Forum Forum dla firmKsięgowość

VAT do zmiany. To ma być prawdziwa rewolucja

VAT do zmiany. To ma być prawdziwa rewolucja

Money.pl / 2012-04-18 07:53
Komentarze do wiadomości: VAT do zmiany. To ma być prawdziwa rewolucja.
Wyświetlaj:
Smutek :( / 46.76.18.* / 2012-04-18 17:57
Kocham cię Polsko i dlatego moja małoletnia córka od dziecka przygotowywana jest do opuszczenia tego kraju na zawsze. Środki do tego celu to 2 języki obce + fach w ręku ( fryzjerka, kosmetyczka, pielęgniarka) + studia na uczelni w starej Unii (Niemcy,Francja, UK). By to zrealizować nie będę szczędził środków i choć sam niewiele mam to mogę się nawet zadłużyć po uszy by moje dziecko nie musiało znosić pogardy państwa polskiego dla jego własnych obywateli.
TomX / 93.175.110.* / 2012-04-18 17:01
Wyjedz. Nie potrzeba Nam tu takich defetystów.
Za Gierka i Tuska wszyscy obecni muszą być szczęśliwi!
oko mi skoko / 178.36.111.* / 2012-04-18 15:12
mam 2 tygodnie by zaniesc pit roczny - nie mam na doplate.
mam zaleglosci w VAT ....
jestem na 6 miejscu na hipotece u jednego dluznika - zaplacilem podatki od tych faktur
wygralem w 1 sze instancji o zaplate z innym dluznikiem, NIE WIEM czy dociagne do wyroku w 2 giej instancji - zaplacilem podatki od tych faktur
nie mam na zakupy w biedronce
nie mam na oplaty w szkole
mam lyse opony w aucie i prawie rozwod na glowie
kogo z urzedasow to obchodzi

w niedziele modle sie by moje dzieci stad wyjechaly
sfrustowany / 31.178.125.* / 2012-04-19 22:08
Rozumiem cie chłopie mnie zona daje 200 zł na oplacenie swojego telefonu i prosi doplac 30 zł bo nie mam drobnych a ja nie mam na przelew. Nie mam tez na zus w przyszłym miesiącu na zmiane opon na letnie. Mam za to faktury na 50000 zł z oplaconym vat-etem podatkiem, komornikiem , adwokatem tylko kasy nie ma . Min Gowin mowi obnizyc koszty usług dopuscić nowych do zawodu ok bedzie wiecej platnikow Vat-u i podatku . Jak mi ktos mowi o placeniu podatkow przed otrzymaniem pieniedzy to mi sie noz w kieszeni otwiera . Publiczne pieniadze wydaja patałachy (firma budujaca autostrade w chwili rozpoczecia inwestycji miała dług nie zaplacony czynsz najmu na 100000zł.) I co ? dostała kontrakt pieniadze ktorymi nie oplaciła podwykonawców To kryminał zeby nie dbać o panstwowe pieniadze jestem ciekaw ile musiala zaplacic zeby dostac to zlecenie ?
pucyk / 85.183.32.* / 2012-04-18 12:33
ale mi tez rewolucja. VAT i podatek powinien byc placony w momencie wykonanian przelewu/otrymania pieniedzy a nie na podstawie swistka papieru!
dublin23 / 2012-04-18 12:41 / Bywalec forum
całkiem dobrze to wygląda, nie roumziem poruszenia, tak naparwdę to newiele się zmieni pzrecież
to_ja / 195.164.0.* / 2012-04-18 10:00
To zarty i kpiny z przedsiebiorcow, moze wpowadzic wpolczynnik
pomiaru glupoty ministrow
ahim / 85.222.34.* / 2012-04-18 09:53
mogliby zmienić że rozliczam VAT jak dostanę zapłatę!!! to byłaby rewolucja! a nie ze mam tone nie zapłaconych faktur a podatki od nich juz dawno musiałem zapłacić z kredytu z banku na złodziejski procent! tzw szybki kredyt! 21%/rocznie + jakies opłaty .... ale US ma mnie gdzieś! teraz nawet jak mi zapłacą to i tak zysk zaniosę do banku! O co tu k...a chodzi!!!!!?????????
45y54y5 / 94.231.236.* / 2012-04-22 11:05
A połowa tego społeczeństwa wierzy ludziom którzy obiecują zieloność, dobrobyt - macie dobrobyt, macie sprawiedliwość, macie wolność, macie demokrację, macie EU, macie brak granic, macie igrzyska.

A teraz do roboty!!!

I tak nie macie kasy na paliwo to po co wam brak granic i tak nie dojedziecie do granicy.
Po co wam demokracja, skoro ona już została sprywatyzowana.
Po co drogi skoro nie macie na paliwo.
Po co igrzyska skoro i tak nie macie biletów.

Nie wiecie???

Bo demogracja i kapitalizm to taki wspaniały system w którym wszystkie dobra są w rękach nielicznych a jednocześnie nie ma winnego którego można obalić i za jajka powiesić.

Króla można powiesić, szlachtę też, komuchów do moskwy wysłać a w demokracji kto jest winien??? Wy sami niezależnie od tego na kogo głosowaliście.

Kto ma kasę, kto ma własność, kto ma władzę? Bank??? Spółka giełdowa???, globalna korporacja??? - a kto to jest bank i spółka - jak ją powiesić na gałęzi, gdy uznamy że jest winna całemu złu???

Kto ma długi - Państwo, gmina, - czyli wy zapłacicie z podatków.

GENIALNY SYSTEM TOTALITARNY !!! Nie do ruszenia.
Nie ma winnych, wszystko kontroluje społeczeństwo, które jak zacznie na ulicy podpalać szkoły, giełdy i banki to samo straci swoje oszczędności życia, pracę.

Więc do roboty!!! W trakcie roboty nie mamy czasu myśleć o rewolucjach.
Puk / 31.11.183.* / 2012-04-18 09:52
Co znowu te zbiry knują?
ahim / 85.222.34.* / 2012-04-18 09:51
rzad to jedyna firma która dostosowuje gospodarkę do siebie a niesama do gospodarki - dla tego niestety zbanktutuje
To ja, Kopciuszek / 195.114.165.* / 2012-04-18 09:39
Na Wyspach, jakie jest rozwiązanie z wolno spływającą kasą za faktury ?. Roczny poślizg. Aborygenom Mincle opowiadają takie bajki,że bracia Grimm w przedbiegach wysiadają.
Eterno Vagabundo / 80.238.64.* / 2012-04-18 09:09
Przesiębiorca, w związku z pracą,
Niech koszty poniesie.
A zapłatę za robotę ?
Dostanie w Niebiesie !!!
wredny emeryt / 212.182.117.* / 2012-04-18 08:55
Tutaj policzyli ile nas kosztuja przywileje emerytalne mundurówki, prokuratorów, górników, sędziów - ponad 35 mld zł rocznie. Dlatego będziemy pracowac dłużej, bez emerytury do smierci, bez pracy do śmierci a o podwyżkach to sobie możemy pomażyć. Przeczytajcie i nagłosnijcie to bo oficjalnie o tym boja sie mówić.

http://wyborcza.biz/Emerytura/1,124540,11559578,Kosztowne_przywileje_emerytalne__700_mld_zl_na_20.html
TerryL / 109.107.1.* / 2012-04-18 08:48
Jaka to rewolucja? Raczej kontynuacja s i n typowa dla tej ekipy. Trzymajcie się za portfele bo kradną na potęgę.
maxsio / 2012-04-18 08:39 / portfel
A tak na prawdę widocznie za dużo przedsiębiorców już wybrało kwartalne rozliczanie VAT i MF chce odzyskać pieniądze, które teraz leżą "niepotrzebnie" na koncie przedsiębiorcy i przy okazji jeszcze uskubnąć trochę szybciej dla siebie dodatkowych środków.

Ciekawe kiedy stwierdzą, że kwartalne zaliczki na podatek dochodowy są "złe". Choć pewnie tym zajmą się trochę później, bo to mniejszy procent wpływów do budżetu, a tutaj już sporo deficytu na ten rok machnęliśmy, a w kolejnym pewnie trzeba będzie jeszcze szybciej "ratować" budżet.
Elektro Devil / 2012-04-18 08:18 / Tysiącznik na forum
Najlepiej, aby Przedsiębiorca płacił haracz już na rok wcześniej za nim wystawi Fakturę !

Skarbówka natomiast powinna mieć rok na łaskawe oddanie naszych pieniędzy...
XEEXEE / 78.133.163.* / 2012-04-18 08:15
czyli metoda kasowa, a nie memorialowa jak teraz...

Najnowsze wpisy