Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W jaki fundusz włożyłwyś 75 000 zł. na lat 15 ?

W jaki fundusz włożyłwyś 75 000 zł. na lat 15 ?

Grzegorz z Pomiechowka / 212.2.101.* / 2008-09-25 22:04
Jestem drobnym ciułaczem wszystkie moje oszczędności to 75 000 zł. Chciałbym zainwestować je w ktoryś z fundeszy Pko/Credit ktory wybrałbys ty Akcji, Akcji N Europa, Zrwnoważoni, czy pomieszać je ale w jakich proporcjach?
Wyświetlaj:
Sharky / 195.33.129.* / 2008-10-22 15:59
Na 15 lat w zaden. Na rynku polskim najstarzy Pioneer przyniósł od początku istnienia (jakies 14 lat) 140%. A wiec mniej niz lokaty za taki okres przy procencie skladanym.

Trzeba kupic tanio i sprzedac drozej, bez pazernosci. Teraz bym nie kupowal, po dnie sie troche jeszcze poszuramy. A zreszta gdzie jest dno?
WIGu / 83.19.250.* / 2008-10-22 18:21
... możesz wsadzić sobie na 15 lat... ale tylko w taki o aktywnej alokacji, jesli sam sie tym nie chcesz zajmować... ja uważam że najważniejszy we wszystkim jest moment wyjścia z, i wejścia w inwestycje i na pewno odradzam wchodzenie w rynek ktory spada jak teraz (a nasz i cały swiat spada wyraźnie... ). Czekałbym sygnałów odbicia a nie czytał co anal(itycy)e piszą i co odbicie (korekte) wieszczą koniec bessy. Nie bede sie wypowiadal na temat doradzców finansowych, bo oni są rózni, ja sie wiele ze spotkań z doradcami roznych firm dowiedziałem aż sam zdecydowałem być doradcą i jeszcze bardziej wniknąłem w temat... jak Ci sie nie chce tym zajmować to doradców polecam jak najbardziej, nie ważna jest firma, ważny jest człowiek, który bierze to na siebie, czy umie odpowiadać na pytania i czy budzi zaufanie, w wielu przypadkach wiedzą (niestety czasami sie zdarzają tacy co nie wiedzą) wiecej niż Ty, i zawsze mogą podsunąc dobre pomysły... jak nie wiedzą to sie dowiedzą bo ktoś z ich firmy już zgryzł na temacie zęby.
Pozdrawiam i życze udanych wyborów i wysokich zysków.
lBolek / 79.188.77.* / 2008-10-22 17:35
Zapomnij o funduszach. Weź kredyt w dolarach a kase na lokate jako zabezpieczenie. Dolary sprzedaj na gorce, a potem odkup USD po1,70 PLN i spłać kredyt. Za kilka tygodni, góra miesięcy masz dodatkowe 50 tys. Sytuacja powinna się do tego czau wyklarować.....
rty / 83.7.114.* / 2008-10-22 16:12
Najlepiej zainwestować w ładną żonę!
tatuś / 83.15.89.* / 2008-10-23 10:48
Najlepiej w żonę i dzieci. Dzieci będa podobne do Ciebie i bedą wołać "Tata, tata". Cóż może być wspanialszego?
te1 / 90.156.56.* / 2008-10-22 14:40
przy takiej kwocie prosze zwracac uwage na oplaty, 1% z 75000 to nie tak malo, a oplaty siegaja czesto kilku procent, rocznie.
kurka_wolna / 83.6.251.* / 2008-10-22 13:51
co to za inwestycja na 15 lat..... chyba żartujesz? 3-5 lat góra i musi mieć szanse na wzrosty inaczej nie ma sensu
Astro / 83.26.62.* / 2008-10-24 13:54
Inwestycje sa własnie na 15 lat , na krótki termin to sa spekulacje. Ja ze swej strony proponuje Investors TFI. 65 tysięcy dac na podstawowy, a 10 tysięcy dac na Investors LBO.
emysza / 62.29.164.* / 2008-10-22 13:44
żałuję, że nie zajrzałam tutaj rok temu. Dzięki namowie Pana z banku Millenium O/Będzin zainwestowałam 50 tys, w super duet. (super lokata i fundusz akcji) Lokata 10 tys. została a 40 tyś pozostało niecałe 20. Mam żal do niekompetentnego Pana, który dla swojej prowizji namawiał ludzi do złego inwestowania.

Może doradzicie co zrobić żeby odzysać przynajmniej część.
Doświadczony / 83.23.232.* / 2008-10-22 15:39
Ciekawe ile lat miał pan z oddziału Będzin? Pewnie w czasie pierwszej bessy na GPW chodził do przedszkola, więc skąd ma biedny pamiętać i wiedzieć, że giełda może spaść?
emikop1 / 2008-10-22 12:45 / portfel
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Compensa-Nowe-horyzonty-inwestycji-1721571.html
przeczytaj to.... Nowe Horyzonty Compensa.
Pozdrawiam
Piotr_K_L / 194.9.52.* / 2008-10-22 10:42
Zanim podejmie Pan decyzję proszę odpowiedzieć sobie na pytanie: Na jaką stratę mogę sobie pozwolić? Inwestuje Pan wszystkie swoje oszczędności, więc proszę wziąć pod uwagę emocje jakie mogą przy tym Panu towarzyszyć.

Dlaczego tylko fundusze?
luka_a / 89.76.88.* / 2008-10-21 21:22
Widzę tu duzo doradców, sam jestem ale nie będę tu swiecił telefonem. Odpowiem prosto - każdy akcyjny, proszę przanalizuj sobie stopy zwrotu dla funduszy (krajowych, czy zagrsanicznych) które istnieją powiedzmy od 7 lat w gróę. Historia może nie jest gwarantem stopy zwrotu, ale na pewno nie kłamie.
j.k. / 2008-10-21 21:04 / Bywalec forum
Jak najbardziej w akcyjne,ale parasolowe.Jeżeli już chcesz wpłacac,to najlepiej podzielić kasę na parę częsci,bo niestety możemy jeszcze lecieć w dół.A przede wszystkim poznać rynek,jak to wszystko działa i konwertowac na bezpieczne fundy,gdy leci w dól.15 lat to długi okres,w ktorym może pójsc sporo w góre,ale tez sporo stracic i wtedy lepiej stac z boku.
djtommmy / 91.94.151.* / 2008-10-21 19:42
Panie Grzegorzu, przede wszystkim musi miec Pan konkretny cel.
Celem moze byc nowy dom, samochod badz podroz w kosmos,
za te 15 lat. kazdy z tych celow wymaga innych nakladow pienieznych,
dlatego trzeba go znac by dobrac konkretna oferte FI, biorac
pod uwage potrzebny kapital w przyszlosci.
przestudiowalem wszystkie odpowiedzi na forum...
ale prosze samemu je ocenic.
dlatego podaje moj adres mail'owy: djtommmy@post.sk
Leh / 2008-10-14 16:05 / Bywalec forum
Ja akurat inwestuje w fundusze PKO/Credit. Polecam fundusz zrównoważony parasolowy. W czasie tej bessy stracił tylko 5%.
poldek34 / 83.22.246.* / 2008-10-21 17:30
W fundusye Luksemburskie jakimi dzsponuje ING. Fundusye pracują znakomicie nie zwracając uwagi na sytuację w Europie.

Pozdrawiam.
markwa / 2008-10-22 16:42
P******* opowiadasz, jakie fundusze nie zwracają uwagi na sytuacje finansową?
Black Rock?
j.k. / 2008-10-21 20:57 / Bywalec forum
Tez mam fundusze w ing,a o fundach luksembuskich nieslyszalem.Można prośic o coś wiecej na ten temat,link czy cos.
ekarol / 83.3.20.* / 2008-10-14 15:11
Panie Grzegorzu podaję tel do mnie, jeżeli skontaktuje sie Pan ze mną postaram się drogą e-mailową udzielić fachowych informacji. Pozdrawiam, 509 532 398
cosmo / 62.121.68.* / 2008-10-22 13:31
to po co podajesz nr???

"dla uważnych: dobry doradca nie musi się ogłaszać na forum, ma sporo klientów. Najlepiej popytać znajomych i spotkać się z jakimś osobiście. Pozdrawiam"
cdd / 85.193.235.* / 2008-10-14 13:39
na taki długi okres tylko w fundusze akcyjne, ale najlepiej kilka ;)
aaasia / 77.115.166.* / 2008-10-23 09:40
Zgadzam się. Przy tak długim okresie akcyjne są całkowicie bezpieczne. Możesz zainwestować w kilka różnych (min. bardzo ciekawy wydaje się byś noble funds- Subfundusz Luxury) lub wybrać fundusz dający Ci możliwość konwersji ( w tym przypadku polecam polisę inwestycyjną - axa jednorazowa)
astrolog_ / 83.9.19.* / 2008-10-14 10:05
zainwestuj w fundusz penisowy. Penisy tez rosną dzięki naciąganiu, pompowaniu i wyginaniu. Po 15 latach możesz liczyć na zysk nawet do 15%.
sc / 99.232.235.* / 2008-10-22 05:33
To jest niewatpliwie najlepsza odpowiedz. Calkiem powaznie. Nawet nie probuj odpowiadac na jakies telefony. Nie probuj sluchac zadnych rad. Sa zbyt ryzykowne. Nie ma sensu. W normalnych czasach najlepsze firmy finasowe mogly zaoferowac od 15% do 35%. W tej chwili wszystkim jest ciezko a ludzie sa w wielkim strachu wiec wyplacaja pieniadze. Prawie wszyscy sa na minusie. Pomysl natomiast o zainwestowaniu w duze kanadyjskie banki. Najlepszy to Bank of Nova Scotia oraz Toronto Dominion Bank. Nie maja nic wspolnego z amerykanskimi problemami. Sa super pewne. Bede sie bardzo cieszyl kiedy Inni zaprzyjaznieni inwestorzy i mnie tez podciagna do gory. Dodatkowo zaplaca 4% rocznie co jest bardzo przyjemne. Jezel dzisiaj kupisz, to za dwa lata bez patrzenia mozesz miec o 30% wiecej plus te 4% rocznie dodatkowo. Mozesz probowac zaczekac na nastepna panike i kiedy wszyscy beda sprzedawac i sobie wyrywac z glowy wlosy, ty kup. Zabezpieczysz sie w ten sposob bardzo bo prawdopodobnie kupilbys juz na samym dole. Dolu jeszcze nigdy nie udalo sie nikomu znalezc ale probowac trzeba bo sie zwieksza nagroda. 15 lat jest czyms nierealnym. Nie mysl w ten sposob. To tak nie dziala. To co ci podaje powinienes sprawdzic. Nie probuj z czyms innym teraz, tylko te dwie rzeczy, ktore podalem. Gielda nie ucieknie. Bedzie zawsze. Nie sluchaj zadnych doradcow. Faceci, ktorzy podali telefony sami sa na minusie prawdopodobnie. Poza tym oni utrzymuja sie z czego innego.
lezdrub / 79.185.81.* / 2008-10-13 21:39
Tylko zainwestować w Aegonie.Tam można zarabiać, bez względu na koniukturę. na spadkach w tym roku można było już zarobić 12%. Fundusz Besa( zarabia jak wig20 leci w dół. Są skonsolidowne najlepsze fundusze inwestycyjne polskie i zagraniczne.(70 funduszy) Bardzo tanie przewalutowanie
Brak opłaty prz zainwestowaniu kapitału, 12 transferów funduszy w programie. Mozna przekładać kapitał z jednego do drugiego. Można częśc zinwestować w zł., częsć w $ lub euro. 15 lat zarabiać i nie płacić podatku.
Program jest wspaniały trzeba mieć tylko doświadczenie na rynku kapitałowym.
Wówczas można robać sałatę. Moj telefon 600 942 367
AK47 / 83.3.162.* / 2008-10-22 15:03
ja mam w Aegonie, wtedy była taka promocja: podpiszesz umowę na 10lat a dostaniesz kamerę.dałem się zlapac na ten chwyt a teraz zainwestowałem 14000, juz 50%stracone. Czy ktos moze mi poradzi czy da sie wycofac z tej Umowy, albo jak zainwestować w Aegonie zeby zarobić (bo widze jest pare zwolenników Aegonu ale zadowolonych klientów.
mar-zal / 87.96.71.* / 2008-10-23 14:21
A skąd pewność, że ci "zadowoleni" nie są naganiaczami, którym grunt już dawno usunął się z pod nóg. czytając te komentarze nie znalazłem ani jednego, z którego wynikałoby, że jego autor jest na dziś "zarobiony". A tamę obecnej kryzysowej fali postawiłoby jedynie aresztowanie i wyroki wieloletniego więzienia dla członków zarządów WSZYSTKICH instytucji finansowych, działających na świecie! I jeszcze jedno - a gdzie się podziały te miliardy zysku banków, o których w pełnym amoku donosili zachwyceni i zadufani w swym nieuctwie dziennikarze?
chrońswojepieniądze / 83.19.250.* / 2008-10-22 18:50
niech sie Pan przezuci na ten fundusz bessa w aegonie... 20% portfela tam sieknąć, 50%-80% na stabilny dolarowy (tu jest silna koniunktura od 3 miesiecy), oczywiście rynek wymaga obserwacji, i to co powiem dziś już pojutrze może być nieaktualne, dlatego polecam zmienić doradce, albo samemu sie zainteresować, a reszte na pieniezne albo obligacyjne... Pana doradca zepsół sprawe bo Pana Nie poinformowal (moze nie wiedział, moze sluchal tylko głosow anali, a nie rynku), wszytsko na bezpiecznych trzymać (na funduszach akcji jak na wszystkim gramć tylko z trendem) pojawiają sie regularne wzrosty, coraz wyzsze dolki, wchodzić... coraz niższe, wychodzić, proste aż strach, i skuteczne aż poraża.

Pracuje teraz w banku na AEGONIE... poprzednio pracowałem w firmie doradczej na Skandii (możliwości podobne, Aegon wychodzi taniej, Skandia jest zblizona ale przy dużych wpłatach i odpowiedniej strategi, szybko przerzuca z funduszu na fundusz, zdumiewająco, ale generalnie, na funduszach nie ma to takiego wielkiego znaczenia, aczkolwiek jakieś jest zawsze)
Jacqb / 2008-10-21 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tam mam Aegona i jestem bardzo zadowolony. Daje faktycznie niezle mozliwosci. Problemem sa wysokie oplaty a wlasciwie caly ich system, ktory jest dosc zlozony dlatego warto 1) zainwestowac duza kwote (od 100 tys.) zeby uniknac niektorych oplat i 2) dobrze przestudiowac OWU zeby nie zaplacic niepotrzebnych danin. Mimo wszystko chyba bym polecał.
Uluś / 212.76.37.* / 2008-10-14 14:47
jasne.... Aegon... to czemu jesteście na ostatnich miejscach w OFE z ktorego zwiałam do AxA???? skoro tak zarabiacie i macie takie super wyniki to nie powinienes sie reklamowac na necie... zenada na maxa... chodzi ci tylko o prowizje sięgającą kilku % z tej kasy i tyle ...
obiektywna / 77.115.249.* / 2008-10-15 16:22
Oczywiście AXA ma duży wybór funduszy nie tylko polskich, a teraz daje przez pierwsze 2 lata po 10% gratis od składki urocznionej koniecznie zadzwoń 667 894 619
MM2008 / 83.27.93.* / 2008-10-19 22:50
W obszarze funduszy inwestycyjnych kręcą się generalnie trzy ekipy:
1. klienci - tzw. prości dawcy kapitału
2. sprzedawcy - dostają prowizję jednorazowo od wciśnięcia funduszu klientom,
3. zarządzający - dostają prowizję jednorazowo i regularnie rocznie od wciśnięcia funduszu klientom.
(4). pomijam tutaj nadzór, bo ten nic nie robi żeby wytłumaczyć klientom głupotę ich postępowania - jak ktoś czyta po angielsku to polecam przeczytać kilka ostatnich raportów warrena buffetta

W przypadku gdy na giełdzie akurat rośnie, to zyski mają:
1. klienci, jak coś zostanie po odjęciu opłat i prowizji,
2. sprzedawcy - stała prowizja od akwizycji, duża bo klienci walą na potęgę,
3. zarządzający - bo ich mądrość i fachowość nie poddają się żadnej krytyce, więc oprócz pieniądza mają też satysfakcję moralną i wybujałe ego.

Jednaże, gdy na giełdzie stabilizacja lub niedajboże spadki to zyski trafiają już tylko do:
1. sprzedawców - którzy jednak mają trochę gorzej, bo klienci mniej chętnie dają się naciągać, a więc wpływy małe, ale też zero strat,
2. zarządzający - pobierają i za wejście i opłatę roczną niezależnie czy ich małpie decyzje przyniosą stratę czy zysk, ale też strat wprost nie mają. W pewynym momencie jednak klienci się wk__wią, i zabiorą pozostałe resztki inwestycji i ewentualnie w kontaktach bezpośrednich z odpowiednimi osobami wyrażą swoje zadowolenie z jakości i fachowości świadczonych usług, wtedy pojawiają się co najwyżej tylko koszty na usługi protetyczno-dentystyczne ale tylko na najniższym szczeblu personelu front-office, dyrekcja zgarniająca większość prowizji wyjedzie mercedesem przez tylne drzwi i nie będzie się musiała tłumaczyć przed zadowolonymi klientami ...
Mik2 / 62.111.198.* / 2008-10-21 12:24
to chyba dotyczy wszyelkich transakcji .... klient-sprzedawca-zarządzający
Troche obiektywizmu ! / 89.77.94.* / 2008-10-14 06:43
To ja już wolę Skandię naganiaczu
Zygmunt Lenik / 212.182.59.* / 2008-10-21 13:43
Ja też proponuje Skandie, teraz mamy promocje w 1 roku można osiągnąc nawet 18% gwarantowane, w razie pytań prosze o kontakt emailowy z.lenik@poolub.pl
Mamy również inne narzędzia do zarabiania i pomnażania kapitału, które są bardziej bezpieczne, zapraszam na spotkania w Lublinie po wcześniejszym uzgodnieniu emeilowym.
Zygmunt Lenik / 212.182.59.* / 2008-10-21 13:55
podałem zły adres email prawidłowy z.lenik@pollub.pl
zniesmaczony / 88.156.95.* / 2008-10-14 00:58
Pewnie ze najlepiej bo miałbyś z tego 50% prowizji a klient poziom serwisu i doradztwa porównywalny z poziomem twojej wypowiedzi.

Wróć lepiej do rąbania sałaty pewnie lepiej to robisz niż doradzasz.

Aegon robi sobie obciach zatrudniając takich nieudaczników. Nikt tego nie widzi???
zenek 11 / 77.115.19.* / 2008-10-14 00:27
Popieram, Aegon w chwili obecnej ma najlepsza ofertę, po co masz wybierać miedzy funduszami jednej grupy kapitałowej. Wejdź na www.aegon.pl i zobacz jakie fundusze są do dyspozycji, a trochę ich jest. Zachecam do spotkania sie z doradcą finansowym niezależnej kancelarii lub specjalista aegona
chet / 2008-10-12 14:41 / Bywalec forum
Na 15 lat to włożyłbym w akcyjny.To teraz niepopularne i w krótkim terminie nieprzewidywalne, ale w horyzoncie 15 lat powinna zdarzyć się hossa.Zeby mieć tylko pewność,że tyle się jeszcze pożyje..:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy