Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

Wyświetlaj:
bysiu / 89.77.114.* / 2016-04-30 10:16
No jak tak PIS chce to niech zamknie sklepy w sobotę i środę.
andrej 702 / 178.37.200.* / 2016-04-30 10:14
Mimo wszystko pisowskie swiry nadal maja 32% poparcia od ciemnego ludu miast i wsi.
mbarr / 41.226.1.* / 2016-04-30 10:26
15% poparcia Narodu. Nie zapominaj, że do wyborów szło prawie 50% uprawnionych
Lady962 / 77.114.98.* / 2016-04-30 10:11
Powinni doprecyzować przepis a nie znowu puszczą bubel dzięki, któremu urzędnicy, bez żadnych konsekwencji, będą mogli jak dusza zapragnie interpretować zakaz ehandlu. Rozumiem potrzebę zakazu handlu w niedziele, ale niech jasno będzie sprecyzowane, że chodzi o fizyczną obsługę klienta to jest wydanie towaru, wystawienie faktury/paragonu i inne czynności z tym związane wykonane przez pracownika a nie zdalny program. Niestety, jak to w Polsce, zbierze się grupka Panów i Pań, którzy mają ograniczoną wiedzę na dany temat i próbują tworzyć nieprzystające do rzeczywistości prawo.
Lady962 / 77.114.98.* / 2016-04-30 10:38
Zastanawia mnie jeszcze jedno jak będą to kontrolować. Już widzę jak urzędnicy ochoczo w niedziele idą na kontrole. Przecież oni pracują od poniedziałku do piątku do 15.00. Oni nawet obowiązujących przepisów Kodeksu Prawa Pracy nie kontrolują w sposób prawidłowy a umowy o prace za minimalną krajową na czas określony są rzeczą nagminną. Klasyczny przykład to niezgranie przepisów Kodeksu pracy z przepisami ustawy o czasie pracy kierowcy, od ponad 10 la te dwa akty prawne wykluczają się nawzajem, a kierowcy również pracują w niedzielę, tak jak hotelarze, pielęgniarki, kelnerki itd. Niech najpierw uszczelnią obecne przepisy i zaczną naprawdę pilnować aby praca była godnie nagradzana a pracownik mógł realnie decydować czy zgadza się na pracę w sobotę czy niedzielę.
lekki obyczaj / 83.21.68.* / 2016-04-30 10:07
A handel ciałem tez będzie zakazany w niedzielę?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Albert128 / 5.172.247.* / 2016-04-30 09:58
ale póki co Polska nie ma takiej gospodarki jak Niemcy i nawet za 100 lat nie będzie miała więc póki co nie może sobie na takie rzeczy pozwalać! To uderzy w polską gospodarkę, która póki co musi się rozwijać a nie zwijać!! Przedsiębiorcy zaczną jeszcze bardziej uciekać za granicę!! A poza tym jest wiele ludzi którzy chca pracować w niedziele!a Ci co nie chcą to niech zmienia pracę. Jednym słowem Porażka i Brak myślenia!!!!!!!!!!!!!
Piotr746 / 195.139.193.* / 2016-04-30 10:21
A ja jestem za , aby wszystkie hipermarkety sklepy byly zamkniete w niedziele . W koncu niedziela jest dniem wolnym gdzie rodzinny powinny usiasc przy stole i zjesc wspolnie sniadanie obiad , i odpoczac od calegotygodnia pracy . Albert128 -faktnie mamy teraz takiej gospodarki , ale do 1989r. mielismy lepsza gospodarke jesli chodzi o prace byly zaklady ktore byly rentowne ale po upadku tzw. komunizmu to w Polsce sie juz nic nie oplacalo i tak nastapil kapitalizm ze trzeba bylo w Polsce wszystko rozp.... sprzedac az do 2004r. poto abysmy byli na uslugach UE . Wez sobie teraz wuobraz dzis. Mamy stocznie mamy wszystkie fabryki kopalnie sprzed 1989r. PKP i inne ktore w tedy funkcjonowaly to dzis bys z Polski nie wyjezdzal bo bys mial prace za lepsze stawki i bysmy bylipotega gospodarcza ktorej niemy by nie mieli po dzis . Predzej do Polski by wszyscy przyjezdzali do pracy . A teraz ci powiem miastoLipsk ( Leipzig ) Ponad 1mln. mieszkancow wyjechalo na zachodnie niemcy za praca po 1994r. A to dlatego ze ciezki przemysl byl w DDR do 1989r. Jak sie zjednoczyli to z DDR wszystko przeniesli na zachod nawet stocznie z Rostcku .Wiem bo pracuje z niemcami z DDR w Norwegii i sami to mowia ze sa zli ze sie polaczyli . Jeden sie zrzekl swojego obywatelstwa i przyjal nor.... a to dlatego ze mu sie polityka niemiec nie podoba
rynna / 37.7.142.* / 2016-04-30 10:25
Te potęga gospodarcza, ty koleżko amnezję masz ? Kartek na mięsko nie pamiętasz ? ( w zasadzie na wszystko)
Piotr746 / 195.139.193.* / 2016-04-30 10:38
Kartki w zasadzie na wszystko hmmm nie pamietam aby na wszystko bylo . Wole tamte czasy gdzie w szkole mielismy dentyste i higienistke gdzie podreczniki przechodzily tak jak umnie z mojej siostry na brata i na mnie gdzie moi rodzice nie musieli kupowac co rok nowych podrecznikow . Moi rodzice nie narzekali w tamtych czasach i ja nie narzekalem . Jakos sie wszyscy razem bawilismy wyglupialismy . Lepsze bylo zycie. To ze mielismy cytrusy 2 razy w roku to nie narzekalem bo mialem owoce z sadow lepsze. Moja rodzina pochodzi z rejonow wiejskich gdzie my na mieso nie stalismy w kolejkach bo zawsze mielismy swieze od rodziny . a na wakacjiejak sie jezdzilo do rodzinny na wies to po mleko swieze chodzilismy do wujka i do pgr. Zachcialo sie w tedy solidarnosci - Solidarnosc po dzien dzisiejszy walczy tylko o swoje tzn. ci co siedza na wysokich stolkach . Solidarnosc powinna oddejsc z zakladow i utrzymywac sie z pieniedzy od czlonkow tak jak ja place 2% z mojej pensji. Wujek w gornictwie pracowal do 65r. na dole i nigdy nie wszedldo solidarnosci
mbarr / 159.245.16.* / 2016-04-30 11:24
Czyli jednak były kartki? Serio chcesz do tego wracać? To było lepsze życie? To, żę Ty miałeś dostęp do mięsa, bo rola, to nie znaczy, że wszyscy mieli.
rynna / 37.7.142.* / 2016-04-30 11:12
Hmmm t jednak skleroza., pogrzeb kolego na ten temat w necie, a pamięć wróci. Nie opowiadaj mi tu o sielance wiejskiego życia za komuny. Żyłeś jak pączuch w maśle, ja mieszkałem w mieście i mięsko było na karteczki wystane wielkiej kolejce, nie było nic, o zwiedzaniu innych krajów można było tylko pomarzyć, szkolna dentystka to mnie tak załatwiła,że później kosztowało i to sporo.
dante231 / 77.252.248.* / 2016-04-30 09:57
WOLNOŚĆ polega na tym, że to OBYWATEL DECYDUJE SAM ZA SIEBIE, a nie jakiś ZAWSZONY POLITYK. TO jest cała IDEA wOLNOŚCI I DEMOKRACJI, więc niech CI CO CHCĄ NARZUCAĆ INNYM SWOJĄ WOLĘ spadają DO PUTINA I SWOICH POPLECZNIKÓW. WON Z MOJEJ POLSKI!!!!!!!!!!!!!!
taki1 / 78.11.151.* / 2016-04-30 09:55
a ksieza? Tez bedą mieli wolne w niedziele?
bolek631 / 176.221.125.* / 2016-04-30 09:58
nie, oni są według pis kastą wyższą, i pierwszym sortem i dlatego mimo zakazu pracy będą mogli zarabiać pieniążki, szczególnie w niedziele i święta.
absmak / 89.229.239.* / 2016-04-30 09:53
Czy ci z solidarności to ćwierć inteligenci. Niech napiszą do google żeby serwery wyłączali w niedziele. hehe.
Horacy879 / 95.91.217.* / 2016-04-30 09:48
W niemczech niedziela jest wolna od pracy i jakoś gospodarka nie kuleje wręcz przeciwnie.niemcy to najsilniejszy gospodarczo kraj w europie mimo wolnej niedzieli więc proszę nie gadać bzdur!!!
solenizant74 / 83.19.146.* / 2016-04-30 10:29
Najsilniejszy gospodarczo, więc możecie sobie pozwolić na wolną niedzielę. My dopiero jesteśmy na dorobku.
iga960 / 193.188.199.* / 2016-04-30 09:59
Kilka lat temu także soboty były wolne i sklepy otwarte do 20,a teraz w sobote pracują i sklepy otwarte są do godz.21 lub supermarkety 22
zigor / 79.77.67.* / 2016-04-30 09:36
widzę że solidarność zaczyna w rozumowaniu przypominać pis czyli wszystko chcą załatwić od d..y strony czyli nakazem bo w niedzielę trzeba iść do kościoła i dać na tacę. w żadnym naprawdę wolnym kraju w ten sposób się nie działa. związki powinny dopilnować aby pracownik nie był zmuszony w ramach pracy do pracy w niedzielę natomiast powinien mieć wybór że jeżeli mu to odpowiada i płacą więcej w weekend to czemu nie. uczącym się czy mającym dzieci praca w weekend pozwalałaby związać koniec z końcem lub poprawić finanse. sam to przerabiałem i znam wielu ludzi na zachodzie którzy pracowali w weekendy i osiągali zwykle 1/2 - 3/4 pensji tygodniowej. w tygodniu wymieniali się w opiece nad dzieckiem, studiowali, prowadzili biznes lub brali cały etat bo np. kupowali dom czy wymieniali auto i trzeba było przejść extra milę aby do czegoś dojść i potem było łatwiej. czasy że za 8h/ pięć razy w tygodniu będzie cię stać na wszystko czego oczekujesz, dla większości z nas nie wrócą, nie ważne czy w rządzie będą faszyści, bolszewicy czy też wciąż będziemy w miarę wolnym narodem, ktokolwiek wam to obiecuje jest oszustem.
Kama698 / 195.117.134.* / 2016-04-30 10:34
W Polsce pracujesz w niedzielę nie dlatego, że chcesz, ale musisz, a przybywa tylko godzin w miesiącu, a nie pieniążków
Pavo79 / 85.219.172.* / 2016-04-30 09:12
Masakra. Wszyscy co zawsze pracowali w niedziele stracą pracę. Powodzenia.
Ghugowskie / 95.91.217.* / 2016-04-30 09:51
W niemczech niedziela jest wolna od pracy i jakoś gospodarka nie kuleje wręcz przeciwnie.niemcy to najsilniejszy gospodarczo kraj w europie mimo wolnej niedzieli więc proszę nie gadać bzdur!!!mieszkam w niemczech i jakoś ludzie żyją mimo że sklepy pozamykane
Reperecka / 37.7.142.* / 2016-04-30 11:04
Ile razy jeszcze to wkleisz trolu ? Po drugie, nie zauważyłeś różnicy między gospodarką niemiecką i polską ?
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 09:00
Handlowcy-już nie wykorzystacie całego urlopu dla rodziny !!!!........... jeśli wprowadzą zakaz handlu: sprawa w urzędzie- urlop !!! ( już nie w dzień wolny za niedzielę)…… lekarz- urlop !!! ( już nie w dzień wolny za niedzielę)…… auto do mechanika - urlop !!! ( już nie w dzień wolny za niedzielę)…… itd.. itp……..
Brivo / 37.248.254.* / 2016-04-30 08:44
Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w niedzielę nie pracowali akurat ja pracuję w branży spożywczej i w jem jaką to "przyjemność" iść w niedzielę do pracy tak jak u nas na 12 godzin "super sprawa" wszyscy powinni tego najpierw spróbować a później się wypowiadać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 08:48
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????......
Niedowiarytyp / 95.91.217.* / 2016-04-30 09:55
W niemczech niedziela jest wolna od pracy i jakoś gospodarka nie kuleje wręcz przeciwnie.niemcy to najsilniejszy gospodarczo kraj w europie mimo wolnej niedzieli więc proszę nie gadać bzdur!!!a praca w niedzielę? Oczywiście jest, ale za inne stawki więc nie gadaj głupot czlowieku
O. / 89.78.223.* / 2016-04-30 08:14
Niektórzy chcą pracować w niedziele!
Kiedyś pracowałam w sklepie i opłacało mi się być w niedziele w pracy - dostawałam albo ekstra pieniądze albo dwa dni do odbioru w tygodniu za prace w niedziele. Przy małym dziecku było to idealne, bo w niedziele był w domu Mąż, a ja więcej, dzięki temu, byłam w domu w ciągu tygodnia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oszzz / 195.191.109.* / 2016-04-30 08:07
Zapomniałeś "polaku zwykły" (właśnie widać po wpisie, jaki z Ciebie Polak) o zakładach produkcyjnych pracujących w systemie 4-brygadowym = niedziela wolna co czwarta (z przepisów KP), a o świętach, sylwestrze itp. można zapomnieć.
A kina, teatry, restauracje właśnie w weekend najwięcej zarabiają, więc dlaczego niby mają być wtedy zamknięte. Tak, jak ludzie robią zakupy przeważnie w tygodniu, po pracy, tak też nie chodzą na imprezy "kulturalne" (kin bym do tego nie zaliczył).
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 08:47
hahahahah........... mój nick to wabik właśnie na takich jak ty przywiązujących wagę do formy, a nie treści- nie czyni Polakiem pisanie się z dużej litery, i nie przestaje się być Polakiem pisząc z małej...... ale czy ty to aby zrozumiesz?...... :-)
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 08:43
"A kina, teatry, restauracje właśnie w weekend najwięcej zarabiają".... a dlaczego sklepy nie mogą zarabiać w niedzielę?????
oio428 / 83.24.59.* / 2016-04-30 10:08
Bo przez sklepy ludzie nie chodza do kosciola. Kiedys w Lublinie byla gielda na stadionie Sygnal. Z najblizszego kosciola zbierano podpisy i w koncu gielde zamkneli. Wlasnie dlatego ze ludzie zamiast w kosciele zostawiali pieniadza u sprzedawcow. To taki sam ukryty cel dzialania.

Najnowsze wpisy