Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W co zainwestować nasze oszczędności?

W co zainwestować nasze oszczędności?

Polak pracownik / 2012-06-11 13:49
Udawało mi się przez dziesięć lat oszczędzić trochę gotówki. Co miesiać starałęm się coś odłożyć. Teraz chciałbym w coś zainwestwoać te pieniądze, żeby je pomnożyć? W co można je bezpiecznei zainwestować?
Wyświetlaj:
Dagma / 2012-07-10 12:27
bezpiecznie to tylko na koncie w banku :) większy zyski to i większe ryzyko, np. forex :) ale czasem warto się podszkolić i w ten sposób wiedzieć jak zarabiać... :)
Klepish / 109.243.242.* / 2012-06-30 11:48
Na pewno bezpiecznie będzie w programy takie jak np. Generali co ma Beneficio. Ewentualnie Systematyczny Plan Emerytalno-Inwestycyjny i wtedy to już masz ubezpieczenie od razu, więc jesteś jakby podwójnie zabezpieczony.
Tumas / 213.241.14.* / 2012-06-27 12:56
Fakt, że aplikacje mobilne wciąż są "przyszłością" i na pewno warto tam inwestować. O MetroOne już wypowiedziałem się w innym wątku i chętnie uderzę w to miejsce z własnymi pieniędzmi.
Ciułacz / 2012-06-13 01:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj dobry pracowniku !
Piszesz:

Udawało mi się przez dziesięć lat oszczędzić trochę gotówki


W co można je
bezpiecznei zainwestować?
zainwestuj w to co dobrze znasz a to pewnie będzie lokata !
Jak przez ostatnie 10 lat potrafiłeś systematycznie odkładać to by znaczyło że masz taki styl życia że dalej co rok będziesz miał nadwyżkę kapitału , czyli niema to większego znaczenia czy rocznie zarobisz 6% czy 12%, przy 6% na lokacie śpisz spokojnie ale przy chęci zarobienia 12% to sielanka się skończy.
Jak już byś był bardzo nastawiony na inwestowanie na parkiecie to w spółki co corocznie płacą godziwą dywidendę i idą zgodnie z indeksem.
A jak Cie bardzo nęci spekulacja to tylko małą częścią portfela.
Fundusze ? podczas boomu to tak ale przez ostatnie czasy to prowizje zjadają zyski.
Dalej bym się trzymał lokat w ramach IFE.
Mnie spekulacja nie jest obca ale dalej pokaźna część portfela emerytalnego jest na marnej lokacie 4,5% i tego nie tykam.
Pozdrawiam i gratki za systematyczność.
Kamilos89 / 2012-06-24 22:30
A może rynek aplikacji mobilnych? Windows 8 startuje i nowe aplikacje są potrzebne od zaraz. Na MetroOne można zainwestować w konkretną aplikację, która według nas ma szansę odnieśc sukces.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy