Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W PO euforia, PiS trzyma emocje na wodzy

W PO euforia, PiS trzyma emocje na wodzy

Money.pl / 2007-10-22 10:19
Komentarze do wiadomości: W PO euforia, PiS trzyma emocje na wodzy.
Wyświetlaj:
egon / 198.28.69.* / 2007-10-23 15:12
Euforia trwa krótko. Ciekawy jestem czy Tusk jest w stanie pracować 7 dni w tygodniu po 14 godzin dziennie. Ciekawy jestem czy umie delegować uprawnienia. Stawiam na to, że kilka miesięcy będziemy widzieli wypalony wrak człowieka.
acomitam / 83.25.233.* / 2007-10-23 15:23
Powiedzenie, że władza jest jak narkotyk to nie tylko retoryka. Zarówno władza jak i narkotyki wykańczają, z tym że władza szybciej. Który z premierów po 1989 roku opuścił swoje stanowisko z otwartą przyłbicą? Chyba takiego nie było.
Tusek booster / 195.146.96.* / 2007-10-23 11:06
No to gawiedz dostala tego, czego chciala; rzady cieniasow i populistow. Nie mina 2 lata jak ten caly bajzel Platfusow Obywatelskich nie wyrobi sie na przysowiowych zakretach i wyleci w niebyt polityczny. Tusk premierem? Smiechu warte!
acomitam / 83.25.233.* / 2007-10-23 09:04
Pamiętam euforię w sztabie SLD po zwycięstwie wyborczym. L. Miller też skakał do góry, chyba jeszcze wyżej niż D. Tusk i niezrównana w wyskokach H.G. Waltz. A jaki był finał? Partia oparta na prgamatyźmie, a nie na zasadach skończy jeszcze gorzej niż SLD. Niestety rykoszetem jak zawsze dostaniemy i my.
obserwator / 2007-10-23 06:10 / Tysiącznik na forum
z każdego zwycięstwa nalezy sie cieszyć, widzialem autentyczna radość, domyślam sie że długie oczekiwanie na kanapach i branie diet poselskich i nie tylko, zaostrzyło apetyt na konfitury. Niebawem sie zacznie, konfitury to lakomy kąsek, będzie sie działo, zabiora wszystko, dla zwykłych Kowalskich zostanie tyle co kot napłakał. Młodzi zadecydowali, glosowały podrośniete dzieciaki ktore maja komórki w ręce nawet w łóżku, brzuchy odkryte z przodu i tyłu mimo zimna na zewnątrz, wsiadając i wysiadając pokazuja pępki i rowki, nerki zostana przeziebione, dzieciakow rodzić nie trzeba , bo po co? wszystkie babcie, te rozsadne to mocherki, zabrano im dowody, tak namawiano, nikt nie sprawdzi czy tak sie nie stało. Premierem zostanie historyk, zobaczymy czy przyłozył się w szkołach i ma wiedze, czy tylko sprawnie gada zeby zagadać. Dla mnie zaskakujące jest że wszelkie strajki lekarzy i pielegniarek sie skończyły, czyżby juz wszysto jest OK, kasa popłynie, podatnicy wiecej zaplacą, świat białych kitli za godzinę dyzuru pod telefonem , czy śpiąc na kozetce, będzie dostawal od 1000 zl w zwyz i spelni sie porzekadlo ktore wlascicel saby powiedzial jako wieszcz: " pokaż lekarzu co masz w garażu". Wa rto obserwować co sie bedzie działo, bo że mamy ponad 650 miliardow dlugu i placimy rocznie do 30 miliardow odsetek. Ile za to mozna by zbudować mieszkań, autostrad , mostów. Pan przyszły Premier cały czas był w Sejmie, mial władzę, długi narastały i narastaj,a ...czy bedą narastać, czy trzeba bedzie resztę sreber rodowych sprzedawać aby długi poplacic. Bulwersuje mnie sprawa komornika ktory nie może sie rozliczyć z 50 milionów, ktore zajął w szpitalu, a podatnicy płaca i placzą, a lekarze ich skreślaja z uzgodnionych zabiegow jakby byli bogami. Jeżeli przysięga i obietnice wyborcze dawane będą niespelnione, to euforia szybko minie, proza życia wyciśnie swoje piętno. Osobista odpowiedzialność trzeba będzie ponieść, go tak sie sklada że nowy premier to jednocześnie szef partii PO i pisarz który uklada listy wyborcze a zatem wirtuoz polityczny, jak wybral tak bedzie zbierał. Będe obserwowal.
siedemdziesiąciolatek / 83.9.235.* / 2007-10-23 08:10
"Młodzi zadecydowali, glosowały podrośniete
dzieciaki ktore maja komórki w ręce nawet w łóżku" - lepiej w tej sytuacji zagłosoawać nie można było. Gratuluję i dziekuję dzieciakom, że okazali sie mądrzejsi do Dorna, Jurka, Zawiszy, Ziobry, Leppera, Giertycha, Rydzyka, Kwasniewskiego, Millera.
Nie popadam w eufirię, że PO wygrała, ale to w tej chwili najlepszy wybór dla Polski.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-23 15:14
To ma pan krótką pamięć. Proszę spobie przypomnieć rządy UD / UW/ AWS+UW
siedemdziesiąciolatek / 83.9.235.* / 2007-10-23 16:42
Co nie znczy, ze w tej chwili nalepszym rozwiązaniem dla Polski jest Platforma.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-23 17:18
Zobaczymy po roku rządów. Problemem jest to, że władza jest teraz w rękach tego samego środowiska, które nie najlepiej zapisało się w historii Polski. Może tym razem będą lepsi. Ja się obawiam powtórki.
olewator / 85.219.221.* / 2007-10-22 20:21
Mówię rano dzień dobry do kolegów , a w odpowiedzi słyszę zig-haj !
A........... to teraz mamy Polskę tusku-tusku.
zobaczymy tych powracających z Irlandi do kraju cudu.
jaś / 88.199.20.* / 2007-10-23 08:21
U nas na takie oderwane od rzeczywistości komentarze mówi się: "ale fandzoli"
eewa / 91.145.128.* / 2007-10-22 23:56
mamy raczej drugą Irlandię i koledzy powinni odpowiedzieć"good morning". Chyba koledy nie wytrzeźwieli po wczorajszych piwkach irlandzkich?
historyk / 80.50.180.* / 2007-10-22 20:09
PiS trzyma emocje na wodzy gdyż tak naprawdę to pozbył się problemu jako opozycja zapewnie sprawdzi się lepiej to ich domena. PO euforia nareszcie stołki ale to chwila tak naprawdę mam wrażenie obserwując PO to ono wcale nie ma chęci rządzić, przecież tyle z tym problemów.
Myślę że tu wielkich zmian w tym rzadzeniu nie będzie nie będzie żadnego przełomu. Trochę na jakiś czas media zmienią front i będą pisać o sukcesach i tyle. Wnoszę to z informacji że Komorowski przed wyborami podpisał porozumienie ze związkami PGNiG w sprawie akcji dzięki czemu skarb państwa poniesie ogromne koszty. Podejrzewam że tu nie tylko chodziło o to że 40 tys pracowników PGNiG poprze w wyborach PO ale o czyjeś bardziej przyziemne interesy np ktoś z wielbicieli PO jakiś pracownik- cy PGNiG powiązany z nimi więzami zyska na posiadaniu tych akcji sporo kasy, no bo jak sprawdzić czy pracownicy PGNiG głosowali na PO - to musi być zasłona dymna, nie ma cudów tym bardziej że zapanowało nad tym milczenie nawet w szeregach PiS
Nie spodziewam się żadnych radykalnych zmian w wyniku tych wyborów
Myślący wyborca / 83.21.199.* / 2007-10-22 17:06
Trudno, jestem pamiętliwy i nie tylko pamiętający. Będę oczekiwał, że Tusk sprowadzi ludzi do kraju dobrobytem, ze sprowadzi, najpóźniej do końca roku, nasze wojska z Iraku, że będzie jeździł, nie tylko do teściów w kieleckie, bez obstawy i to swoim prywatnym samochodem, że zmniejszy wydatek na kancelarię premierowska najmniej o 100 milionów rocznie itd itp, ale Wam wszystkim chcę powiedzieć stare polskie przysłowie, że zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pozostał nadal kaczor, ale błazen z kreskówki, któremu marzył się stołek premiera bo sądzi, że można kierować tylko palcem.
eewa / 91.145.128.* / 2007-10-22 23:54
Tusk miał zostać prezydentem z Gdańska, a Rokita premierem z Krakowa
teoretyk-praktyk / 2007-10-22 16:31 / portfel / Toddler giełdowy
Euforia jak podczas niechybnego załamania na giełdzie. No tak, rządówki Tuskowi już rzucały się przez całą noc na szyję, wóda lała się strumieniami, kloedzy stanowiska porozdawali, więc teraz przeyszedł czas na chłodną ocenę zadań przyszłej koalicji rządowej, dla której umiarkowane sukcesy w polityce gospodarczej, społecznej i międzynarodowej będą wyznacznikiem przyszłej oceny tej formacji. Do nich możnaby zaliczyć:
1. Podtrzymanie ponad 3% wzrostu gopsodarczego mimo załamania koninukturalnego w gospodarkach światowych.
2. Zwiększenie konsumpcji wewnętrzenej i nakładów inwestycyjnych oraz zrównoważenie eksportem importu - obecnie saldow wymiany zagranicznej ijest ujemne.
3. Dalsze umacnianie polskiej złotówki tak, aby po wejściu do strefy euro wymiana rent, emerytur oraz innych świadczeń budżetówki była przy stosunku EUR/PLN 1,3-1,4(jest to mniej więcej 1,0 dla kursu usd/PLN i 2,2-2,5 dla kursu EUR/usd).
4. Spłata polskich długów zagranicznych ruchami walutowymi (możliwa w niedługim czasie).
5. Wzrost nakładów na naukę i badanie podstawowe - około 1,5% PKB już w przyszłym roku.
6. Budowa co najmniej 3 tys. km autostrad.
7. Budowa paru elektrowni jądrowej (około 4-5, Polsce grozi kryzys energetyczny).
8. Redukacja administracji państwowej oraz redukcja adminstracji publicznej razem ze sferą budżetową poprzez jej prywatyzację połączonej z włąściwą kontrolą wykonywanych zadań.
9. Zmiana systemu podatkowego.
10. Zmiana zapisu w Konstytucji o ochronie prawnej dziecka poczętego.
11. Ułożenie partnerskich a nie służalczych stosunków z UE, usa i Rosją.

4.
georg / 2007-10-22 22:53 / Bywalec forum
Ale brednie: aprecjacja zlotego o ponad 100% i jednoczesnie zrownowazenie handlu z zagranica, itd. Czy sie upiles z radosci, czy ze smutku, wytrzezwiej zanim zaczniesz pisac.
Handel wyrokami / 83.21.12.* / 2007-10-22 14:50
Regulamin forum
Bryś / 83.29.120.* / 2007-10-22 13:11
U W A G A - komunikat ! ! ! ! !
W związku z wygrana PO , uprasza się wszystkich zmotoryzowanych o nie korzystanie /w miarę mozliwości/ z dróg, a zwłaszcza z obwodnic miast, dróg dojazdowych do lotnisk, dróg szybkiego ruchu i autostrad a tym samym nie utrudnianie ruchu dla powracających emigrantów -Polaków z Irlandi, Anglii innych państw.
mari007 / 2007-10-22 12:14 / portfel / HARM
Szczyt chamstwa, wyjechać z Polski i zagłosować na PO

He he jak przyjemnie być w małej opozycji:) Niemniej życzę Donaldowi spełnienia wszystkich przedwyborczych obietnic (aby nam wszystkim żyło się lepiej) Ludków z wysp zapraszam już się żyje lepiej w radiu i tv inne nastroje (media bezstronne he ha)
No nic POżyjemy zobaczymy! Pani Sawicka na min finansów - wypłacze u nas dodatkowe podatki!
Taki sobie wykształciuch / 83.22.250.* / 2007-10-22 12:35
Sądzę że Sawicka żadnym ministrem nie zostanie gdyż czeka ją proces karny a PO na takie numery nie idzie. Za to nie można wykluczyć że gdyby wygrał PiS ministrem edukacji mógłby zostać np prof. Bender znany z dość ciekawych i odważnych koncepcji historycznych dotyczących obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tego przecież wykluczyć nie można. Prof. Bender startował w ostatnich wyborach z listy PiS zaś po doświadczeniach z Lepperem i Giertychem w rządzie po PiSie można się spodziewać wszystkiego. Brrr... Nie wiem jak Ty lecz ja z tego wszystkiego wolę PO.
mari007 / 2007-10-22 12:40 / portfel / HARM
Ja też wolę PO, niemniej chcę również aby ta partia była pod lupą tak jak rządy SLD oraz PISu.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:46
O to zadba prywatny wolny rynek mediów, dokładnie ten który tak socjaliści z lewa i prawa nienawidzą.
acomitam / 83.25.233.* / 2007-10-23 09:08
Szczególnie Gazeta Wyborcza i TVN. Taaaa.....
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-10-22 16:21
haha
ty naprawdę wierzysz że prywatne media są z natury niezależne?
te twoje liberalne okulary przez które patrzysz na świat są chyba zbyt różowe.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:18
No skoro według pisiurów chamstwem jest krytyka pisu, to chamstwem jest też głosowanie na PO, niezależnie czy w Polsce czy za granicą. Nic nowego nie wypociłeś w waszej ograniczonej ideologii.
mari007 / 2007-10-22 12:36 / portfel / HARM
Rodaku mnie chodzi tylko o jedno "żeby nam wszystkim w Polsce żyło się lepiej" Jak było, jest i będzie w kuluarach nie wiem ja nie wiesz Ty. Boję się, że mobilizacja tylu Polaków nic nie da i tylko zrazi ich do przyszłych głosowań za jakimikolwiek partiami politycznymi. Tusk zagrał pod publikę i wygrał ale łatwo wcale przez to mieć nie będzie. Życzę sobie również obiektywnych i rzetelnych mediów. Za rok skończą się cyrki z rozliczaniem PISu i trzeba będzie coś ludziom pokazać tylko co? Jak do PO ślinią się co większe media. Nam się obiektywne informacje należą, a nie żeby dziennikarze bawili się w kampanie wyborcze. A tak niestety było. Muszę Tobie powiedzieć, że śledziłem to bardzo chłodnym okiem i nie do końca dobrze jest z obiektywizmem mediów (wszystkich tych proPISowych również - niemniej tu pytanie do ilu odbiorców dotarło Trwam a TVN) Nie obrażaj innych ludzi tylko dlatego, że nie myślą tak jak TY! Pan Tusk mówił coś wczoraj o zrozumieniu i miłości i tak trzymajmy.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:45
Nie ma czegoś takiego jak obiektywne media, tak samo jak nie ma na wolnym rynku czegoś takiego jak obiektywne prywatne firmy. Każda prywatna firma, tak jak każdy człowiek, ma jakiś swoje subiektywne poglądy i jakieś swoje prywatne interesy. Co ciekawe, wbrew teoretykom socjalizmu (zarówno z PiS jak i z LiD), publiczne firmy też mają subiektywne poglądy i swoje interesy, ale za to żyją z pieniędzy wymuszonych od podatnika, a nie dobrowolnie oddanych przez konsumenta. Dlatego należy sprywatyzować media publiczne. Gadanie o obiektywnych mediach włóż między bajki bo nigdzie na świecie nie było przypadku jakiejkolwiek gazety, radia czy telewizji gdzie nie było jakiejś grupy ludzi skarżącej się na jej "nieobiektywizm". To tylko taki eufemizm na to że ich subiektywny punkt widzenia nie pokrywa się z subiektywnym punktem widzenia skarżącego.
mari007 / 2007-10-22 13:02 / portfel / HARM
Masz rację! Jednak pozwolisz mi że ja będę miał ten swój subiektywny pogląd na sprawę i zostawię sobie ocenę faktów na podstawie "surowych" informacji z różnych źródeł. Interesy tzw prywatnych mediów mnie nie interesują, a jedynie niepokoją! Pozdrawiam!
Koba / 84.141.243.* / 2007-10-22 12:06
Europa odetchnęła z ulgą - znowu pucybut Niemiec i Rosji jest na czele rządu w Polsce. Polacy! -gratuluję! jak zwykle głupota zwyciężyła w tym kraju nad rozsądkiem. Donald!- na kolana przed Merkel i Putinem - to im zawdzięczasz swoja wygraną.
wojcher / 2007-10-22 20:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hmmm, Takie same komentarze (dosł. głupota zwyciężyła...) były po referendum dot. wstąpienia Polski do UE (poszukaj w archiwum). Wnioski wyciągnij sam.
rosenblum / 83.18.126.* / 2007-10-22 14:54
hmm... już po wyborach, a jeszcze wam płacą? miałem nadzieję, że ta propisowska poblicystyka na formach skończy się wraz z kampanią. Chyba jednak kasy na prowadzenie biur poselskich jest zbyt wiele i ciągle starcza dla internetowych krzykaczy na forach... Żebyście chociaż potrafili od czasu do czasu zmienić coś w tych wpisach...
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-22 12:29
No widzisz, mogłeś pójść zagłosować i wesprzeć swoją formację polityczną...
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:16
Wiem że ciężko ci w to będzie uwierzyć, ale nasz kraj naprawdę nie jest pępkiem wszechświata, i tak pozostanie, nieważne ile razy będziecie ustanawiać Jezusa Królem Polski.
arch / 2007-10-22 12:42 / Tysiącznik na forum
- Steinbach też jest zadowolona
"Cieszę się z wyniku wyborów. Jest dobry dla Niemiec." ,
powiedziała zadowolona ze zwycięstwa PO Erika Steinbach

"Mam nadzieję, że się to rozładuje" -
co się rozładuje ? co miała na myśli ,kolejki w naszych sądach ?
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:49
Pamiętaj o perspektywie. Takie deklaracje jakie wydaje Steinbach wydaje też nasz prezydent o innych krajach według jego własnych poglądów politycznych, tyle że czytają o nich tylko w krajach do których są skierowane. Twoi odpowiednicy w Estonii na pewno też się podniecają tym co powiedział o ich rządzie Kaczyński, mimo tego że to tylko dyplomatyczny protokół który nie obchodzi większości Polaków.
arch / 2007-10-22 13:23 / Tysiącznik na forum
Putin uradowany, Steinbach zadowolona, to chyba najlepszy dowód na to, kto naprawdę wygał te wybory... Szkoda!
joker73 / 84.135.169.* / 2007-10-23 00:00
Rydzyk powinien wam częściej czytać z biblii o tym, co trzeba robić jak nam dają w policzek, ale on pewnie zna tylko stary testament, co by oznaczało, że sam jest żydem.

Steinbach mówiła o odprężeniu w stosunkach i miała rację, bo Tusk jest pragmatykiem a nie ograniczonym w myśleniu dogmatykiem. On idzie do przodu patrząc w przód a nie w tył jak Kaczyńscy.

A co do zwycięstwa to nie Pupin czy Merkel tylko Europa a zatem również Polska zwyciężyła. Przegrała natomiast arogancja, zaściankowość i tak typowa dla populistów spiskowa teoria dziejów, no może jeszcze i stary testament.

Dziwi mnie, że wy chcecie być katolikami a tale w was butności, nieufności, arogancji i chęci palenia czarownic.
Pewnie jesteście po prostu wczorajsi.
acomitam / 83.25.233.* / 2007-10-23 09:16
Coś Pan Europejczyk w każdym calu? Nie napawa Pana obrzydzeniem widok tych zastępów lewicowych urzędasów z Parlamentu Europejskiego czy innych urzędniczych ciał puszczających bąki (za nasze pieniądze) w urzędnicze stołki? A przy okazji pragmatyk to ktoś, kto w swoich poczynaniach kieruje się potrzebą chwili, a nie długofalowym programem i ta cech wg mnie polityka dyskwalifikuje. A co jeśli potrzeba chwili będzie nakazywała zadoścuczynienie roszczeniom Niemców nie mówiąc już roszczeniach Światowej Organizacji Żydów?
GFJWIOJWIOHJAEJQTYI / 83.19.1.* / 2007-10-22 11:30
PANIE TUSK TERAZ PROSZĘ DOTRZYMAĆ TEGO CO PAN OBIECAŁ W KAMPANII INIE ZAWIEŚĆ TYCH NAS 7 MIL LUDZI
darkmoheros / 79.187.37.* / 2007-10-22 10:35
od kiedy wprowadza podatek katastralny ?

odbiorą nam nasze mini własności, domy i mieszkania. Młodziaki co tak z ochotą głosowali na Donalda, wkrótce będą ocierać oczy z łez swojej baci , matce, jak nie będzie ich stać na opłacenie tego podfatku.

Wojska miały wyjść szybko a już dzisiaj dowiadujemy się, że dopiero za 2 lata
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-22 12:19
Jak na razie to mamy obciążenia podatkowe przekraczające 80%
jeśli podliczysz PIT, CIT, VAT, cła, akcyzy i inne. Te
podatki babcie płacą bezpośrednio lub pośrednio w cenach
produktów, więc skończ z tą absurdalną moherową demagogią
gdzie obniżanie podatków jakimś cudem równa się ich
podwyższaniu.skomentuj
jordzu / 78.8.4.* / 2007-10-22 22:37
Hmm, rozumie ze teraz bedzie sie placilo 40%, albo i 10%?
Gwarantuje tobie, ze srednia polska rodzina (dochod na reke w rodzinie ok 2500.00-3000.00 PLN+jedno lub dwoje dzieci) moze tylko stracic w wyniku zmian jakie chce wprowadzic PO.
Oczywiscie przedsiebiorcy zyskaja, ale sredniacy nie. I wierz mi, ze nie przelozy sie to w perspektywie dobrych 5-10 lat na lepszy stan tych rodzin.
man13 / 2007-10-22 11:28 / Tysiącznik na forum
Spokojnie, bez paniki to tylko ...... CBA
man13 / 2007-10-22 11:27 / Tysiącznik na forum
Odbiora kosciolowi jego wlasnosc, domy i mieszkania. Znajda sie pieniadze na wsparcie rodzicow i dziadkow owych mlodziakow ochoczo glosujacych na PO i Donalda. A inasze wojska opuszca miejsca gdzie nic dla interesu kraju nie wynika.
Handel wyrokami / 83.21.44.* / 2007-10-22 10:23
Konkurs !
Jaką pierwsza aferę wykroja Aferałowie ?

W nowym rzadzie bedzie nowy, specjalny minister - LOGOPEDA
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy