Forum Forum podatkoweVAT

VAT pójdzie w górę? To bardzo możliwe

VAT pójdzie w górę? To bardzo możliwe

Money.pl / 2009-06-16 08:59
Komentarze do wiadomości: VAT pójdzie w górę? To bardzo możliwe.
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2009-06-16 09:52 / Tysiącznik na forum
Kochani sami sobie zgotowaliście taki los. Mamy jeden z najwyższych stawek podatku VAT. Oddając swoje głosy na ukochaną Platformę przygotujcie portfele i głęboko zakopane oszczędności. PR Platformy Antyobywatelskiej przynosi wystarczające efekty, aby rządzący mogli sterować swoimi ograniczonymi umysłowo fanami i p******** w stołki. Autostrady same się wybudują, budżet sam się zepnie, a zapłaci za to wszystko polskie społeczeństwo. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-16 10:03
Oddając głosy na PiS, podatki wyniosłyby 19%, autostrad byłoby 1000km, a wzrost PKB koło 5%.
Oddając głosy na SLD, podatki .......
Oddając głosy na LPR, podatki ........
Oddając głosy na UPR, podatki .........
Greeder / 62.89.78.* / 2009-06-16 10:57
Co by było, to by można gdybać. Co jest, każdy widzi.
__vi__ / 213.156.114.* / 2009-06-16 09:32
Hmm.. może mi ktoś wskaże błąd. Ja to rozumiem tak:
- w latach 2005-2008 mieliśmy spory wzrost PKB, w związku z czym też spory wzrost dochodów budżetu państwa, tak?

- w tym roku (2009) będziemy mieli także wzrost PKB, ewentualnie lekki minus, czyli także będzie wzrost dochodów budżetu państwa, ewentualnie dochody będą niewiele niższe

- na 2010 także prognozuje się niewielki wzrost, czyli także niewielki wzrost dochodów budżetu

- na początku roku głównym niusem we wszystkich mediach były oszczędności w resortach, czyli nawet jak będzie lekki spadek PKB to te oszczędności powinny spokojnie "załatać" braki

Czyli wystarczy nie wydać więcej niż w 2008 i będzie wszystko ok, tak?

Aha, oczywiście wiem, że obniżyli odrobinę podatki, ale za to podnieśli ZUS, podatek od nieruchomości/gruntów (w Poznaniu 500%, we Wrocławiu 1000%) i pewnie inne "publiczne" opłaty.

IMHO, to wszystko to jest totalny kit, tylko po to, żeby móc podnieść podatki.
esu / 78.8.153.* / 2009-06-16 11:36
Niestety w socjalno-komunistcznym państwie sprawa nie jest taka prosta. W polskim prawie jest mnóstwo wskaźników powiązanych z inflacją, a ona przecież rośnie niezależnie od wzrostu gospodarczego. Wszystko zapisane jest w ustawach różnej maści, których nie sposób zmienić w krotkim czasie i bez narażania się na kolejne strajki w służbie zdrowia, górnictwie itp. Powtarzam jeszcze raz - to są zapisy obligatoryjne tzn. że bez ich zmiany w ustawie rząd nie może nie zwiększyć wydatków.

Przykład - emerutury rosną w powiązaniu z inflacją, a nawet dodatkowo w powiązaniu ze wzrostem gospodarczym, czyli w tym roku wzrosną o jakieś 4% głównie z tytułu inflacji. Jednak w przypadku spadku PKB wysokość emerytur nie będzie skorygowana w dół bo nie ma o tym słowa w ustawie. Tak na zasadzie kiełbasy wyborczej zapewniono niekończący się łańcuch wzrostu emerytur dla ludzi, którzy w wypracowaniu wzrostu gospodarczego nie mają już żadnego udziału. Takich haczyków są tysiące. Większość z nich powstawała w okresie przedwyborczym.

Do tego dochodzi to co można było lekcewarzyć nie dłużej niż 18-20lat, czyli niż demograficzny. Nawet jeśli dziś zaczniemy promować "robienie dzieci" to efekty zobaczymy na rynku pracy najwcześniej za 18 lat (bo od tego wieku w zasadzie można pracować). Dodatkowo na emerytury zaczyna przechodzić masowo wyż demograficzny lat 50 i coraz mniej ludzi pracuje, czyli wydatki na emerytury rosną a liczba pracujących na nie wcale. Stąd coraz większy udział w budżecie wydatków socjalnych niezależnie od wzrostu gospodarczego.

Dlatego bez zmiany budżetu wydatki rosną - to już cała tajemnica.
rokets / 83.23.26.* / 2009-06-30 10:56
HA ha ha firmy polskie plajtuja, przetargi na budowy rzadowe wygrywają Niemieckie firmy, przez to dochody państwa spadają więc najłatwiej panu Tuskowi rżnąc podatkami polskiego przeciętnego obywatela. Panie premierze na usługach Niemiec skończ pan z cudami i nierobstwem.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-16 09:59
Budżet państwa podatki, a podatki to pochodna (taka matematyczna, a nie przenośnia). Dla humanistów: PKB spada o 1%, to budżet może spaść o 2%.
paranoja / 194.213.1.* / 2009-06-16 08:59
kutwa nie mogę,w Czechach pracują nad obniżeniem vatu a u nas kombinują że by może podnieść,i nie tylko vat ale i akcyzę na paliwa i składkę rentową,
cccccc / 78.88.248.* / 2009-06-16 09:15
3x25% proponuję. (PIT, CIT, VAT)

dochody budżetu spadną wtedy o 25% bo ludzie będą s p i e r d a l a ć z tego chorego kraju.

może by tak panowie rządzący zaczęli oszczędzać? Skala marnowania środków publicznych jest ogromna. Myślę że 80% jest marnowane przez złe zarządzanie.
jan-ru / 83.68.75.* / 2009-06-16 10:08
80% to chyba lekko przesadziłeś,bo to że coś tobie się nie podoba nie znaczy że jest zmarnowane,po prostu inny punkt widzenia.Ważniejsze dla sprawy jest ściąganie tych podatków co są. Żaden rząd nie podjął tej "rękawicy" oprócz gołosłowia jakie wylewali wszyscy w kampaniach wyborczych.Polacy zrobią wszystko żeby coś skombinować:pracodawcy płacą z "kamizeli"-mniejsze składki i podatek,beneficjenci dopłat i funduszy robią wszystko żeby dla nich zostało coś lewej kasy itd.Nikt z nich z kraju nie s p i e r d o l i , bo gdzie można tak kombinować , być bezkarny i mówić że to oni nie my.
bartles / 87.105.115.* / 2009-06-19 08:14
proste - podniosą podatki (m.in. ZUS) - zwiększy się szara strefa, spadnie realna ilość pobieranego podatku. Proponuję podnieśc pdof do 100%, wtedy szara strefa całkowicie wyprze legalną gospodarkę. Mam firmę 6 osób, chętnie bym zatrudnil jeszcze ze 2-3. ale k**** mnie na to nie stać, bo w sumie płacę miesiecznie 20-30tys różnych podatków pośrednich i bezpośrednich. Jak tak dalej pójdzie, to zapiszemy się wszyscy na kurs hindu i przenosimy się do Azji.
marlowe / 2009-06-16 10:58 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Widać że grzejesz dupe na etacie i w życiu firmy nie miałeś. Nie pieprzyłbyś głupot...
zibio1978 / 87.205.34.* / 2009-06-16 16:15
Podzielam twoje zdanie marlowe, tak samo jest z p************* mieszczuchami jak zaczynają pierniczyć że rolnicy to u nas żyją jak pączki w maśle, każdy tylko dopłaty widzi ale już kosztów nie liczy jakie rolnik ponosi na nawozy, środki ochrony roslin, olej napędowy, remonty maszyn etc etc a za produkty dostanie tyle co kot napłakał ale można się tylko podenerwować bo taki cwaniak nie wie że na własnej działalności trzeba myśleć 24/h żeby cokolwiek z tego wyciagnąć, ja bylem pracownikiem teraz jestem pracodawcą , przedtem plułem na marne zarobki ale teraz się nie dziwie bo niejednokrotnie ma lepiej pracownik niż pracodawca.
acomitam / 83.25.185.* / 2009-06-17 07:39
Ale dlaczego rolnicy nie płaca na ZUS tak jak inni ludzie tylko jakiś KRUS w śmiesznej wysokości? Dlaczego w ogóle działalność rolnicza nie podlega normalnym zasadom gospodarowania i księgowości? Są wydatki na produkcję rolniczą? - wpisujemy ją w koszty, są przychody? - wpisujemy po stronie przychodów - różnica to dochód od którego płaci się normalny podatek jak w innych działach gospodarki. Dlaczego tak nie może być? Ja tego po prostu nie mogę zrozumieć!
semeo / 2009-08-19 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak tak zazdrościsz to zostań rolnikiem i żyj w raju podatkowym i nie pitol więcej
mam to gdzieś / 87.105.145.* / 2009-06-18 23:28
A taki gościu ma firmę np. transportową, i ma "ha" (kawałek pola) - płaci miesięcznie 67 zł. A ten co nie ma "ha" prowadząc taką samą firmę transportową płaci ponad 900 zł miesięcznie?. Czy to jest uczciwe??. W jakim ja Państwie żyję?.
maruda2 / 2009-06-23 06:37
PSL pilnował interesów rolników ,a nie było komu pilnowac interesów reszty społeczeństwa .
PSL swojego nie popuści , a Pawlak jest za cwany ,nie dał sie wyrolowac SLD i nie da PO.
Potrzebna jest partiia ,która będzie bronila interesy ludzi w nieście , ale pozostalym partią bardziej zależy na intersach banków , te mają się bardzo dobrze , Jak widac na SLD PO PiS nie ma pan co liczyc Przeciez Piskorski i inni wiedzieli co robic inwestujac w hektary , a Panu dla wyrównania szans SLD wprowadziło podate od lokat, bo byś się pan za bardzo dorobil i miał za dużo pieniędzy po przejściu na emeryturę SLD zadbało o Pana interesy a pozostali to utrzymują Przepraszam ,że tak brutalnie otwieram Panu oczy, ale zdaje się ,że podniosą składkę rentową, więc będzie Pan płacił jeszcze więcej
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy