Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Egipcie też chcą mieć swojego Tuska i Kaczyńskiego

W Egipcie też chcą mieć swojego Tuska i Kaczyńskiego

Wyświetlaj:
PPOOIIUU / 178.252.18.* / 2012-12-07 13:45
No naprawdę mają czego nam pozazdrościć, Okrągłego Stołu bez lustracji, ale z grubą kreską, Sprzedaniem Polskiego Majątku i Niszczeniem Ostatków Przemysłu, setki afer, oraz kontynuacją władzy postkomunistów.
Zamknięciem w szablonach(społeczeństwa) prawicy i lewicy oraz socjalizmu i kapitalizmu, wspieraniem RAŚ i Mniejszości Niemieckiej, oraz KPP i Skrajniej Lewicy, Dokręcaniem śruby wysokimi podatkami i Inwigilacją własnych obywateli.
Ogromnym Zadłużeniem wysokości 850 mld i Wysokim Ryzykiem kryzysu 2013.r.
Wychowaniem Lemingów Po i Pis, którzy robią co chcą dlatego że ogłupili własny elektorat.
Wspaniałymi Przywódcami którzy twierdzą: Że Polskość to nienormalność, Że potrzeba stworzenia armii Unii Europejskiej.
I masochizmem Polskiego Społeczeństwa które przez własną głupotę się wyniszcza i nienawidzi.
Popieraniem Niemiec i Francji w każdym pomyśle, nawet tym najgłupszym: czyli podatek od muzyki, czarna skrzynka w samochodzie.
Urk / 2012-12-07 14:49
Lustracji nigdy nie było i nie będzie... a raczej zstała zrobiona na płotkach... ludzie którzy stali na wyokich stanowiskach , zajęli wysokie stanowiska w rządzie... rzecz jasna taka była umowa z Lechem Wałęsą...
zamienił stryjek / 159.205.131.* / 2012-12-07 10:30
Oponuję.Kto by chciał być rządzonym przez nadzorców sterowanych z innych centrów władzy,które kierują się odrębnym interesem.Górnolotnie powiem,że pojęcie "swój-obcy" od niemowlęcia człowiek sobie kształtuje.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 09:29
panie redaktorku. Dobrze że pan pamięta swoje studia. Jednak można studiować i lat 10, jednak efektu to dać nie musi, czego nie raz dał pan temu wyraz. Dlaczego? Ot dlatego, że wiedza to nie wszystko. Potrzeba jeszcze jest umiejętność korzystania z tej wiedzy wsparta procesem myślenia.
"Niech przyjeżdżają na saksy, niech pracują na czarno po to, aby opowiadali w swoich krajach, jak jest u nas. Kropla drąży skałę, więc w końcu ludzie stamtąd będą chcieli żyć, tak jak my i będą dążyć do zmiany nie tyle władzy, ale systemu."
Potrzeba czegoś jeszcze???
A co napisać DZIŚ o Niemcach, którzy poprzez słupy wykupują ziemię tam, gdzie ARR ma jej najwięcej do sprzedania??? Od wczoraj trwa blokowanie jednego z miast Polski w proteście przeciw temu procederowi. To pewnie też "kolejna kropla na skale". Ciekawe jaką teoryjkę pan Bartoszek za lat kilkadziesiąt wysnuje :) To pewnie kolejna piękna misja kierowana czystą miłością bliźniego a nie jakąś tam pazernością. :)
"Pluralizm polityczny, wolność słowa, swobody obywatelskie oznaczają możliwość otwartego krytykowania władzy,"
NIE. Jest taki jeden kraj w Europie, gdzie takie próby są ogłaszane jako oszołomstwo. BA! Nawet sam premier w jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że opozycja to nawet projektami ustaw nie powinna się zajmować. Jakaś reakcja MENDiów? Jakaś reakcja MENDiów na rozwalanie pluralizmu głosu medialnego??? Taka sama odpowiedź jak powyżej. Jedynie kraje sąsiadujące są w stanie zauważyć, że coś nie tak w tej polskiej "demokracji". Jedynmie Helsińska Fundacja Praw i inne są w stanie coś zauważyć. ALE pan Bartoszek nadal postrzega to co ma miejsce jako... pluralizm demo... itd :)
Studia, jak widać, z naiwności nie wyleczą...
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 10:02
Chcesz przypisać pazerność tylko narodowości niemieckiej? To dopiero byłoby oszołomstwo par excellence ;) Te słupy to niemieckie czy polskie są? A o aferze gruntowej słyszałeś? Tam też niemieckiego coś jest? ;)

Dzisiaj możesz kupić firmę z dowolnej części świata, mieszkanie, dom to czemu nie miałbym mieć możliwości kupna ziemi? Pewnie, że dojdzie/może dojść do tego, że w tym naszym "rejonie" zakreślonym granicą nie będzie nic własnością Państwa czy kapitału "rdzennie polskiego". Ale taki jest właśnie kapitalizm, globalizacja, wolne rynki, otwarte granice.
w. / 79.190.209.* / 2012-12-07 12:46
w tym problem ze np. w USA nie możesz kupić każdej firmy, wazny jest interes państwa, to gadanie o wolnym rynku dla każdego to jak o chęci dotarcia do horyzontu,
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 10:31
poza tym, to że w Wybiórczej nie napisali to tego nie ma? :)
Porozmawiaj z rolnikami, którzy nie mogą ziemi kupić od ARR, bo "Stefan" co ma 1 ha, z dnia na dzień kupuje trzysta i to za gotówkę.
A potem nagle się jej pozbywa a na jego podwórku pojawia się mercedes albo jakiś telewizor i to kolorowy!
Pan jaśnie nam panujący minister rolnictwa czasu nie ma na rozwiązanie problemu, dlatego protest bardziej aktywny.
A to że największe gospodarstwa na zachodzie Polski należą do Holendrów, Niemców, Belgów to też nie żart, to fakt. Gdybyś wiedział więcej niż nic to wiedziałbyś również CO ich tutaj tak przyciąga. Jeżeli chcemy mieć w społeczeństwie bałerów a nie wyłącznie pracowników PGRów to problem powinien interesować.
A afera gruntowa to nie był żart to się działo na prawdę... Odrolnianie to też niezły byznes... ciekawe dla której opcji :)
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 11:09
Poczytaj w ostatnim NIE o aferze gruntowej tak żeby to nie było, że tylko "chłopaki z PO" na niej korzystają. O ile przyjmujesz sugestie od kogoś kto nie wie więcej niż nic ;)
Grzechu comaback / 83.17.233.* / 2012-12-07 11:46
"NIE"=Urban Jerzy-tuba propagandowa poprzedniego reżimu, czy można dać bardziej zniechęcające rekomendacje?
Ta sama półka co "fakty i mity". Ta sama szkoła. Ta sama linia propagandowa. Nie szkoda czasu?
Nie czytałem ale i tak wiem: poza Peło korzystało i to bardziej! W końcu rozwalili w ten sposób swój rząd, pozbywając się w ten sposób władzy i wszelkich kokosów z tym związanych :) A kto taki? No wiadomo pisiory. A kto jeszcze poza pisiorami? No "wiadomo". Pękate brzuchy purpurowych :) Tak można streścić twoje źródło wiedzy obiektywnej! He He.
Jak napiszą, że Kopernik też była kobietą to też łykniesz? :)
x69 / 80.188.127.* / 2012-12-07 12:38
To jest walsnie mentalnosc nie znam sie ale wiem :)A szkoda bo wiedzialbys co pisze Twoj wrog a czasami artykuly w obu gazetach moga byc wymierzone w Twojego rowniez abstrahujac od intencji ich autorow. POza tym NIE i Fakty I Mity to nie ta sama polka. Rozna tematyka rozne podejscie. Poczytaj i sam wyciag wnioski. Bo w ten posob ksztaltuje sie myslenie. Nie musisz sie zgadzac czy to z NIE, Wybiorcza czy Radiem Maryja ale jak masz do czynienia to wtedy nie narazasz sie na obciach mowiac nie czytalem ale wiem
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 12:55
ta sama półka. Dlaczego? Ot, ta sama szkoła. Dlaczego? A kto "prowadzi" te gazetki? Jakim CV mogłyby te persony się pochwalić?
Widocznie za krótko na tym świecie jesteś by wiedzieć "to i owo".
To taka praca domowa dla dociekliwego. Poszukaj pomyśl i wyciągnij :)(nie wyciąg) wnioski.
By znać linię programową nie trzeba czytać od desko do deski wszystkich wypocin Urbana czy jakiegoś zabójcy ks Jerzego Popiełuszki.
Przynajmniej jest to wykonalne w gronie osób, które faktycznie poddają analizie to co do nich dociera i potrafią przewidzieć pewne skutki skundlenia, bo jak można nazwać żywe wspieranie reżimu aż do popełniania zabójstw????
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 12:36
Ja Ci tylko zwracam uwagę na... "wąskotorowość" Twojego myślenia bo w każdym Twoim zdaniu przewija się PO. W każdej partii są ludzie OK i beee, nie ma od tego wyjątku. Znany prokurator Marek W. w jednym z procesów jako świadek zeznał, że P. ZERO naciskał na niego w sprawie haków na ludzi SLD bo cytuję.. "takie było życzenie Pana Jarosława Kaczyńskiego".

Co do afery gruntowej to tak, wszystko na to wskazuje, że wysocy rangą hierarchowie kościelni i ich rodziny czerpały korzyści z tego procederu.

Co do gazety to nie, nie szkoda czasu. Czytając ich mam zdanie, że nie wspierają żadnej opcji politycznej. Znajdziesz tam pochwałę i krytykę ludzi z każdej partii, wszystko odpowiednio do tego co robią.

Ta tuba propagandowa już dawno pisała, że Polska na zakupie F16 tylko straci, że stadiony na euro zostawią nas z długami, że polskie projekty wojskowe to przekręty. Poczytaj może się czegoś nauczysz.

Ty, Grzechu nie wiesz, że wyższa kultura wymaga pisania do kogoś Ty lub Twojej z dużej litery ale lubisz dużo moralizować ;)
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 13:41
"Co do afery gruntowej to tak, wszystko na to wskazuje, że wysocy rangą hierarchowie kościelni i ich rodziny czerpały korzyści z tego procederu."

czyli jednak można nie czytać by wiedzieć co będzie w następnych nie kilku ale wszystkich numerach :)
Jeżeli to było niezgodne z prawem to dlaczego nie skończyło się to aresztowaniem? Powraca wspomniany tutaj problem Donalda T.
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 15:10
Tu też się mylisz. To nie problem Donalda, a faktycznej władzy Kleru w tym Państwie i ich immunitetu wobec prawa, który tak naprawdę istnieje od lat i był obecny za rządów wszystkich obecnych partii. W skali mikro można to zaobserwować na większości Polskich wiosek, gdzie lokalny proboszcz robi co chce i ściąga z owieczek co chce. Religia w szkole i zamysł matury z niej to dobry przykład tej władzy i lekceważenie zapisów Konstytucji.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 12:48
pomyśl co ty piszesz, nawet jeżeli "pan zero" (mowa miłości?) tak powiedział, to nawet dziecko potrafiłoby prewidzieć jaka będzie reakcja. Dzwoni urzędnik państwowy i mówi "takie jest życzenie pana X". Po pierwsze ośmieszyłby się i rezultat jego działania byłby żaden. Po drugie co to za "dowód": słowo przeciwko słowu?
Jeżeli ktoś już nie wie do czego się przyczepić to przyczepi się do "TY" w dodatku "moralizując", choć wcześniej popisuje się "ww mową miłości". Ot, taki rezultat czerpania u źródeł prawdy PRLowskiej obiawionej w osobie Jerzego Golluma, co koce na zachód chciał wysyłać dla bezdomnych w USA, gdy w Polsce kiełbasa na kartki :)
A wyżej wymienione rewelacje drukowane piórem Jurka to żadne rewelacje. Zanim Fy wylądowały to gazety o tym się rozpisywały jaki będzie rezultat tak a nie inaczej skonstruowanej umowy. Podobnie z resztą :)
Twój guru ma w swoim repertuarze takie techniki jak wyzywanie innych od "ch...ów prawoskrętnych" (czy jakoś tak) i tym podobnych, więc moralizowanie pozostaw dla niego :)
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 13:02
Pseudonim ZERO wszedł do potocznego użytku i ...wykorzystałem go. Natomiast sama moja uwaga tyczyła się Ciebie. Ja rozmawiam z Tobą, Ty ze mną i Pan Ziobro czy język NIE nie ma tu nic do rzeczy chyba, że "cedowałeś" z Pana Ziobro na siebię prawo do urazy ;)

Dalej to już czysty populizm z Twojej strony bo dojedziemy do tego, że zerową wartość ma zeznanie pod przysięgą, dowód w sprawie itd. Co innego gdyby to zeznał człowiek SLD przeciwko człowiekowi SLD, wtedy miałoby to wartość! (haha)

"Gollum" robi wiele prowokacji ale trzeba mieć dystans do pewnych spraw i się orientować w ich zamyśle.

Język NIE faktycznie oceniam za mało kulturalny ale same artykuły pisane są bardzo rzeczowo, bez propagandy, obiektywnie i z przedstawieniem dowodów za i przeciw.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 13:38
"ZERO wszedł do potocznego użytku "
wataha, mochery, oszołomy, pisdzielce również czy to usprawiedliwia takiego formatu mowę miłości którą wdrażasz???
Pokaż mi artykuł, który jest napisany ZA Kościołem (pisane z dużej bo znaczenie: wspolnota ludzi wierzących) lub ZA Pis. To wtedy możemy podyskutować nad obiektywnością Jurka.
Jeżeli formę tłumaczyć zamysłem to niedługo faktycznie dojdziemy np. do tego, że Żydów mordowali Polacy długo długo nikt a potem Naziści (już nie Niemcy, nawet TVN takim językiem dezinformacji operuje-jeden z ostatnich programów "czarno na białym").
Co do zeznań. To podobnie jak w przypadku artykułów prasowych, informacja musi być uwiarygodniona w innych źródłach.
EFEKT tych "nacisków" był taki, że wszelkie sprawy sądowe zakończyły się... wiadomo jak.
W przypadku Urbana jest tylko forma, treści niestety brak, chyba że ktoś lubi wiedzieć kto jest ch...jem takim lub innym. Bo tak Jurek podejmuje dyskusję. Tylko na formę nie na argumenty.
Podsumowując trzymaj się faktów-sądy a nie plotek-Jurek.
Gdyby w bzdurach Urbana było cokolwiek rzeczowego to efekt byłby inny.
Podobnie z komisjami. Sytuację ratował Kalisz opowiadający bzdury o "atmosferze" która doprowadziła do... oraz następca Czumy, który zgłosił poprawki... zmieniające cały raport komisji. To tak w szerszym zakresie aniżeli sprawa pana Zbigniewa i rzekomych nacisków.
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 15:00
Ryży h*j, k..a komusza, ruska menda, pejsowate kanalie. Grzechu, Ty naprawdę chcesz mnie rozbroić tą jednostronnością.

Oni nie krytykują Kościoła jako wspólnoty ludzi wierzących tylko jako instytucję, która kryła latami np. afery pedofilskie bo szkodzą jego wizerunkowi. Lub wprowadza religię do szkół dla pełnego finansowania z budżetu podczas gdy w Konstytucji są pewne zapisy o świeckości Państwa ;)

Piszą czasem o polakach mordujących żydów bo takie incydenty były z czym jako Polacy mamy problem. Nie piszą natomiast nigdy, że te mordy były większe niż machina Hitlera. Piszą natomiast o zbieżności pewnych założeń PIS-u i idelogii np. ONR z faszyzmem :) I jak ktoś nie ma klapek na oczach to przyzna im sporo racji. Ta dezinformacja nie idzie ze strony NIE tylko z Twojej. Sam przyznałeś, że nie czytasz ale opinię masz wyrobioną w pełni.
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 11:05
Grzechu, ja się z Tobą zgadzam w kilku kwestiach ale powinieneś się leczyć z "wróżenia" kto co czyta i za kim jest bo to się nazywa oszołomstwo właśnie. Ja ostatnią wyborczą kupiłem jakieś 10 lat temu, a na PO też nie głosowałem ;)
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 11:48
Przecież ja jestem oszołomem :) Chyba problemu nikt nie ma czytając to co piszę.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 10:17
a czy ja sugerowałem wyłączność w tym temacie Niemcom? Problem dzisiejszych czasów-czytanie ze zrozumieniem.
Nawiązuję do górnolotnych linijek o misji niemieckiej wobec Polski i wskazuję, że ta misja a w szczególności jej główna część-praca na czarno to pazerność. Tylko tyle.
Pytanie o kupno ziemi nie do mnie tylko do Sejmu. Sam liberalizm bez kropli "pomyślunku" w warunkach polskich to kompletna katastrofa i wykluczenie ogromnej części społeczeństwa wykończonego gospodarczo przez poprzedni reżim. A skoro wykończony to nie ma takiej siły nabywczej niż bałer z RFN czy Belgii. Stąd takie a nie inne rozwiązania.
Co do kapitalizmu, wolnych rynków i takich tam to może i jest gdzieś jeszcze coś takiego ale nie w UE :)
Sam chciałbym zakupić hektary, ale nie jestem rolnikiem. Mógłbym się ustawić jak chłopaki z Peło. Posadziłbym orzechy a potem już tylko leżaczek w ich cieniu. Choć podobno ostatnio w modzie są jabłonie, bo mają większe dopłaty. Dlatego orzechy wykarczowane a w ich miejsca jabłuszka się pną w górę. Czyli pazerność w wykonaniu JEDNEJ Z opcji politycznych. W przypadku tej opcji przykład jeden z WIELU!
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 11:06
Tak, można to nazwać pazerność, można i "biznesowe myślenie". Robi to każda większa korporacja dzisiaj... na czele z Apple i ich iphonem z Chin. Tam ludzie nawet skaczą z okien, nasi na saksach tego nie robili ;) Robią to i pracodawcy z Anglii, gdzie Polak jest bardzo zadowolony z płacy mimo, że nie dostaje tego co Anglik. Bierze się to z dużych różnic w średnich płacach między poszczególnymi krajami. Korzysta i pracodawca i pracownik ale tu też można by zarzucić pracodawcy pazerność. Takie są założenie globalizacji - korzystanie z tego, że gdzieś jest tania siła robocza itd. Nie bronię i nie oceniam tego.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 11:57
"biznesowe myślenie" czyli działanie poza prawem, bo jak można inaczej nazwać ŚWIADOME I CELOWE działanie, które jest nakierowane na omijanie ograniczeń. A organy takie jak ABW robią nic... Polska Tuska, panie!- To w przypadku ww słupów.
A w przypadku pracy na czarno, to czy to w Polsce czy w Niemczech jest najzwyklejszym przestępstwem. I dorabianie do tego wyjaśnień, że "obie strony korzystają" itd jest po prostu... nienormalne. Ja się nie boję oceniać. Bez tego absurdy się mnożą a państwo pełne absurdów zdrowe będzie na św. Dygdy.
kbx / 193.239.126.* / 2012-12-07 12:41
Ja nie tyle pisałem o pracy na czarno co faktycznie jest złe i niezgodne z prawem ile o "moralności" dużego, ogólnoświatowego biznesu w czasach gdzie łatwo się przenosi produkcję tam gdzie ludzie będą robić za "paczkę papierosów". Wykorzystywanie ludzi w Chinach czy w Afryce to nie jest problem i dziecko Tuska tylko problem ogólnoświatowy.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-12-07 13:01
czyli po prostu, ot tak dla fantazji, pisałeś kompletnie nie na temat, skoro podwiesiłeś się pod mój wpis :) co nie zmienia rzeczy, że państwo Tuska jest ślepe. Ostatnie doniesienia o skali strat z tyt Ambergoldów poraża, a prokuratura robi...nic bo umarza. A co robi Tusk? Klepie po pleckach prokuratura generalnego, przyjmując jego sprawozdanie. To była tylko wstawka z innej beczki na uwiarygodnienie, że w Polsce na "problem ogólnoświatowy" nakłada się "problem Donalda T.".
ted8404 / 81.210.106.* / 2012-12-07 09:23
Tak to prawda że część ludzi będzie zawsze walczyła o wolność i swobody demokratyczne. Także w Egipcie jak i w Polsce.Podobnie jak i w Egipcie nastawieni demokratycznie obywatele nigdy nie zaakceptują ograniczania swobód przez rząd Tuska będacy synonimem PRL-u.Wykształceni ludzie chcieli zmiany systemu a nie ciągłego reformowania socjalizmu co proponuje Tusk.
bsf / 46.45.103.* / 2012-12-07 08:53
Premier Donald Franciszek Tusk:

Donald Tusk podczas wystąpienia Sejmowego:

- „…Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, moherową koalicje…”

- „…Jeśli uważacie państwo, że J. Kaczyński i PiS w czasie kampanii wyborczej mają zamiar aresztować kandydatów innych partii, używać podsłuchów, to weźcie pochodnie w ręce i idźcie na Pałac Prezydencki…”

- „Jeśli nie zrozumiecie, że ta współpraca jest potrzebna, wyginiecie jak dinozaury”
- „Dinozaury pewnie do dziś zaludniałyby naszą planetę. Tajemniczy przypadek jednak sprawił, że nie musimy żyć w cieniu tych gigantów.”

- „Najlepsi i twardzi idą na wojnę z PiS. Do tej wojny potrzebuję ludzi najlepszych, twardych.
Dlatego to otoczenie będzie teraz pomagało Grzegorzowi Schetynie bić się w Sejmie z PiS-em !

Najnowsze wpisy