Forum Forum podatkoweVAT

VZM-1 - kilka wątpliwości

VZM-1 - kilka wątpliwości

amarantes / 79.184.62.* / 2013-10-10 10:22
Najpierw trochę lizusostwa:-)uwielbiam to forum. Dzięki niemu (tzn podglądaniu odpowiedzi na cudzych wątkach) już dwukrotnie oddałam bezbłędny VZM, choć w każdym załączniku 1/C było ponad 100 faktur. Mam jeszcze tylko dwie wątpliwości, na które nie znalazłam odpowiedzi.
1. Buduję dom od zera - do tej pory wpisywałam Vat w kolumnę 5 załącznika, co dotyczy inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę. W tym roku poza oczywistymi materiałami budowlanymi odliczam glazurę, sanitariaty itp. Czy nadal wpisywać to w kolumnę 5, czy już przenieść do 6? Niby prace wykończeniowe nie wymagają pozwolenia na budowę (czyli kol. 6), ale jednak są nieodłącznym elementem budowy nowego domu (czyli jednak kol. 5)??
2. Czy można odliczyć Vat od płyt, frontów szafek, blatów do zabudowy kuchennej? Kupujemy wyłącznie materiały z VAT 23%, bez usługi.
3. Sprzęty do zabudowy - kuchenkę znalazłam w wykazie, natomiast nie wiem, co z lodówką, zmywarką, okapem??
Wyświetlaj:
belladonna / 2013-10-12 23:02 / Tysiącznik profesjonalny
Takie lizusostwo wskazane, bo widzę, że moja produkcja nie idzie na marne (nie jest jednorazowa). A ostatnimi czasy się rozleniwiłam w zaglądaniu tutaj :)
Ad. 1. Dokąd nie masz zawiadomienia o zakończeniu do wniosku dołączasz ksero pozwolenia i ciągle kolumna 5 :)
Ad. 2. Nie.
Ad. 3. Nie (to wyposażenie) :)
amarantes / 83.20.94.* / 2013-10-17 09:40
Dziękuję serdecznie!

Najnowsze wpisy