Forum Forum emerytalneInne

W koalicji kompromis. "Za podwyższeniem wieku emerytalnego muszą iść reformy"

W koalicji kompromis. "Za podwyższeniem wieku emerytalnego muszą iść reformy"

Wyświetlaj:
okm / 89.74.157.* / 2012-01-16 13:18
Pytanie do Premiera
Szanowny Panie Premierze Mam 58 lat, jestem mężczyzną, pracuję od 25 roku życia, moje zarobki cały czas oscylowały w okolicach średniej krajowej. Spodziewałem się przejść na emeryturę w wieku 65 lat a statystyczne wyliczenia mówiły, że na tejże emeryturze mężczyzna żyje do 71 roku życia, czyli pobiera emeryturę przez 6 lat. Nie jest to imponujący wynik biorąc pod uwagę 40 letni okres składkowy przy średnich zarobkach i porównując go do państw o ugruntowanej demokracji. Teraz jednak dowiaduje się, że chce mi Pan zabrać 1/3 z tego, bo chce Pan (Pańscy koledzy) podwyższyć wiek przechodzenia na emeryturę z 65 na 67 lat, czyli mam szanse pobierać ją przez 4 lata. Pytam się, Dlaczego?????? Uważam, że jest to nieuczciwe!
Naszeproblemy / 176.98.126.* / 2012-01-06 12:16
Nie zgadzam się na taki projekt reformy. Uważam, że należy brać pod uwagę również fakt długości stażu pracy poszczególnych pracowników - są ludzie, którzy będą pracować nawet po ok. 50 lat i potem być może 3-10 lat emerytury?
Poza tym jeśli wymagać się będzie, aby pracowali ludzie po 60-tym roku życia najpierw należy się zastanowić kto ich będzie chciał zatrudniać?
Już teraz wystarczy powiedzieć pracodawcy, że ma się ok. 50 lat, i co bardzo możliwe w tym wieku problemy zdrowotne - to kto zechce zatrudnić takich ludzi?
Z czego będą żyć?
Nie mówiąc o tym, że są problemy w służbie zdrowia i najlepiej wychodzi ten kto ma pieniądze i leczy się prywatnie.
Może lepiej płacić składki na prywatne konto emerytalne - przynajmniej jak ktoś straci zdolność do pracy będzie miał uskładane własne parę groszy "na czarną godzinę".
Popieram pomysł PSL odnośnie skrócenia wieku emerytalnego kobiet na których barkach spoczywa w głównej mierze wychowanie dzieci i prace domowe!!!
Kobiety do pracy do 67 roku życia?
Kto więc będzie wykonywał niewdzięczną pracę w domu?
Kto pomoże młodym w wychowaniu dzieci?
mkgf / 83.31.186.* / 2012-01-05 17:14
Przestanmy sie bac UE bo wyszło przez ten kryzys jakie "madrale " siedza w tej zbiurokratyzowanej dostatniej machinie. Punkt wyjścia : Ile zarabiają obywatele UE i jaką maja służbe zdrowia. Nie można oszukiwać krajów dlatego że sa bardziej zacofane i biedne.Gdzie humanitarne podejście .Zrobić z nas tanich niewolników o to chodzi. Nasi nas wyprzedali obcy zniewolniczą.A my co?
ks_t / 195.14.65.* / 2012-01-05 14:44
40+ lat wpłącania składki emerytalnej po ok. 20% pensji to daje 8 lat emerytury 100% lub 16 lat emerytury 50% średniej pensji (waloryzowanej o wzrost płac). Wszystko poniżej tego progu to jest złodziejstwo. Państwo nas okrada na te grupy które pracują krócej, nie płacą składek itp. Zgadzam się na przeznaczenie części kapitałów M na uzupełnieine emerrytur K, bo żyją dłużej a grają specjalną rolę w społeczeństwie (rodzą dzieci).
W proponowanej reformie różnica przeznaczona to jest na złodziei oraz tych którzy mają to prawo pałą wprowadzać -policję wojsko itp..
Polak z Polski / 212.160.172.* / 2012-01-05 12:58
Bandyci z "żondu" niewolą Polaków, a służby "siłowe" pracują krócej i więcej dostają aby się nie buntowały i w razie potrzeby pacyfikowały swoich zniewolonych rodaków.
To wszystko na ten temat.
Ceneo / 79.187.93.* / 2012-01-05 12:40
Referendum w sprawie reformy emerytalnej jest bardzo dobrym pomysłem, bo to kluczowa sprawa dla obywateli, a nie elit i oligarchii partyjnych.
Każdy winien mieć możliwość zajęcia stanowiska w tej sprawie.
Podejmując pracę zawodową, wstępując do OFE, zawierając prywatną umowę ubezpieczeniową z funduszem, zawarłem określony kontrakt z państwem prawa, na bazie obowiązującego prawa. Dziś państwo chce zmienić zasady gry.
I ostatnia sprawa. Apeluję o merytoryczne podejście do sprawy. Szanowna partiokracjo reprezentowana przez Pana Ministra! Porównanie Polski do krajów Zachodu jest jak najbardziej uzasadnione. Zacznijmy od poziomu zarobków i świadczeń, ale na dziś porównajmy jedynie długość tygodnia pracy i ilość dni wolnych w roku. Na przestrzeni 30 lat Polak pracuje średnio 4 lata dłużej niż na Zachodzie!!! Porównajcie także warunki odpraw etc.
Wreszcie nie trzeba przedłużać warunków pracy do śmierci tym, którzy pracują normalnie. Sugerują się zając tymi, którzy odchodzą na emeryturę w wieku 40 - 50 lat, których większość stanowią pracownicy budżetówki i resortów siłowych. Tam odważnie trzeba szukać oszczędności Panie Ministrze.
Szerzej na ten temat: Wiek emerytalny - dyskutujmy poważnie na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Rtx / 77.255.59.* / 2012-01-07 15:46
Proponuję zrobić też referendum czy chcemy być piękni i bogaci.
poza nawiasem / 89.231.247.* / 2012-01-05 09:52
Zapamiętamy,zapamiętamy...są jeszcze tacy i tutaj na forum co pamiętają czasy rządów Hanny Suchockiej i jej emerytalne pomysły które omal nie zniszczyły doszczętnie Ludzi z tzw "starego portfela"...i dziwo...Zakon Maltański Ją za to uchonorował i Solica Apostolska gdzie ma "ciepłą posadkę"...
Lorunia / 31.63.84.* / 2012-01-05 09:13
Dziadostwo trwa ! okradanie trwa ! oszustwo za oszustwem ! podniesienie wieku przechodzenia na emeryturę to przekręt do kwadratu ! Kłamstwo zaczyna się już od tego , że Polacy żyją długo ! statystyki mówią same za siebie ! M. 71 i parę miesięcy K. ok 8 lat więcej ! Tak więc M. będzie na emeryturze tylko 5 lat . Przy naszej służbie zdrowia teraz nawet w to wątpię! .Podpierają się UE. ale to bzdura ! bo każdy kraj może według swoich uwarunkowań to zrobić ! np:Taka mała Litwa też zrobiła reformę emerytalną! dotychczas wiek M 62.5 K 60 lat obecnie M i K po 65 lat .Co roku wydłuża się wiek przechodzenia o 2 miesiące .u nas o 3 miesiące ! Litwa ma znacznie gorszą sytuację demograficzną od naszej ! wyjechało tam ponad 500 tys. młodych za pracą ! a cały kraj liczy parę milionów ! jednak rząd nie oszukuje tak jak u nas ! sytuacji tej nie da się nawet porównywać ! a jednak . U nas za to używa się okrągłych zdań , że będą miejsca pracy i inne takie tam ....Będzie tak jak 50 plus ! można naobiecywać przed wejściem w życie ustawy ! a potem jak nie wyjdzie , to kto będzie o tym pamiętał
Lorunia / 31.63.84.* / 2012-01-05 10:11
Referendum jest najbardziej wyrażoną wolą społeczeństwa ! inne wybory jak : parlamentarne nie mają takiego wymiaru ! bo tutaj jest wątek szczegółowy , którego dotyczy to zapytanie w referendum ! a w wyborach do parlamentu obiecanki i bezkarne oszukiwanie wyborców po wygranych wyborach! Tak więc panie Kamysz jak dla Pana słowo demokracja coś znaczy ! to nie wypowiadaj się Pan w ten sposób , że nie jesteś za demokracją ! czyli za referendum . ono odzwierciedla właściwą wolę społeczeństwa a wy chcecie uprawiać po wygranych wyborach dyktaturę , która w samej rzeczy z demokracją ma się nijak
poza nawiasem / 89.231.247.* / 2012-01-05 09:55
"uchonorował "napisałem bo taki to "chonor"....nie mylić z HONOREM
Lorunia / 178.56.146.* / 2012-01-05 12:34
Bardzo ważny temat dla Polaków ! ale szybko znika z pierwszej strony ! za to możemy się dowiedzieć coś więcej o filmie A Holland .

Najnowsze wpisy