Forum Forum dla firmDotacje

W Grecji 125 tys. ludzi protestuje przeciw rządowi

W Grecji 125 tys. ludzi protestuje przeciw rządowi

Wyświetlaj:
sprzedajmy wszystko / 79.185.189.* / 2011-10-19 20:45
W Polsce może być gorzej jak w Grecji. 80% polskiego majątku już zostało sprywatyzowane, sprzedane poniżej wartości lub rozkradzione. Pieniądze z tego miały pójść na spłatę długów państwa i system emerytalny. Pieniędzy już dawno nie ma a dług jest coraz większy. Jeszcze tylko są do sprzedaży Lasy Państwowe, ORLEN, PGNIG, I jeden polski bank. No i będą po tym ostre ciecia i podwyżki podatków. Rząd nie będzie miał żadnego wpływu na gospodarkę w państwie. A Niemcy mają za co kupować. Nadrukowano sporo euro.
ueefbviryfbqo / 83.28.244.* / 2012-03-17 19:27
gaz już od 1go kwietni o 10% w górkę.
a to co piszesz to jest prawda.
Ocelot / 83.26.82.* / 2011-10-19 20:16
a my oczywiście jak zwykle będziemy się z nimi solidaryzować! i choć sami nie mamy z przyjemnością oddamy im nasze dewizy! a potem z oburzeniem będziemy się dąsać, że trzeba nam podnieść podatki :)

jak ktoś chce pomagać Grekom - niech im wyśle swoje oszczędności, niech sprzeda samochód, zastawi dom i niech im pomaga! - nie mam nic przeciwko - ale niech nie krzyczy, że mają im pomagać wszyscy! - właśnie taka obłudna solidarność odpowiada za to, że zawsze będziemy, na własne życzenie - Kopciuszkiem Europy!
jjjjjjjjjj / 77.254.232.* / 2011-10-19 19:22
przyjmę greków do pracy ok 600zł netto/m-c jaknie mają nieroby za co żyć oczywiście plus utrzymanie
Amerykanin / 213.241.122.* / 2011-10-19 18:21
Niemiecka kase moga potraktowac jako odszkodowanie wojenne, no i piko-bello.
ri.co / 77.114.47.* / 2011-10-19 17:56
Po prostu Grecy zmądrzeli i nie zamierzają spłacać długów za swe skorumpowane z unią rządy ! I mają rację !
njliber / 83.9.249.* / 2011-10-19 16:45
W sumie to myślą logicznie, skoro Niemcy czy Francuzi chcą im pożyczać dalej kasę której nie oddadzą, to po co się ograniczać?
taniekredytyorg / 2011-10-19 16:31
Żyli przez lata na kredyt, a teraz nie chcą oszczędzać jak kasy nie ma? Powini zbankrutować. Jak są nieodpowiedzialni to UE nie powinna im dawać żadnej pomocy.
Amerykanin / 213.241.122.* / 2011-10-19 18:23
Ciekawed jak gty zyjesz, a moze ten dlug publiczny to zafundowali nam marsjanie.
Oszolomowaty / 79.255.95.* / 2011-10-19 18:19
Ktos ci niezle mózg wyprał. Oglądasz TVN? Bo wtedy wszystko jasne ..
Powiem Ci po oszolomsku. Przykład rzucę - gdy jestem głowa rodziny i rządzę w tej rodzinie to odpowiadam za wszystko, a już szczególnie za przestrzeganie w niej prawa, za finanse i organizacje życia. I jeśli coś tam się będzie dziać to wtedy jest to moja wina a nie dzieci zona psa i kota.
W państwie greckim rządził przez lata rzą. Miał pełnie władzy, on stanowił prawo, on zarządzał kasą. Robil to wspólnie , mniej lub bardziej świadomie z lichwa bankierska europy. Ponosił za wszystko wylaczna odpowiedzialność. I nagle się okazało, zę były to rządy matoleckie - kasa została wydana i zostały tylko gacie na tyłku. A teraz ten rzadi lichwa bankierska europy poprzez sprzedajane media wmawiaja ludziom na swiecie, ze winni sa ci prosci ludzie, psy, koty i kozy greckie. Oczywiście - ta paka dla przygłupich łapana jest przez 80% ludzi i POwtarzana w kółeczko, natomiast ci którzy odpowiadają za ten stan rzeczy, urządzeni na pokolenia śmieją się leząc na wznak na plażach. Podobnie dziej się w Tuskolandzie - ale kto by na to zwracał uwagę - rajcujmy się lepiej paliglupem i jego krzyżem...
juhass / 80.50.131.* / 2011-10-19 17:40
Zachód nie pomaga Grekom. Zachód pomaga sobie. Tej kasy Grecy nie zdążą nawet powąchać i jest z powrotem w zachodnich bankach.
Alex77 / 83.24.51.* / 2011-10-19 18:35
Dokładnie, nie o pomoc Grecji tu chodzi, a o pomoc dla niemieckich i francuskich banków na którą ma się teraz cała Europa złożyć.
tota / 83.28.176.* / 2011-10-19 15:37
koniec manny z nieba jest trudny do zaakceptowania. Ale, czy chcecie grecy czy nie chcecie, już NIC SAMO DO BUZI NIE WPADNIE.
polak66 / 193.19.125.* / 2011-10-19 15:26
grecy to lenie i oszusci nie płacący podatków...pozwolic im upaść...a papandreu to ostatni komunista więc nic nie robił i nic nie będzie robił
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-10-19 15:24
Przede wszystkim grecy nie mieli jakoś moralnych wątpliwości inkasować przez lata dodatki za niespóźnienie się do pracy czy pracę na wysokości 2-giego piętra. Jakoś wtedy serce ich nie bolało, tym bardziej że kasowali to na kredyt. Mnie greków nie jest ANI TROCHĘ szkoda. I nie rozumiem dlaczego cała europa ma nadstawiać za nich karku, podczas gdy to oni narozrabiali. A tak, taki malusieńki i w sumie nie znaczący kraj a może pociągnąć na dół o wiele większe potęgi. Oczywiście nie do bankructwa, ale sprawić że w tych krajach zacznie dziać się gorzej. Już się mówi, że m.in. z powodu wydatków związanych z planami ratunkowymi dla tych nierobów agencje ratingowe mogą obniżyć ratingi Niemcom i Francji. Wchodzimy w nową, drugą falę kryzysu a cała europa będzie musiała finansować konsekwencje beztroski i nieróbstwa greków. Jak dla mnie to niech protestuje ich tam nawet milion, ja trzeba to nie policja użyje broni, a jak będzie potrzeba to czołgami na nich. Nie jest mi ich szkoda.

PS. Tzw. grecka ulica ma się wbrew pozorom dużo lepiej niż się kreuje i zdecydowanie lepiej niż finanse państwa greckiego. Dwa lata temu byłem w grecji na 10-dniowych wakacjach. Nie licząc hotelu, nie dostałem ani jednego paragonu... A trochę żeśmy tam pojedli, popili, pozwiedzali i pamiątek przywieźli.
edeq / 188.33.151.* / 2011-10-19 16:07
W krajach południowych nie ma zwyczaju dawania paragonów, nie chodzi o żadne oszustwo. W Grecji nigdy nie byłem, ale często bywam we Włoszech i Chorwacji i tam też nie dostaniesz paragonu jeżeli się nie upomnisz. To nie oszukiwanie, tylko co kraj, to inny zwyczaj.
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-10-19 16:11
Poza tym pokazuje to że grekom żyje się dużo lepiej niż wynika to z rządowych statystyk.
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-10-19 16:10
Cóż, ja będę się upierał że oszukiwanie.
wodecki1 / 91.228.204.* / 2011-10-19 15:30
...hmm, ciekawe.
Może to i wina Greków, ale na pewno nie tych "na dole" drabiny społeczeństwa, czyli tzw. zwykłych obywateli. Kto im dał te pensje i przywileje? Moim zdaniem powinna być personalna odpowiedzialność za decyzje osób w poprzednich rządach tego kraju, nie tylko w Grecji.
Czy obecnie premier kraju, albo jego ministrowie mogą ponosić prawne konsekwencje swoich nieudolnych decyzji? Chyba nie. A to tak na prawdę oni naobiecywali, rozdawali, zatrudniali, itd. Powinni siedzieć w więzieniu za normalną niegospodarność i tyle.
A zwykłych Greków mi po prostu szkoda.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-10-19 15:44
A mi nie, tak jak nie bedzie mi szkoda polskiego bydla, jak sie pozwala na panoszenie socjalizmu to spotkanie potem z rynkiem jest bolesne, tak tez bedzie i w Polsce, te przywileje skoncza sie tak jak za czasow szlacheckich czy PRL, kiedys wszyscy co utrzymuja tych pasorzytow w koncu nie dadza rady i spotkamy sie z rynkiem. A im dluzej trwa socjalizm tym nierownosci sa wieksze i tym bolesniejsze jest to spotkanie.

Co z tego ze dla tych co uczciwie pracuja tez, mieli do wyboru Nowa Prawice i nie skorzystali to niech zdychaja bo nie sa nic warci.
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-10-19 15:38
Mi greków nie szkoda, bo ktoś tych polityków wybrał. Byli to właśnie grecy. Elementarna uczciwość nakazuje, że jeśli ma się wstyd aby przyjmować takie przywileje, to trzeba mieć również przyzwoitość by przyjąć cięcia. Politycy zaś - a w szczególności premier i minister finansów -powinni wedle wszelkiej logiki być postawieni przed trybunałem stanu (lub jego grecki odpowiednikiem). Denerwuje mnie niezwykle unijna pobłażliwość dla tego typu zachować. Europejscy dygnitarze w ramach szeroko pojętej poprawności politycznej i unijnej propagandy sukcesu nie chcą podjąć konkretnych i oczywistych działań wobec grecji. Wszak unia to kraina przyjaźni i równości. Ciekaw jestem czy równie miła atmosfera będzie w niej panować gdy będzie upadać. A na to w perspektywie najbliższych kilkunastu lat się zanosi.
Alex77 / 83.24.51.* / 2011-10-19 19:03
To nie jest problem Greków tylko demokracji, gdyż jest to taki ustrój który promuje tych którzy plebsowi obiecują i dają przywileje socjalne. Partiom po prostu bardziej się opłaca zaciągać kolejne kredyty i tworzyć kolejne grupy uprzywilejowane niż stworzyć uczciwy system którym jest wolny rynek. Taktyką jest odsuwanie rozwiązania problemów do kolejnych wyborów, żeby to na opozycję spadł kłopot ich rozwiązania. Opozycja po dojściu do władzy oczywiście robi to samo i tak spirala się nakręca latami, ale w końcu musi pęknąć no i w Grecji właśnie pęka. Prosty lud takich zależności nie pojmuje i rozpuszczony przez lata nie przyjmuje do wiadomości, że dobrobyt nie bierze się z kredytów tylko z ciężkiej uczciwej pracy. Podobnie jest w innych krajach, w tym w Polsce. U nas też niedługo zacznie pękać sprężyna i nie mam złudzeń, że ci którzy wyjdą wtedy na ulicę będą rozumieli dlaczego tak się stało.
Cały proces degradacji demokracji mógłby być wolniejszy gdy wprowadzono pewne zabezpieczenia, np. jednomandatowe okręgi wyborcze i prawa wyborcze tylko dla obywateli płacących podatki, oczywiście z wyłączeniem urzędników państwowych. Nie zrobiono tego i niedługo wszyscy za to zapłacimy i to cenę dużo wyższą niż do tej pory.
Lorunia / 188.47.25.* / 2011-10-19 16:30
Dyskusja szkoda czy nie szkoda Greków ! u nas może być podobnie bo już pomrukują , aby podnieść wiek emerytalny w Polsce ! choć Polak żyje o ładnych latek mniej od przeciętnej w starej Uni, w dodatku bez solidnej służby zdrowia ! może być jeszcze bardziej gorąco......

Najnowsze wpisy