Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W co zainwestować 240 tysięcy? Myślałem o funduszu ,ale się wystraszyłam

W co zainwestować 240 tysięcy? Myślałem o funduszu ,ale się wystraszyłam

alicja67 / 89.17.224.* / 2007-09-13 01:03
Witam.W pażdzierniku kończą mi się obligacje czteroletnie i nie wiem co robić dalej.Planowałam zakup funduszu pioniera akcji polskich.Tylko,że sytuacja na giełdzie jest jakaś " niewyrażna" i trochę się wystraszyłam. Razem z odsetkami będę miała ok. 240 tysięcy.Mogę kupić dalej obligacje ,ale sami wiecie ,że oprocentowanie nie jest zbyt atrakcyjne i stąd moje pytanie.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tom60.]
Wyświetlaj:
pożyczkobiorca / 83.15.241.* / 2009-08-14 12:49
ja poszukuję prywatnej pożyczki w tej kwocie pod zastaw nieruchomości, proponuję 20% w skali roku, nieruchomość warta 400k. pozabankowe@gmail.com pozdrawiam
pożyczkobiorca / 83.31.84.* / 2010-01-03 15:10
he he :) nadal szukam taniego pieniądza. a hipoteka czysta jak łza, dla zainteresowanych :)
Ciułacz / 2009-08-16 02:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak nieruchomość jest czysta bez hipoteki to po własnej wycenie na max 50% wartości.Takie masz szance.
pożyczkobiorca / 83.31.84.* / 2010-01-03 15:13
co Ty powiesz??? jakby co nadal propozycja aktualna, mam kilka hipotek do wyboru, możecie sami wyceniać, wszystkie czyściutkie jak łza. chcę 65% rzeczywistej wartości (wspólnie przez nas wycenionej), oferuję zysk dla inwestora 15% w skali roku. zapraszam po szczegóły pozabankowe@gmail.com

PS pieniądze inwestuję dalej, nie "przejadam"
Ciułacz / 2010-01-03 16:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj w Nowym Roku !

co Ty powiesz???

Odpowiadasz mi troche z drwiną w głosie, ale wkońcu tu jest forum.
Jak masz :
mam kilka hipotek do wyboru

To już nie ma oczym rozprawiać.
W poprzednim poście wyraziłem co myślę o prywatnej hipotece
Jak nieruchomość jest czysta bez hipoteki to po własnej wycenie na max 50%
wartości.Takie masz szance.

Aby uściślić wycene własna to mam na myśli że udzielający hipoteke ocenia sam po jakiej cenie ma możliwości sprzedać nieruchomość w przeciągu jednego miesiąca.Zazwyczaj koszty wyceny i koszty notarialne itp ponosi pożyczko-biorca.Oprocentowanie 15-20% w skali roku.
Najlepiej to z banku ale jak bank niechce udzielić to wiadomo że dla prywatnej osoby to jest wysokie rezyko , wiec to musi kosztować.Pozdrawiam
Realist / 83.18.134.* / 2009-08-13 21:48
Dobry inwestor nie pyta się na forum w co ma inwestować, z tego wnioskuję, że nie jesteś dobrym inwestorem. Żeby być dobrym inwestorem trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, tak więc proponowałbym zacząć od mocnego pogłębienia wiedzy i gotowości do ciągłej nauki, śledzenia rynków finansowych i wydarzeń gospodarczych. Jeśli interesuje interesujesz się rynkiem papierów wartościowych polecam zajrzeć na stronę www.czasnazysk.pl
tomasz133 / 91.94.132.* / 2009-08-13 20:25
jak dla mnie to tylko lokaty albo obligacje
zygrfryd / 83.14.67.* / 2009-08-13 17:31
proponuje kupic wozek, zbierac kartony..........
jac3k / 77.65.101.* / 2009-08-13 16:12
ziemie na dzialki budowlane, mieszkanie do generalnego remontu, lokal na gabinet dentystyczny. na gieldzie mozna wiecej zyskac, ale i wiecej stracic, a tu mamy przynajmniej pewny zysk przewyzszajacy obligacje
tradingeducators / 2009-08-12 15:47
Pani Alicjo, mając tak względnie dużo kapitał, może warto zainwestować w siebie? Mam na myśli szkolenia inwestycyjne, o których ostatnimi czasu coraz głośniej.

Gwarancją zysku jest świadomość swoich ruchów na giełdzie. Inwestowanie to nie gra, to sztuka, którą należy poznawać;)

Zachęcamy zarówno Panią jak i wszystkich w tej dyskusji na szkolenia oferowane przez Trading Educators.

Niekiedy czasami lepiej jest włożyć względnie niewielka sumę pieniędzy w naukę, a potem przez resztę życia skutecznie inwestować, samemu będąc swoim funduszem;)

Zapraszam na www.tradingeducators.pl

Pozdrawiam,

Marcin Szwejk
Trading Educators
www.tradingeducators.pl
PM invest / 87.205.55.* / 2009-08-13 09:18
Tak jak Marcin Szwejk napisał - inwestuj w siebie

www.inwestogieldowy.com.pl
Oupsssss / 83.24.177.* / 2009-08-11 20:43
jesli bezpieczenstwo na maksa: bierz DOBRY fundusz obligacji SkP. Dobry to np. taki, ktory aktualnie ma polskie papiery skarbowe w walucie (i zabezpiecza ryzyko kursowe) - wyciagniesz na tym jakies 10% w skali roku. Ale uwazaj, bo WIEKSZOSC takich funduszy pakuje sie glownie w papieru\y komercyjne lub obligi innych krajow, a skutki mozna bylo zobaczyc w Skarbcu Depozytowym, Arce Obligow, czy SEBie2 i 5. Moim zdaniem, jesli nie bedziesz patrzec nerwowo, codziennie na wyceny, bierz fundusz akcji. Wbrew temu co powie wiekszosc. Bo w takich kwestiach wiekszosc ZWYKLE sie myli. Bo czeka nas SUPRHOSSA. Oczywiscie sie przestraszysz i nie wezmiesz akcji (albo wezmiesz gdy bedzie zbyt pozno), ale wspomnisz te slowa za rok, 2 lata. Jak masz pytania pisz na maila: dan1000@interia.pl
majes / 83.6.238.* / 2009-08-12 23:43
what a fuckin great idea... za funduszu obligacji mozna zarobic ale jak jest sytuacja gdy oprocentowanie obligacji moze spasc wiec na jakiej podstawie proponujesz te fundusze !? Z początkiem tego roku ludzi e tracili na tych funduszach, a SEB obligacji jeszcze wpakował sie w toksyczne papiery rosyjskie... ! Obecnie wpakować to juz lepiej na lokate x-miesieczna zeby miec czas na zastanowienie sie i dokształcenie się. Ja bede szukał okazji na giełdzie, jeżeli ktos sie nie zna to ostatecznie fundusz akcji pl chociaz nigdy nie wiadomo w co pakują pieniądze.
Oupsssss / 83.27.59.* / 2009-08-14 20:41
uwaznie przeczytaj, a dopiero komentuj. na fundzie papierow skarbowych w WALUCIE, a nie PLN!
Oupsssss / 195.42.249.* / 2009-08-12 11:22
No tak, to było we wrześniu 2007. W najlepszym razie masz połowe z tych pieniędzy ...
drakula2 / 2009-08-04 19:14
Najwyrażniej chcesz większych zysków a to się wiąże z większym ryzykiem.Jeżeli chcesz mieć min 100% zysku ale w perspektywie 4-5 lat,to śmiało możesz ulokować w funduszu aktywnej alokacji Gandalf.Funduszem tym zarządza Robert Nejman.To nazwisko to sprawdzona marka.W końcu lat 90-tych był zarządzającym w DWS.Ulokowałem wówczas w zarządzanym przez niego funduszu kwotę porównywalną do tej,którą chcesz zaiwestować.Nie zawiodłem się.Uczciwie polecam.Pozdrawiam.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - drakula2.]
corrhouse / 83.168.108.* / 2009-07-31 22:09
witam jesli chodzi o wolne środki to zapraszam do mnie podpisujemy umowe i gwarantuje 30% zysku w roku jeżeli bedzie więcej to napewno jezeli rynek pozwoli zostanie osiągniete. Od 5 lat inwestuje na rynku foreks z doświatczenia wiem że 30 % rocznie jest do osiągnięcia. Jeżeli ktoś mówi że zrobi 1000% w 6 miesiący lub co lepsze 1 m to życze powodzenia. Niestety calość zysków jest opodatkowna oraz musze doliczyć koszty zarządu obecnie mam 3 traderów na etacie i biuro. Koszty zarządy to 5 % w skali roku liczone od osiągniętych zysków więc pomniejsza zysk. Ale obecnie gwarantujemy 100% wniesinego kapitalu + min 15 % zysku. Jezeli jest Pani zainteresowna prosze o kontakt corrhouse.@o2.pl Promcja trwa do konca wakacij czyli 1 wrzesnia. Nazwaliśmy ją 100% ochrony kapitalu bo nawet jakby co to 15 % zysku pokryje koszty zarządu i zostanie co nieco, Pozdrawiam.
obiektywny777 / 62.233.164.* / 2009-08-13 12:52
ściema.. Ty daj nam swoje pieniądze, a my jak będziemy chcieli to ci oddamy..
Oupsssss / 83.24.177.* / 2009-08-11 20:30
masz licencje dorady inwestycyjnego? Wątpie. Wiec nie sciemniaj, piramidy sa w Polsce zabronione.
padova / 147.162.188.* / 2009-08-05 12:19
cytuję: 'podpisujemy umowe i gwarantuje 30% zysku w roku'

Clint Eeastwood powiedzial kiedyś:

'Jeśli chcesz gwarancje, kup sobie toster'

Nie istnieje, ani w życiu ani w inwestowaniu takie pojęcie jak 'gwarancja zysku', za każdym razem jak słyszę o czymś takim chce mi się śmiać. Nawet inwestując w lokaty i obligacje ponosimy ryzyko związane ze zmianą stóp procentowych oraz inflacją, dlatego równie prawdopodobne jest ze mimo, iż do naszej lokaty czy obligacji zostaną dopisane odsetki, to w rzeczywistości nasz kapitał będzie miał mniejszą siłę nabywczą niż w momencie rozpoczęcia inwestycji.

Forex polecam jako ciekawą formę inwestowania, jednak pojęcie 'gwarancja zysku' na forexie nie istnieje, i to wie każdy pozwany inwestor. Na rynku walutowym istnieje coś takiego jak risk/reward czyli powiązanie między stratą jaką jesteśmy w stanie zaakceptować, a oczekiwanym zyskiem. Nie ma możliwości osiągnięcia zysku na forexie, bez ponoszenia określonej stopy ryzyka.
zawsze tgo samo / 85.222.86.* / 2009-08-02 12:41
Zalosne !!!! Nawet nie zauwazyles,na co ,z jaka data odpowiadasz !!!1
Namawianie ludzi do Foreex'u to zwykla granda,jaka chciales jej dac gwarancje ???
Wedlug statystyk 95 % ludzi traci !!! jesli dotad sie nie dorobiles,to znaczy,ze nalezysz do tej grupy.
Corrhouse / 83.168.108.* / 2009-08-03 22:12
Jeżeli podchodzisz do foreksu jako maszyny żeby się dorobić jak sam to nazwaleś to powodzenia i niestety znam tą statystykę. Dlatego nie obiecuje zlotych gór bo to jest tylko teoretycznie do osiągnięcia. A co do datay to przyznaje nie zauważylem. Lecz to już dowodzi dla kogo jest ten portal dla ludzi którzy chcą pragną ale im nie wychodzi dlatego często was czytam i zawsze mnie zastanawia po co niektorzy biorą się za rynki kapitalowe. Ja nie traktuje foreksu już od dawna jako źródla dochodu tylko dla siebie bo jakbym zarabial po 1000% miesięcznie to po co mi inwestować czyjeś pieniądze??? Niezastanowileś się nad tym. Ja mam swój prywatny fudnusz do którego możesz wejść i ty i zarobis na nim więcej niż na lokacie i obligacach razem wziętych, ale co Ci będę mówil ty sam wiesz lepiej i dalej dawaj kaske na foreks inni tylko czekaja. Powodzenia.
Jacqb / 2009-08-13 14:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój znajomy twierdzi że zarabiał około 100 tys. zł na forexie.miesięcznie. Niestety zbanowano go i nie może już grać pod swoimi danymi.. Są takie cuda?
voodoo30x / 89.75.143.* / 2009-08-19 12:24
Zbanowac? :) Na realnym forexie? :) buhaha...
Zbanowac to mozna kogos w grze "forex" (symulator realnego forexa i wirtualna kasa) albo na czacie erotycznym..... Jezeli znajomy mowil o prawdziwej kasie to ..... kitu ci nawciskal az uszami wylazi!!! :)
swit / 87.205.45.* / 2009-07-28 20:03
wrzuć na Forexa tak dwoma pełnymi strzałami po kilkanście Lotów ;) kto wie może jakąś winda na wykresie cię wyniesie i będziesz o 200-300k do przodu... wtedy wypłać to co włożyłaś i w obligacje. tak wiec prawie zero ryzyka no o ile ta przysłowiowa winda poleci na dobre piętro inaczej to lipaaa... ale cóż jest ryzyko jest zabawa.. nie ma jak zrobić 1000% a później raz stracić jedyne 100% heeh:) a po za tym to krótkoterminowa inwestycja tak wiec po nie długim czasie znaczne efekty.
warren buffet / 2009-08-02 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to akcje, wtedy tylko akcje !
bolek77 / 2009-07-29 19:08 / portfel / Uparty Osiołek
A to zauważyłeś?

Myślałem o funduszu ,ale się wystraszyłam
Pan Zenek / 82.210.157.* / 2009-07-28 18:48
Można kupić kartofli i jakieś wyroby, np kopytka mrożone porobić z nich. Da się sprzedać z zyskiem, tylko proponuję dodać np kminku lub czosnku do smaku, to cena wyższa będzie. Mi tak doradził pewien ekspert i sie sprawdziło. Pozdrawiam.
specj / 77.236.0.* / 2009-07-24 15:14
Hej ja bym zainwestowal w jakis program inwestycyjny np multipin w aegonie. Wplacasz przez 5lat, a stopa zysku 3, 4x razy tyle co obligacje. i jes jeszcze 1 plus masz dostep do konta i codziennie widzisz ile wzrosla wartosc Twojego konta. jak cos pisz krainaplesni@interia.pl to cos pokombunujemy.troche w tym siedzialem sluze pomocą
TRADINGEDUCATORS.PL / 77.222.224.* / 2009-07-20 19:10
Najlepiej zainwestować w szkolenie inwestycyjne. Osoba, która chce zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób efektywny, przynajmniej powinna spróbować poznać mechanizmy rynkowe i nauczyć się inwestować. Dlaczego na polskim rynku jedynie kilkanaście procent inwestorów stale zarabia na giełdzie?

Profesjonalne szkolenia inwestycyjne oferuje firma Trading Educators. Oferuje szkolenia indywidualne i grupowe z Andy Jordanem, samym Joe Rossem (założycielem firmy w stanach) lub Maćkiem Golińskim. Firma stawia na małe grupy oraz pełen profesjonalizm prowadzonych szkoleń. TRADING EDUCATORS uczy jak wreszcie zarabiać na giełdzie.
Zachęcam do odwiedzenia strony www.tradingeducators.pl
xxxxxl / 83.10.231.* / 2009-07-20 22:26
Co znalazłem na tej stronie
-------------------------------------------------------------
Ryzyko poniesienia strat


Ryzyko poniesienia strat w inwestowaniu, a w szczególności w inwestowaniu w kontrakty
terminowe jest duże. Instrumenty pochodne t.j. kontrakty terminowe lub opcje są bardzo
skomplikowane i przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych inwestorów. Dlatego też
powinieneś bardzo dokładnie rozważyć, czy takie inwestowanie w świetle Twojej sytuacji
finansowej jest zasadne. Wysoki poziom lewarowania pozycji występujący w przypadku
kontraktów terminowych może zadziałać (przeciwko Tobie) na Twoją niekorzyść. Powyższe
lewarowanie może przynieść zarówno duże zyski jak i bardzo duże straty. Należy
pamiętać, że przeszłe wyniki nie dają żadnej gwarancji na przyszłość. Hipotetyczne
rezultaty przedstawione na naszych stronach obarczone są dużym ryzykiem. Jest bardzo
prawdopodobne, że rzeczywiste rezultaty będą znacznie odbiegały od tych
przedstawionych w naszych analizach. Jednym z podstawowych ograniczeń dotyczących
hipotetycznych wyników przedstawionych systemów jest fakt, że wszelkie wyliczenia
dokonywane są post fatum.
srakoway / 212.160.234.* / 2009-06-24 16:30
kup sobie sznur wczesniej potem inwestuj na gpw jest jest taka mafia że zostanie ci tylko na sół
qwertyag / 195.238.227.* / 2009-07-29 15:31
zostanie tylko na sół, bo nawet "t" ze słowa stół ukradną.
Taka to mafia jest.
tak myślę / 83.27.25.* / 2009-07-30 11:26
Chyba źle zinterpretowałeś "sół". Raczej chodziło o sól.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy