Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

W gospodarce USA nie tak źle, na giełdach gorzej

W gospodarce USA nie tak źle, na giełdach gorzej

Wyświetlaj:
Longterm / 2009-02-01 11:59 / Mostek Zwyciężymy!
Ja tam gówno wiem ale ostatnio mi się wydaje że jak Jareczek Kaczyński ponownie dojdzie do władzy, jak ogłosi że nie przyjmujemy Euro i jak powie że giełdę należy zamknąć to dopiero będzie można wchodzić na longterm;)
zbig$ / 2009-02-01 12:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
a ja sie obawiam ze na fali socjalizmu i takich metod dojdą do władzy komuchy, gdyż lud wyczuje, ze to oni sdą najlepszymi socjalistami...
fenix z popiolow powstanie
Fitter / 2009-02-01 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Afera Rywina, Afera PKN Orlen,Afera z jednorękimi automatami do gry, Afera Starachowicka,Afera PZU i inne... ludzie tego nie zapomna
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 12:20
całkiem mozliwe, ja jestem przeciwnikiem euro.
Longterm / 2009-02-01 12:27 / Mostek Zwyciężymy!
jak rzeczywiście mamy tam pod ziemią jakieś wody geotermalne to po co nam kolejna utrata niepodległości? najpierw nam narzucili Niemcy swoją religię potem narzucili nam UE, teraz narzucają walutę...
Longterm / 2009-02-01 12:02 / Mostek Zwyciężymy!
to kiedy te wybory będą następne? końcówka 2011?
zbig$ / 2009-02-01 12:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
obawiajac sie kompletnego krachu donald zarzadzi w lecie razem z ojroparlament -wyborami i odda pisowi tak jak pis jemu w 2007 i tam sobie beda cykac co 2 lata, pis juz zmienil program z "oszolomskiego" na platfusopodobny
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:23 / Uwaga! Łamie regulamin forum
1. k-urwa o podatku Belki że zniosą trąbili non stop jak wyborca poszeł zagłosował cisza nie ma go w tym temacie to kłamca oszukuje nas na każdym kroku
2. obiecywał drugą Irlandię a nie znał kompletnie tej gospodarki nawet na debacie kiedyś sie zbłaźnił nie znał stawek podatkowych
3. kaczora rozliczał za rosnące ceny jabłek i innych rzeczy a teraz co z cenami jest k-urwa mać co???
4. Giełda wg niego przez Kaczorów dołowała a teraz od czAsu jak zaczął rządzić RZEŹNIA totalna i można tak wymieniac jeszcze parę innych spraw

MIŁEJ NIEDZIELI
zbig$ / 2009-02-01 12:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
heheh, juz wczoraj ktos napisal, ze jedyne co mus ie uda to 2ga irlandia - zadłuzony i skolapsowany kraj
Longterm / 2009-02-01 12:25 / Mostek Zwyciężymy!
ja nigdy nie głosowałem na kogoś ale przeciwko komuś innemu...jeśli wiesz o co mi chodzi...mniejsze zło...pożyjemy - zobaczymy..narazie nie skreślam jeszcze Tuska ale żółtą kartkę już ode mnie ujrzał dawno...
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:31 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jestem apolityczny dla jasności moich intencji nie foruję nikogo bo uważam że nikt tam nie potrafi rządzić tym bałaganem, pamiętaj Państwo jak firma jeżeli ANTAGONIZMY są non stop to jak ma być dobrze jeżeli w zarządzie firmy ja z Tobą i np Kenem ;-)))))))))))))
mielibyśmy ciągle waśnie i inne wizje nasza firma by przestała istnieć na pewno ponieślibyśmy straty fiansnowe a oni nie jadą sobie na tym wózku kasa leci i ch-uj jakoś to będzie
Longterm / 2009-02-01 12:35 / Mostek Zwyciężymy!
a tu się nie zgadzam...różnica zdań jest bardzo zdrowa dla firmy...burza mózgów jest i wychodzi coś dobrego, lepszego niż jak by była jednomyślność
Longterm / 2009-02-01 12:36 / Mostek Zwyciężymy!
czyli jak coś powiem, brydzia coś wrzuci, Ken coś mruknie, Ty też coś piergniesz i wychodzi jakaś całość która pewnie jest bliska prawdy...
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:40 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ale konsensus musi chyba być skoro mamy realizowac strategię jakąś i trzeba to robić a nie pi-erdolić non stop z tym kryzysem gazowym też naobiecywali juz po raz drugi i cisza będzie do 3 kryzysu k-urwa mać co to jest Rządzenie czy koncert życzeń obiecanki cacanki a głupiemu wyborcy radość
Longterm / 2009-02-01 12:43 / Mostek Zwyciężymy!
jarek ja byłem w polityce i powiem Ci na czym ona polega...polega ona na tym że gdyby Żydzi z obozu w Oświęcimiu mogą połączyć się z NSDAP tylko po to żeby dojść do władzy...nie wierzysz? zapisz się do jakiejkolwiek partii...powtarzam Żyd który cudem uniknął śmierci jeśli jet politykiem może być w jednej partii z SS
Longterm / 2009-02-01 12:45 / Mostek Zwyciężymy!
czyli że nie ma żadnych programów partii, celów, misji...jest tylko jeden cel - władza i jej utrzymanie za każdy koszt...nie ważne z kim i dlaczego...Żyd może z SSmanem być w jednej partii, Arab z Gazy z Żydem z Tel Awiwu itd
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:49 / Uwaga! Łamie regulamin forum
to taka analogia jak pracowałem w WBKu każdy grał w tenisa bo prezes grał i każdy chciał się podlizać żeby utrzymać stanowisko , jak prezes odszedł to przestali grać buahahahaha co za fałszywe świnie
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:45 / Uwaga! Łamie regulamin forum
hahahahahahaah jo????????
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:18 / Uwaga! Łamie regulamin forum
w końcówce tego roku się okaże jakie są notowania DONATA vel TUSKA czy jest mężem stanu i spełni co obiecał czy po prostu kaczorem na naklejkach gum do żucia. Powiedzcie czy on nam w czymkolwiek pomógł tak na chłopski rozum ????
zbig$ / 2009-02-01 12:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
jego glowną zasługo podnoszoną przez fanatykow bylo odsuniecie "kaczorow" od wladzy
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:34 / Uwaga! Łamie regulamin forum
tak jest Masz 100% wojna narodowa k-urwa za nasze pieniądze wybory wyborami poganiane DOŚĆ tym fircykom politycznym , zajmują się sprawami trzeciorzędnymi żadnych konkretów ... zwalą wszystko na PIS że ten winny że wcześniej zabagnił stara spychologia
balaam / 2009-02-01 11:42
Niedziela, 1 lutego (07:18)
Kobieta z Kalifornii, która na początku tygodnia urodziła ośmioraczki, ma już sześcioro starszych dzieci; zarówno one jak i ośmioraczki zostały poczęte metodą in vitro - powiedziała agencji AP babcia czternastki, Angela Suleman.
Matka, Nadya Suleman poleciła implantować zarodki pozostałe po poprzednich zapłodnieniach in vitro, ponieważ nie chciała zgodzić się na ich zniszczenie.
Angela Suleman powiedziała, że jej córka zdecydowała się na zapłodnienie in vitro, ponieważ nie mogła zajść w ciążę w sposób naturalny. Nadya jest samotną matką i nie ma zamiaru wychodzić za mąż. Babcia powiedziała też dziennikowi "Los Angeles Times", że ojcem wszystkich dzieci jest ten sam "dawca", ale nie ujawniła jego tożsamości.
Nadya skończyła w 2006 roku studia na Uniwersytecie Stanowym Kalifornii; jej specjalizacja to rozwój dzieci i nastolatków. Rzeczniczka uczelni poinformowała też, że Nadya podjęła wiosną studia magisterskie z "doradztwa psychologicznego".
interia
przygotowują się do przeniesienia produkcji z chin do usa?:))
aszu / 2009-02-01 12:09 / Tysiącznik na forum
Taka jest przyszlosć ludzkośc .
Albo cale narody powymierają.
Tyle , ze dojdą jeszcze manipulacje genetyczne mają ce na celu unikniecie chorob albo dostosowanie gatunku ludzkiego do zycia na innych planetach..
aszu / 2009-02-01 12:51 / Tysiącznik na forum
zgodnie z Biblią w ten sposób został
stworzony CZŁOWIEK.
modliszka / 2009-02-01 11:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,
hossa idzie :-)))))

http://pl.youtube.com/watch?v=RdLPKl2a4mo&NR=1

Milego ;-)
Longterm / 2009-02-01 11:08 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, z wielkim smutkiem muszę przyznać że w Warszawie już od kilku dni powiewa biała flaga...w USA też od wczoraj ale czarna...to jest koniec wszystkiego...zastanawiam się dlaczego to akurat nas spotkało? co to może konie będziemy teraz obstawiać? nie wiecie czy Służewiec jest wciąż czynny?
jaroslaw74 / 2009-02-01 11:55 / Uwaga! Łamie regulamin forum
oby w poniedziałek z rana kontrakty w stanach nie walnęły w dół bo RZEŹNIA mi po głowie chodzi na 20 która jest ścianą strachu o włos przed kataklizmem , wisimy jak te szczury na włosku i otchłań
Longterm / 2009-02-01 11:56 / Mostek Zwyciężymy!
będą jeszcze zamykali giełdę na wall street jak w Moskwie
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 11:56
jarus, juz po sniadanku ?
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:13 / Uwaga! Łamie regulamin forum
haj oglądam finał na EUROS polecam AUSTRALIAN OPEN Federrer Nadal
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:19 / Uwaga! Łamie regulamin forum
go go go FED EXPRESS back to number 1!!!!!!!!!!!!!!!!!
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 12:21
ale ja o śniadanko pytam...
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:25 / Uwaga! Łamie regulamin forum
nie jem śniadania dieta drakońska trzeba wyglądać jakoś w tym wieku, żonka u teściwoej więc nie ma kto zrobić ;-))))))))))))))
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 12:32
hehe to moze obiadek choc :)
jaroslaw74 / 2009-02-01 12:36 / Uwaga! Łamie regulamin forum
nio może tak ... ale lubię tak nie jeść czasami jeden dzień to dobre dla organizmu
flugo / 2009-02-01 11:17 / portfel / Dziecko hossy

w USA też od wczoraj ale czarna...to jest koniec wszystkiego..

KONIEC WSZYSTKIEGO DLA BIAŁEGO
poczatek wszystkiego dla czarnego:))))))
Longterm / 2009-02-01 11:45 / Mostek Zwyciężymy!
http://tnij.org/cs39

to co legalize it?

he he ten świat się kończy...
flugo / 2009-02-01 11:47 / portfel / Dziecko hossy
http://debmotne.wrzuta.pl/audio/3Nx5IjhUxq/upside_down_-_legalize_it

to moja kapela:))))))))))
ale juz nie ja na wokalu:((
Longterm / 2009-02-01 11:46 / Mostek Zwyciężymy!
a tak apropos to pamiętam jak Clinton si musiał gęsto tłumaczyć że palił trawkę ale się niby nie zaciągał...teraz Obama przyznaje oficjalnie że jarał zioło na potęgę w collegu...
flugo / 2009-02-01 11:48 / portfel / Dziecko hossy
on się nie zaciagał- od tego miał Monike:))
Longterm / 2009-02-01 11:56 / Mostek Zwyciężymy!
ciekawe czy Obama będzie bzykał na boku w białym domu...pewnie jakaś biała dupa mu się marzy w gabinecie owalnym:)
Zigzag / 83.24.99.* / 2009-02-01 12:07
...tzn gabinecie oralnym...
flugo / 2009-02-01 12:02 / portfel / Dziecko hossy
baaa...megaperwersja- stuknac prawnuczkę handlarza niewolników w Białym Domu:))
Longterm / 2009-02-01 12:04 / Mostek Zwyciężymy!
ha ha czarni by go znienawidzili chyba że zdradzł żonę z białą
anonim_03 / 2009-02-01 11:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obama-ziomal przypominą mi tą piosenkę:
http://pl.youtube.com/watch?v=m8YWxzPKBSc
flugo / 2009-02-01 11:45 / portfel / Dziecko hossy
ziomalem to jest jego przyrodni brat frustrat z Nairobi- zamkneli go za posiadanie maryśki- pewnie fetny był i psy chciały troche sławy liznąć,że brata Obamy na dołek pakuja...
max303 / 2009-02-01 11:02 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Już wiadomo kim jest Ken


http://ft.onet.pl/11,20708,czlowiek_z_pierwszych_stron_gazet_ken_lewis,artykul.html
samuraj jack / 2009-02-01 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

2009-02-01 09:55:55 | Zielarz [ Uparty Gracz Giełdowy ]
roznica jest w cenach podstawowych towarow np chleba i
innych takich u nas i w starej unii. Nie wiem ile
kosztuje no niemiecki chleb ale po wymianie ceny musza
sie mniej wiecej rownac. jezeli nie to zaleja nas
"turysci" a sprzedawcy ze starej uni beda protestowac.
Wymiana teoretycznie musi byc zrobiona tak zeby zadnych
takich masowych ruchow nie bylo powodu byc. A jak bedzie
to sie okaze ...


W istocie problem nie polega na tym, jaka jest różnica w cenach w pln i w euro w danej chwili.
Ważne jest co innego - o czym zwolennicy euro nie mówią. Posiadania własnej, zdrowej waluty (a taką mamy!!) amortyzuje procesy, które zachodzą w gospodarce.
Umacniający się pln w okresie prosperity hamował gospodarkę przed przegrzaniem, choćby wskutek zbyt szybkiej dynamiki wzrostu eksportu. Zauważcie, że pln umacniała się, wielu na to narzekało, a eksport bez przerwy rósł.
Z kolei w okresie dekoniunktury pln gwałtownie się osłabiła, aby wzmocnić konkurencyjność naszej gospodarki.
Posiadanie własnej zdrowej waluty działa jak amortyzator dla gospodarki.

Dla rządów posiadanie własnej waluty jest niewygodne, ale to już inna kwestia.
aszu / 2009-02-01 12:14 / Tysiącznik na forum
Samuraju !
W 100% masz rację.
DLa euro NIEEEEE !!!!
Longterm / 2009-02-01 11:13 / Mostek Zwyciężymy!
a może w całej Europie ceny spadną poniżej naszych? kto to może wiedzieć...
samuraj jack / 2009-02-01 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mnie nie interesują poziomy cen
mnie interesuje naturalne, rynkowe kształtowanie się cen
optymalne dla naszej gospodarki - do czego potrzeba wlasnej zdrowej waluty
anonim_03 / 2009-02-01 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Posiadanie własnej zdrowej waluty działa jak amortyzator dla gospodarki.

niestety w Polsce AD 2005-2009 było dokładnie na odwrót.
podstawową formą działalności gospodarczej były spekulacje walutowe.
(kredyty w CHF, wystawianie opcji, swapy JPY)
anonim_03 / 2009-02-01 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moja prywatna opinia:

Polska do Euro raczej wejdzie i to raczej dobrze. Pytanie po jakim kursie.
Zbyt niski kurs spodowuje, że ludzie pobierający świadczenie nie będą mogli sobie pozwolić na osiągnięcia innych krajów -- telewizorów plazmowych i wakacji na Kanarach.

Zbyt wysoki kurs spowoduje, że emeryci i renciści będą się mieli świetnie, ale wszystko będzie z importu. Pensji ludziom ograniczyć nie można, więc całe gałezie gospodarcze poupadają. Polska się "zenerdyzuje".

Musimy teraz obserwować Słowację, która weszła po wysokim kursie.
balaam / 2009-02-01 11:31
vikingi nie weszli i nie płaczą z tego powodu, w ue karty rozdają niemcy do społu z żabojadami, i kraje ekonomicznie tak słabe jak Polska wchodząc ("teraz")do strefy cienia robią dobrze lobby złotych koryt z brukselki, a czy sobie to bardzo niepewne;
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 11:04
osesek mowil ze słaby złoty to w recesji super sprawa. ograniczamy drogie rzeczy z zagranicy, eksportujemy nasze, czyli wspieramy nasza gospodarke... cos w tym jest. tyle tylko ze zamiast teraz eksporterzy spijac smietanke, po odlewniach mamy krosno do upadku, a to moze byc dopiero wierzcholek góry lodowej
samuraj jack / 2009-02-01 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Krosno i Odlewnie chcialy zaspekulować na walucie - a to inna sprawa.
Ważne, abyśmy mieli własną, zdrową walutę, a ona w naturalny, rynkowy sposób będzie ustawiała się do innych walut i w ten sposób optymalizowała nasz rozwój.
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 11:19
tylko wiesz, jesli takich odlewni bedzie wiecej, boleśnie to odczujemy...
max303 / 2009-02-01 11:06 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
po prostu znaleźli sposób jak wykończyć konkurencyjną gospodarkę
Zielarz / 2009-02-01 11:01 / Uparty Gracz Giełdowy
tu sie zgadzam ale podobno klamka zapadla w momecie referendum wiec pytanie moze byc nie "czy"a ale "kiedy i jak".
rozni ludzie roznie mowia a ja traktatu akcesyjnego nie czytalem :)
podobno juz sie na to zgodzilismy, ciekawe czy mozemy odwlekac na "swiete nigdy" ...
inna sprawa ze referendum w sprawie ktora juz zostala zdecydowana byloby absurdem.
samuraj jack / 2009-02-01 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak mocno odwleczemy - zależy tylko od rządzących i od terminu... rozpadu strefy euro
Zielarz / 2009-02-01 11:07 / Uparty Gracz Giełdowy
zreszta, jak mowi Korwin, poddawanie pod narodowe glosowanie takich kwestii (tego kalibru) w ogole jest absurdem. Rownie dobrze mozna by w referendum zatwierdzac roczny budzet albo glosowac ktora sutostrade najpiewrw budowac.
Szary czlowiek niestety nie ma dosc wiedzy zeby o tym decydowac.
samuraj jack / 2009-02-01 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Merytorycznie to oczywiście nie ma sensu.
Natomiast jako możliwe polityczne narzędzie opóźnienia wejścia dp strefy - dlaczego nie?
Zielarz / 2009-02-01 11:16 / Uparty Gracz Giełdowy
bo istnieje niebezpieczenstwo ze "jestesmy za" :)
max303 / 2009-02-01 10:38 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Shiller: Kryzys rynku nieruchomości może potrwać 10 lat
MD
01.02.2009 08:57
Czytaj komentarze(4)
Zobacz na forum ({PostCount})
Kryzys amerykańskiego rynku nieruchomości może trwać jeszcze 10 lat, twierdzi Robert Shiller, ekonomista z Uniwersytetu Yale, znany jako współtwórca indeksu cen nieruchomości S&P/Case-Shiller.

- Wciąż mamy do czynienia z rekordowym spadkiem cen – powiedział Shiller w wywiadzie dla niemieckiego dziennika finansowego Handelsblatt. – Jest całkiem prawdopodobne, że ceny spadną mocniej niż podczas globalnego kryzysu sprzed 80 lat. Kryzys na rynku nieruchomości może potrwać jeszcze 10 lat – dodał.

Shiller popiera plany stymulacji gospodarki podejmowane przez rządy na całym świecie. Ostrzega jednak, aby nie oczekiwać iż przyniosą one radykalną poprawę sytuacji. Podkreśla, że w obecnej sytuacji zaufanie jest równie ważne co gotówka, jeśli chodzi o wyprowadzenie gospodarki z zapaści.

- Kryzys jest przede wszystkim zjawiskiem psychologicznym – powiedział.

Shiller opowiada się za stworzeniem “złego banku”, który przejąłby “toksyczne” aktywa od banków komercyjnych. Opowiada się także za ewentualną nacjonalizacją banków, jeśli okaże się to niezbędne. Przypomina, że kryzys kas oszczędnościowo-kredytowych z lat 80. został w znacznej mierze rozwiązany przez stworzenie „banku pomostowego”.

MD, moneynews.com
aszu / 2009-02-01 12:18 / Tysiącznik na forum
ble, ble , ble.!
NIe tak dawno prognozowali ropę po 200 $
max303 / 2009-02-01 10:37 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam

Taleb: Rząd musi znacjonalizować banki
MD
01.02.2009 08:25
Czytaj komentarze(2)
Zobacz na forum ({PostCount})
Rząd USA musi znacjonalizować banki, twierdzi Nassim Taleb, guru inwestorów na całym świecie, autor książek „Fooled by Randomness” i “The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable”.

Nacjonalizacja banków jest niezbędna, aby powstrzymać dalsze szkody w gospodarce, które powodują, powiedział Taleb w wywiadzie dla Bloomberg TV.

- Nie można ufać bankom w kwestii podejmowania ryzyka – powiedział Taleb, który zajmował się w przeszłości inwestycjami na Wall Street. – Mamy dziwną sytuację, najgorsze z socjalizmu i kapitalizmu, w której zyski są prywatyzowane a straty socjalizowane. My, podatnicy, ponosimy największy koszt – dodał.

Taleb twierdzi, że obecnie nie można ufać bankom.

- Popatrzcie co robiły i jakie mają wyniki. Wiedzą, że będą ratowane. Jesteśmy ich zakładnikami. Aby to zakończyć rząd powinien przejąć nad nimi kontrolę i nakazać co mają robić – powiedział.

Taleb wypowiada się także na temat instrumentów pochodnych. Podkreśla, że „nie lubi” swapów ryzyka niewypłacalności (CDS).

- Powinniśmy prawdopodobnie wstrzymać handel derywatami, czymkolwiek bardziej złożonym od zwykłych opcji. Handlowałem opcjami i nie do końca je rozumiem. A chcemy, żeby regulator je rozumiał! – powiedział.

MD, moneynews.com
flugo / 2009-02-01 09:35 / portfel / Dziecko hossy
pewnie- pisz obiecany tekst o kosztach walki z CO2:))
samuraj jack / 2009-02-01 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
A po co ... skoro nawet Tusk o tym mówi - wszyscy o tym mówią; byłbym tylko kiepskim naśladowcą:)
zbig$ / 2009-02-01 04:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-01-31 18:13:32 | aszu
twywiad w "PARKIECIE" z Frankiem Mobiusem z Templetona.
Twierdził on , że jego analitycy wyliczyli w/g "koszyka dóbr' wartosć EURO na 5,12 PLN
-------------
czyli wzieli iles tam towarow z niemiec i tylez z Polski, porownali sume w pln i w eur i podzielili?

wyszlo ze ceny w niemczech sa 5 razy wieksze albo ze ludzie 5 razy wiecej zarabiaja, co by sie zgadzalo....
a zatem nic nie stoi na przeszkodzie bysmy euro wymienili 1:1 i bedzie to samo co w niemczech...spotkalem sie z takimi glosami...
doncorleonte / 2009-02-01 08:00 / Puppet Master
hmmma moze w takim razxie 1--0,2 ale by sie niektórzy zdziwili
doncorleonte / 2009-02-01 08:02 / Puppet Master
dopiero oczy otworzyłem heheh chodzi mi o 0,2 obecnego kursu czyli to samo o czym piszesz
a1c1 / 85.222.86.* / 2009-02-01 07:04
Sami zapomnieli co jeszcze niedawno pisali

12.06.2008
Franklin Templeton Investments wierzy w Polską walutę
Wartość euro została nadmiernie zawyżona w stosunku do polskiej złotówki. To jeden z wielu czynników przekonujących do inwestowania w polską walutę – uważa David Zahn, wiceprezes Franklin Templeton, który przyjechał do Warszawy zachęcać Polaków do inwestowania w fundusze obligacji globalnych.
Po kilku latach hossy polscy inwestorzy z obawą patrzą na zawirowania dotyczące rynku kapitałowego. Tymczasem międzynarodowi eksperci z optymizmem patrzą na perspektywy polskiej gospodarki.

- Nasza pozytywna ocena Polski wynika z przekonania, że wartość euro została nadmiernie zawyżona w stosunku do wielu walut, w tym polskiego złotego. Ostatnia aprecjacja, a także możliwość dalszego wzrostu wartości, zachęciła nas do zainwestowania w polską walutę. Ponadto dobrze wyglądają wysiłki Narodowego Banku Polskiego w celu utrzymania inflacji pod kontrolą, jak również niewielki deficyt obrotów bieżących, finansowany odpowiednim napływem zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Ogólnie, uważamy, że Polskę wyróżnia korzystna charakterystyka kredytowa i uwzględniamy również fakt, że agencja ratingowa Standard & Poor’s wydała ostatnio pozytywną ocenę polskiego długu – mówi David Zahn, wiceprezes i menadżer portfela inwestycyjnego w Grupie Instrumentów Stałego Dochodu firmy Franklin Templeton w Londynie.

Franklin Templeton Investments promuje obecnie w Polsce jeden ze swoich flagowych funduszy inwestycyjnych - FTIF Templeton Global Total Return. Jest to pierwszy fundusz z oferty Franklin Templeton Investments z zabezpieczonym ryzykiem walutowym. Dzięki temu Polacy mogą inwestować na rynkach światowych nie martwiąc się o umacnianie się złotego w stosunku do dolara amerykańskiego. Jest to szczególnie istotne teraz, w sytuacji dużej niestabilności rynku.
Fitter / 2009-02-01 11:07 / portfel / Tysiącznik na forum
wierza w sile PLN a zachecaja do zakupu FTIF Templeton Global Total Return chyba tylko dla tego ze jest zabezpieczony przed ryzykiem walutowym
zbig$ / 2009-02-01 04:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
zreszta jak bylem w 2003 w rzymie zauwazylem ze zdziwieniem ze nominalnie ceny tych samych rzeczy sa dokladnie te same, tylko ze tam bylo euro a tu zlote (bylo € po ok 4)
a zatem co stoi na przeszkodzie by wymienic 1:1?
nic by sie nie stalo...
co za roznica czy zarabiam 2k € i place za jablka po 2 €, czy 2k zł i po 2 zł?
Zielarz / 2009-02-01 09:55 / Uparty Gracz Giełdowy
roznica jest w cenach podstawowych towarow np chleba i innych takich u nas i w starej unii. Nie wiem ile kosztuje no niemiecki chleb ale po wymianie ceny musza sie mniej wiecej rownac. jezeli nie to zaleja nas "turysci" a sprzedawcy ze starej uni beda protestowac. Wymiana teoretycznie musi byc zrobiona tak zeby zadnych takich masowych ruchow nie bylo powodu byc. A jak bedzie to sie okaze ...
Zielarz / 2009-02-01 09:58 / Uparty Gracz Giełdowy
z drugiej strony jest oczywiscie cena pracy ale mobilnosc jest juz tutaj znacznie mniejsza.
warren b. / 195.205.143.* / 2009-02-01 08:08
roznica, bo jak mi to kiedys profesor tłumaczyl, sila wytworcza francuza a polaka jest nie równa. francuza jest wieksza ( ? ). i jesli on zarabia 3 K euro i ty tez bedziesz zarabiał 3k euro po wymianie 1:1 to twoje zarobki szybko ulegną zmniejszeniu...

jakos to tak tlumaczyl
zbig$ / 2009-02-01 04:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-01-31 20:16:24 | Longterm [ Portfel ] [ Mostek Zwyciężymy! ]
Re: W gospodarce USA nie tak źle, na giełdach gorzej [0]
To już jest napewno koniec Ameryki...jak ktoś ma jakieś dolary jeszcze to naprawdę radzę
się pozbywać...
--------------
zanim krach najpierw megahossa byc musi na $$...)))
LordFury / 2009-02-01 10:51 / portfel
http://stooq.pl/q/?s=usd_i&d=20090130&c=30y&t=l&a=ln&b=1
Czyli że powtórka z lat 80-tych nas czeka? I dolar po 6-7zł?
Eee, jakoś nie wierzę, przy takim wzroście ilości dolarów w obiegu...
zbig$ / 2009-02-01 04:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
Jeźdźcy Apokalipsy zostali już wysłani we wszystkie
części świata przez ich gniewnego boga postępu i nowych technologii i mieli zaatakować
równocześnie na całym świecie dokładnie o północy z 31.12.1999 na 01.01.2000 roku.
\
------------------
smiej sie błźnie smiej..
mialem wtedy stary komputer bios sie zresetowł na 1980 rok i nie dalo sie ustawic na 2 k i taki dobry dosowski program do at, w ktorym usytawialem sobie wlasne wskaxniki - przestal czytac dane do metastoka z data pozniejsza niz 31.12.99
zbig$ / 2009-02-01 04:23 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-01-31 20:37:23 | Longterm [ Portfel ] [ Mostek Zwyciężymy! ]
tam co parę lat przechodzi tornado które róna z Ziemią wszystko co na jego
drodze...raczej nie ciakawa perspektywa co kilka lat się ewkuować i co parę lat
budować od nowa dom...
-----------
chłopie marzenie
nie nudzi ci sie stary dom i zaesze sobie budujesz tredny
zbig$ / 2009-02-01 04:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
Wielkie amerykanskie koroporacje, wykupia za silnego dolara strategiczne ogniwa
gospodarki na calym swiecie a potem uwala zielonego...
teraz robią szort sell wszytskiego i kupuja swoje wlasne dolary, a potem za te dolary wykupia wszystko i zostawia ludy z papierem...
zbig$ / 2009-02-01 04:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale tylko przechowywac w "banku ziemskim" , zadne certyfikaty, zadne sejfy czy skrytki
bankowe , to ma byc zabezpieczenie na godzine "W"
000000000000
złoto tez nie pomoze 0 w rosji za rewolucji jakby zobaczyli, ze masz złoto, to ktokolwiek by cie zabił przy pierweszej okazji,,,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy