Forum Polityka, aktualnościKraj

Van Thorn: Polacy cierpią na syndrom ostatniej ławki

Van Thorn: Polacy cierpią na syndrom ostatniej ławki

Wyświetlaj:
Maciej Modrzejewski / 81.18.207.* / 2012-01-24 07:58
Wszystko co napisali Panowie do tej pory w większej lub mniejszej części jest prawdą. Chciałem zwrócić uwagę, że zgodnie z biurowym dress codem, który kreują POLSCY styliści nie pożądane jest noszenie do pracy ekstrawaganckich i odważnych garniturów (dotyczy to głównie kolorystyki) podkreślając, że w pracy najlepiej widziane są spokojne odcienie standardowych kolorów (szarości, granat). Ja popieram ten pogląd. To tak jak z doktryną prawniczą - ktoś ma swoją opinię, ktoś ma inną ale jeden i drugi ma rację (tak tak, praktyka świeżo upieczonego prawnika to niezły bajzel. Zwracam uwagę na to, że czarne garnitury nie nadają się na co dzień do pracy. Popieram opinię prezentowaną przez J. Kwaśniewską, że czarny garnitur zarezerwowany jest na wieczory i donioślejsze okazje. Efekt wyniosłości czarnego garnituru można tonować kupując garnitur w delikatny prążek, który nada strojowi charakter nieco bardziej "sportowy", ale ja osobiście nie popieram takiego rozwiązania. Dużo lepszym podejściem jest kupienie ciemnografitowego garnituru. Reasumując: Panowie to nie prawda, że czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny, jest wręcz odwrotnie.
Wracając jednak do kwestii odważniejszych garniturów to jestem im jak najbardziej przychylny ale pod warunkiem, że ubiera się je na mniej formalne spotkania z przyjaciółmi, weekendowy wyjazdy do galerii handlowych itp. Do pracy ubierajmy się spokojnie i dostojnie.
Jeżeli chodzi o ceny garniturów to nie jest tak źle jak się odrobinę pokombinuje. Ja mam akurat to szczęście, że świetnie leżą na mnie garnitury marki Vistula, Lantier. Ceny w regularnych salonach tej marki wahają się w granicach 1400 - 2300 zł ale można kupić przecenione jednak wciąż świeże modele na stronie internetowej sklepu Vistula lub w Outlecie (polecam Fashion House w Sosnowcu). Ja tak ostatnio kupiłem doskonałego Lantiera przecenionego z 2199 na 699 zł. Leży doskonale a jakość materiału jest jedną z najwyższych dostępnych u polskich producentów (jakością dorównuje mu Próchnik i może Bytom).

Jestem właścicielem 14 garniturów renomowanych polskich marek jak Vistula, Bytom, Próchnik i choć może wiem, że część z Was okrzyknie mnie żebrakiem bo można kupić Hugo Bossa za 8 tyś zł i będzie upierał się, że jest to gajer jakościowo lepszy to jednak uważam, że kupowane prze ze mnie garnitury o nominalnej cenie wahającej się w granicach 1,5 - 2 tyś zł doskonale spełniają swoje zadanie, a resztę kasy można zaoszczędzić np.: na remont mieszkania. Pozdrawiam!
Fan garnoturow / 213.17.189.* / 2011-11-03 11:47
Stylista sie znalazl, gosc przeszedl z przemyslu chemicznego do garniturow rok temu i wielkie mi halo!!!!!!!! Facet ogarnij sie, nie masz zadnego zaplecza krawieckiego poza ? zadnego doswiadczenia w tej branzy!!!nawet za 10 tysiecy w firmie Van Thorn nie kupil bym garnituru. W zyciu nie zaufam ludziom , jesli chodzi o szycie miarowe jesli nie ma krawca na sklepie badz osoba ta nie zna si ena tym co robi a wydaje mi sie iz manager czy ktos tam. Niestety nie uszyje, Bajer ze skanerem 3D. ale jazda. !!!!!!!!!!! co z tego ze skaner mnie zeskanuje jak i tak konstruktor zle cos uszyje, Mam doswiadczenie w szyciu na miare i nie wierze w bajki o skanerach i takie tam. Dokladnie to sie da ale... cos innego a nie garnitur uszyc na podstawie wydruku ze skanera. Mysle iz Pan Puciata z firma Van Thorn nie przetrwa na rynku jak wiekszosc MTM firm z takim podejsciem do klienta. Swiadomosc marki tej firmy jest zadna. Ale wybor klienta.
Nie ublizajac temu Panu. chociaz zdjecie do artykólu zrobiliby mu lepsze, malo wiarygodny manager/ stylista.Jakos wiesniacko wyglada.
Tratata802 / 31.11.142.* / 2013-03-23 23:59
Ważne jest jak się nosi, co się nosi, jak się mówi, co się mówi, jak się pisze i co się pisze. Artykuł z pewnością pisze się przez u zwykłe.
teddy / 31.183.36.* / 2013-01-27 13:10
Skoro ma Pan doświadczenie w szyciu miarowym to powinien Pan wiedzieć że konstruktor zajmuje się robieniem form a szyciem zajmuje się krawiec. Co do skanowania zgadzam się że to pomyłka w krawiectwie indywidualnym, jest to dobre rozwiązanie do opracowania ogólnych tabel wymiarów które są niezbędne do produkcji masowej.Natomiast w szyciu miarowym podstawą jest umiejętność dobrego wymierzenia sylwetki,ukrycia jej wad i wydobycia zalet. Niestety niektórym się wydaje że jak pokończyli 3 miesięczne kursy "niby kawiectwa" i nasłuchali się o systemach komputerowych to są wielkimi konstruktorami i krawcami.
W.J Makarski / 77.253.195.* / 2011-09-26 17:43
Od trzech lat prowadzę blog modameska.info i z dialogu z czytelnikami mam odmienne zdanie niż opinia zaprezentowana w wywiadzie. Czytelnicy bologu modameska,info ubieraja się elegancko na każdą okazję , przestrzegają zasad kodu ubraniowego i poszukują eleganckiej odzieży łącznie z tą szytą na miarę.
Pozdrowienia,
modameska.info
człowieczek / 89.239.106.* / 2011-09-26 07:36
Ludzie!
W jaki sposób człowieczek ma sobie skroić garnitur "już za 2200" skoro nawet tyle nie zarabia? I to w dodatku 5 sztuk, brawo. Jeżdżę samochodem za 5 garniturów - sprzedać go żeby lepiej się prezentować?
fufeczek / 83.4.176.* / 2011-09-25 19:05
taaa faktycznie polscy mężczyźni się super ubierają hahahaha- a tgo dobre! zastanów się dziewczyno co mówisz. Po pierwsze powinnjin się umyć, a raczej doszorować, w sklepach tak samo jak i dla kobiet jest mnóstwo ubiorów dla mężczyzn tylko że oni ich nie kupują i nie ubiarają się w nie bo po co? i tak każda poleczka im wszystko wybaczy i wszystko za nich zrobi. Jakoś polki potrafią się ubrać chociaż zarabiają mniej?! nie zastanawiałaś się nad tym fenomenem, nie dobiły cię przypadkiem moje spostrzeżenia?
O czym my wogóle mówimy? o zasadach w ubiorze? oni wogóle nie mają pojęcia i nie chcą mieć jak się ubrać a co dopiero o zasadach panujących w dress code- patrz prezydent komorowsi który powinien świecić przykładem a na każdym krou obciach i porażka oraz wpadka modowa!!!
krawcowa / 95.49.73.* / 2011-09-25 18:49
--> Everything for International People in Warsaw ZAPRASZAMY do klubu VIP www.FACEBOOK.com/vip.talkfusion
rotua / 84.209.76.* / 2011-09-25 17:14
No nie wiem czy te 2 tys 200 zł to se "można" pozwolić. no tak ale przecież mowa tu o biznesmenach ;)
Jerry / 83.4.43.* / 2011-09-25 17:11
Bo nie ma pieniedzy na to , żeby każdy sie ubierał modnie , nikt nie da z przecietnie pracujachy ludzi 2500zł na garnitur tu jest sedno i odpowiedz wszystkiego , ludzi po prostu nie stać .
modern / 81.190.75.* / 2011-09-25 13:14
Opracowanie jak znalazł na dzisiejsze czasy i zasobność portfeli większości społeczeństwa, nic tylko pogratulować
alojzyonly / 89.75.168.* / 2011-09-25 09:33
ekspert sie znalazł kretyn z kosmosu głupoty gada straszne on takie bzdury teoretyczne opowiada jak mu sie wydaje że powinno być, ale i w wielkiej brytanii stroją sie tak samo i we włoszech i w warszawie każdy jak umie niech nie ściemnia że gdzieś jest lepiej bo to są bajki wszędzie jest garstka nieliczna która sie takich ekspertów słucha większość sobie dupy nimi nie zawraca nawet wśród celebrytów bo po prostu nie ma czasu dla nich albo innego guru od ubierania słucha :)
alojzyonly / 89.75.168.* / 2011-09-25 09:23
polacy ubierają sie jak umieją ale we włoszech jest nie lepiej takie same biznesmeny jak u nas jedne eleganckie a większość bez pieniedzy popaprane jak nasze ten sam chłam nie trzeba mieć kompleksów bo za granicą wcale nie jest lepiej
Englishman in Poland / 46.175.235.* / 2011-09-26 06:34
Yes, it is better. I am English and lived in England for 19 years. I've been in Poland for 11. Yes, yes it is better outside Poland. Sorry :) Love Poland, but you all dress crap (the men I mean).
Rzufik / 77.254.86.* / 2011-09-24 10:43
garniaka założę na własny pogrzeb...
Trzeci / 178.37.246.* / 2011-09-24 09:43
Artykuł mi śmierdzi kryptoreklamą. Właściwie wcale nie "krypto" ;-)

A tezy gościa nt. garniturów są właśnie adresowane do buraków, co to dorobili się pierwszych garniaków, ale wciąż mają kompleks niższości.

Garnitur leży naprawdę dobrze ...w trzecim pokoleniu. I żadne sztuczki typu, codziennie inny, niech widzą że mam różne, żadne szyte na miarę tu niczego nie zmienią. Trzeba bowiem zacząć od mozolnego wydłubania słomy z butów.
Kristop234 / 46.186.14.* / 2011-09-24 08:46
.. już za 2200 ku974 co za hu7.
gadolinn / 150.135.210.* / 2011-09-24 02:32
Jak to jest a ta godzina 18 jesli zmienimy czas na wiosne albo jesienia. Czy staje sie ona godzina 19 albo 17?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy