Forum Forum finansoweKredyty

Uwagi o Sygma Bank

Uwagi o Sygma Bank

cyberskin / 83.145.160.* / 2007-05-25 00:10
Napewno nie polecam !!!
Żalą się w sklepie klienci
sam nim jestem i oto co mnie spotkało

Sygma Bank zdziera z klientów!!! Opinia klienta czyli moja.
Pierwszy raz w mojej historii kredytów potraktowany zostałem jak szmata.

1: czytajcie regulamin zanim weźmieniecie raty. na końcu jest tabela opłat (kar) . możecie być pewni że jeżeli niechcący zalegniecie ze spłatą choćby 4 dni (a
liczy się ich księgowanie, nie data przelewu czy wpłaty) zostaniecie ukarani kara 45zł. Jeżeli niestety zadzwoni do was pani i przypomni o spłacie po paru dniach to
odrazu 15zł dopłaty razem 60zł. jeśli dojdzie do was list po 10 dniach zapłacicie już ponad 70zł. Jeżeli zapłacicie już rate a na liście napiszą wam, że trzeba
zapłacić z bierzącą ratą wyliczoną karę to dowalą wam ok 100zł za to, że zapłaciliście z bierzącą ratą ale nie z tą co trzeba -czyli wg nich bierzacą.

2: email na stronie to fikcja. wogóle nikt tam na nic nie odpowiada. Praktycznie kontaktu z nimi niema. Dzwonisz na infolinie to cie przełączają gdzieś i rozłączają się
połączenia. Płacisz oczywiście ty za to że raz tam raz tu dzwonisz.

3: w umowie przewidziane są także odsetki za zwłokę .

Ktoś powie "trzeba płacić przed czasem i terminowo" ok. A co jeśli komuś zdarzy się poprostu zapomnieć lub nie może tego zrobić z przyczyn zawodowych lub chwilowej
utraty płynności finansowej?

Miałem kredyt w wielu bankach i nadal mam w PKOBP. na sumy nieporównywalnie większe.i raty rzędu 500zł nie miałem tam takich problemów nigdy. W SYGMABANKU mam ratę
ok 70zł a za 10dni mojej nieuwagi zapłaciłem karę blisko 160zł.

Trzeba zaznbaczyć że rat nie bierze bogaty tylko biedny lub poprostu zwykły przeciętny człowiek. Zaufałem bankowi bo do tej pory się nie zawiodłem na żadnym, szczerze powiem nawet nie czytałem regulaminu.

Zaufanie to dzisiaj głupota bo bank SYGMA zrobi z ciebie źródełko swojego dochodu.

Umieszcze ten artykuł w każdym możliwym miejscu ponieważ warto ostrzegać ludzi niech uczą się na cudzych błędach.
Wyświetlaj:
Pracowik / 79.189.216.* / 2011-09-01 15:49
Jestem byłym pracownikiem Sygmy.Również nie polecam tego banku!To po prostu oszuści i złodzieje którzy nie mają szacunku do Klienta!
kotpies / 89.77.150.* / 2011-09-04 15:58
pewnie przeszedłeś do Getinu? gratuluje debilizmu
nicknick / 188.222.227.* / 2011-09-01 13:04
NIE POLECAM TEGO BANKU MAM PROBLEMY !!
Problemy z rezygnacja z karty kredytowej nie dochodza zadne faxy w sprawie rezygnacji wysylalem 3 razy do nich i nic nie dociera tak ciagle zbywaja i klamia nie wiem co z tym juz robic ;/
nim / 83.168.106.* / 2011-09-03 20:53
cz
Iwona / 77.253.16.* / 2011-09-01 10:19
otrzymałam od sygma bank kartę kredytową wogóle ją nie aktywowałam i teraz biorę kredyt hipoteczny muszę zamkąć kartę. Bank zamyka ją już 30 dni i nie chce mi wytawić zaświadczenia o zamknięciu. Jak dzwonię to mówią że zaświadczenie może być tyklko przesłane pocztą a to trwa za długo nie wyślą zaświadczenia ani faksem ani emeilem . Nic nie przyspieszż pomimo moich codziennych telefonów do nich. Nie można również odebrać zaświadczenia osobiście całkowity brak kontakyu z nimi . Aobsługa klienta też nic nie chce pomóc tylko powtarzają że oni mają czas . Przestrzegam innych.
Krzyś P. / 89.239.120.* / 2011-09-04 22:29
Iwona Ja mam taką samą sytuację dziś w nocy jadę do Warszawy do oddziału i tam mają mi wydać od ręki, mam w dwie strony jedyne 1000 km. nie chcą ani wysłać pocztą ani faxem a czekam już miesiąc. Ale zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i zwrot kosztów dojazdu.
EwaJ_SygmaBank / 2011-09-01 10:40 / Sygma Bank
Szanowna Pani,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Pomogę w rozwiązaniu sprawy.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
dd__ddd / 77.115.31.* / 2011-09-10 12:47
Witam serdecznie!
Co robić w przypadku, gdy SYGMA BANK nie chce oddać mi moich pieniędzy??
Zrezygnowałem z karty kredytowej SYGMA BANK PRAKTIKER i 20 sierpnia 2011 złożyłem dyspozycję przelewu na moje konto nadpłaty na tej karcie (ponad 700zł). Zarezerwowali sobie długi termin na oddanie, bo 14 dni.

Ale do dziś tj. 10.09.2011 pieniędzy mi nie oddali. Kobieta na infolinii powiedziała mi, że napisze ponaglenie.
Jaja jakieś!

W Ikano Bank (kredyty Ikea) miałem też nadpłatę, ale tamci w 2 dni przelali kasę.

Może SYGMA BANK ma jakieś kłopoty finansowe?

Pozdrawiam
Dariusz Piotrowski
Aga M. / 83.10.200.* / 2011-09-01 07:07
Moja mama wzięła kredyt odnawialny w sygma bank na kwotę 11500 tyś. zł. Po 2 latach i 8 m-cach spłaciła już ponad 16000 tyś. zł.Do końca zostało jej 16 m-cy po 400 zł, czyli w sumie wyjdzie ponad 22 tyś. zł. i tu moje pytanie, bo nie czytałam jeszcze umowy, którą podpisała, czy to w ogóle możliwe, aby oprocentowanie było tak wysokie?
macek / 91.217.99.* / 2011-08-31 20:42
Co do w/w banku Sygma... mam tam kartę z której jestem bardzo zadowolony (żadnych kosmicznych, wymyślonych jakiś tam opłat), spłaciłem kredyt ratalny bez jakiś ponagleń czy dziwnych telefonów z banku...
Dla pewności właśnie zadzwoniłem do banku czy ze spłatą kredytu wszystko ok (spłacony rok temu kredyt zamknięty, miła obsługa, błyskawiczny kontakt).
Sygma Bank jak najbardziej godny polecenia.

p.s. to chyba prawda, że do kredytów i posiadania kart kredytowych trzeba dorosnąć... być sumiennym i pilnować terminów i wszystko będzie OK.

Pozdrawiam pracowników SYGMA BANK
była już na szczęście pracownica / 83.3.244.* / 2011-09-02 19:28
na pewno wszyscy pracownicy się ucieszą Omijać bank szerokim łukiem
MałgosiaB / 195.182.34.* / 2011-09-02 12:51
odnoszę wrażenie, że to pracownik ratuje beznadziejnie sytuację tego beznadziejnego banku. Ja spłacam na długo przed terminem wszystkie raty a od kilku miesięcy mam ogromne problemy z tym bankiem. Wszystkich ostrzegam przed tym bankiem!!!!
biedakxxl / 89.174.121.* / 2011-09-01 08:45
gratulacje, jak szybko się dodzwoniłeś, my jakoś nie możemy - jedynie dzwoniąc na infolinie dla kart, szybciej odbierają - oto numery:
22 489-35-10
22 511-87-41
macek / 91.217.99.* / 2011-09-01 08:52
jakieś 5 minut... telefony ze strony banku dotyczące obsługi kredytów gotówkowych 22 489 35 55
foka1225 / 81.190.76.* / 2011-08-27 20:45
Ludzie proszę o pomoc. Parę lat temu, wziąłem kartę w Geancie z wówczas to był Cetelem. Był ta limit okolo 3 czy 4 tysięcy, już nie pamiętam. Robiłem na nią zakupy, wpłacałem raz regularnie raz nie. Po rozstaniu z żoną, kartę połamałem, po czym przyszedł komornik aby ta kartę spłacić. Spłaciłem komornika, karta spłacona. Ucieszony, że w końcu na czysto. W 2008 roku kupiłem na raty aparat, własnie z bankiem Cetelem(poźniejsza Sygma)na 20 rat. Wszystkie raty spłaciłem. A tu nagle wczoraj dostałem pimo z sądu, że sprawa została oddana do komornika na kwotę 13 tysięcy zł!!!!!! jedyne co w pismie było zawarte, że dotyczy to banku sygma. Dodzwonić się tam, to graniczy z cudem. W końcu konsultant powiedział, ze on informacji nie udziela za co ta kwota, ale pewnie chodzi o jakąś karte, i że mam wyslać fax to moze dostane informacje za co taka kwota przyszła do płacenia. Nie wiem co robić. Pomóżcie gdzie się z tym udać??
sasae / 89.174.124.* / 2011-08-27 20:50
masz tam numer sprawy idź do sadu, muszą tobie pokazać akta. potem załatwiaj to dalej.
foka125 / 81.190.76.* / 2011-08-27 20:53
Mieszkam w trójmieście, dostałem pismo ze Słupska, że przekazują sprawę do Trzebnicy.
sasae / 89.174.122.* / 2011-08-30 07:11
skm-ka z Trójmiasta do Słupska kosztuje kilkanaście złotych, ale Trzebnica?
musisz to jakoś wyjaśnić, co nie zmienia faktu, ze ten bank to syf, jak i inne francuskie firmy działające w naszym kraju. Francuzi to niezłe gagadki, skąd u nich tyle jadu. kryzys w tyłek wszedł to kosza gdzie indziej?
wejdź na www.sklepowicz.pl i tam poszukaj pomocy.
monia34 / 83.28.14.* / 2011-08-30 07:16
teraz jak sie naczytalam to napewno bym juz nic nie wziela na raty w tym banku tylko ze jest juz za pozno bo wlasnie zakupilam laptopa na raty tylko ze blankietow do tej pory nie dostalam ale za to karta ktorej nie chcialam przyszla w ekspresowym tempie
kamilek14 / 89.77.150.* / 2011-09-04 16:04
ja mam mnóstwo kredytów w Sygma, dawnym Cetelem - splacone oraz spłacane - jestem zadowolony bo spłacam je regularnie po przez zlecenia stałe - środki są zawsze na koncie więc o nic się nie martwię. mam wrażenie że wy wszyscy tu wzięci pojęcia nie macie o kredytach. nie dosc że Bank robi nam przysługę kredytując jakis towar to jeszcze narzekacie!
jak tak można! bank jak każdy inny i dam wam radę - spłacajcie tak jak bank wymaga zgodnie z umową a nie bedzie zadnych problemów. masz kartę, splacisz to ją zamknij. za parę lat bedziesz prał kredyt hipoteczny nic ci w BIK nie bedzie wisiało jako otwarte. zachęcam tez do zapoznania się z definicją BIK - nie jest to zaden rejestr dłużników - spłacasz regularnie - wysylają info do BIK i masz pozytywną historię kredytową która zwiększa Twoją zdolnośc na inny kredyt. mam wrazenie ze większośc z was to nawet matury nie ma bo takie rzeczy niestworzone piszecie ze żal POWAGA
monika*34 / 83.28.244.* / 2011-09-05 07:37
A przepraszam bardzo za faux pas(czyt. fo pa)to wyjaśnienie to oczywiście dla nas ludzi bez matury chciałam powiedzieć profesorze zwyczajny
monika*34 / 83.28.244.* / 2011-09-05 07:32
Dziękujemy Panie profesorze nadzwyczajny za cynk my ludzie po podstawówce już tak mamy bierzemy kredyty i ich nie spłacamy:)))
Krzyś P / 89.239.120.* / 2011-09-04 22:37
Zastanów się, tylko tyle! Ten bank faktycznie przegina.
foka125 / 81.190.76.* / 2011-08-27 20:42
Ludzie proszę o pomoc. Parę lat temu, wziąłem kartę w Geancie z wówczas to był Cetelem. Był ta limit okolo 3 czy 4 tysięcy, już nie pamiętam. Robiłem na nią zakupy, wpłacałem raz regularnie raz nie. Po rozstaniu z żoną, kartę połamałem, po czym przyszedł komornik aby ta kartę spłacić. Spłaciłem komornika, karta spłacona. Ucieszony, że w końcu na czysto. W 2008 roku kupiłem na raty aparat, własnie z bankiem Cetelem(poźniejsza Sygma)na 20 rat. Wszystkie raty spłaciłem. A tu nagle wczoraj dostałem pimo z sądu, że sprawa została oddana do komornika na kwotę 13 tysięcy zł!!!!!! jedyne co w pismie było zawarte, że dotyczy to banku sygma. Dodzwonić się tam, to graniczy z cudem. W końcu konsultant powiedział, ze on informacji nie udziela za co ta kwota, ale pewnie chodzi o jakąś karte, i że mam wyslać fax to moze dostane informacje za co taka kwota przyszła do płacenia. Nie wiem co robić. Pomóżcie gdzie się z tym udać??
rysiek @op.pl / 212.106.21.* / 2011-08-26 21:13
mój bank przepłacił dwie raty zlecenie terminowe/ dla sygma bank który obiecł zwroócić nadpłacone raty po 2 tygodniach mija miesiąc i zgadnijcie czy mama nadpłacone raty może podać dosądu irządać odsetek
ILO / 46.134.123.* / 2011-08-26 15:02
Ja również wysłałam e-mail i nadal nie mam odpowiedzi. ludzie proszę o jakiś kontakt do sygma banku. do działu windykacji bez problemu się można dodzwonić a do działu obsługi jest masakra a pieniążki z konta pobierają :( RATUNKUUUUU
EwaJ_SygmaBank / 2011-08-26 17:52 / Sygma Bank
Szanowna Pani,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Skontaktuję się w sprawie bezpośrednio.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
numery do sygma / 89.174.122.* / 2011-08-26 16:28
spróbuj na poniższe numery, to też Sygma, ale dział zastrzegania kart, może tam szybciej pomogą:

22 489-35-10
22 511-87-41
tomi tomi / 91.196.10.* / 2011-08-26 13:56
Ja również nie polecam, pełno opłat na które zgadzamy się w momencie podpisywania umowy ratalnej do tego promocja w postaci karty kredytowej z ubezpieczeniem które jest nic nie warte. Już nigdy nie skorzystam z rat w sygma banque bo to złodzieje
BUHO / 83.168.108.* / 2011-08-26 09:05
TO SRYGMA BANK A NIE ŻADNA SYGMA. NIE PRZYSŁALI MI KSIĄŻECZEK SPŁAT PO MOJEJ INTERWENCJI W KOŃCU PRZYSZEDŁ I ZACZĄŁEM W TERMINIE SPŁACAĆ KREDYT. PO ROKU ZACZELI WYDZWANIAĆ KILKA RAZY DZIENNIE NAWET O GODZ. 21 I ŻADALI WPŁATY 20 ZŁOTY ZA JAKIŚ MONIT KTÓREGO I TAK NIE OTRZYMAŁEM I STRASZYĆ ŻE JAK NIE ZAPŁACĘ TO WRZYCĄ MNIE DO BIKU. TO CHORY BANK! NASTAWIONY BY WYDYMAĆ KLIENTA JAK TYLKO SIĘ DA. PIERWSZY RAZ SPOTKAŁEM SIĘ Z TAKIM CZYMŚ. SYGMA BANK NAPEWNO OSTATNI RAZ! I PRZESTRZEGAM INNYCH. NIE POLECAM!!!
Jan W. / 46.134.204.* / 2011-08-24 16:53
Ludzie rozmawiajac telefonicznie z konsultantem, nagrywajcie cala rozmowe. Najwazniejsze zeby podal imie i nazwisko.Musicie zapisac kiedy i o ktorej godzinie byla przeprowadzona ta rozmowa. Ja taka rozmowe nagralem, gdzie zapewnial mnie ze zadnych oplat za ta pseudo karte nie bede mial. Teraz po splacie calego kredytu, jak tylko mi przysla kwit ze zalegam z jakas kwota, skladam skarge i bedziemy rostrzygac ta sprawe najprawdopodobniej w sadzie.
ural / 85.112.204.* / 2011-08-24 13:53
Ja uważam że SYGMA BANK JEST POPROSTU BANKIEM KTÓRY OSZUKUJE SWOICH KLIJENTÓW.Klijentów od których zależy życie owego banku.Ale oni tego nawet nie pojmują.J 11lipca 2010 roku zrobiłem zakupy w Praktikerze.Zaciągnąłem kredyt w Sygma Banku.Po ciężkiej próbie dodzwoniłem się i pierwszą ratę zapłaciłem nie otzrymując blankietu.Po otzrymaniu książeczki ratalnej spłaciłem wszystkie raty w czerwcu 2011 roku.Pod koniec czerwca otrzymałem smsa że mam zapłacić 17zł36gr z odsetkami.Mimo że dzwoniłem kilkakrotnie do w/w banku nikt mi nie potrafił odpowiedzieć za co mam zapłacić.zapłaciłem dla św.spokoju z odsetkami 17zł46gr.Podczas rozmowy z przedstawicielką banku zażyczyłem sobie aby bank powiadomił mnie pisemnie że spłaciłem cały kredyt.Poprostu mnie OLALI,bo żadnego pisma nie otrzymałem.Wtym roku tak się złożyło że zakupy robilem w OBI i znowu natrafiłem na powyższy bank.bieda mnie przygniotła wziąłem kredyt.Jak zwykle pierwszą ratę zapłaciłem sam według umowy(blankietu znowu nie otrzymałem).po upływie miesiąca otrzymałem blankiet tylko na blankiecie tym widniała kwota większa o 17zł od kwoty na umowie.(to jako pierwsza rata)po wielu trudach dodzwoniłem się - powiedziano mi że te 17-ci zł to za kartę kredytową.Idopiero teraz zrozumiałem że do tego pierwszego kredytu też mi to dopisali.Ale ani pierwszym razem ani teraz karty nie otrzymałem.Zresztą mówię do Pani z banku że ja napisałem oświadczenie przy zawieraniu umowy że rezygnuję z karty kredytowej.Szanowna pani mi odpowiedziała że jeżeli wpłynie takie oświadczenie to muszę natychmiast wpłacić cały kredyt.Po pierwsze pytam gdzie się podziało jeżeli dołączyłem do umowy.Pożyczyłem czym prędzej pieniądze i wpłaciłem całą sumę.Zostałem w perfidny sposób wykorzystany przez ten "kochany" bank.OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED OSZUSTEM KTÓRYM JEST SYGMA BANK S.A.SZKODA MI TYLKO TYCH WSPANIAŁYCH SKLEPÓW JAK OBI(bynajmniej w Radomiu bo mają TAK ŚWIETNĄ OBSŁUGĘ).Jednak nie pozostało mi nic innego jak tylko napisać PODZIĘKOWANIE DO DYREKTORA banku i to listem poleconym do rąk własnych za pokwitowaniem odbioru.Poza tym powiadomię pisemnie odpowiednie organa ścigania i kontroli powyższego banku.KOCHANI NIE DAJCIE SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ BANKOWI SYGMA S.A.
iwona / 178.42.123.* / 2011-08-23 15:00
Bank sygma to brak slow jak mozna ten bank skrytykowac Tez wzielam kredyt i wydawalo sie ze go spalcilam az do dzis gdzie policzyli mi odsetki 1300 zl i z dnia na dzien rosnie.
Naslali na mnie windywikatora ,jak sie okazalo to pogubili moje wplaty i naliczyli mi odsetki ,ale najsmieszniejsze jest to niedosyc ze czlowiek dzwoni chce wyjasnic to kazdy doradca mowi co innego.
DAM KAZDEMU DOBRA RADE NIE KUPUJCIE NIC W SKLEPACH NA RATY IDZCIE DO BANKU A W SKLEPIE KUPCIE ZA GOTOWKE ,nie bedziecie musieli wypowiadac bankowi zadnej umowy nie spoznicie sie z kredytem ,bo umowy jakie sie podpisuje nie kazdy je tak naprawde zrozumie A od banku SYGMA trzymajcie sie z daleka
mmoo / 79.184.183.* / 2011-08-22 17:32
Moj maz tez bral w tym banku kredyty. 3 lata temu wzielismy pierwszy raz kredyt i pomylkowo zaplacilam 2 rate.Na odzyskanie zaplaconej raty czekalismy 2 lata, co wyszlo przypadkowo przy kolejnym kredycie. W maju tego roku wzielismy kolejny kredyt na pol roku, I rate splacilam po miesiacu zamiast 81 zlotych wplacilam 500 zl, A bank cigle wydzwanial ze mamy zaplcic 81 bo inaczej trafimy do windykacji. Po splaceniu juz calosci czekam na potwierdzenie splaty. NIE POLECAM NIKOMU NAWET NAJGORSZEMU WROGOWI TEGO BANKU, BO RZECZYWISCIE ROBIA Z CZLOWIEKA ZERO.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: