Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

Wyświetlaj:
Mariusz457 / 91.231.32.* / 2016-04-30 00:18
Mieszkam w 30-tysięcznym miasteczku. Znajoma pracuje w Kauflandzie na kasie. "Od zawsze" była za wolnymi niedzielami tłumacząc,że nikt nikogo nie zwolni, bo w końcu ludzie i tak musza przyjść. Rok temu otwarto kolejny market - NETTO. Wiele osób w nim nie ma, ale...Po 2-3 m-cach spotykam tę koleżankę i mówi,że zmniejszył się ruch, bo otwarto market i zwalniają 4 kasjerki... Już nie chce wolnych niedziel..... Póki ktos nie odczuje na własnej skórze,żadne argumenty do niego nie dotrą. A prawda jest taka,że żaden prywaciarz nie będzie ( i słusznie), trzymał 0,5 pracownika ponad potrzebę. A w zamian za zwolnione np. kasjerki można na dni przed świąteczne zatrudnić chciazby studentki...
Piotrek z londynu / 81.100.72.* / 2016-04-30 00:27
Proste, zdelegalizowac agencje (posredników-złodziei, I tak nie dają kontraktów)) pracy
x no0 / 217.153.48.* / 2016-04-30 00:16
oficjalne argumenty to tylko zaslon a dymna,kaczka to fanatyk,niesteety sa ludzie ktorzy z handlu w niedziele sie utrzymuja,i nie mam na mysli hiper/super marketow ale zwykle targowiska,np ze starociami czynne tylko w niedziele,a pozostale dni naleza do warzyw,owocow,ubran itp....nie macie realnego prawa zeby DYKTOWAC co kto sobie robi w niedziele,zabieracie ludziom WOLNA WOLE, co nastepne? NAKAZ CHODZENIA NA MSZE "zeby odchamic pospolstwo"? a oficjalnie ladne napisane "zeby wartosci polskie" np...CHORE PRAWO BO POCHODZI OD CHORYCH UMYSLOWO LUDZI, projekt nie zostal zlozony przez pis...ale czy aby na pewno?oficjalne wersje=prawdziwe wersje?
:)))))))))))) / 178.235.76.* / 2016-04-30 00:15
"Nie ma przycisku do wyłączania e-sklepu. Może trzeba odłączyć serwery od prądu? - śmieje się Piotr Grzybczak z SalesBee, która oferuje narzędzia informatyczne dla sklepów internetowych"

w Presrashop jest, wiec cos te jego narzedzia informatyczne sa do bani :)))))))))))
gun / 93.105.48.* / 2016-04-30 00:09
Kompletnie kretyński pomysł. Jak zwykle jakiś "mózg" na coś wpadł, ale przemyślenie sprawy jest już ponad siły. Zakaz ma dotyczyć pracy wykonywanej przez ludzi więc niech to mówi przepis, a nie wypuszczać kolejnego potworka, który zabije klina administratorom serwerów i trzeba będzie jednak panią od konserwacji powierzchni płaskich prosić, żeby przypadkiem wyrywała wtyczkę z gniazdka w piątek wieczorem... To tak jak "nie zatwierdzimy związków partnerskich bo się będą pedały ze sobą wiązać i dzieci wychowywać w grzechu" - za całym szacunkiem dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. Niestety kretyn jeden z drugim nie ogarnia swoim ciasnym umysłem, że może Bolek z Helenką wcale niekoniecznie do szczęścia potrzebują sakramentu czy błogosławieństwa gościa z USC. Niekoniecznie dwóch zakochanych do szaleństwa panów będzie od razu adoptować sierotki z pobliskiego domu dziecka... bo jak wiadomo dwie panie w tym względzie mają akurat dużo prostsze rozwiązania... i nie ma takiej siły, która zabroni im wychowywać wspólnie dziecko.
Życzę więcej zdrowego rozsądku...
maro1980 / 31.61.137.* / 2016-04-30 00:09
Nie rozumiem - dlaczego nie może też dojść do samej transakcji skoro te odbywają się w formie elektronicznej a nie przez kasjerkę???...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 00:07
czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH........ SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
Drugi Sort / 31.182.79.* / 2016-04-30 00:07
ZAMKNĄĆ TEŻ INTERESY KATOLICKIE - KOŚCIOŁY w niedziele!!!!!!!!!!! Jedeyny biznes może być otwarty?
33kt33 / 82.36.100.* / 2016-04-30 00:05
pierwsze co to koscioly w niedziele pozamykac!!
zbynio145 / 159.205.70.* / 2016-04-30 00:01
w niedziele to tylko mozna rano zmówic pacież umyc zeby potem isc do kosciola znowu umyc zeby wyjsc na spacer znowu umyc zebyc wieczorem różaniec modlitwa do kolacji i nagle poniedzialek idziemy do pracy
Bartek870 / 5.172.232.* / 2016-04-29 23:59
proponuję zamknąć w niedzielę telewizję narodową, bo rozbija życie rodzinne
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 00:06
To i kościoły też pozamykać w niedzielę jak wolne to wszyscy ! Bo kościoły zabierają rodzinom czas przeznaczony na życie rodzinne !!!!......... Przecież do kościoła też można pójść w tygodniu !!!!
RAMPAMPAM / 94.254.161.* / 2016-04-29 23:59
Nie widzę nic złego w tym pomyśle. Już nie chodzi o to, że my jako pracownicy sklepów chcielibyśmy odpocząć akurat w niedzielę bo wiem że nam za tą niedzielę zwrócą innego dnia (chociaż róznie to bywa), ale chodzi głównie o typ klienta odwiedzającego sklep w niedzielę. Taki klient przychodzi chyba tylko po to żeby człowieka delikatnie mówiąc zdenerwować. Pracuję jako doradca w sklepie budowlanym i wierzcie mi, w ciągu 6 miesięcy pracy usłyszałem tyle absurdalnych i obraźliwych słów od "niedzielnych klientów" ile nie usłyszałem przez całe życie. A najbardziej irytujące jest to, że klient widzi że jesteś ledwo żywy po całym tygodniu zapieprzania po 10-11h ale on jednak musi się odstresować i powydzierać na Ciebie mordę. A najbardziej uwielbiam tych przychodzących 5min przed zamknięciem marketu. Chamstwo i debilizm, kto ich spuszcza codziennie z łańcucha?
Wonder780 / 89.75.170.* / 2016-04-30 00:20
W pełni się z Tobą zgodzę - a tutaj dla nie oczytanych
KODEKS PRACY
Art. 138.

§1. Przy pracach, które ze względu na technologię produkcji nie mogą być wstrzymane (praca w ruchu ciągłym), może być stosowany system czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie czasu pracy do 43 godzin przeciętnie na tydzień w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 tygodni, a jednego dnia w niektórych tygodniach w tym okresie dobowy wymiar czasu pracy może być przedłużony do 12 godzin. Za każdą godzinę pracy powyżej 8 godzin na dobę w dniu wykonywania pracy w przedłużonym wymiarze czasu pracy pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 1511 § 1 pkt 1.

§2. Przepis § 1 stosuje się także w przypadku, gdy praca nie może być wstrzymana ze względu na konieczność ciągłego zaspokajania potrzeb ludności - jeżeli produkcja misek jest zaspokojeniem potrzeb ludności to pogratulować szefom i prezesom firm. Moją potrzebą jest by tacy najlepiej przenieśli się do Chin - tam będą mieli pole do popisu. Przykładem niech będzie u nas np. produkcja prefabrykatów betonowych - w Holandii jakoś im się nie pali by ściany robić nawet w sobotę o niedzilei nie wspomnę. Przykładem niech będzie firma Spaaansen - bardzo porządna firma, nigdy wcześniej ani później nie miałem do czynienia z taką firmą. Przetarta rękawiczka do wymiany, a jak pilnowali czy stopery masz w uszach - a u nas, jak to kiedyś w firmie polskiej majster powiedział - "palce jeszcze w niej wszystkie masz to się nadaje,po za tym rękawiczki masz na miesiąc jak szybciej je zniszczysz to kupujesz sam"
Taka różnica - i jeszcze więcej.
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 00:04
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
uk / 82.6.210.* / 2016-04-29 23:58
To zagranica zarobi, chyba że internet będzie zamknięty w niedzielę. Biletu na pociąg też się nie kupi, tylko na gapę? To jak Taliban
grrrr / 109.173.216.* / 2016-04-29 23:57
czyli Państwo znowu wie lepiej co jest dla nas najlepsze :)
Marian Reformator / 193.239.39.* / 2016-04-29 23:55
Proponuję w ogóle zakazać pracy!
MKJH / 95.160.159.* / 2016-04-29 23:55
SOLIDARNOSC POWINNA ZOSTAC ZDELEGALIZOWANA- DURNY ZWIAZEK

Najnowsze wpisy