Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

W odbiciu może przeszkodzić Apple

W odbiciu może przeszkodzić Apple

Money.pl / 2008-01-23 07:50
Komentarze do wiadomości: W odbiciu może przeszkodzić Apple.
Wyświetlaj:
brydzia / 2008-01-23 08:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
08:48 23.01.2008
Komentarz poranny



Nadzieja. To trzyma część inwestorów przy życiu. Na tyle dużą część, że można uznać, że mamy przed sobą dalsze spadki. Kiedy one się pojawią, tego nie wiadomo. Wczorajszy wyskok cen w górę ma szansę jeszcze trochę potrwać. Kto wie, może to jest właśnie TA korekta. Prawda jest jednak taka, że jest to tylko korekta, a więc przerwa w trwającym trendzie. Ten ma w tej chwili kierunek spadkowy i nie widać sygnałów jego zmiany.

W ciągu ostatnich dwóch dni na temat poziomów cen i zmian na rynku wypowiedziały się chyba wszystkie ważniejsze osoby. Wczoraj głos zabrał nawet Donald Tusk, choć jak wiemy, trudno uznać tego Pana za fachowca w dziedzinie inwestycji. Te jednak są taką sferą, która po części przypomina politykę. Wielu osobom wydaje się, że się na tym zna. Okres hossy tworzy taką ułudę i niektórzy tkwią w niej nawet mimo zaprzeczających jej faktom. Nie będę polemizował z Premierem na temat tego, czy zmiany cen są racjonalne, czy nie, choćby z tego powodu, że ja racjonalności się na rynku nie doszukuję. Taki naiwny to ja nie jestem. Nie będę się także spierał w kwestii tego, czy spadek na giełdzie będzie miał wpływ na gospodarkę. Nie dlatego, że mamy tu inne zdanie, ale choćby dlatego, że wiem, że słowa szefa rządu miały inny cel. Tu nie ma miejsce na dyskusję na tematy ekonomiczne, ale na uspokojenie nastrojów i zgaszenie emocji. Będzie to trudne i wypowiedzi tej, czy innej osoby, tego raczej nie zmienią. Ludzie przyzwyczajeni do osiągania zysków teraz tracą. Jest to dla nich zaskakujące, jak rak płuc dla palacza. Owszem, gdzieś o ryzyku czytali, ale przecież ryzyko dotyczyło innych. Oni mieli prawo spokojnie się zaciągać, a rakotwórcze związki nie miały prawa atakować akurat ich tkanek.

W Stanach trwa nadal dyskusja, czy mamy już recesję, czy jeszcze nie. Różni analitycy podają różne procenty szans, jakby miało znaczenie, czy ich ocena to 56 proc, czy 60 proc. Dyskusja faktycznie jest biciem piany, bo przecież widać, co się dzieje z gospodarką. A czy ktoś to nazwie recesją, czy nie, to już jest sprawa drugorzędna. Wczorajsze posunięcie Fed było zaskakujące, ale i przygnębiające. Po raz kolejny podjęto decyzję o ratowaniu rynku obniżając cenę pieniądza. Kilka pękniętych w ostatnim czasie baniek spekulacyjnych wywoływało takie reakcje władz monetarnych, co prowadziło z jednej strony do pojawienia się nowej bańki, a z drugiej powiększał się margines podejmowanego ryzyka przez inwestorów z przeświadczeniem, że jak będą kłopoty, to Fed pomoże. Hazard moralny, czyli ogłupianie instynktu samozachowawczego.

Podobno skala przeceny poniedziałkowej i wczorajszej (z początku sesji) była zaskakująca. Przyznam, że mnie bardziej zaskakują takie oceny. Skoro rynek spada na poziomy nie widziane od ponad roku, to nie jest niczym dziwnym, że kolejni gracze postanawiają wyjść z rynku. Nie mówię już nawet o sygnałach płynących z analizy technicznej, choć mamy przecież za sobą wiele klasycznych sygnałów zmiany trendu. Nie wszyscy jednak parają się analizą wykresów. Przecena trwa już od jakiegoś czasu i w końcu musiała przyspieszyć. Taki jest rytm rynku. Wcale nie jest powiedziane, że mamy za sobą najdynamiczniejszy okres spadku. Rynek podtrzymuje nadzieja graczy w USA. Tam jeszcze ciągle tli się nadzieja, że najgorszego na się uniknąć. Gdy ta zgaśnie, rynek zaliczy poważny ruch cen, który prawdopodobnie zakończy fazę spadków. Choć nie wolno zapominać, że przed nami nadal wisi zagrożenie załamaniem w Chinach. Oni mają przed sobą to, co my mieliśmy w 1994 roku.
do druku...
caabi / 2008-01-23 09:10 / Tysiącznik na forum
daje do myślenia....... ale jest to zbyt racjonalne podejście... niezapominajmy jak napisał przedmówca... rynki nie zachowują się racjionalnie :)))) wiec wszystko co tu napisał można równie dobrze odwrócić....
needle / 2008-01-23 10:25 / Bez rangi
co racja, to racja...prawie wszystko...
yayurek / 2008-01-23 08:53 / Kompulsywny looser na forum
odkrywam karty - jak się nisko otworzy, pobawię się za dnia, jak się wyżej otworzy, chrzanię
yayurek / 2008-01-23 09:00 / Kompulsywny looser na forum
tym co mi podeślecie, ja pojęcia nie mam, czym te Stormy, Torry, Chałwy i inne się zajmują, i tak chyba lepiej, inaczej to strach by było wejść w cokolwiek
stasek / 83.16.141.* / 2008-01-23 08:51
tak miernego odreagowania przez azjatów to jeszcze nie było wojna czy co
Krzych / 2008-01-23 08:56 / Płoteczka na forum
Hang Seng tylko +10.30 faktycznie
Jaronero / 2008-01-23 08:55 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Ja je..ie - Hang Seng +10%, zamknęli wczorajszą lukę, ale to pikuś, wzrosty poniżej 30%, to lipa jakaś.... Ludzie, to nie Hawe, to indeksy światowe :)
brydzia / 2008-01-23 08:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fundusze zapewniają: Klient jest bezpieczny
Anna Borys
23.01.2008 07:48
Czytaj komentarze(1)
W Wielkiej Brytanii fundusz Scottish Equitable zamroził umarzanie swoich jednostek. Czy grozi to także nam? Raczej nie.

Klienci towarzystw inwestycyjnych masowo umarzają jednostki inwestycyjne. Ratują w ten sposób i tak już silnie nadszarpnięte oszczędności. To reakcja na ostatnie tąpnięcia na światowych giełdach. Tak źle nie było od początku istnienia naszych TFI. Nie wszyscy jednak wiedzą, że towarzystwa mają prawo odmówić swoim klientom wypłaty pieniędzy. Większość funduszy zapewnia, że z tego nie skorzysta. Argumentują, że nie ma takiej potrzeby — są pieniądze na umorzenia.

Odcięci od oszczędności
Kenobi / 2008-01-23 08:52 / Uznany malkontent giełdowy
Rzeczpospolita podaje, że styczeń będzie najgorszym miesiącem w historii funduszy - szacuje się wycofanie 10 mld. złotych.
Romi / 2008-01-23 08:58 / portfel / Koci Tata
Bardzo dobrze im mniej fundach tym lepiej.
Navigare----- / 2008-01-23 09:01 / Uznany Gracz Giełdowy
a pieniądze na giełdę splyną z nieba jak manna?
yayurek / 2008-01-23 08:48 / Kompulsywny looser na forum
z Money reklama:
Fundusze Inwestycyjne
Zysk 67% w rok, 285% w 3 lata. Nie czekaj. Zacznij zarabiać. www.Expander.pl
coś to koliduje z pesymizmem jaki na Money, Pani z Expandera prezentuje
brydzia / 2008-01-23 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli wyżej wymieniony analityk prognozuje 3200 do piątku to jeszcze indeks będzie spokojnie 2650 pkt

Ludziom w funduszach radze wychodzić i samemu kupić akcje na tych poziomach bo w funduszach to nigdy nie odrobicie

wczoraj anal powiedział w telewizji że obecne straty ludzie będą odrabiać od 3 do 6 lat , a rzeczpospolita pisze że Polacy wycofali 10 mld złotych z funduszy

Japonia to wcale nie miała ochoty na żadne odbicie , dopiero o 5 rano podciągnęli
Jazgar / 2008-01-23 09:03 / Bywalec forum
nie za bardzo bo o 01, z minutami byli bardzo ładnie na plusie , potem spadli , koło 5 byli najniżej i zaczęli z powrotem podciągać , zamknęli na plusie , czyli mieli też niezłą huśtawkę , nie spalem i trochę patrzyłem na bizzone
h16v / 2008-01-23 08:49 / Bywalec forum
To nie wycofali zbyt dużo, że zaryzykuję stwierdzenie...
Niedobrze
Kenobi / 2008-01-23 08:58 / Uznany malkontent giełdowy
Szykuje się kolejune tąpnięcie, jak padną ubezpieczyciele obligacji w Stanach (2,4 bln. dolarów), co zmusi do odpisywania strat wiele podmiotów. W ub. tygodniu już agencja ratingowa Fitch obniżyła rating jednego z nich. Pozostale agencje jeszcze się ociągają (pewnie bojąc się paniki), ale wkrótce musi sie to wyjaśnić.
Pilsener / 2008-01-23 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś człowiek był zły, jak mało rosło. Dziś się cieszy, jak mało spada.

Odbicie jest problematyczne - każdy boi się wypchnąć pakiet akcji na nieznane wody (cholera wie, co jeszcze jankesi wymodzą, u żółtych też nie teges), a co dopiero zmiana trendu - potrzeba chyba z pół roku dołowania plus bardzo dużo pozytywnych danych makro, żeby pomału ruszyły zakupy.
h16v / 2008-01-23 08:43 / Bywalec forum
Witajcie!
Wiem, że zadaje durne pytanie w obecnej chwili ale.... czy macie może pomysły na spółke która da zarobić przed wakacjami jakies 13% z pewnoscią bliską 90%??
Może jakieś typy?
Navigare----- / 2008-01-23 08:52 / Uznany Gracz Giełdowy
spróbuj sie ustawic na Mewie po 10-11gr (nizej nie spada) jeśli wpadnie to wystaw po 12gr... może do wakacji ze 2 razy obrócisz :))
Jaronero / 2008-01-23 08:51 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Dałem niżej reko dla Skotana.... ale tylko DDT !!!! żadnych inwestycji ;))
Jaś Wędrowniczek / 62.93.44.* / 2008-01-23 08:48
Asseco ???
sarkafarka / 2008-01-23 08:49 / Tysiącznik na forum
dobry typ ten MSZ... chociaz inne zalozenia tez sa mozliwe zysk 90% z pewnoscia blisko 13%. :)
caabi / 2008-01-23 08:56 / Tysiącznik na forum
jeszcze bym postawił na HTL.... wczoraj ogromne pakiety ktos zbierał po 6.15..... "ogromne" jak na obrót na tej spolce of course..... no ale zobaczymy..... no i nie przeceniał bym biotonu... moze wystrzelic....
sarkafarka / 2008-01-23 09:07 / Tysiącznik na forum
tak, rzeczywiscie nisko, ale oni rozliczaja sie w dolarach, a teraz dolar oslabnie i w perspektywie dalej bedzie spadal, az do pierwszych jaskolek poprawy sytuacji.
PedroGonzalez / 2008-01-23 08:34 / Uznany Gracz Giełdowy
yurek z tego artykulu z bloomberga najwiecej mowi o ich mentalnosci ten obrazek:
http://www.bloomberg.com/apps/data?pid=avimage&iid=iP31IK1eSoqs

z drugiej strony skoro taka radosc tzn. ze naprawde mieli pelno w portkach :-)))
Kenobi / 2008-01-23 08:43 / Uznany malkontent giełdowy
Żadna radość, właśnie panika Fed potwierdza, że wiedzą o czymś dużo gorszym, o czym my jeszcze nie wiemy, dlatego ryne zareagował negatywnie - DJ na otwarciu spadł o 300 pkt. podtem sięgnął 465 pkt. i dopiero rozpaczliwe wyciąganie przez przerażone stratami fundusze spowodowało nie rzeczywiste kupowanie, a zamykanie krótkich. W Azji optymizm też szybko wyparował, a odbicie po dwóch dniach krachu jest mizerne.
Zbyś / 91.150.161.* / 2008-01-23 08:50
ja prognozowałem na 0 Ty na -5 to ja jednak byłem bliżej
Krzych / 2008-01-23 08:46 / Płoteczka na forum
witam wszystkich
Ken miałeś uznanego czemu ta zmiana "malkontent" ?
eprach / 2008-01-23 08:45 / portfel / Onedaytrader
eeee a miało być -5% w USA...
Jaronero / 2008-01-23 08:39 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Pedro, tak obserwuje parkę usd/yen za okres 30 lat i po dwóch dużych falach przeceny mamy konsolidację w kształcie trójkąta, a nawet bardziej klina zniżkującego chyba... mógłbyś się temu przyjrzeć? i do kiedy ta formacja ma szansę się wypełnić?
yayurek / 2008-01-23 08:38 / Kompulsywny looser na forum
wszyscy się śmieją z nas leszczy panikarzy, a skoro Big Ben spanikował to świadczy tylko dobrze o szybko panikujących leszczach, gdyby pacan zrobił co miał zrobić w listopadzie 0,5, i w grudniu 0,5, byłoby pięknie, buzie nasze uśmiechnięte, i tak zrobił co miał zrobić, po co się upierać, na rynek nie ma siły
Kenobi / 2008-01-23 08:51 / Uznany malkontent giełdowy
Wszyscy dobrze wiedzą, że te pbniżki nie rozwiązują żadnego z istniejących problemów. Poprzednio, na początku lat 2000-tych jak Fed obniżył stopy do 1%, to rynek nadal spadał, a gospodarka była w recesji. Teraz w recesji już są Stany, a wcziągną w nią Azję i Europę. Jeszcze napłynie cała masa złych wieści, np. wczoraj wyniki banków, po sesji Apple, co dziś spowoduje spadki w Stanach, co po sesji pokazywały futures.
griffin / 2008-01-23 08:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Bo duży leszcz to wbrew pozorom mądra ryba :o)
gio' / 81.168.129.* / 2008-01-23 08:30
witam
udanej sesji życzę
pzdr
gio / 2008-01-23 08:35 / portfel / Tysiącznik na forum
przypomniałem sobie wreszcie hasło - uf
jeszcze raz pzdr
eprach / 2008-01-23 08:27 / portfel / Onedaytrader
kontrakty na Daxa prawie -1%
Oni nie wiedzą co to odbicie??
yayurek / 2008-01-23 08:31 / Kompulsywny looser na forum
czego oczekujesz po Niemcach, zero fantazji, czysta kalkulacja, ale z drugiej strony chyba wolę oglądać Bloomberga niemieckiego, od tego angielskiego, trochę ponuro, ale sama zimna kalkulacja, wykresy, dane, prawda czasu, bolesna prawda ekranu
PedroGonzalez / 2008-01-23 08:20 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
przesilenie chyba minelo...teraz bedzie marazm bo nie wierze w nagly zwrot akcji i wielkie hurrraaa :) Tak czy inaczej wielu spoznialskich bedzie czekac na okazje zeby wyjsc z akcji :)
Jaronero / 2008-01-23 08:29 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Ludzie szybko zapominają... idąc ciemnym tunelem łudzą się że zobaczą w końcu światełko na końcu... gdy je zobaczą to się cieszą i biegną w tamtym kierunku... nawet gdy z tyłu głowy zaczyna już świtać myśl że to jest pociąg... pędziący z naprzeciwka :)
To samo było przecież tak samo w dół... po takich spadkach, kiedy już dużo ludzi wiedziało, że nie ma sensu panikować, bo jakiś ząbek zostanie narysowany, nastąpiła największa wyprzedaż... teraz ktoś klasnął głośno w ręce, i lemingi dostały zwrot o 180%... a my hienki preriowe mamy biec po bokach pomagając zapędzić stado pasterzowi ku przepaści :)
PedroGonzalez / 2008-01-23 08:24 / Uznany Gracz Giełdowy
heh plotkom nie ma konca :-)) ale takie to juz mnie troche bawia :-))

"Info: Spekuluje się o dalszej obniżce stóp procentowych o 0,50% w marcu oraz 0,25% w kwietniu"
yayurek / 2008-01-23 08:26 / Kompulsywny looser na forum
toć jak w przyszłym tygodniu nie obetną o 0,5 to będzie wielkie rozczarowanie, nie słyszałem o stopie dyskontowej, może to ona ma być cukierkiem na przyszły tydzień?
Navigare----- / 2008-01-23 08:59 / Uznany Gracz Giełdowy
dyskontową też juz wczoraj obniżyli o 3/4 do 4%
yayurek / 2008-01-23 08:21 / Kompulsywny looser na forum
myślisz, że pan Williams, nie zawróci ze ścieżki? nawet gdyby panią Robinson spotkał?
PedroGonzalez / 2008-01-23 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
zobaczymy za pare miesiecy czy dzialania w postaci obcinki cos pomoga...pompowanie miliardow nie pomoglo wiec obnizyli dwa razy...wczoraj w panice obznizyli trzeci raz....teraz plotki o kolejnych obnizkach...na takich info mozna pojechac kawalek ale jak sie fundamenty posypia w postaci bezrobotnych i pkb to juz nie bedzie litosci :)
pkaminsk / 2008-01-23 09:13
Zarówno obcinki jak i pompowanie nie działa bezposrednio na przyczynę kryzysu tylko na razie działa jak proszek przeciwbólowy - pozwala żyć i nie czuć bólu. Taka akcja dmuchania gospodarki kredytami jak była ostatnio już się nie powtórzy z kilku powodów. 1. Brak chętnych do brania (każdy cos spłaca) 2. Ostrzejsze zasady przyznawania (kto teraz chciałby sprzedać lichy kredyt już nie będzie bezkarny - bankowcy też się uczą na będach)
eprach / 2008-01-23 08:25 / portfel / Onedaytrader
no obniżką stóp za dużo nie załatwią bo Ci co nie maja kasy na spłatę kredytów od tego się nie wzbogacą...
trzzeba czekać aż złych info będzie aż tyle że nie będą na nie zwracać uwagi...
yayurek / 2008-01-23 08:28 / Kompulsywny looser na forum
myślisz, że jak z 18,65% na karcie kredytowej, obetną 0,75% to ludzie nie rzucą się do sklepów?
eprach / 2008-01-23 08:33 / portfel / Onedaytrader
no tylko tak mi się wydaje.. ale moge się mylić :-)
yayurek / 2008-01-23 08:24 / Kompulsywny looser na forum
http://tinyurl.com/354cp2
Era51 / 2008-01-23 08:57 / portfel / Bywalec forum
Stocks Need 4% Drop to Reflect U.S. Recession, Strategists Say

Ale wliczając obniżke wczorajszą, czy licząc dopiero od przyszłotygodniowej?

Bo mnie te ujemne stopy w Stanach kręcą.
Trzeba by się zainteresować wtedy przewalutowaniem kredytów. :-)
nash1 / 2008-01-23 08:19 / portfel
czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego azja sie tak cieszy?przeciez po tej obnizce fedu dolar dalej bedzie lecial na pysk co bedzie tylko gwozdziem do trumny tamtejszych gospodarek(na pewien czas ma sie rozumiec)
Jaronero / 2008-01-23 08:14 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Dla grających na DT mam typa ;) na najbliższe dni:

Skotan cena 3,71 - cena docelowa 5,90 na zamknięcie dnia (za trzy do pięciu dni) cena maxymalna na świeczce 6,30... osobiście nie gram akcjami, więc tylko rzucam hasło do przemyślenia, z AT wynika jak na dłoni...
eprach / 2008-01-23 08:21 / portfel / Onedaytrader
Jaronero odezwij się na gadulcu
Jaronero / 2008-01-23 08:35 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
jestem w pracy... muszę zadzwonić wreszcie do informatyków, niech wrzucą kody do gg na linuxa...
Jaronero / 2008-01-23 08:19 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
60% - 70% do ugryzienia.. a przynajmniej jakaś część :)))

Warren, jak wejdziesz na 20% kapitału, to plan roczny o którym kiedyś pisaliśmy masz zapewniony, jeśli się sprawdzi :)))))
yayurek / 2008-01-23 08:20 / Kompulsywny looser na forum
no dobra, a teraz wyjaśnij, czemu sam nie wchodzisz?
Jaronero / 2008-01-23 08:32 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Do czerwcowego (prawdopodobnie) dołka na 2500- 1400 (nie daj boże) gram całym kapitałem na deratywach, bo jak trafię to zwrot jest dużo większy... wycofanie kasy z akcji na deratywy trwa 3-4 dni... to jest duża strata czasu przy tej dynamice.
Romi / 2008-01-23 08:30 / portfel / Koci Tata
Pewnie ma i chce wyjść :))
osesek / 2008-01-23 08:02 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry. (:

Rzeczywistość nie musi być taka jak ją postrzegam.
Do zeszłego piątku Pan Ben był przekonany, że jest jedynym kreatorem rynków finansowych. Na przekonaniu tym budował plany polityki monetarnej, które zapowiadał urbi et orbi będąc pewnym posłuchu. Ale w poniedziałek nastąpiło zdarzenie- nie po raz pierwszy- , które zachwiało pewnością siebie Pana Bena bowiem został ZMUSZONY do podjęcia działań niezgodnych z planem. Jako, że trudno mnie przekonać do tezy, że to masy same siebie determinują w poczynaniach śmiem przypuszczać, że na rynku ujawnił się ktoś kto z premedytacją chce obalić mit FED. Panu Benowi pozostało zaledwie 3,5 %. Jeżeli Ktoś potrafiący zdeterminować w działaniu rynki powtórzy ten manewr jeszcze z dwa, trzy razy to w kwietniu Panu Benowi pozostaną tylko słowa a raczej ostatni krzyk łabędzia.
Fed bez możliwości obniżania stóp będzie niczym.
Pan Ben doskonale zna stan amerykańskiej gospodarki i obniżki stóp pozostawiał na gaszenie pożarów powodowanych publikacją ekstremalnie fatalnych wyników ekonomicznych, których publikacje będą miały swój czas w dniach ogłaszania raportów rocznych skonsolidowanych po audycie. Na nieszczęście dla Pana Bena jest to najgorszy okres w każdej gospodarce albowiem handel i usługi po okresie światecznej euforii siadają na pupie i liczą zyski z ostatniego kwartału roku.
Krótko. Coś mnie szepce, że Pan Ben wypstyka się z 3,5 % zanim kwiecień dobiegnie końca a wtedy rynek uwolni się od WIELKIEGO MANIPULATORA. I poznamy prawdę o jego sile.
Czas do betoniarki. (:
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy