jest to wydaje mi się bardzo zobowiązujące. I jeszcze jedno zawsze przy podpisaniu umowy dowiedzcie się czy jest to termin płatności czy termin wymagalności raty. Ja tak zrobiłem, nie mam problemów!!!
3-majcie się i spłacajcie w terminie!
Rr / 78.88.200.* / 2007-11-17 20:40
Nie idzie czytać tych Twoich analfabetycznych bzdur.
1. Opłata karna jest naliczana dopiero po 7-miu dniach.
Telefon kosztuje 5 zł, a list 10 zł.
Uczciwego obywatela nie kosztuje nic bo płaci terminowo.
Dodatkowo w przypadku utraty płynności terminowej można zmniejszyć kwotę raty bieżącej - trzeba tylko zgłosić taki fakt a nie liczyć na to, że jak nie zapłacę to nic się nie stanie a najwyżej nakłamię na forum na temat banku złego z powodu własnej nieuczciwości.
3. W każdej umowie przewidziane są odsetki za nieterminowe wpłaty.

I naucz się pisać.
dla_śpiącego_fauna / 91.94.175.* / 2007-10-10 21:33
1. opłata windykacyjna jest naliczana po 7 dniach a nie po 4, zresztą podpisując umowę zobowiązaujesz sie do terminowych wpłat. Poza tym, pieniądze są tam księgowane z dniem kiedy dokonano wpłaty, choć nie zawsze są tego samego dnia widoczne na rachunku. Każdy bank ma 3 dni na ich zaksięgowanie i zawsze ważna jest data przelewu, opłata za telefon to 5 złotych, a list kosztuje 10 złotych.
2. Kontakt jest skroro telefonuje do Ciebie windykacja
3. To nie jest przyjacielska pożyczka bezprocentowa. To oczywiste, że każdy bank liczy sobie odsetki za opóźnienie w obsłudze, nie rozumiem czemu miałoby być inaczej
4. To jest kredyt, są to koszty!! Zobowiązanie... litości...
Total / 195.245.213.* / 2007-10-08 14:33
Ludzie, omijać tych złodzieji szerokim łukiem!!!! Nie ulegać ich żądaniom i sadzić się z nimi! Tak jest-mają swoje ukryte niby to procedury, przez które wyłudzają pieniądze!!! Najzwyczajniej idzżcie złożyc doniesienie na policji o kradzież. ...Powodzenia!!
znafca / 193.22.252.* / 2008-12-10 00:21
Sygma Bank nie ma zasad szczególnie wyjatkowych. Ich opłaty i prowizje są raczej w granicach przeciętnych, jeśli chodzi o ogół instytucji typu "BANK" w Polsce. Dosyć wyjątkowy jest w tym banku tylko sposób i konsekwentne egzekfowanie wszelkich "należności" dla nich z tytułu różnego rodzaju potknięć klientów - zwłaszcza nieterminowe spłacenie raty od udzielonego kredytu. Inne banki może troche bardziej "folgują" pod tym względem swoim klientom. Niestety trzeba wziąc pod uwagę, że wszelkie potknięcia z koleji ze strony banku w stosunku do klientów mogą wynikać z niewielkiego doświadczenia na polskim rynku. Miejmy nadzieję, że bank - lub ludzie decydentni w nim - wyciągaja wnioski z tych wszystkich potyczek z klientami, bo jeśli nie, to któregoś dnia mogą nie miec już żadnych klientów, co za tym idzie nawet decydenci pójdą do pośredniaka lub będą szukać innego zającia.
vertex / 213.77.105.* / 2007-10-25 16:00
Chłopie nie wiesz o czym mówisz sądzić się?????? Przecież w umowie to wszystko jest zapisane i żaden sąd tu nie pomoże. Może nie będę orginalny ale powiem co wielokrotnie tu już czytałem - ludzie czytajcie umowy zanim je podpiszecie i nie płaczcie później. Każdy bank ma obowiązek przedstwić wam regulamin kredytu czy pożyczki, spójrzcie też na taryfę opłat i prowizji, a reszta jest w umowie. Pyatjcie a nie zbłądzicie.
Banki są rózne, te które zrabiają tylko raz na kliencie i te które o klienta dbają.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: