Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Vienna Life-Polecam, inwestuję

Vienna Life-Polecam, inwestuję

pkorol / 2017-01-29 23:04
Witam wbrew złym opiniom jestem szczęśliwym posiadaczem polisy.
Na polisie wyciągam 14% miesięcznie (w tym miesiącu, na czysto po wszystkich możliwych opłatach). Pilnuję cały czas wyników, inwestuje wyłącznie agresywnie. Nie słucham żadnych doradców i nie czytam obcych analiz, inwestuję w oparciu o własne przemyślenia no i mam farta:).
Nie boje się stracić, bo jakiś czas temu zostałem "wrobiony" w polisę Vienna Life. Byłem biernym posiadaczem ich trefnych produktów. Gdy zostałem postawiony pod mur (20% w plecy): Rezygnować z polisy i stracić wszystko czy się nauczyć inwestować. Wybrałem to drugie, nie wiele brakuję a wyjdę na zero, czyli będę miał na końce tyle ile wpłaciłem razem z opłatami bieżącymi. Gdyby nie przymus, nigdy w życiu nie odważyłbym się na giełdę bo pracuję ciężko na każdy grosz.
Potroiłem wkład i liczę zyski:)
Gdy patrzę na wyniki długoterminowych strategii różnych doradców zachwalających swoje wypociny na poziomie chociaż 20% rocznie, to się dziwę, jak ja zwykły elektryk wyciągam ponad 10% miesięcznie. Po drugie ja codziennie analizuję sytuację i błyskawicznie podejmuję decyzje, więc jak można opracować strategię na miesiąc czy kwartał to mało realne, owszem można zarobić jak dobrze trafisz ale stracić można jeszcze więcej.
Wyświetlaj:
POL831 / 5.172.236.* / 2018-03-07 22:36
PEWNIE JESTEŚ PRACOWNIKIEM TYCH ZŁODZIEI BO NIKT INNY ICH NIE POLECA
KASIA754 / 5.172.236.* / 2018-03-07 22:27
NIE POLECAM, OSTRZEGAM, ODRADZAM!!!!!!!
7 lat wpłat, nie można odzyskać pieniędzy, rezygnacja zżera wszystkie środki, firma wymyśla powody aby ich nie wypłacać i przedłuża sprawę, w końcu musiałam zatrudnić prawnika to z 60 tyś wypłacili mi9 tyś :(
ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE I JESZCZE RAZ ZŁODZIEJE !!!
admar 0909 / 77.65.110.* / 2018-03-08 16:03
Racja złodzieje Płace IKE w pzu tez nie można wyplacic pieniędzy które place 12 lat,Lepiej trzymać w skarpecie nie w banku bo podatek belki prowizje itp. sprawy
Rados / 37.248.152.* / 2018-02-05 17:34
A ja polecam http://kryptowalutyy.pl.tl/
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jan862 / 217.99.140.* / 2018-08-13 11:44
Widocznie zapłacili Ci za opinię. Jest powiedzenie: "za pieniądze ksiądz się modli, za pieniadze ludzie podli...". Ja po 3 latach ratuje resztę gotówki ze stratą ok. 30%
Conan80 / 77.252.175.* / 2018-01-26 13:20
Nie polecam.
Zwłaszcza ze względu na miesięczne opłaty jak pobierają. Im więcej masz pieniędzy, tym większa opłata. U mnie, przy kwocie 20 tys. biorą ponad 50 zł/ m-c. Czyli rocznie ponad 600 zł. Cały zysk z mojej lokaty idzie dla nich.
kawka / 5.172.236.* / 2018-03-07 22:32
Również nie polecam, polecają tylko pracownicy żeby ocieplić wizerunek firmy, to złodzieje, nie da się odzyskać pieniędzy :(
dw72 / 89.64.19.* / 2017-09-18 21:42
Odebrać swoje pieniądze to wielka sztuka . Kłamią przesuwają terminy itp. Nie polecam tej firmy . Prowadzą szemrany interes .
Ewelina2424 / 37.128.32.* / 2017-09-17 22:40
A to co teraz proponują, inPlus? co o tym sądzicie?
Paweł824 / 5.172.255.* / 2017-09-27 11:24
dołączam się do pytania
aga420 / 110.174.215.* / 2017-04-12 02:25
No uwazajcie z Viennalife/wczesniej Skandia, ja zaczelam wplacac kolo 8 lat temu. Nie znalam sie, tak ladnie opowiadali, ze specjalisci ze umieja zarzadzac.... - i co - pobudka po 8 latach 35% wplaconych pieniedzy nie ma....a juz nie mowie o inflacji czy jakichkolwiek zyskach.... zaczynam sama cos probowac, czytam, ogladam wykresy....kupilam cos, cos sprzedalam- TRANSAKCJA DOKONANA jak czary mary- nie w dniu w ktorym klikasz na kupno/sprzedaz- ALE po cenie po 2-5 dniach !!! masakra..... do tego oczywiscie nie ma aktualnych cen na stronie , sa sprzed 2-4 dni ....trzeba szukac po internecie aby dzisiejsze ceny znalezc - ale w sumie dzisiejsza cena i tak nie ma znaczenia bo oni ci transakcje dokonaja i tak po paru dniach....
mwis11111 / 83.10.101.* / 2020-02-25 19:06
Dokładnie to samo!! Gadka, że pomagają , że inwestują a w rzeczy samej same straty. Z Aegona po 10 latach 25% straty z Vienna cały czas dokladam na ich koszty zarządzania :))) śmiech przez łzy. Całe to InPlus to bujda. Uważajcie.
nokka / 5.172.236.* / 2018-03-07 22:59
Podpisuje się , też po 7 latach wpłat okazuje się że pieniądze nie do odzyskania ,czy SKANDIA czy VIENNA LIFE jeden złodziej , ODRADZAM KAŻDEMU !!!
, pozytywne komentarze dodają praownicy SKANDI, teraz VIENNA LIFE, zmieniają tylko nazwe żeby odciąć się od złej opinii :/
H Szatkowski / 2017-04-12 09:33
Żaden fundusz inwestycyjny nie publikuje notowań bieżących w Twoim rozumieniu, bo ich nie zna. Zajrzyj:

http://www.money.pl/fundusze/notowania/

Wynika to z samej technologii i algorytmu ustalania wartości jednostki uczestnictwa.

To, wg których notowań dane zlecenie nabycia/zbycia jednostek jest realizowane w każdym funduszu wynika z regulaminu, karty produktu czy jak to sobie nazwą. Podstawowym kryterium jest dzień/godzina złożenia zlecenia. Podobnie też jest określony termin samej realizacji. Bo właśnie trwa to kilka dni, odbywa się dopiero po ustaleniu wartości jednostki.

Dopiero jeśli Twoje zlecenia zrealizowano w sposób inny niż wynika to zasad obowiązujących w danym funduszu jest podstawa krytyki i reklamacji.
AP507 / 37.47.8.* / 2017-03-24 22:58
Banda złodziei, takiej mafii steżcie się na maksa.
z 24 tys. wpłaconych, ugodowo mieli zwrócić 16,5 tys. (wcześniej po 5 latach wpłacania przeżarli ok. 2000 zł, bo nic przecież nie zarobili). Dziś na konto zwrócili mi .... 10 tys. zł . Mam pismo, gdzie piszą, że zwrócą 16,5, a płacą 10 szkę, mniej niż powinni. Ścigam ich dalej. Ktoś, kto to czyta może być pewien, że to małe Amber Gold. Frajerów jak ja nie sieją, ale chociaż może inni się obronią.
RafałD. / 89.74.118.* / 2018-04-10 22:26
Kilka słów o Vienna Life i innych TU:
Czytając Wasze posty/komentarze muszę stwierdzić ze głupoty takie piszecie ze głowa boli:)
VL jak inne TU oferuje platformę do inwestowania opakowane w ubezpieczenie, VL nie jest odpowiedzialna za wyniki jakie uzyskujecie, a fundusze w które inwestujecie. Jeśli Wasz agent/doradca nie sugeruje Wam jakie fundusze powinniście mieć w portfelu to niegdy nie będziecie zadowoleni z wyniku w VL czy innego TU, TFI czy Banku.
Przy UFK zazwyczaj mamy doczynienia z umowami długofalowymi, wiec jeśli ktoś rezygnuje z rozwiązania wcześniej niż warunki wskazują to ponosi koszty likwidacji, o których zapewne zapomnieliście bądź Agent nie poinformował a Polak nie przeczytał:)
Moja rada jest taka: jeśli nie znasz się na inwestowaniu to poza fundusze Rynku Pieniężnego i Obligacji nie inwestuj!!! Gdyż jak mówią w reklamach: inwestowanie wiąże z Ryzykiem!!!
Jan862 / 217.99.140.* / 2018-08-13 12:23
Drogi Kolego. Nikt z pieniędzmi nie idzie do menelskiej instytucji. Doradcy z V.L.potrafią profesjonalnie wydrzeć od Ciebie gotówkę i z tego naciągania zarząd nieźle żyje. Prezesik napisał list błagalny do klientów o pozostawieniu środków jeszcze przez rok/dwa, potem zmieni firmę lub przejdzie na emeryturę,a klient będzie miał informację z V.L. zamiast gotówki......Cała Polska.
Sławko123 / 217.99.255.* / 2018-03-02 13:08
Ostrzegam przed inwestowaniem w Vienna Life. Własnie otrzymałem pieniądze z umorzenia jednostek. Okazało się, że mimo zysku mam stratę. Vienna Life policzyła zysk bez opłat i prowizji! Podam to na przykładzie. Wpłaciłem 10000zł. Po umorzeniu jednostek miałem 10050zł. Viena life pobrała podatek od kwoty 300zł twierdząc, że tyle zarobiłem gdyż nie policzyła opłat i prowizji. Wypłacono mi 9993zł, ponieważ obciążono mnie podatkiem w wysokości 57zł!. Zapłaciłem podatek mimo ewidentnej straty!. Nie odpuszczę złodziejom z Vienna life !!!
zbyszszko / 165.225.81.* / 2017-10-03 06:44
no mi przezarli 2157.75 zl I chcialbym sie wycofac bo przeciez nic nie zarabiaja dla mnie nie jestem zadowolony z ich uslug!! W normalnym swiecie wszystkie srodki zgromadzone bym otrzymal ale w Polsce prawo nas nie chroni i takie firmy jak Vienna life okradaja nas w bialych rekawiczkach!!!
zbyszszko / 165.225.81.* / 2017-10-03 06:44
no mi przezarli 2157.75 zl I chcialbym sie wycofac bo przeciez nic nie zarabiaja dla mnie nie jestem zadowolony z ich uslug!! W normalnym swiecie wszystkie srodki zgromadzone bym otrzymal ale w Polsce prawo nas nie chroni i takie firmy jak Vienna life okradaja nas w bialych rekawiczkach!!!
Weteran73 / 83.22.48.* / 2017-02-02 10:51
Ludzie! Nie wierzcie takim szczęściarzom. Każdy kto ma polisę wie, że od "błyskawicznego podjęcia decyzji" do konwersji funduszu (zmiany struktury portfela) upływa, w zależności od widzi mi się zarządzających, od 3-5 dni. W związku z tym w ciągu miesiąca można zmienić skład portfela max. 5-8 razy. Skład zmieniałem już ponad 20 razy w ciągu ostatnich 17 lat. NIGDY nie zdarzyło mi się, żeby zamiana sprzedaż-kupno odbyła się dniu, w którym byłyby najkorzystniejsze dla mnie kursy. Taka to jest ta "błyskawiczność". Co nie zmienia faktu, że jest to jedyna bezpłatna poważna usługa w tym produkcie, która dla aktywnych inwestorów może przyczynić się do realnego wzrostu wartości portfela do poziomu wpłaconych składek. Ale nic więcej.
pkorol / 2017-02-02 23:07
Potwierdzam, zwłoka nawet do 8 dni. Nauczyłem się ją wykorzystywać, raz miałem w plecy, dwa razy do przodu dzięki zwłoce.
W całości skład portfela zmieniłem raz, obecnie mam 7 pozycji i co tydzień dokonuję korekty.
Dla czego mają nie wierzyć faktom? Mogę przysłać żuty ekranu jak było zanim zabrałem sprawę w swoje ręce i jak jest.
Na chwilę obecną brakuje mi 2% by wyjść na 0.
Przeanalizowałem historię wszystkich swoich pozycji i nawet największe i najgwałtowniejsze spadki trwały kilko tygodni. Więc stracić cokolwiek raczej nie możliwe, najwyżej zyski.
ewa801 / 46.215.61.* / 2017-06-30 11:54
Jestem zainteresowana pomocą w tej sprawie. Posiadam produkt Multiportfel Spektrum plus.
znanynieznany / 89.70.214.* / 2017-02-01 15:20
no to skoro już nauczyłeś sie inwestowac agresywnie, to wyciągnij kasę z vienna i inwestuj sam. po co płacić im za zarządzanie i inne opłaty... aaaaa chyba zę nie możesz bo jest zbyt duża opłata likwidacyjna... hie hiehie
pkorol / 2017-02-01 22:03
ojojoj tak głupi to nie byłem, kasę trzymam na wolnych środkach, więc mogę ją wypłacić w ciągu trzech tygodni. Nie mam zamiaru likwidować rachunku. Mam to co chciałem:) Płacę za ubezpieczenie no i za zabawę.
A jak inwestować samemu?
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy