Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W co inwestować żeby mieć godną emeryturę?

W co inwestować żeby mieć godną emeryturę?

Bartuś12 / 2012-08-22 13:27
Mam swoje oszczędności , przepracowałem w mojej firmię 12 lat, więc udało mi sie odłoży co nie co... zamierzam w coś teraz zainwestować te pieniądze, żebym miał godną emeryturę. Co możecie mi polecić?
Wyświetlaj:
dtgh / 193.111.166.* / 2012-08-27 07:52
doradcy nic nie poradzą, popatrz oni wiedzą tylko po fakcie,tylko ty możesz sam decydować, ucz się finansów i decyduj, myśl sam doradcy nic są nie warci tylko trzeba płacić
dtgh / 193.111.166.* / 2012-08-27 07:52
doradcy nic nie poradzą, popatrz oni wiedzą tylko po fakcie,tylko ty możesz sam decydować, ucz się finansów i decyduj, myśl sam doradcy nic są nie warci tylko trzeba płacić
marceli.drabek / 83.29.116.* / 2012-08-25 17:41
obecne zachowania inwestorów i to co pokazuje globalna gospodarka to tak naprawdę nic nowego.
historia po raz kolejny zatacza koło.
proszę o kontakt mailowy,
myślę, że będę mógł pomóc.
Fishermanrafal / 95.81.180.* / 2012-08-24 22:07
Wiadomosci na temat gieldy mam marne ale wystarczy spojrzec na ostatnie 5 lat ,ktore fundusze przyniosly jedne z nalepszych wynikow to....obligacjii ,prosze sobie przejrzec ,najnizsze oplaty lub zerowei najmniejsze ryzyko,ja juz swoje umoczylem od trzech lat trzymam i nie placze,mala lyzeczka
kamil389 / 41.221.54.* / 2012-08-24 21:27
a co to jest godna emerytura?
potrzebujesz:

- maly dom z ogrodem
- dobre auto
- mala firme: sklep lub warsztat
- kase na lokatach

pozdrawiam
Liderpracy.pl / 164.126.161.* / 2012-08-24 16:38
Myślał Pan o własnej działalności?
kazumi / 2012-08-23 19:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam
Dla tych co nawet chcieliby Ci coś doradzić coś z sensem to Pana post jest zdecydowanie za ubogi..to tak samo jak gdyby Pan poszedł do komisu samochodowego i powiedział:
,,Mam soje oszczędności, przepracowałem w mojej firmie 12 lat, więc udało mi się odłożyć co nie co..zamierzam kupić za te pieniądze samochód którym chcę pojeździć bez problemów wiele lat..co mi pan poleci ?"
I co Panu powie sprzedawca ? Chyba na początek to: no dobrze, ale ile ma Pan tych pieniędzy i ile to jest w przybliżeniu te ,,wiele lat" które zamierza Pan nim jeździć ?..po usłyszeniu odpowiedzi powie że to duży komis i samochodów spełniających takie kryteria cenowe i dajmy na to nazwę ,,przebiegowe" jest kilkadziesiąt..toteż będzie musiał dopytywać się o markę, rodzaj nadwozia, paliwa nie chcąc biegać cały dzień od auta do auta z niezdecydowanym klientem..

Co możecie mi polecić?

wiedząc to co wiemy, czyli w zasadzie prawie nic o Panu i tychże oszczędnościach na emeryturę mogę doradzić żeby w miarę możliwości zdywersyfikować portfel, nie inwestować w ,,produkty" których nie znamy i nie rozumiemy oraz gdzie obiecują gruszki na wierzbie, nim bliżej do emerytury tym % ryzykownych inwestycji powinien ulegać zmniejszeniu, mieć ograniczone zaufanie do wszelkiego rodzaju porad na forach i starać się myśleć samemu..
To tyle co mogę napisać, może ktoś inny mądrzejszy coś Panu konkretnego poleci..
Pozdrawiam
ryzy_gusiec / 91.187.203.* / 2012-08-23 14:42
polecam Bioton i Petrolinvest. Teraz jest super tanio alo to sa mega firmy wiec pewnie bedzie jak z applem.
viero / 37.209.140.* / 2012-08-24 17:07
o prosze !! juz chca człowieka "wsadzic na konia"" jak nie chcesz stacić to tylko lokata .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy