Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jake fundusze zainwestowac ?

W jake fundusze zainwestowac ?

Adasiek / 88.156.65.* / 2007-07-29 07:52
Mamy z żona do zainwestowania 100.000 i zastanawiamy sie w jakie fundusze zainwestować. Myślimy by 20% włozyc w fundusz akcyjny(Legg Mason Akcji), 40% w cos stabilniejszego ( Skarbiec ochrony kapitału) a reszte polozyc na lokate. Co myślicie o takim portfelu? Moze macie inne sugestie? I jeszcze jedno - poczekac czy inwestowac juz teraz?
Wyświetlaj:
blazek999 / 2007-07-29 22:30 / Bywalec forum
ależ ja kupuje i co więcj kilkakrotnie konwertowałem jednostki poprzez mbank BEZ opłat i prowizji.....kkdg.2000 - może to tylko promocja ale jest faktem ;)
ja i mama / 83.238.146.* / 2007-07-29 22:27
sądzimy z mamą że nigdy do takiej kasy sie nie dorobimy, chć spali byśmy pod mostem:)
hannibal / 2007-07-29 22:01 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po co w ogóle inwestować w jakieś pieniężne lub stabilne lub zrównoważone.....albo iwestujecie albo lokata.....jak jest trend i zostawiacie kasę na jakiś hybrydach to zamiast korzystać z trendu sami siebie pozbawiacie szansy na zysk
Ja obserwuję i wejdę w AIG rynku chińskiego ,Opera universa pl, Noble Akcji, Pewnie jakiś MiŚ do wyboru, może coś z rynków wschodzących ,może KBC BRIC czyli dywersyfikacja obiecujących fundów...i tyle w temacie Marioli
P.S oczywiście nie od razu we wszystkie wymienione i nie teraz
nowicjusz1982 / 2007-07-29 13:14 / Dzieciak *€* forum
hmmm pewnie dobry ale przy takiej sumie proponowal bym podzielic na wiecej niz 2 fundusze :))
zaq81 / 2007-07-29 08:13 / portfel
Adasiek przeczytaj 10 ostatnich tematów a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, a nawet na więcej...........
napisz przez ile lat nie będziesz potrzebował tych pieniędzy ............
Ja zaczynam w przyszłym tygodniu(mbank zero opłat za zakup i sprzedaż jednostek) nie posiadam tak dużego portfela, ale czy to ważne zacznę sobie powolutku małe kwoty do kilku funduszy i będę dopłacać żeby uśrednić cenę........ nie wpłacaj na hura wszystkiego w jeden czy dwa fundusze powoli....... funduszy nie zamykają......... wpłać małe kwoty i obserwuj jak działają na Was wykres przy małych kwotach i od razu zastanawiaj się co się będzie działo w Waszych głowach gdy te kwoty będą maiły jedno czy dwa zera więcej..............Nauka ponad wszystko......... tyle z mojej strony............pozdrawiam :)
Adasek / 88.156.65.* / 2007-07-29 08:39
Mysle ze ok 2-3 lat nie bede potrzebowal tych pieniedzy, a jednostki chce kupic przez multibank. Jakie fundusze mógłbys polecić ? Nie mam praktycznie zadnego doświadczenia z funduszami, dopiero chce zacząć.
kkdg.2000 / 77.223.200.* / 2007-07-29 10:24
Witam,czy jednostki w funduszach chcesz kupić dltego przez multibank dlatego że myślisz że nie ma prowizji przy zakupie?otóż prowizji nie pobiera bank,ale fundusz pobiera normalną prowizję.po prostu jest to gra słów.Fundusze bez prowizji-to reklama ,przelew z rachunku bankowego na rachunek funduszu bez prowizji(przelew bez opłat na inne konto jak to bywa przy kontach przez internet)ale prowizja za zakup jednostek w funduszu jest pobierana normalnie w/g tabeli opłat w danym funduszu.nie wierzysz to zadzwoń na infolinie banku i zadaj pytanie;czy za zakup jednostek uczestnictwa poprzez multibank fundusz pobiera prowizję w/g swojej tabaeli opłat i prowizji.dotyczy to równierz mbanku(supermarket fund.inwestycyjnych)Co bank ma z takiego klienta który nie płaci za konto,przelewy itp.?otóż jest następny klient któremu można dać kartę kredytową,dać jakiś limit zadłużenia w rachunku itd,itp...
zaq81 / 2007-07-29 10:48 / portfel
hmm o mbanku słyszałem co innego od ludzi i pod tym linkiem
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/8powodow.html
pożyjemy zobaczymy..............
kkdg.2000 / 77.223.200.* / 2007-07-29 12:42
witam zag81,widzę że odwiedziłeś stronę mbanku ...mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/8powodow.html. w p.1 czytamy :opłata za zakup j.u (przelew na rach.funduszu) 0 pln itd.czyli z tego wynika że normalny przelew z rach. na rach.kosztuje 0 pln.Swoją drogą dlaczego inne bankinp.ing,pko które też mają przelewy przez internet za 0 pln.nie wprowadzją ludzi w bład że mają fundusze bez prowizji.polecam zajrzeć na stronę www.mbank.com.pl/przewodnik/regulaminy i otworzyć regulamin supermarketu z funduszami i przeczytać & 8 punkt 1 a w szczególności punkt 2.
pozdrawiam.no i co zag81?
zaq81 / 2007-07-29 14:56 / portfel
w mbanku nie płacisz za zakup jednostek funduszu(przez Internet )
jeśli chcesz kupić jednostek za 1000zł to tyle będziesz miał na stanie....
natomiast kupując np. w siedzibie czy jakiejś fili lub u pośredniaka towarzystwa zapłacisz prowizje za zakup np.4%(zależy od funduszu) i w sumie na dzień dobry będziesz miał 960 zł.
Natomiast wszędzie pobierana jest opłata za zarządzanie ukryta w wynikach danego funduszu np. 4% w skali roku czyli jak fundusz chwali się że w ostatnim roku zarobił dla klientów np 30% to rzeczywiście zarobił 34% tylko że automatycznie je zabiera i nie widzimy tego. ..............................
nowicjusz1982 / 2007-07-29 15:13 / Dzieciak *€* forum
no wlasnie to co kkdg pajacujesz ?? gosc chcial zaistniec ale mu nie wyszlo heheh pajac .
zaq81 bravvvo
Adasiek / 88.156.65.* / 2007-07-29 16:59
Co myslicie o tym portfelu:
Legg mason akcji -7500zł
PKO CS Akcji - 7500zł
PZU zrownowazony 15000zł
Skarbiec ochrony kapitalu 15000zł
PKO CS akcji nowa europa 5000zł
Po pewnym czasie doplacalbym pieniadze do tych funduszy bo teraz sytuacja malo pewna
kkdg.2000 / 77.223.200.* / 2007-07-29 20:12
zag81 dlaczego nie otwarłeś strony; www.mbank.com.pl/pzrewodnik/regulaminy i nie zajrzałeś do regulaminu korzystania z usług supermarketu z fuduszami?otóż w & 8 punkt 1 czytamy:bank nie pobiera od klienta opłat i prowizji z tytułu usługi supermarketu.mbank pobiera opłaty i prowizje za czynności bankowe,dokonywane w celu realizacji zleceń czy dyspozycji klienta w ramach supermarketu zgodnie z obowiązującą taryfą prowizji i opłat za dokonanie czynności bankowych obciążają ekonto klienta.punkt 2 czytamy:KLIENT PONOSI KOSZTY OPŁAT I PROWIZJI NALEŻNYCH FUNDUSZOM Z TYTUŁU DOKONYWANYCH TRANSAKCJI,ZGODNIE ZE STATUTAMI ORAZ INNYMI REGULACJAMI OBOWIĄZUJĄCYMI W FUNDUSZACH.informacja o aktualnych stawkach w/w opłat i prowizji pobieranych przez fundusze dostępna będzie na stronie mbanku oraz za pośrednictwem mlini.adasiek i zag81- nie ma szans na zakup j.u w mbanku bez opłat,sam to niestety przerabiałem.pozdrowienia dla ignoranta nowicjusza 1982,widać że to naprawdę nowicjusz.
zaq81 / 2007-07-29 22:38 / portfel
Czytałem, czytałem i jest to masło maślane ........ zadzwoniłem na m-line i spytałem babka stwierdziła że nie ma opłat za zakup.........
powiem Ci że ze 100 razy już słyszałem na tym forum że nie ma prowizji którą płaci się u innego pośredniaka...........
przekonam się w tym tygodniu na własnej skórze ..............
powiedz czy przekonałeś się na własnej skórze czy zastanawiasz się nad sensem części regulaminu ????
nowicjusz1982 / 2007-07-29 20:25 / Dzieciak *€* forum
pal gume .....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy