Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
kapuch / 91.197.155.* / 2011-11-23 15:05
@mail jaki wysłałem do tegoż "Banku":
Witam Państwa bez odrobiny jakiegokolwiek szacunku,

W związku z kredytem na zakup pralki, jaki niewątpliwie po raz ostatni wziąłem przez Państwa instytucję (to i tak wybujane określenie, bo na pewno nie jesteście Bankiem), proszę o przedstawienie całego harmonogramu spłat wraz z datami, których powinienem dotrzymać i przedstawienie rozliczenia konta (dat obciążeń i wpłat), do daty otrzymania tego @maila, na adres …..


Powodem mojej prośby jest, jak zapewnie wiecie, „wyłudzenie” przez Państwa instytucję moich pieniędzy.
Pokrótce:
Kupowałem w sklepie pralkę, chciałem zapłacić gotówką, ale przemiły Pan sprzedawca polecił mi nieoprocentowany kredyt ratalny, że niby będzie pięknie, nie muszę wydawać gotówki, że wszyscy będą szczęśliwi itd., itp., … na co ja (niestety teraz wiem, idiota) się zgodziłem.

Ustawiłem w banku zlecenie stałe na sześć (jak dobrze pamiętam) transzy. Niestety, z jakiegoś powodu, nie wnikałem teraz, z jakiego (może nie doszedł przelew od mojego pracodawcy na czas, może pomyliłem ilość rat – nie jest to teraz istotne), ostatnia rata do Państwa nie została przelana.
Żyłem w błogiej nieświadomości przez, bodajże siedem miesięcy, i nagle srrrrrru. Dzwoni do mnie jakaś nieprzyjemna „baba” (nie obrażam nikogo presonalnie), z Waszej windykacji i informuje mnie i jakiejś zaległości z kosmosu. Długo dochodziliśmy się (z ową babą), o co chodzi, … że to niby jedna umowa przeszła na drugą, że nie dotrzymałem zapisanych warunków itd., itp., Co zapewne zgodne jest z umową, którą podpisałem – nie przeczę.

I teraz, dzwonicie Państwo do mnie regularnie, od co najmniej pół roku, ściągając 48zł/mc, wydajecie pieniądze na Tele-windykatorów, telefony i inne bzdety, zamiast RAZ wykonać telefon i w cywilizowany sposób poinformować, że ostatnia rata nie wpłynęła i mam czas do dnia, … bo w innym przypadku … itd.

Pragnę również Was poinformować, ze podobną informację prześlę do sieci sprzedażowych, z którymi macie Państwo podpisane umowy – mam nadzieję, że jest ich coraz mniej.
… z tak błahego powodu straciliście Państwo dobrego klienta, nie polecę Waszej instytucji nikomu, a do tej pory skutecznie Was odradzam.

PS proszę o przekazanie powyższej informacji przełożonym, bo światłemu menadżerowi zapewne będzie pomocna.

PSS Służę również kontaktami do firm szkolących telemarketerów, sprzedawców usług różnych jak również kadrę zarządzającą.

PSSS gwoli informacji: pracuje w ogólnopolskiej firmie świadczącej usługi, na stanowisku menadżerskim, codziennie mam kontakt z moimi klientami i nie wyobrażam sobie podobnego podejścia w czasach, w których obecnie żyjemy

PS straciłem na rzecz tejże instytucji koło 600zł ...
filo / 89.73.136.* / 2012-02-10 20:58
tak samo jak Pan zle poobliczałem i przelałem o jedną transze mniej i rata zapomniana ostatnia 500 zł
z telewizora który kosztowałby mnie 3 tys będzie 6 tys
po 15 miesiąca dzisjaj się o tym dowiaduje
;(
Pepe38 / 217.76.123.* / 2011-11-22 21:19
Witam...Mnie również spotkała przykra sytuacja z Sygma Bank...Spłaciłem kredyt w ciągu 6-ciu miesięcy(wszysko w terminie).Bank przysłał informacje o spłacie całego kredytu z podziękowaniami itd..Kredyt spłacony w połowie sierpnia 2011 dziś tzn.22/11/2011otwieram skrzynkę pocztową ,w niej list od Sygma bank że zalegam ze spłatą 107,17pln...O co tu chodzi...? Pani przez tel.mówi że kredyt jest spłacony co bym zignorował pismo i przekaże to swojemu przełożonemu...chyba panu Zbigniewowi Ćwiklińskiemu"zarządzającym monitoringiem i odzyskiwaniem należności"Nie wiem o co tam chodzi.Zły monitoring lub ktoś nie rozumie tabelek .Tym bankiem powinny zająć się jakieś poważniejsze organy kontroli...Jutro napiszę jak dalej sprawy się potoczyły
mickpola / 91.192.165.* / 2011-11-21 20:33
Mnie tez potraktowali jak szmatę !
Spłaciłem w terminie kredyt, poprosiłem o potwierdzenie spłaty całości kredytu - dostałem to godzieś w o okolica czerwca a w listopadzie przychodzi pismo z przypomnienie o spłacie zaległych 60 zł.
Zadzwoniłem a pani poinformowała mnie ,że to chyba błąd systmu , ona widzi pismo o spłacie kredytu ale nie widzi wpląty 1 z rat
Kazał mi wysłać potwierdzenie wpłaty na adres banku!
Czyste złodziejstwo - wykorzystują ludzi !!!!
Niezadowolony klient / 92.244.36.* / 2011-11-18 14:19
Poprostu oszuści. Kupiłem telewizowr na raty. W umowie i w zapewnieniach sprzedawcy przy spłacie do 6m-c zero dodatkowych kosztów. Spłaciłem go w 5m-c przed 6 zadzwoniłem upewnić się że już całość jest spłacona dostałem zapewnienie od konsultatna w Sygma, że już jest wszystko spłacone. Dzisiaj po 4m-c od spłaty dostałem pismo z kwotą do zapłaty 196zł w ciągu 3 dni bo inaczej będą doliczane dalsze odsetki. I jak to nazwać!!!
EwaJ_SygmaBank / 2011-11-18 14:31 / Sygma Bank
Szanowny Panie,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Skontaktuję się w sprawie bezpośrednio.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
autor-negatyw / 83.31.28.* / 2011-11-30 20:46
Szanowna Pani, nie wiem kim Pani jest lecz w większości postów zgadzam się z wpisami. Pani Sygma Banque jest co najminiej bałaganiarską lub w najgorszym razie co nie dopuszczam do siebie oszukańczą firmą. Mogę to wysnuć na podstawie mojejego kontaktu z przedstawicielami tego banku. Gdzyż- jeżeli ktoś twierdzi że nie otrzymał korespondenci wypowiadającej prowadzenie konta, a po kilku rozmowach telefonicznych okazuje się że jednak zostało to odnotowane, a następnie znów po kilku miesiącach wznawia korespondencję żądając zapłaty ubezpieczenia, i znowu powtórka w to samo. To co o tym sądzić?Albo wymuszają kasę albo mają bałagan gubią korespondencję od klientów. Chyba że na Poczcie Poskiej to zginęło. Wątpię jest to typowe działanie na pozyskanie kasy. Ja nie mogę pozbyć się tego banku 2 lata. Wypowiedziałem umowę z chwilą zmiany regulaminu. Na infolinii powiedziano mi że nie jestem już klientem ale rozmowy z innym pracownikiem dowiedziałem się o braku takiego pisma? Obecnie aby zakończyć wspólne interesy z tą firmą napiszę pismo które wyślę w 3 egzemplarzch za potwierdzeniem odbiory poczty polskiej i kuriera, może to zakończy moją przygodę z tym bankiem? Janusz 517446257
nn74 / 77.65.22.* / 2011-11-16 21:30
a ja spłaciłem dwa kredyty ratalne w terminie bez problemu i proszenia dostałem potwierdzenia spłat oraz zaświadczenie o całkowitym rozliczeniu z bankiem . i co mogę tylko polecić....
tommy1984@o2.pl / 77.254.217.* / 2011-11-10 10:38
wzialem na raty telewizor kredyt byl w sygma banku splacilem to wszystko w 5 miesiecy , teraz potrzebowalem wziasc kredyt noi co sie okazalo ze sygma bank nie wyslal informacji do biku ze moj kredyt zostal splacony teraz mam przez to problemy no ale w banku twierdza ze wszytsko do bika wyslali. Nadmienie ze kazda rate placilem w terminie nie po 320 zl a po 1000 zeby szybko splacic.
LIDRO1 / 77.254.119.* / 2011-11-13 18:49
Witam sygma bank to banda oszustów mam wcześniej spłacony kredyt więc mam u nich nadpłate 172 zł od 4 miesięcy nie mogę się doprosić przelewu na moje konto i nic niemoge z tym zrobić za każdym razem jak dzwonie to mi mówiją że przelew już poszedł a u mnie na koncie nic więc bez wachania nazywam ich BANDĄ OSZUSTÓW I NIKOMU NIE POLECAM ICH USŁUG

Re:

e... / 213.158.197.* / 2011-11-09 16:41
Bardzo miła obsługa ,i nie jest tak źle jak opisujecie .Ja też miałam raty w tym banku i byłam zadowolona ,a co do wcześniejszych spłat rat otrzymałam zwrot gotówki.
Rafał274 / 95.178.8.* / 2011-11-05 23:21
U mnie sytuacja wygląda następująco. Mój ojciec dał się wkręcić w to badziewie jaką jest karta EURO MASTERCARD. Co miesiąc musi płacić 35 zł, przychodzi pismo. Kontaktu 0. Żadnych oddziałów w Polsce. Jedynie infolinia, która jest wiecznie zajęta.

Teraz pytanie. Czy można pójść z tym do sądu i czy można zgłosić oszustwo lub inny paragraf na nich?

Podejrzewam, że nie. Takie firmy zawsze się świetnie zabezpieczają. Porady prawników itd.

W każdym razie można sprawę zgłosić do programów typu Uwaga, Interwencja. Może to coś zmieni.

Mój ojciec nawet nie otrzymał kopii umowy. Nic a musi płacić za to, że chciał sobie kupić telewizor LCD. Oszustwo z premedytacją. Ludzi winnych za to powinni karać więzieniem.
bcsa / 77.115.83.* / 2011-11-06 13:13
Opłata za użytkowanie Karty
- w pierwszym roku kredytowania 0zł
- w kolejnych 30 zł
Czyli opłata roczna!
bcsa / 77.115.83.* / 2011-11-06 13:05
Chyba żartujesz sobie. Biedny tata nie dostał umowy- jasne!
Karta za 35zł/mc? Chyba jakaś złota, przedpłacona z 30% zwrotów za zakupy.
lalalalala / 83.17.157.* / 2012-02-14 20:16
Opłata zależy od partnera mój drogi bcsa, ponieważ opłata za pierwszy rok to 0 zł, ale w REALu
były klient / 83.29.98.* / 2011-11-05 15:32
Żabojady won do siebie i tam dawajcie kredyty swoim,tylko kto będzie chciał.Poznali się na was to przyszliście do Polski.Won nad Sekwanę.
Jan Dugi / 188.147.51.* / 2011-11-04 11:52
witam
Przy spłacie ostatniej raty za sprzęt AGD w wysokosci 294.60 pln. w czerwcu 2011 na tydzień utraciłem płynność finansową z powodu opóżnienia przelewu na moje konto.
Po upływie czterech m-cy otrzymałem z banku info o karnych odsetkach w wysokości 196,40 PLN. czyli 67% wysokości raty !!!!! za tygodniowe opóżnienie spłaty.
Kiedy miałem podobną sytuację w SKOKU STEFCZYKA otrzymałem TELEFONICZNE przypomnienie o upływie terminu płatności z prośbą o terminowe wpłaty,bez konsekwencji lichwiarskich odsetek.
Jestem pewien, że głównym żródłem dochodu tego banku jest lichwa i wyłudzanie pieniędzy od ludzi.
Lichwiarze czują się bezkarni i mają "swój styl", więc nie dziwi chamstwo i pewność siebie w uprawianiu tego procederu, do czego zresztą używają dobrze wytresowanych najemników od windykacji w naszym kraju.
Tak zawsze dzieje się gdy PAŃSTWO pozbawia swój NARÓD rodzimych polskich banków za przysłowiową złotówkę w imię wolnego rynku i swobodnego przepływu kapitału, czego nasz kraj jest klinicznym przykładem.
.
pozdrawiam -w odległej jeszcze nadziei,- że ten festiwal okradania obywateli przez sygmabank znajdzie w naszym kraju odpowiednie nagłośnienie i niechlubny dla niego koniec.
Ed. / 46.113.162.* / 2011-11-03 11:54
nie polecać to za mało należy głośno mówić i przestrzegać przed spotkaniem z tym niby bankiem,mi przysłano przez pomyłkę pracownika karne odsetki w wysokości 0,21pln słownie dwadzieścia jeden grosz,nie mją wstydu.Jesto najgorszy bank jaki znam na naszym rynku to zapewniam.
xax / 31.174.95.* / 2011-11-03 10:03
kupilam pralke na raty i wczesniej je splacilam dzwonie na infoline aby dowiedziec sie o zwrot odsetek i oczywiscie nie odbieraja
zawiedziony / 178.235.19.* / 2011-11-02 14:23
A JA PŁACE RATY TERMINOWO I MAM OD 3m-cy PROBLEM BO ZGUBILI MOJĄ RATE mimo wysłanych potwierdzeń ciągle próbują mi udowodnić że ja nie płace UNIKAJCIE TEGO BANKU JAK OGNIA
POWODZENIA
klient nie z wyboru / 62.68.76.* / 2011-11-21 16:38
No też to przerabiałem, zgubili moje 2 raty, najpierw straszyli telefonami wiec im powiedziałem, że nagrywam rozmowy i ze to zastraszanie, bo oczywiście potwierdzenia wpłat miałem i 2 razy im to wysyłałem, no to przysłali odsetki za nieterminową spłatę, kopałem się z nimi 4 miesiące ale stanęło na moim. Generalnie z żadnym bankiem tak nie miałem jak z nimi. Nazwa sama mówi za siebie Syfniebank
KLIJENT BANKU / 85.222.14.* / 2011-10-30 21:07
SYGMA BANK,NAJGORSZY BANK W PL,BANDA OSZUSTÓW KRĘTACZY I ZŁODZIEJI!!!!NIE POLECAM GO NIKOMU!!!!
ADAM6812 / 89.229.236.* / 2011-11-10 22:00
A JA WAS ZASKOCZĘ. PRZEZ MÓJ BŁĄD WPŁACIŁEM WIĘCEJ RAT. PO PRZECZYTANIU WASZYCH OPINII ZACZĄŁEM LICZYĆ SIĘ ZE STRATĄ. ALE WYSŁAŁEM MEILA NA ADRES klienci_forum@sygmabank.pl I NASTĘPNEGO DNIA PANI Z BANKU POINFORMOWAŁA MNIE ZA ZWROT NADPŁATY OTRZYMAM ZA KILKA DNI. SŁOWA DOTRZYMAŁA ZA CO DZIĘKUJĘ.
grzeg.sz / 109.243.194.* / 2011-12-06 18:42
ty mały czołwieczku tego marnego banku (przekupny}
anonimanonim / 94.42.33.* / 2011-11-12 08:23
w życiu człowieku Tobie nie uwierzę, bo oni na bieżąco maili nie czytają. masz kogoś w rodzinie, kto pracuje w sygmie? hehe, bajki to opowiadaj dzieciom na dobranoc, a nie na forum. chyba, że to udowodnisz, co będzie zapewne trudne! mi nadpłatę oddawali ponad 60 dni, dopiero po postraszeniu KNFem oraz UOKiK. także pełen profesjonalizm, dzieciaku.
franko!-? / 31.60.123.* / 2011-11-11 10:29
ja tez was zaskocze. 3 mce prosiłem o pismo potw splate, prosiłem o łączenie do kierownika. Nic to nie dalo,kierownicy w sygma podobno nie rozmawiają z klientami. Calkowicie zalamany mialem zamiar zglosic sie do ekspresu reporterow i opowiedziec to co mnie spotkalo. Ludzie ci nie maja swiadomosci co to kredyt mieszkaniowy i sa bezwzgledni. Obsluga jest zenujaca! Tu znalazlem kontakt do pani Ewy na adres klienci_forum@sygmabank.pl pismo dostalem w godzine plus pani powiedziala mi ze mam nadplate,czego zaden konsultant nie zrobił. Nadplate otrzymalem w 2dni, pismo dostalem priorytetem i dzieki pani Ewie dostalem w terminie kredyt mieszkaniowy. Bardzo dziekuje za pomoc,dzieki temu ze moja sprawa zakonczyla sie pozytywnie polecam kontakt z ta pania. Przynajmniej jest tam ktos komu sprawy innych nie sa obojetne.
E.W. / 95.41.215.* / 2011-11-02 11:18
Mam wrażenie,że bank bawi się naszymi pieniędzmi. Od 07/2011 wyciągi bankowe nie informują jakie są odsetki wg stopy miesięcznej. Wyciąg jest zabawą w tzw. "przyjazne raty" - nie podają salda początkowego, końcowego. Jakieś totalne oderwanie od sytuacji finansowej. Założyłam własne konto w Exelu, aby sytuację kontrolować, ale i tak brakuje mi istotnych danych podanych przez bank. Może o to chodzi aby się pogubić i nie wiedzieć o co chodzi. Mam zamiar spłacić kartę i wycofać się na zawsze z tej instytucji. Na wirtualnym koncie też nie znajdziecie informacji podstawowych dla konta bankowego: salda początkowego, wpłat, wypłat, salda końcowego.
Wociech / 88.156.61.* / 2011-10-31 16:21
Dziękuję za ostrzeżenie. Kilka dni temu przesłali mi kartę kredytową, o którą NIE ZABIEGAŁEM. Dzisiaj dosłali PIN, a więc przed aktywacją karty postanowiłem sprawdzić jak ten Bank sie spisuje, no i teraz juz wiem. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam!
mago / 83.31.107.* / 2011-11-02 16:48
To uważaj, bo ja też mam od nich kartę, nawet razu nie używana, a co swoje ze mnie zdarli. Mało tego, kiedy chciałam kredyt w innym banku, to musiałam im to zapłacić, bo nie dostałąbym go. OMIJAJ ICH SZEROKIM ŁUKIEM!
płoteczk / 31.63.211.* / 2011-11-17 19:13
Jezeli ją aktywowałeś to tak jakbyś ją urzywał
KLIJENT / 85.222.13.* / 2011-10-30 12:48
NAJGORSZY BANK NA KULI ZIEMSKIEJ KTO ICH WOGLE DOPUSCIŁ NA RYNEK POWINNI ZAKAZAC JEGO USŁUG TO NIE BANK TYLKO JAKAS PARODIA:( A LUDZIE TAM PRACUJACY TO NAJWYZSZEJ KLASY AROGANCI I PODCHODZA DO KLIJENTOW PO CHAMSKU

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: