Forum Forum dla firmOprogramowanie

Używa ktos oprogramowania online?

Używa ktos oprogramowania online?

baartosz / 2011-06-03 12:54
Pytanie jak w tytule: Używa ktoś oprogramowania online? czy takie rozwiązanie się opłaca dla małej firmy? czy to jest bezpieczne?
Wyświetlaj:
MaurentynaZ / 2011-10-30 00:44
Zaletą księgowości online jest przechowywanie danych w tzw. „chmurze”, co gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów w przypadku awarii serwera, kradzieży lub uszkodzeniu komputera. W tradycyjnych biurach poziom zabezpieczeń jest zazwyczaj niski. Korzystam z infakt i zgadzam się z wcześniejszą opinią, że dane w dobrych systemach są lepiej chronione niż te, które masz na swoim komputerze.
alonso_f / 46.134.10.* / 2011-10-28 15:49
Oprócz gigantów typu google, czy MS bardzo ciekawą opcją jest jeszcze zoho, który również opiera się na przeglądarce i ma szeroki zestaw narzędzi do prowadzenia firmy od pakietu biurowego przez crm po zarządzanie projektami.
bekenbaler / 89.73.136.* / 2011-10-31 19:46
Zoho CRM to ciekawa inicjatywa. Całkiem niedawno brałem udział w szkoleniu z wykorzystania tego pakietu. Sporo materiałów możecie znaleźć na blogu polskiego dystrybutora: http://www.biznespakiet.pl/blog/
efru / 2011-11-09 15:09
To prawda, jest to ciekawe oprogramowanie, dużo ciepłych słów otrzymało w zagranicznej prasie branżowej.
jajeku / 46.134.113.* / 2011-11-02 10:28
Ciekawe, zastanawiam się nad rejestracją i skorzystam z tych filmików do nauki na pewno
bogisz54 / 46.134.102.* / 2011-11-25 13:02
Plus także ode mnie. Wcześniej o tym nie słyszałem, ale z uwagą przyglądam się temu blogi biznespakiet i bardzo mi się podoba. Zastanawiam się, czy w tym crm może pracować jednocześnie kilka osób? Ja + handlowcy?
poranny_men / 31.61.22.* / 2011-12-06 10:16
Tak jak najbardziej, najlepiej to się i wybierz odpowiednią wersję dla firmy. Wersja dla najmniejszych firm czyli ta dla 3 osób jest całkowicie darmowa.
auturek / 94.251.183.* / 2012-04-12 11:06
Ja w tamtym miesiącu założyłem firmę, chcę skorzystać na początek z tej darmowej wersji ZOHO dla 3 osób, bo pracuje ze mną dwójka znajomych. Poza tym myślę jeszcze o księgowości online ale jeszcze się nie zdecydowałem...
efru / 2012-04-23 11:28
Ta wersja dla 3 osób jest dobrym sposobem przede wszystkim na zapoznanie się z działaniem oprogramowaniem, niektórym wystarcza w małej działalności. Sam podobnie zaczynałem, teraz można powiedzieć, że jestem trochę bardziej zaawansowanym użytkownikiem CRM i u mnie to rozwiązanie się sprawdza.
inn_piotr / 2011-10-19 11:17
Coraz więcej systemów przechodzi na wersje online - warto spojrzeć co robią liderzy rynku - Microsoft uruchamia office online, Google od lat działa tylko w chmurze - wg mnie tak wygląda przyszłość.
Dodatkowo systemy online są dużo tańsze od kupowanych na licencji i nie wymagają sporej początkowej inwestycji (na której się nie kończy - najczęsciej dochodzą opłaty za aktualizacje, wspracie itp. które w aplikacjach online są najczęsciej w cenie)


----
http://centriumcrm.com - prosty i tani CRM
Michał_1789 / 94.75.104.* / 2011-09-23 10:58
Tak, ja używam. Myślę, że takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż to które trzeba instalować na naszej infrastrukturze. Dane w dobrych systemach są lepiej chronione niż te, które masz na osobistym komputerze. Ja korzystam z systemu Intea. Tutaj możesz za darmo przetestować przez okres 3 miesięcy. Możesz sam aplikację zaprojektować, od razu na stronie widzisz cenę systemu http://www.intea.pl/kreator_produktu
pp.p / 193.25.0.* / 2011-06-22 14:25
to zależy do czego potrzebujesz. wystawiałem darmowo faktury on-line. Potem producent nałożył opłaty - i pyk - 4-roletnią historię faktur trafiło. i Tu jest problem pogrzebany. Bo dostęp do księgowoście musisz mieć przynajmniej 6 lat po zakończeniu działalności - więc musisz płacić firmie - on-line przez te 6 lat.

inna wada - wprowadzają nowości - z których niekoniecznie chcesz korzystać albo wręcz Ci nie pasują- nie masz żadnego wpływu na aktualizację softu.

Dla mnie fajna sprawa do wystawiania faktur z terenu całego świata, ale potem wydruk i wrzucenie danych do własnego zainstalowanego lokalnie programu do prowadzenia działalności
Opron / 2012-03-30 13:49
a co z możliwością pobrania archiwum? nie wyobrażam sobie, żebym nie mogła w każdej chwili pobrać archiwum, poza tym najlepiej kopie zabezpieczać poprzez zapisywanie ich na dysku w formacie pdf lub poprzez wydruk ;)
i znika problem płacenia przez 6 lat
dan.por / 77.253.202.* / 2011-06-10 10:22
Zależy o jakie oprogramowanie pytasz? Większość producentów nowoczesnych rozwiązań dla firm rezygnuje z programów instalowanych na lokalnym komputerze na rzecz dedykowanych i pół-dedykowanych aplikacji serwerowych (z dostępem on-line oczywiście). Coraz więcej jest też rozwiązań działających w chmurze (cloud), czyli całkowicie on-line użytkownikowi dających jedynie dostęp do danych. Jeśli szukasz programu do zarządzania firmą, który działa on-line to polecam rozwiązanie pół-dedykowane jakim jest bs4 Intranet (www.bs4.pl): ma gotowe moduły (kilkadziesiąt), ale istnieje możliwość zaprojektowania rozwiązań skonfigurowanych pod konkretną firmę i branżę.
Artur_Jabłoński / 158.75.90.* / 2011-06-08 10:04
Rozumiem, że masz na myśli oprogramowanie SaaS? To jak najbardziej polecam, nie tylko dla małej firmy. My na przykład używamy infakt.pl do wystawiania faktur. Jest wygodny, bezpieczny i nie musimy się martwić o aktualizacje.


www.helwetia.pl
dan.por / 77.253.202.* / 2011-06-22 08:35
Niekoniecznie SaaS. Licencja może być oczywiście przedmiotem wynajmu, czy nawet leasingu, ale może też być zakupiona jednorazowo bez dodatkowych opłat miesięcznych.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy