Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

W niedzielę e-sklepy jednak zamknięte? Zakaz handlu objąć ma także ecommerce

Wyświetlaj:
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:25
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
ło rany / 87.204.11.* / 2016-04-30 08:41
Polacy uwielbiają myśleć stereotypami - i ile w ogóle myślą, wolą gotowe rozwiązania, podsunięte przez lewackich polityków, typu: handel w niedziele to supermarkety ( jakby polskie firmy nie robiły w niedziele obrotu), zakazać sprzedaży ziemi, bo wykupią cudzoziemcy (nieważne, że Polak też nie będzie mógł jej teraz kupić), i tak dalej można wyliczać w nieskończoność, poprzez rozdawnictwo typu 500+ ( przypominam, że dług publiczny zwiększy się w tym roku o prawie 60 mld zł) i inne ograniczenia. Jeszcze trochę i będziemy mieli socjalistyczny raj na miarę Wenezueli ( gdzie społeczeństwo też się cieszyło na początku, że ma takie gratisy od państwa, a teraz plądruje sklepy, że zdobyć cokolwiek do jedzenia.)
Marek805 / 86.111.98.* / 2016-04-30 07:25
A co ze święceniem soboty, którą Bóg kazał nam święcić w dekalogu?
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:24
HIPOKRYZJA walczących o zakaz handlu w niedzielę pod PŁASZCZYKIEM TROSKI O RODZINĘ pracowników handlu..... Gdyby CHODZIŁO O RODZINĘ to nie byłoby walki z handlem, tylko walka o wolne DLA WSZYSTKICH pracowników w tym pracowników gastronomii, kultury, sportu itp.. Itd..…….. A ty hipokryto i hipokryto dlaczego ZMUSZASZ KELNERKĘ by obsługiwała twoje dzieciaki w restauracji W NIEDZIELĘ z powodu twojego LENISTWA ????????..............
Zdzisław61 / 89.228.152.* / 2016-04-30 07:23
Może by tak wprowadzić przy okazji obowiązek dla wszystkich uczestnictwa w niedzielę nie w jednej a w dwóch mszach.
sde / 86.133.234.* / 2016-04-30 07:23
anglia ma proste prawo handlu niedziele 0d 13nastej do 6tej wieczorem centa handlowe nawet lidl i tesco to respektją a w soboty do 24tej wtedy jest wszysko ok sprzedawcy też mają mieć wolne a klijent nie koniecznie musi mieć zawsze racje poprostu praca będzie i kupujący też
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:26
HIPOKRYZJA walczących o zakaz handlu w niedzielę pod PŁASZCZYKIEM TROSKI O RODZINĘ pracowników handlu..... Gdyby CHODZIŁO O RODZINĘ to nie byłoby walki z handlem, tylko walka o wolne DLA WSZYSTKICH pracowników w tym pracowników gastronomii, kultury, sportu itp.. Itd..…….. A ty hipokryto i hipokryto dlaczego ZMUSZASZ KELNERKĘ by obsługiwała twoje dzieciaki w restauracji W NIEDZIELĘ z powodu twojego LENISTWA ????????..........
towarzysz 79 / 77.114.1.* / 2016-04-30 07:22
W punkcie TRZECIM- w każdy piątek obowiązkowa spowiedź ,a niedzielę komunia /no i taca papierkowa/.
BB55 / 37.248.65.* / 2016-04-30 07:21
Jedynie wyłączone z tego zakazu będą kościoły. Po mszy będą mogły sprzedawać swoje czasopisma w sklepikach przy parafialnych.
lolek84 / 82.160.207.* / 2016-04-30 07:18
i bardzo dobrze, powinni w Święta też pozamykać większość sieci, a tak Ci ludzie biegają w tę i we w tę, a pracownikom fizycznym pot po tyłkach leci niemiłosiernie, tak jest np w mediamarktach, mediaexpertach, biedronkach czy leroyach... i wciskają te wyprzedaże nocne śmieszne nieraz, ładując ludzii w balona, każdemu się należy odpoczynek i tyle
Arturrro964 / 79.191.108.* / 2016-04-30 07:25
A co z branżami które mają w utrzymaniu ciągłym produkcję ja pracuję niedzielę i święta ustawowo też wolne od pracy i jestem gorszy od tych ludzi którzy pracują w sklepach coś temu PIS się pomerdało pod kopułą
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:20
Wprawdzie nie popieram zakupologi i snobizmu ale każdy ma prawo spędzać z rodziną czas JAK CHCE. I to jego PRYWATNA sprawa. Narzucanie komukolwiek jakiegokolwiek sposobu na życie to w zasadzie powrót do KOMUNY........
lolek84 / 82.160.207.* / 2016-04-30 07:25
tu i tak jest komuna w tym kraju, śmieszne śmieciowe umowy, stawki godz. głodowe, wszędzie jakieś problemy z socjalami, nieruchomosciami, prawo bezsensowne, i jeszcze chca niedziele pracujące niektórzy za te pieniądze beznadziejne w marketach wiekszych, mniejszych heh... sami idzcie na te kasy siedzieć mądrale
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:30
..pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki - niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie.... W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
oszzzz / 195.191.109.* / 2016-04-30 08:03
Jakoś w Polsce nie widziałem budowy, na której ktoś pracowałby w niedzielę :)
Madi / 89.77.215.* / 2016-04-30 10:39
A ja widziałam. Jeśli ktoś buduje własny dom to często na takiej budowie nawet w niedzielę są pracownicy albo jak goni czas oddania dużego budynku mieszkalnego to też w niedzielę pracownicy są w pracy. Akurat autor ma rację jeśli wolne niedziele to także dla pracowników kin, restauracji, basenów, górników czy innych branż które nie są niezbędne do życia. Pamiętajmy, że pracownicy handlu to tylko ułamek.
Arturrro964 / 79.191.108.* / 2016-04-30 07:16
A co z innymi branżami czemu wszystkim nie zrobić wolnej niedzieli łącznie z kościołami niech i te przybytki zamkną na cztery spusty bo to tylko o to chodzi
cxzw / 94.254.241.* / 2016-04-30 07:15
i tak nie będę chodził do kościoła
pic / 79.186.38.* / 2016-04-30 07:14
W przygotowanym przez "Solidarność" projekcie ustawy ostatecznie znalazł się zapis o zakazie handlu w niedzielę dla e-sklepów. Wynika z niego, że w ten dzień zasadniczo witryny powinny zostać wyłączone. Eksperci śmieją się, że "Solidarność" zaczęła walczyć o prawa pracownicze dla serwerów. Związek tłumaczy jednak, że chodzi jedynie o zakaz dostarczania towarów w ten dzień. ...projekt nakazowo-zakazowy w handlu jest mało racjonalny (jest taki jak wygląda), określona grupa pracownicza bezsprzecznie odniesie pożytek lecz multum użytkowników (czytaj większość społeczeństwa) będzie z tego tytułu poszkodowana...są prostsze rozwiązania żeby zadowolić związki choćby nawet miały w nazwie solidarność, solidarność walcząca czy prawo i sprawiedliwość...ale się porobiło...
Piotr 1976 / 5.206.242.* / 2016-04-30 07:10
Jestem za zakazem pracy-handlu w niedzielę, jest to czas dla mnie i rodziny. Na tygodniu sklepy są tak długo otwarte, że nie sposób nie zrobić zakupów, to tylko wygodne wymówki, że nie ma czasu. Bezsensowne tłumaczenia, że spadną obroty itp. to totalna bzdura, bo jeżeli potrzebuję np. cementu, proszku do prania czy chleba to i tak go kupię dzień wcześniej lub później, jeżeli natomiast właśnie kupiłem kurtkę to następnej nie kupię w żaden dzień tygodnia przynajmniej przez rok. Handel to też praca, więc jak dla większości nie ma różnicy, że niedziele są handlowe (jaki sens mają "niedziele handlowe" przed świętami?), to dla równowagi i sprawiedliwości powinno się pootwierać wszystkie instytucje jak firmy, biura, przemysł urzędy itp. ludzie tam pracujący mieliby za to wolny wtorek czy czwartek.
Przez jakiś czas pracowałem na zachodzie, kto nie doświadczył ten nie wie, ale przez niehandlowe niedziele gospodarka wcale się nie zawaliła a wręcz przeciwnie, za to jest czas na wiele fajniejszych zajęć.
Toja555 / 37.47.247.* / 2016-04-30 07:44
Skoro niedziela ma być dla ciebie i rodziny to może niech lekarze pielęgniarki policjanci i całą resztą pracującego społeczeństwa ma też wolne . Wy myślicie że tylko panie w sklepie pracuja. Zamknac restauracje szpitale kina . Niedziela dla rodziny!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zuzka144 / 95.160.206.* / 2016-04-30 07:37
A co to znaczy "na tygodniu sklepy są otwarte" ?
Seweryn-świecki / 188.146.4.* / 2016-04-30 07:27
Pewnie twoim Piotrze 1976 fajnym zajęciem jest odprawianie w parafii mszy świętej kochany nasz dobrodzieju?Liczysz,że zakaz handlu zwiększy na nich frekwencje?
zxc411 / 83.28.255.* / 2016-04-30 07:18
Zawsze najgorzej jest ruszyć mózgownicą. Wiele osób pracuje w niedziele bo ich praca jest ważna - może o ich prawa też powinieneś walczyć? Dlaczego szpital czy stacja benzynowa, czy policja czy straż mają pracować? W czym są gorsi od pracowników marketów? To jest nierówne traktowanie obywateli - są gorsi i lepsi.
Powinno być tak - praca w dni wolne ustawowo od pracy - 200% normalnej stawki godzinowej koniec i kropka. Bez żadnego odbierania dnia wolnego. Jeśli się firmie będzie opłacać sklep będzie czynny - jeśli nie zamknie go.
BTW to co proponuje PIS to najprostszy sposób na zwolnienia.
oszzz / 195.191.109.* / 2016-04-30 08:07
Nie myl służb: zdrowia, policji, straży itp. z normalnymi firmami :(
polak zwykły / 31.174.41.* / 2016-04-30 07:08
czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH..... SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
Jan III / 78.28.22.* / 2016-04-30 07:07
zakaz, nakaz, zakaz, nakaz...przymus...Polacy wydaja mało kasy na tzw. kulturę...bo tej kasy nie mają...za kilka złotych mogą spędzić pół dnia w galerii...nie stać ich na eskapady, czy restauracje...dopóki państwo okrada obywateli inaczej nie będzie, panie duda...ten os "S"
Karl Krematorzysta / 176.221.122.* / 2016-04-30 07:05
Odnoszę wrażenie iż rządzący to IDIOCI i nieudacznicy

Najnowsze wpisy