Forum Forum prawneBudowlane

użytkowanie drogi sąsiada

użytkowanie drogi sąsiada

aneta5 / 2009-04-16 10:32
Mam pytanie. Moi teściowie podczas budowy domu (30 lat temu) choć mieli w projekcie to nie wykonali własnej drogi tylko zrobili ją razem z siostrą teścia na jej działce przy której jest brama do naszej (bo teraz przepisali dom na dzieci) posesji. Dotychczas była ona użytkowana przez nas bez żadnego problemu. Korzystając z niej jest odbierany mój syn gminnym busem dla niepełnosprawnych do szkoły, oraz zapewnia ona jedyny dojazd do nas ewentualnie karetce pogotowia, straży, czy też innym pojazdom. Teraz w wyniku jakiś niesnasek rodzinnych siostra teścia planuje wzdłuż swojej drogi postawić ogrodzenie (o czym dowiedziałam się przypadkiem od osób niezainteresowanych) - co nas odetnie zupełnie od możliwości korzystania z tej drogi. Pytanie moje brzmi: czy ma prawo to zrobić i ewentualnie czy musi nas o tym z wyprzedzeniem (ewentualnie jakim) poinformować?
aneta5 / 2009-04-16 13:05
Czy aby wybudować sobie własną drogę (przezazd przez rów i wyjazd do drogi wojewódzkiej) potrzebuję nowego pozwolenia na budowę i wykonania projektu, czy mogę to zrobić w miejscu gdzie teściowie powinni byli to zrobić ponad 30 lat temu i co mieli wówczas ujęte w projekcie?

Najnowsze wpisy