Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W jaki fundusz włożyłwyś 75 000 zł. na lat 15 ?

W jaki fundusz włożyłwyś 75 000 zł. na lat 15 ?

Grzegorz z Pomiechowka / 212.2.101.* / 2008-09-25 22:04
Jestem drobnym ciułaczem wszystkie moje oszczędności to 75 000 zł. Chciałbym zainwestować je w ktoryś z fundeszy Pko/Credit ktory wybrałbys ty Akcji, Akcji N Europa, Zrwnoważoni, czy pomieszać je ale w jakich proporcjach?
Wyświetlaj:
obs / 213.158.196.* / 2008-10-30 01:19
teraz najlepszy jest Zamknięty Fundusz inwestycyjny "Skarpeta" - zero strat gwarantowane...
nn / 89.231.161.* / 2008-10-30 10:39
a inflacja to h..... na kaczych nogach (bliźniaki nic do tego nie maj,ą choć ich nie lubię)
ged / 87.204.75.* / 2008-10-29 21:43
hej,
Ja tez inwestuje kilka lat w fundusze PKO/CS, kilka moich uwag, jezeli bedziesz robil konwersje to proponuje fundusze z parasola (akcji plus, zrownowazony plus, papierow dluznych plus w proporcjach 60/20/20 na dzis), jezeli nic nie chcesz robic to proporcje 30/30/40. Warto sobie pomagac syganlami do konwersji ze strony zainwestuj.pl (tylko twardo sie trzymac mimo chwilowych strat) sporo zaoszczedzilem dzieki sygnalom z tej strony - dostep jest bezplatny).Acha warto jezeli ktos ma czas wchodzc w nowe fundusze PKO/CS z regoly w cigu 3-6 miesiecy daja dobre stopy zwrotu (30-60%) ale po tym okresie i przy tych zyskach nalezy wychodzc z nich i wracac do parasola ( tak bylo z NE,MiSS,AkcjiPlus). Acha mozna tez negocjowac oplate wstepna nawet sporo ponizej oficjalnych cennikow (to bezposrednio w oddzile PKOBP u doradcy). Pozdrawiam
nn / 89.231.161.* / 2008-11-07 22:33
Ja uciekając przed belką wszedłem w PKO CS obligacji straaaaaaaaaaszna lipa, uciekłem przed krachem , nie wiem czy zarobiłem lepiej niż na lokacie wolę nie sprawdzać
kkrycha / 79.184.23.* / 2008-10-29 20:03
W fundusz remontowy mieszkania kupionego w okresie 2005-2008. Bo za 15 lat bedzie wymagac gruntownego remontu
zyczliwy / 83.24.159.* / 2008-10-24 15:43
po pierwsze musisz sobie odpowiedziec na pytanie jakich zyskow oczekujesz, to wazne bo im wieksze zysli chcesz osiagnac tym wieksze ryzyko musisz poniesc, a co za tym idzie starty tez mozesz miec, tak wlasnie masz w przypadku przytoczonych przez Ciebie funduszach inwestycyjnych, tam ryzyko jest duze, szczegolnie w tych ktore tam wymieniles, akcji zrownowazony, nie wiem czy na twoim miejscu nie lepiej byloby zainteresowac funudszem tak ale emerytalnym, odkladasz pieniadze, skoro piszesz ze przez tyle lat uciulales 75 tys tzn ze moze dalej jestes w stanie odkladac jakies pieniadze, wybierzesz sobie taki funudsz bedziesz do niego dokladal jakies 400 zl miesiecznie, a pozneij dodatkowy tysiac do emerytury dostaniesz z tego, ryzyka strat tutaj nie ma bo to inwestycja dlugoterminowa i znacznie bardziej niz w przypadku funudszy inwestycj\yjnych lepiej zarzadzana, banki wychodza z zalozenia ze o ile przypadku funduszy inwestycyjnych mozna sobie poszalec pokombinowac io tyle w przypadku III filaru juz nie bo to znacznie bardziej negatywnie by sie na nich odbilo. oczywiscie zrobisz jak zechcesz - to tylko takie moje 3 grosze.
MarekBud / 78.133.158.* / 2008-10-24 10:47
Panie Grzegorzu, jeżeli jest Pan zainteresowany konkretnymi rozwiązaniami dostosowanymi do Pańskich potrzeb proszę o kontakt mailem na adres marek@ppu.pl
Axa Polska
mob / 83.14.120.* / 2008-10-29 19:30
Z tą AXA to chyba przegiąłeś. Znam doskonale tych naciągaczy. Prowizja się marzy, co?????. Do roboty nieroby, na kopalnię.
Blurgh / 213.134.186.* / 2008-10-30 09:30
Dlaczego przegiął ? AXA, podobnie jak Skandia, AEGON i bodajże Generali mają rozwiązania, które mogą dla przeciętnego Kowalskiego okazać się całkiem korzystne.
A co do roboty - to rozumiem, że ty jesteś właśnie ciężko pracującym górnikiem, zapewne jeszcze takim, co zjeżdża pod ziemię raz na jakiś czas?
Obym się mylił
jan kowalski / 2008-10-30 17:55 / Tysiącznik na forum
kolego, nie ubliżaj Kowalskiemu. A co do kwalifikacji doradców w/wym. firm, to mob ma rację. Wysokie prowizje, skomplikowane piramidy ubezpieczeniowe działające praktycznie tylko w jedną stronę są nagminne i wykorzystywane aż do bólu.
75 000 zł. to spora kwota, więc proponowałbym duzo czytać, śledzić notowania i co najważniejsze : nie dać się ponosić emocjom. Przy odrobinie dobrej woli można z powodzeniem samodzielnie inwestować w funduszach, a i satysfakcja , w razie sukcesu, gwarantowana.
Kaju / 2008-10-23 17:55
Skoro udało Ci się "uciułać" 75000, to rób to co robiłeś do tej pory.
WDR / 83.24.144.* / 2008-10-23 14:16
a nie lepiej pomyslec o tym zeby zainwestowac w cos co zabezpieczy twoja przyslosc ale jednoczesnie bedzie bardziej bezpieczne, nie wiem czy wiesz ale obecnie fundusze inwestycyjne leca na leb na szyje, dzisiaj kolejny dzien z cyklu, lepiej sprobowac wykupic sobie jakis III filar, to naprawde dobre zabezpieczenie przyszlosci, to inwestycja dlugoterminowa, wiec ryzyka strat nie ma praktycznie zadnych.......wybor nie bedzie trudny, te produkty sa w miare podobne do siebie, ja wybralem III filar w ING, poza kosztami keirowalem sie glownie ozycja w rankingu, a tam ING stoi dosc wysoko.
SSPiotr / 85.14.127.* / 2008-10-31 21:16
O jakim rankingu III filarów mówisz? :|
SPiotr / 85.14.127.* / 2008-10-31 21:05
O jakim rankingu III filarów mówisz? :|
smart_investor / 89.78.87.* / 2008-10-23 12:39
Szanowni Państwo,

W mojej opinii i nie tylko, istnieją znacznie bardziej zyskowne formy pomnażania kapitału, niż tradycyjne narzędzia inwestycyjne. Przykładem są domeny internetowe. Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z faktu, iż na domenach nie zarabia się 20%, 50%, ale kilkadziesiąt razy tyle ile zainwestowaliśmy. Dlaczego? Domena = adres w Internecie = możliwość reklamy i budowania wizerunku przed klientami firm. Polecam przejrzeć tę krótką dyskusję na Biznes Forum: http://www.biznesforum.pl/viewtopic.php?p=152700#p152700
zygal / 2008-10-23 11:57 / Bywalec forum
Panie Grzegorzu
w zależności od tego na jaki czas chce Pan zainwestować te pieniądze. Ja osobiście jestem w Skandii od ponad 3 lat, pomimo tych spadków jakie mamy moje konto nie wykazuje minusa. W swoim portfelu mam zdeklarowane zawsze w granicach 8 funduszy, które są ciągle modyfikowane. Skandia oczywiście jest na dłuższy okres czasu. Ja osobiście traktuje Skandie jako narzędzie do pomnażania kapitału, a korzystam jeszcze z usług jednej firmy międzynarodowej zajmującej sie tylko finansami. Obecnie handluje obligacjami, oprócz zysku z obligacji imiennych każdy z współpracowników który nabył obligacje dostaje co rok dywidende z zysku firmy w wysokości 25%, a z budowy grupy kapitałowej można wyciągnąć naprawde dużą kase, a trzeba wprowadzic do systemu tylko 2 osoby (nie mniej nie więcej). Jeżeli chciałby się Pan czegoś więcej dowiedzieć prosze do mnie pisać. email: zygal@op.pl
zygal / 2008-10-27 10:34 / Bywalec forum
to nie jest piramidka, bo piramide trzeba budowac (wprowadzac non stop osoby do systemu) tutaj należy tylko wprowadzi c 2 osoby i to wszystko
weronikas45 / 2008-10-29 10:21
zygal - byłbym zainteresowany współpracą w Skandii ewentualnie obligacjami w tym funduszu zagranicznym . Może coś więcej o tym funduszu na forum . Być może są inni zainteresowani pomnażaniem swojego kapitału w tych ciężkich czasach. Pozdrawiam
Szary
Ruczas / 91.193.209.* / 2008-10-23 10:50
ja od paru lat inwestuje poprzez takie platformy jak Skandia Aegon czy axa. Daja możliwośc zarobienia na funduszach akcji w czasie wzrostu a teraz jak są spadki to trzymam pieniądze w funduszu gwarantowanym (8% rocznie). Opłaty niewysokie. Polecam
daana / 83.24.11.* / 2008-10-28 19:21
W AEGON Fundusz gwarantowanyma stopę 3,5%
http://www.aegon.pl/u235/navi/31066
ShadowBMW / 2008-10-23 10:47
Panie Grzegorzu,
Powiem tak, najważniejsza jest dywersyfikacja. Nie radzę pakować wszystkiego w jeden fundusz. Jakby Pan był zainteresowany pomocą, to zapraszam na maila: adrian_bera@o2.pl

Pozdrawiam.
Kacperek / 213.17.162.* / 2008-10-23 10:39
W żaden fundusz, kup ziemię i nawet niech rosną na niej brzozy to nie stracisz, może być złoto, kamienie szlachetne, albo mieszkanie w Bułgarii. Będzie to o wiele lepsze niż jakiekolwiek fundusze.
Siemion / 82.210.150.* / 2008-10-23 08:58
Panie Grzegorzu,
na 15 lat to sie trzyma pieniądze na lokacie albo kupuje ziemię. Sugeruję 50/50. Pieniądze z lokaty można ewentualnie przerzucić na jakiś fundusz akcyjny (może połowę lokaty) ale dopiero po spadku stóp procentowych o jakies 0,5-1pp. To będzie świadczyć że sytuacja na rynkach kapitałowych się uspokaja i można znów wchodzić w akcje.
frankol23 / 2008-10-22 22:06
witam ogolnie czlowiek jest istota stadna :)

i ODRADZAM jakie kolwiek inwestycje w lokaty i Fundusze !!! wszyscy jakos tam sie uciekaj a boja sie kupowania akcji spolek bo za bardzo sa spadki !!!!

poczekajcie albo inwestujce w spolki ktore maja niskie obroty bo te sa stabilniejsze niz te ktore maja wiecej

pozdrawiam i czekam na opinie
życzliwy / 83.26.207.* / 2008-10-22 17:31
Ja chętnie dałbym więcej, dużo więcej, kto podpisze ze mną umowę na 15 lat z gwarancją wypłaty kapitału + zysk, np. da mi w zastaw swój dom, mieszkanie, oszczędności itd. Podzielę się z domorosłymi finansistami, doradcami finasowymi i innymi głąbami podającymi tu telefony, e-maile i co tam jeszcze w te durne łby im powchodzi. Żaden matoł w to nie wejdzie.
Skoro jesteś, jak się określiłeś, drobnym ciułaczem inwestuj tylko w instrumenty bezpieczne, w żadne inne, bo po 15 latach może Cię dopaść "american dream".
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy