Forum Polityka, aktualnościŚwiat

W Europie będą tylko bezpieczne auta

W Europie będą tylko bezpieczne auta

Money.pl / 2008-05-20 14:24
Komentarze do wiadomości: W Europie będą tylko bezpieczne auta.
Wyświetlaj:
mariuszek34 / 83.10.253.* / 2008-10-15 00:47
a ja kupilem sobie w sobote bezpieczne auto, fiata bravo, prosto z salonu :) i to po okazyjnej cenie bo z upustem 19 %
ybfwejkf / 80.254.148.* / 2008-06-19 16:43
Powinny być obowiązkowe dla całej Unii.
Emiliano / 212.160.92.* / 2008-05-20 15:46
Autorowi radzę się doszkolić bo bzdury pisze. Od kiedy to ABS skraca drogę hamowania na śliskiej nawierzchni? Dzieje się dokładnie odwrotnie - droga znacznie rośnie, plusem jest za to zachowanie możliwości sterowania hamującym pojazdem (i taki też jest cel tego systemu).
szu / 84.86.100.* / 2008-05-20 19:42
z calym szcunkiem panie expercie, ale nie zgodze sie z panem. Droga hamowania moze wydluzyc sie jedynie na niesliskiej nawiezchni. troszke logiki i radze sie doszkolic. Co do drugiej czesci wypowiedzi to sie zgadzm abs ulatwialub inaczej umozliwia kierowanie pojazdem podczas hamowania.
acomitam / 83.25.0.* / 2008-05-20 20:17
E... Coś Pan zwodzi. Oto dane dla samochodu Golf 3:
Droga hamowania przy zmianie prędkości 80-0 km/h
Zablokowane koła ABS
sucha jezdnia 45 m 32 m
śnieg 53 m 64 m
lód 255 m 404 m

Przy hamowaniu na lodzie z ABS następuje znaczne wydłużenie drogi hamowania. Zyskiem jest jedynie utrzymanie kontroli.
ktp / 213.192.87.* / 2008-05-21 12:08
golf 3 to najnowszy produkt? proszę nie mylić starych systemów z nowymi - bardziej wydajnymi, które nie odblokowują całkowicie hamulców a jedynie zmniejszają siłę hamowania,
acomitam / 83.25.151.* / 2008-05-21 13:05
Tomasz Czopik, Rajdowy Mistrz Polski 2003 w wywiadzie z 2007 roku (chyba wtedy były już nowoczesne ABS-y):

"W przypadku samochodów wyposażonych w system ABS sprawa hamowania wygląda paradoksalnie nieco trudniej. ABS wydłuża drogę hamowania w warunkach, kiedy na nawierzchni znajduje się warstwa o luźnej strukturze: śnieg, błoto, piasek. Z systemem ABS koło samochodu jedzie po śliskiej warstwie, ponieważ jego głównym założeniem jest właśnie niedopuszczanie do uźlizgu koła."

Nie wiem skąd Koledzy mają te wiadomości o skracaniu drogi hamowania przez ABS na luźnych nawierzchniach (nie mylić ze śliskimi), ale to jest po prostu nieprawda.
lbolek / 79.188.77.* / 2008-05-20 14:34
może KE każe wybudować bezpieczne drogi?
T. / 81.190.2.* / 2008-05-20 14:29
Więc proponuję sprowadzic - Chińskie ! -Tanie , "jednorazowe" .
absurd / 83.143.213.* / 2008-05-20 14:24
urzędniczy sposób na uszczęśliwianie społeczeństwa ..

ciekawe .. kiedy nadejdzie pora .. regulacji ubiorów po zmroku .. wszak odblaskowe są lepiej widoczne .. i zmniejszaja ryzyko potrąceń ..

obywatele .. UE .. szykujcie się psychicznie .. do nastepnych nakazów służacych .. wszwmu bezpieczeństwu i szczęściu
valabongo / 195.177.83.* / 2008-05-20 16:59
nie wiem jak teraz jest w polsce bo mieszkam za granica ale tutaj rowerzysci maja obowiazek noszenia kamizelek odblaskowych. to BARDZO pomaga na drodze kierowcom. wiec odblaski dla pieszych - JAK NAJBARDZIEJ TAK. niekoniecznie odziez ale jakis znaczek zawieszony czemu nie.
T. / 81.190.2.* / 2008-05-21 14:13
Jeśli jest taki obowiązek , to tylko dlatego , że częśc tego społeczenstwa jeżdżących na rowerach ma mózg częściowo zmrożony i należy nimi kierowac ,bo sami nie potrafią myślec logicznie. W Polsce , też tak byc powinno . - Jadąc na rowerze , sam założę kamizelkę bez nakazu , bo życie i zdrowie jest dla mnie ważne ! W Szwecji już 40 lat temu ludzie nosili przypięte do płaszczy , kurtek czy spodni odblaskowe elementy na sznureczkach swobodnie zwisające. I to w mieście , nie na poboczach poza miastem. Nikt się temu nie dziwił . Jadąc po zmroku u nas na obszarach wiejskich , nie zauważyłem aby jakikolwiek wsiun miał światła zapalone przy rowerze . Mówią : a po co ? Natomiast w mieście owszem , chyba każdy . A to świadczy o czymś .
acomitam / 83.25.0.* / 2008-05-20 20:28
No nie wiem czy to, że rowerzysta zginie w kamizelce czy bez ma dla niego jakieś znaczenie. Zaś uszczęśliwianie ludzi na siłę jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, również dla tego rowerzysty. Jakie jeszcze pomysły przyjdą lewakom i biurokratom do głowy w tym zakresie? Pole do popisu jest niezwykle szerokie, bowiem u każdego z nas można znaleźć coś, jakiś niezdrowy nawyk, który nam szkodzi. Pętla pomału się zaciska. A te szacunki ile to można zaoszczędzić, gdy coś tam, wróżą na przyszłość jak najgorzej. Komuszki i urzędaski uwielbiają przeliczać ludzkie życie na pieniądze.
O.B.S.E.R.W.A.T.O.R / 83.1.81.* / 2008-05-21 06:23

No nie wiem czy to, że rowerzysta zginie w kamizelce czy
bez ma dla niego jakieś znaczenie.

Mi ma znaczenie,ponieważ mam wiele pomysłów na życie bez chodzenia po sądach,a póżniej przez wiele lat rozpamiętywania czy nie dałoby się ominąć.Kamizelka,opaska odblaskowa lub światła w rowerze być muszą.Około 1,5 miliona kilometrów mam przejechane,więc wiem co piszę!Jak nie podoba się,to proszę walczyć o wybudowanie dodatkowego pasa dla rowerów.
acomitam / 83.25.138.* / 2008-05-21 06:36
Ale przecież światła w rowerze są obowiązkowe. Po co natomiast jeszcze kamizelka? No i co przyjdzie po kamizelce? Kask a może jakiś kombinezon chroniący całe ciało? Oczywiście w cenie co najmniej 1000 zł. Przecież chyba nawet dziecko wie, że urzędnikom nie chodzi o to, czy Kowalski zginie, czy nie. Chodzi jedynie o wydojenie Kowalskiego. Lepiej wyposażone samochody, to droższe samochody, a droższe samochody - to wyższy VAT i inne opłaty, a więc wyższe wpływy do budżetu. I tu jest pies pogrzebany. No i nie bez znaczenia jest, że zakres władzy urzędniczej się poszerza.
absurd / 81.190.10.* / 2008-05-20 20:02
widze ze psychiczna podbudowa juz jest

teraz tylko dalej w las

zakaz/nakaz np całowania w piatki

trzymania sie za rekę
jedzenia tylko jarzyn w dni przyste

jest tyle mozliwych nakazów i zakazów jeszcze do uchwalenia ..

pracy urzednikom KE nie zabraknie na długo .. pozatym sądząc po wypowiedzi valabongo .. m te zakazy nakazy .. maja duze szanse na akceptacje .. (odpowiednio przygotowanego ) społeczeństwa :)

mnie sie cały czas wydawało ze w większości przypadków wystarczy zdrowy rozsadek , instynkt, oraz troche kultury współrzycia w społeczeństwie ..

ale widocznie byłem/jestem w błędzie .. tylko ciagle nie do końca jestem przekonany .. czy protezy w formie nadmaru regulacji wszelakich .. sa w stanie zastapić rozsadek i rozum ?

Najnowsze wpisy