Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

Wyświetlaj:
hyhy / 89.65.111.* / 2016-04-30 12:31
Janusze nie zrozumieją, bo przecież zdechną z głodu jak ne kupią w niedziele parówy. Wystarczy popatrzec na dzien wyplaty co sie dzieje w sklepach, żrą tylko na poczatku miesiaca, az sie zes.. a pozniej pozyczają na szlugi...a weekend majowy? jeden dzien zamkniete sklepy, a ludzie furii dostają i wyupują wszystko, a pozniej gnije zarcie i wywalają do smieci..taki polski naród. Niedziela powinna byc dniem wolnym dla wszystkich w handlu, ale glupi polak tego ie zrozumie..bo przeciez zdechnie z glodu i swiat sie zawali jak w niedziele nie kupi browca...i nie wazne ze mogl zrobic zakupy w sobote
Arsapudamas / 77.112.126.* / 2016-04-30 12:26
Wy Polacy to ciągle się niczego nie nauczyliście. Ciągle tylko narzekacie i smęcicie. Nigdy nic wam nie pasuje. Co wy za naród jesteście ? Nie dziwię się, że wódz uszanował Czechosłowację a was gnębił.
Co narody, których nie powinno być, Polaków nie powinno być bo jesteście kłótliwym i awanturniczym narodem. Od zarania dziejów ze wszystkich stron byliście najeżdżani i pewnie dzisiaj gdyby Włodzimierz najechał na Warszawę nikt by nawet palcem nie kiwnął w waszej obronie.
xxx555 / 188.146.0.* / 2016-04-30 12:15
A czy ksiądz będzie mógł zdzierać haracz z pacanów w kościele?
A może w niedzielę wyłączać sieć telekomunikacyjną (internet, telefon, radio, telewizję), sieć gazowniczą i elektroenergetyczną, zatrzymać transport lotniczy, wodny, kołowy i kolejowy, przecież to też handel jak nie towarem to usługami.
A czy w czasie uroczystości w święta np. na Jasnej Górze, będzie można kupić napój, loda, lub coś zjeść?
Myślę, że w kraju opanowanym przez pacanów wszystko jest możliwe! I św. inkwizycja chyba powraca, bójcie się Ci którzy z pacanami nic wspólnego nie macie!
luk402 / 31.179.147.* / 2016-04-30 12:28
TĘPY TEN NARÓD jednak zginiemy
są zawody(które wymieniłeś) i za to dostają dodatki a nie jak niewolnicza praca w sklepie.
wiem bo też tak pracuję i biorę za to konkretne pieniądze ja nie pracuję tylko służe,i za to służe dużo mi płacą
zofia358 / 176.109.131.* / 2016-06-04 20:15
To zmień pracę ja też pracuję w sklepie wybierając ten rodzaj pracy wiedziałam co mnie czeka szef już oznajmił ,że będzie zmuszony obniżyć koszty jak myślisz co zrobi zwolni najstarszych mam 50 lat gdzie znajdę pracę
bohu / 31.179.147.* / 2016-04-30 11:47
Pracuję w weekendy, bo taki zawód wybrałam.Ale dostaję za to odpowiednie wynagrodzenie oraz dodatkowe dni pełnopłatne do urlopu.Ja muszę pracować w weekendy i święta gdyż często ratuję życie.To nie jest praca tylko służba jak policja ,wojsko czy inne strategiczne zawody. Ale sklepy w niedziele powinny być zamknięte,dzień spędzony z dzieckiem jest bezcenny! Ci egoiści co to nie potrafią przeżyć jednego dnia bez łażenia po sklepach to społeczna patologia która po pierwsze nie chce i nie potrafi spędzać czasu z rodziną a po drugie emocjonalny trup który każe innym pracować aby kupić piwo i bułeczkę.Ja mam szansę nadrobić czas z dzieckiem i wyjechać na ferie ,wakacje czy weekend jak mam wolne.Ale te sprzedawczynie nie mają tyle pieniędzy i czasu .Co z tego że w tygodniu mają wolne jak dziecko do szkoły chodzi.To jest traktowanie ludzi jak służba i wiem że w niedzielę do sklepu chodzą tylko korposzczury,samotni i homoseksualiści którzy nie potrafią nawet zakupów na jeden dzień zrobić. Zresztą przyjaciółka ma butik z selektywnymi kosmetykami i potwierdza że ci co mają pieniądze zakupy robią w tygodniu a weekendy spędzają z rodziną.Co tylko potwierdza że biedota i nieudacznicy życiowi robią zakupy w niedzielę(bo kto tak daje się robić w trąbę i pracuje od pn. do sob. w godz 6:00-23:00 że nie może zrobić zakupów?
bogaty 333 / 80.53.0.* / 2016-04-30 12:29
do bohu. Nie chciałbym abyś mnie ratowała bo trudno o głupszą i bardziej zarozumiałą babę. Kto ci dał prawo wyzywać ludzi od patologii i korposzczurów.? Skąd masz takie dane, że w weekendy robią zakupy jedynie patologia, emocjonalny trup, samotny czy homoseksualista? Współczuję twoim dzieciom, że je wychowuje współczesna Dulska.
paulaaaa / 178.214.156.* / 2016-04-30 12:23
czekaj czekaj, uwazasz ze jakas zje...na ustawa nagl spowoduje ze kazdy spedzi niedziele z dzieckiem ? Serio.... ale kochajacy rodzic zawsze znajdzie czas dla dziecka - sama wiesz skoro kazdy dzien musisz pracowac bezwzgledu jaki to dzien tygodnia.... A jedynie co spowowduje to ze ludzie mniej zarobia na zwyklym etacie - bo mniej godz - mniejsza pensja. Na pewno zadowalajace ..
denon / 91.238.59.* / 2016-04-30 12:17
Aleś Ty głupi. Inni mają siedzieć w domu a Ty jesteś wieli pan, Ty wybrałeś służbę, Ty możesz za niedzielę wziąć dodatek, inni nie. Chłopie, każdy z nas ma inną sytuację, każdy ma inne potrzeby i praca w niedzielę, czy nocki jest dla wielu bardzo dobrym rozwiązaniem. Dajmy ludziom wybór. Jeśli chcemy "dobrej zmiany" i dużo wolnego w niedzielę dla ludzi niech wprowadzą zakaz wykonywania jakichkolwiek prac. O czym bredzisz, że Twoja służba być ważna a inni to już wykonują prace nieistotne. Także twoja służba powinna być zabroniona w niedzielę. Jak stracisz dodatek za pracę w niedzielę to powiedz wtedy będziesz na to patrzył.
AmonSeet / 89.75.152.* / 2016-04-30 12:08
nie obrażaj mnie, pracuje przez 6dni w tygodniu od 7 do 20 i mam za to sporo większy urlop, jedyny dzień na zakupy (podstawowe rzeczy) to niedziela, i nie jestem biedotą, korposzczurem itd., taką mam pracę, no chyba że jesteś bezrobotnym leniem, nie mającym celu, ambicji i wielką ochotę na obrażanie innych. odp...........l się od tych co maja taki układ tygodnia.
spd / 79.186.132.* / 2016-04-30 12:25
A co mają powiedzieć ludzie, którzy muszą również pracować w niedzielę a rodzina siedzi w domu?.
Sprzeciw230 / 89.72.212.* / 2016-04-30 12:07
Nie krzycz tak, bo ciekaw jestem co zrobisz w poniedziałek, jak zachce Ci się jeść. W sklepie nie zobaczysz pieczywa, bo piekarze zaczynają pracę już w niedzielę wieczorem, żebyś Ty mógł kupić rano świeże bułeczki. To samo dotyczy innych miejsc np. stacje benzynowe. Ciekaw jestem czy z tego też będziesz się cieszył jak je zamkną w niedzielę?
rąsia / 31.179.147.* / 2016-04-30 15:48
żali mi was ,nie ma większej tragedii od zamkniętego sklepu w niedzielę.Trzeba być albo życiowym nieudacznikiem albo jełopem co pracuje 6-23 aby na jeden dzień wcześniej nie potrafić sobie zakupów zorganizować.Ręce opadają na te przykłady typu piekarz,policjant czy pracownik elektrowni .Są zawody w których jest niezbędna praca w niedzielę(większość ma za to przywileje dodatkowe) .Ale od pracy kasjera raczej nie zależy niczyje życie(oprócz alkoholików , zakupoholików i samotnych co nie mają co z czasem zrobić) Niedziela jest dla rodziny (i nie wyjeżdżać tu z kościołem bo to nudne i oklepane) wtedy zarobią restauracje,kina,teatry (a pracownicy dostaną większe napiwki).Tylko jest jeden problem po galerii szlajać się można za darmo ale za restaurację ,kino i teatr trzeba już zaplacić .I tu dochodzimy do sedna.
Madi / 89.77.215.* / 2016-04-30 16:37
Pytanie brzmi czemu pracownicy kin czy restauracji mają pracować w niedzielę. Oni również mają dzieci. Dlaczego jedna grupa społeczna ma być bardziej uprzywilejowana? Nie rozumiem takiego myślenia. Do kina i do restauracji można też iść w tygodniu a wolną niedzielę można inaczej spędzić z rodziną niż chodząc po kinach i patrząc jak inni się męczą w ten dzień w pracy. Bardzo egoistyczne podejście. A co tego, że będą mieli większe napiwki to pytanie brzmi od kiedy w kinie daje się napiwki? Mi też ręce opadają jak czytam tak egoistyczne wypowiedzi
korek484 / 82.145.221.* / 2016-04-30 11:42
mnie to osobiscie wali zawsze w sobote daje ostro w palnik i całą niedziele przesypiam albo sie lecze wiec w poniedziałek tez moze byc pozamykane.
sprzedawca czekam / 77.237.31.* / 2016-04-30 12:24
No to chłopie leć do sklepu po kratę piwska albo wódy bo ci sobota mija i nie prześpisz niedzieli
Januszek603 / 89.15.34.* / 2016-04-30 11:40
Więc jak rozumiem, w niedzielę w kościołach tez będzie zakaz przyjmowania pieniędzy przez księży, bo przecież to handel!!! Pozdrawiam
luk657 / 31.179.147.* / 2016-04-30 12:07
niedziela to nie tylko kościół jełopie!
dzieci mają wolne i można z nimi spędzić czas !
O czym jak widać nie wiesz bo pewnie twoi rodzice z************* do roboty albo mieli cię gdzieś.
Co w twoim przypadku na jedno wychodzi
pol528 / 31.183.156.* / 2016-05-01 00:34
a jak ktoś nie znosi bachorów??? i go wkurzają??
Bodzio 60 / 94.254.129.* / 2016-04-30 11:39
Dlaczego nie zdelegalizują tego ,,związku" to już nie związek ale organizacja działająca na szkodę gospodarki w naszym kraju, a Duda Piotr powinien już dawno dostać wilczy bilet.My chcemy pracować by żyć w miarę naszych parszywych zarobków, a Duda ma kilkanaście tysięcy za sianie fermentu.
Bodnij sie / 31.61.136.* / 2016-04-30 11:50
Pracuj za mnie cwaniaczku.Dzis wlasnie wychodze o 20 do pracy,wracam jutro po poludniu,pracuje tez 2 iego i 3 ego podczas gdy ty bedziesz lezal do gory brzuchem.Zdelegalizowac powinni tobie mozg i dac miche ryżu za przepracowany dzien
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bodzio 60 / 94.254.129.* / 2016-04-30 12:16
Wystarczy, że pracuję za siebie cwaniaczku, ja na żadnym urlopie nie byłem od 36 lat, a praca w soboty i niedziele to normalka, cwaniaczku, a może zmień pracę jak ci nie pasuje.
nie_głupcom / 178.235.216.* / 2016-04-30 11:34
Komuna wraca? Głupota solidaro-komuchów nie zna granic! Chcą przysporzyć klientów niemieckim, czeskim i słowackim e-sklepom a pogrążyć polskie sklepy internetowe?!?
Waldi229 / 77.255.251.* / 2016-04-30 11:33
Pomysły tych baranów z solidarności są wspaniałe, czy ci "mądrzy" za przeproszeniem myślą że zmniejszy się bezrobocie i zwiększą się płace, całkowita paranoja.
matyjan / 31.178.177.* / 2016-04-30 11:33
Czy w niedzielę na tacę też nie wolno będzie dawać?
lakdehfjedh / 89.74.136.* / 2016-04-30 11:23
Nie wyobrażam sobie odszkodowań, jakie Polska musiałaby zapłacić za straty związane ze stratą pozycjonowania. Ta działalność Solidarności to najlepszy pomysł na promocję niemieckich e-sklepów czy czeskich, któe wykoszą polski e-commerce. Czy tam są idioci? Czy tam są kretyni? A może niemieccy szpiedzy?
Waldi229 / 77.255.251.* / 2016-04-30 11:22
Mimo wszystko i tak na tacę nie dadzą więcej, WIELKA GŁUPOTA
kaja499 / 83.6.210.* / 2016-04-30 11:15
Jestem za tym zeby markety były zamkniete w niedziele ,ale sklepiki prywatne ,rodzinne powinny same decydowac czy chcą pracowac czy nie.A zamkniecie e-sklepów to jakas paranoja.Ja mam jednoosobową dzialąlność i nie wyobrazam sobie zeby mi strona nie dzialala przez niedziele.To jest dzien w ktorym kupujący zapewniaja mi prace na caly tydzien.Poniewaz splywające w wekent zamówienia w tygodniu realizuje.Jesli zamkną w niedziele to ja zamkne calkowicie dzialalnosc ,bo nie bede w stanie nawet na ZUS zarobic a co dopiero mowic o zyskach.Chory kraj ....
ssssssssssssssssssssssssssssssffff / 178.37.200.* / 2016-04-30 10:59
Kwaśniewski i rząd Millera za pokaźną łapówkę wprowadzili prace niewolniczą i umowy śmieciowe na których pracuje się 24/24/7 za 1100 zł netto może ktoś skończy niewolnictwo ? i prace do upadłego ? kiedy się skończy niewolnictwo ?
mbarr / 41.226.1.* / 2016-04-30 11:20
"Niewolnictwo" się skończy, jak będzie podaż na pracowników. Jeśli na jedno miejsce jest 10 chętnych i zawsze ktoś nowy się znajdzie, to będzie można dawać niskie stawki.
W momencie, kiedy na rynku będzie niedobór pracowników, to firmy będą musiały dawać większe pieniądze, żeby ktoś chciał do pracy przyjść. Prawo popytu i podaży, 2-ga klasa technikum/liceum.
Alfred373 / 31.61.136.* / 2016-04-30 11:56
Nie moge takich durniow czytac.To jakim sposobem pracodawcy w niemczech,belgii.holandii nie dosc ze,zarabiaja na swoje firmy maja dosc pracownikow na kazde stanowisko to jeszcze potrafia pracownikowi godnie zaplacic ?Takich jak ty powinni wysylac na jakas specjalna wyspe z brakiem mozliwosci powroty,moze wtedy w pl bylo by uczciwie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jaja676 / 31.42.22.* / 2016-04-30 15:09
@Alfred373 Czemu kogoś wyzywasz od durniów, tylko dlatego, że pisze prawdę! Za polska stawką godzinową w Niemczech, Belgii, Holandii nawet pies z kulawą nogą by się nie rozejrzał, miedzy innymi dlatego zarabiają więcej, skoro w Polsce są chętni do zarabiania mniej to dlaczego pracodawca ma im płacić więcej? Przecież chce mieć jak największe zyski!

Najnowsze wpisy