Forum Forum finansoweBanki

w którym banku zdecydować się na kredyt

w którym banku zdecydować się na kredyt

doratto / 2011-05-30 15:33
witam,
kupno mieszkania już postanowione, dlatego zastanawiam się który bank będzie najodpowiedniejszy w wyborze kredytu, możecie mi coś doradzić? gdzie są teraz największe promocje kredytów mieszkaniowych?
Wyświetlaj:
Ganesa / 2011-06-02 13:55
Aby móc odpowiedzialnie móc zasugerować jakieś konkretne rozwiązania potrzebne są
dodatkowe informacje:
- Kwota kredytu
- Wartość nieruchomości
- Zarobki i zobowiązania
- Preferowany okres kredytowania
- Złotówka, waluta czy Rodzina na Swoim
- Czy zamierzacie wcześniej spłacać kredyt

Bez tych informacji nie da się nic zasugerować
doratto / 2011-06-02 14:59
wygląda to tak że będziemy mieć 30% wkładu własnego, kredyt chcemy na 300 tys, o zdolność kredytową się nie martwimy bo mamy dobre dochody, nie wiem właśnie jaką walutę wybrać, myśleliśmy o franku, ale ostatnio wiadomości trochę nas zniechęciły, więc może coś doradzicie w tym temacie, spłaty chcielibyśmy dokonać w 30 lat najwięcej, czy teraz możecie mi doradzić jakiś bank?
Ganesa / 2011-06-02 16:05
Jeżeli chcecie zaciągnąć kredyt w walucie to kredyt w CHF jest lepszym rozwiązaniem. Cały zgiełk koło franka dotyczy osób, które zaciągnęły kredyt kilka lat temu po niskim kursie. W oddzielnym poście zamieszczę dłuższy wywód na ten temat:)
Z CHF jest niestety jeden problem. Realnie oferuje go tylko jeden bank Nordea.
Możesz spodziewać się następujących warunków:

- Prowizja - 2%

- Marża ok. 2,4% (oprocentowanie 2,6%)(istnieje możliwość sporych negocjacji ale jest to uzależnione od kilku czynników)

- Spread - ok.7,5%

- Rata - ok. 1 300 PLN (385 CHF)

- Ubezpieczenie pomostowe - podniesiona marża o 1% do czasu wpisu hipoteki

- Wcześniejsza spłata bepłatnie po 3 latach przez pierwsze trzy lata można bezpłatnie spłacić do 30% kapitału

- Wycenia - 400 PLN płatna przy składaniu wniosku kredytowego, nie podlega zwrotowi

Co można jeszcze dodatkowo ugrać z tym bankiem:

- Marża - realnie można spróbować uzyskać marżę na poziomie ok 2% jeżeli zdecydujecie przelewać tam wynagrodzenie i przystąpicie do planu inwestycyjnego

- Negocjowane kursy walut - Bardzo fajna rzecz niestety bank zgadza się na to coraz rzadziej ale warto spróbować. Przy negocjowanych kursach kredyt uruchamiany jest po wyższym kursie, co powoduje że zaciągacie mniej franków, czyli macie mniejszy kredyt do spłacenia.

- Przewalutowania - Warto zagwarantować sobie 1 lub 2 bezpłatne przewalutowania. dzięki temu będziecie mogli bez dodatkowych kosztów i formalności zmienić walutę kredytu jeśli sytuacja będzie korzystna.

Tak mniej więcej przedstawia się ta oferta. Jeśli potrzebowalibyście pomocy przy przeprowadzeniu całej procedury proszę o kontakt.
Ganesa / 2011-06-02 16:06
Pozwolicie, że posłużę się swoim postem z podobnego tematy:

Jeżeli zdecydujesz się na kredyt w walucie (co może okazać się dobrym rozwiązaniem
pomimo ryzyk) to stoisz przed wyborem EUR czy CHF. Przyjmuję założenie, że kredyt
który chcesz zaciągnąć jest kredytem wypłacanym jednorazowo (bez transz, jeśli jest
wypłacany w transzach do dewelopera to sytuacja wygląda inaczej).
Przy taki założeniu to zdecydowanie nie mogę się zgodzić z kolegami poniżej. W obecnej
sytuacji lepszym wyborem między walutami jest CHF. Wynika to z faktu że stoi wysoko.
Załóżmy że zaciągamy kredyt na 320 000 PLN w CHF który w dniu uruchomienia wynosi 3,2
PLN. Czyli zaciągamy kredyt w wysokości 100 000 CHF. Jeżeli za jakś czas (3-5 lat)
frank spadnie do swojego przeciętnego poziomu 2,5 pln to twoje zadłużenie zmniejszy
się do 250 000 pln. dodatkowo CHF jest blisko swojego rekordowego poziomu i raczej nie
może już znacznie urosnąć, zmniejsza ryzyka opisane wcześniej (Ostatnio Narodowy Bank
Szwajcarii oświadczył, że według nich frank jest za grogi i co szkodzi ich gospodarce
i będą próbowali go osłabić). Generalna zasada jest taka, żeby brać kredyt kiedy
waluta stoi wysoko, a spłacać kiedy stoi nisko. Cały medialny szum i lamenty na franka
dotyczą osób, które wzięły kredyty we franku 2-3 lata temu kiedy frank kosztował ok 2
pln, a tera rata wzrosła wraz ze wzrostem kursu.

Jeśli chodzi o EURO to niestety nie można nic powiedzieć o jego zachowaniu w
przyszłości bo jego kurs jest dokładnie w środku swoich wahań.

Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania albo coś byłoby niejasne to pisz do mnie na
priva (najłatwiej mnie złapiesz.)
doratto / 2011-06-03 10:52
chyba zdecydujemy się na franka, z bankiem Nordea nie wiem czy chciałabym wchodzić w tak duże zadłużenie, ponieważ bank jest dość krótko na naszym rynku, teraz znów zastanawiam się czy w takim wypadku lepszym rozwiązaniem są raty stałe czy malejące?
Ganesa / 2011-06-03 11:27
Po pierwsze jeśli frank to tylko Noredea. Inne banki albo go w ogóle nie oferują, albo mają koszmarnie wysokie marże. Nordea działa w Polsce od ponad 10 lat więc dość długo. Poza tym długość operowania banku w danym kraju o niczym nie świadczy. Poza tym Nordea jeśli chodzi o bankowość hipoteczną od zawsze jest w ścisłej czołówce banków. Na sam koniec tego tematu Pamiętaj, że Ty bierzesz tam kredyt, a nie lokujesz pieniądze. Rzetelność i stabilność banku dotyka Cię wtedy jeśli masz tam ulokowane oszczędności, bo jak bank Padnie to nie oda Ci kasy. Natomiast jeśli masz kredyt, a bank padnie (i nikt go nie kupi) to po prostu nie masz komu oddać więc problem się rozwiązuje :)
Co do rat równych cy malejących. Polecam równe ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli coś się stanie (utrata dochodów, wypadek problemy w rodzinie czy ze zdrowiem) a będziesz miał raty malejące to żeby obniżyć ratę musisz prosić o to bank, który nie musi się zgodzić, do tego chce żebyś doniósł jakieś dokumenty. Do tego dochodzi czas oczekiwania na decyzją. To wszystko powoduje dodatkowy stres w sytuacji i tak już napiętej. Jeżeli masz raty równe od początku masz niższe raty, które możęsz nadpłacać wolnymi środkami. Nikt nie zabroni Ci nadpłacać kredyt (pieniądze ponad ratę idą na spłatę kapitału, co w sumie powoduje mniejsze odsetki. Jeśli weźmiesz kredyt w ratach równych, a będziesz spłacał systemem jak malejące to zapłacisz odsetki jak w przypadku rat malejących, ale w sytuacji awaryjnej musisz zapłacić niższą ratę.
doratto / 2011-06-03 12:00
Dziękuję Ci raz jeszcze, w takim razie przejrzę ofertę banku Nordea
Ganesa / 2011-06-03 12:10
Jeżeli chciałbyś, żeby pomóc Ci przeprowadzić całą procedurę to daj znać. Chętnie się tym zajmę
doratto / 2011-06-03 13:20
a w Aliorze jak przedstawia się kredyt we frankach?
doratto / 2011-06-03 13:09
jak sobie jeszcze przemyślę wszystko na spokojnie to się odezwę najwyżej
tomekopalowicz / 2011-05-30 17:47
Najlepiej jak skonsultujesz się z jakimś doświadczonym doradcą. On ci wszystko wytłumaczy. proponuję Ci skontaktować się z doradcą portalu http://www.finansosfera.pl/ Wystarczy że zostawisz u nich swój numer kontaktowy sami zadzwonią. Sam załatwiałem za ich pomocą kredyt hipoteczny i jestem bardzo zadowolony!

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: