Forum Forum podatkoweVAT

VAT od najmu nieruchomości w Hiszpanii

VAT od najmu nieruchomości w Hiszpanii

sabaaga / 2014-10-03 08:33
Witam, kupiłam nieruchomość w Hiszpanii i zamierzam ją wynajmować przez pośrednika. Mieszkam i rozliczam się w Polsce. Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowana podatkiem liniowym, jestem czynnym podatnikiem VAT.
Mam pytanie dotyczące opodatkowania tego najmu. Z tego co się orientuję to jeśli chodzi o dochodówkę to najem jest opodatkowany w miejscu położenia nieruchomości. Mamy z Hiszpanią umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i stosuje się do dochodów zagranicznych metodę wyłączenia z progresją, ale ponieważ jestem na liniówce to nic z dochodami zagranicznymi nie robię (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Jeśli chodzi o VAT to nie bardzo wiem. Czy dochody te opodatkowane są również w miejscu położenia nieruchomości? Czy ma to znaczenie czy będę wynajmowała osobom prywatnym czy firmom? Czy powinnam wystawiać faktury VAT i ujmować najem w deklaracji VAT? Czy dla VAT powinnam się zarejestrować w Hiszpanii i opodatkować zgodnie z ich przepisami?

Z góry dziękuję z pomoc.
Wyświetlaj:
sabaaga / 2014-10-03 14:56
Opodatkowaniem w Hiszpanii zajmie się mój doradca tam na miejscu. Chodziło mi o rozliczenie w Polsce.
none / 37.15.11.* / 2014-10-03 14:24
Radzę skorzystać z fachowej porady, niż mieć później klopoty.

www.hiszpaniaconsulting.com/

Najnowsze wpisy