Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W PO trwa walka o blisko 300 stołków w spółkach?

W PO trwa walka o blisko 300 stołków w spółkach?

Wyświetlaj:
Caravaggio / 79.188.238.* / 2011-01-24 08:50
to jest prawdziwa GĘBA Platformy, szmal uber ales ! im państwo do niczego nie jest potrzebne i najllepiej aby było jak najsłabsze wtedy rychy, zbychy, zdichy i cała reszta szabrowników Polski będzie mogła jeszcze więcej wyrwać dla siebie.
I to sie bardzo podoba skundlonej inteligencji i pampersom zakodowanych wyłoąćznie na gw i tvn.
Jest taki obraz Caravaggia, Szulerzy, wyborcom PO zalecem dokładnie sie jemu przyjrzeć , znajdziecie tam twarze waszych idoli !
arabasz / 78.8.141.* / 2011-01-24 08:45
Kuzwa wyrzucic prezesikow z spolek zaleznych! jest prezesem to mu wystarczy,nie rozumiem,dlaczegow zaleznej spolce siedzi,i ma z tego koryto !!!????????paszol w pi.u bo druga tunezja nadejdzie,a pozniej nei ebda juz mieli gdzie uciekac,zlodzieje j..e!!!!!
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:41
Widze , że komuszkom na tym forum nie pasuje pomysł pełnej prywatyzacji.
Punch rozbawiony / 178.73.50.* / 2011-01-24 11:08
Spełniony idiota?
Caravaggio / 79.188.238.* / 2011-01-24 08:57
zanim napiszesz głupoty o prywtyzacji w Polsce, porozmawiaj o praprzyczynach z reżyserami "REWOLUCJI" Jaruzeslkim i Kiszczakiem.

Wszyscy co rządzili i rządzą RP /z wyjątkiem Jarka/ byli internowani w Ośrodku Wypoczynkowym w Jaworzu. Poczytaj sobie o ich "strasznym doświadczeniu"

czytaj, jeśli chcesz wygłaszać jakies poglądy, nie powtarzaj bezmyślnie za tvn i gw
EURO STUDENT / 2011-01-24 09:00

Wszyscy co rządzili i rządzą RP /z wyjątkiem Jarka/ byli
internowani w Ośrodku Wypoczynkowym w Jaworzu. Poczytaj sobie
o ich "strasznym doświadczeniu"

to prawda. komorowski się chwali że siedział w więzieniu bo walczył o wolność... on był w ośrodku wypoczynkowym a nie w więzieniu !
niekumaty / 194.242.62.* / 2011-01-24 08:52
Prywatyzacja nie polega na sprzedaży monopoli niemieckim państwowym firmom. Myślę że nie masz żadnego technicznego wykształcenia. Wiesz że po prywatyzacji Stoenu niemiecki właściciel zakaza kupawania jakichkolwiek elementów z polskich firm . Pare tysięcy ludzi straciło pracę i nowoczesne firmy straciły zbyt ciołku.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:46
Wystarczy dobrze zarządzać firmami (mieć na stanowiskach odpowiedzialne i przedsiębiorcze osoby) a Państwo Zyskuje na Prywatyzacji. Patrz sektor bankowy. Sprywatyzowany przez Hanne Gronosztaj-Waltz. Polskie udziały w tej dziedzinie wynosi 30% żadne szanujące się państwo w Europie nie doprowadziło do takiej sytuacji. Banki zarabiają rocznie około 20 MLD ZŁ z czego można napisać, że po prywatyzacji 14 MLD ZŁ rocznie ucieka kapitału z Polski.
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 09:00
Tylko że warunkiem jest przestać obsadzać kolesi na państwowych etatach. A w Polsce to jest po prostu niemożliwe, bo KAŻDA partia, która dorwie się do władzy od razu sadza swoich ludzi na stołkach. Zwykle są to ludzie o marnych kompetencjach, dlatego w państwowych spółkach zarządzanie wygląda gorzej niż w prywatnych.

Prawda jest taka, że choćbyś miał nie wiadomo jaką wiedzę i umiejętności, to bez partyjnych znajomości nie zasiądziesz w zarządzie żadnej państwowej firmy.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:47

a Państwo Zyskuje na

spółkach państwowych - miało być
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:29
A dlaczego Dobry przedsiębiorca , menager, ekonomista nie ma możliwości wejść w skład zarządu spółki skarbu państwa? tylko kolerzy z PO biją się o stołki ...
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:31
Bo politycy wszyskich maści tak mają. Tylko pełna prywatyzacja spowoduje , że ta gangrena w państwie polskim minie. Dopóki będa istniec państwowe spólki dopóty będa kolesie obstawiać stanowiska.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:33
wyobrażasz sobie że w Twoim mieszkaniu wszystko będzie sprywatyzowane ? Lodówka, pralka, stoły, krzesła, kuchnia, telewizor - za korzystanie z wszystkiego będziesz płacić ryczałt...
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 08:47
A Twoja lodówka albo telewizor w mieszkaniu są państwowe? No bo tak z Twojego komentarza wynika...
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:50
to jedynie przenośnia

Państwo = Dom

Przedmioty wymienione = spółki państwowe
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 09:07
Nadal nie rozumiem przenośni.

Może dlatego, że wolałbym mieć w domu prywatną lodówkę, pralkę, stoły, krzesła itd., przy czym oczywiście musiałyby być one moją własnością.
Chciałbym, żeby nie były one ani państwowe, ani należące do innych ludzi. Tylko moje.

Dlatego przenośnia bardzo kiepska moim zdaniem. Bo obecnie państwowe to należące do wszystkich i jednocześnie do nikogo, a w praktyce rządzone przez partyjnych kolesi.
EURO STUDENT / 2011-01-24 09:18
Wszyscy Obywatele= Wszyscy mieszkańcy w domu (może to być jedna osoba lub rodzina z którą tez się podzielisz lodówka, pralką a z telewizorem to już różnie bywa ;) )

teraz lepiej ? =)
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 09:45
Ok, teraz trochę jaśniej.

Ale korzystając z tej przenośni: chciałbyś płacić za coś, czego nie używasz?

Załóżmy, że w domu masz cyklotron (lub cokolwiek innego), z którego korzysta Twój współlokator. Tylko on go używa, ale oboje musicie za niego płacić, bo stoi w waszym wspólnym mieszkaniu.
Albo inny współlokator ogląda telenowele na telewizorze plazmowym przez 24h/dobę (z przerwami na potrzeby fizjologiczne). Przychodzą do was duże rachunki za energię - przykładowo na 1000 zł miesięcznie. Zgodziłbyś się zapłacić połowę z tego - wiedząc, że Twoje zużycie wynosiło tylko 5%? Argumentem współlokatora jest to, że to wasze wspólne mieszkanie, więc musicie płacić po równo za wspólne (państwowe) dobro. Oczywiście on z tego korzysta najbardziej, bo płaci mniej za coś, czego tylko on używa. Ty tracisz, bo telewizora nie oglądasz, a płacić też musisz.

Można oczywiście twierdzić, że to uroki własności państwowej. Ale ja osobiście nie chcę płacić za pensje kolesi na państwowych etatach - tak samo jak nie chcę opłacać rozrostu urzędniczych stołków.
EURO STUDENT / 2011-01-24 10:13
to można zamontować licznik w pokoju w którym kolega korzysta z plazmy (jeżeli nadużywa tego) trzeba to kontrolować (na tym polega dobre zarządzanie) ogólnie powinno być tak że każdy korzysta mniej więcej po równo i wtedy jest consensus (plazmy już tak nie pobierają mocy jak kiedyś =) ) ale wiem co chciałeś przez to napisać.

Jak wiesz firmy prywatne też mają "kolesi" i płacisz na nich (prezesi, dyrektorzy i kierownicy) z tym że ich zadanie jest bilans i równowaga w firmie żeby nie było nadużyć i przede wszystkim żeby firma zarabiała na siebie (musi być rentowna)

to co dziś oznacza Państwowe (to znaczy że firmy powstały kiedyś z pieniędzy podatników)

jeżeli firma jest fajna i może zarobić na siebie (zostanie sprywatyzowana) jeżeli nie jest rentowna (nie zostanie - brak zainteresowania)

to nie jest tak że ja to opisuje jak jest ... ale jak ja uważam że być powinno (dodam że pracuje w prywatnej firmie)
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 10:55
Wszyscy wiemy jak powinno być i wszyscy też wiemy, jak jest naprawdę. I nie zanosi się na to, żeby cokolwiek się zmieniło.

Powiedz zresztą sam: czy gdybyś miał możliwość, to obsadziłbyś rodzinę i znajomych na jakichś dobrze płatnych stanowiskach, żeby im się lepiej żyło? Czy może powiedziałbyś im prosto w twarz: "sorry, jestem idealistą, nie zatrudniam swoich"? Człowiek zawsze będzie pomagać swoim ludziom zamiast martwić się tą bezładną masą 38 mln obywateli, których nie zna ani z twarzy, ani z nazwiska. Niewiele osób potrafi przezwyciężyć ten wrodzony instynkt i nie oszukujmy się, że politycy są pod tym względem jakimś wyjątkiem.

Dlatego moim zdaniem tylko prywatna własność jest rozwiązaniem (za wyjątkiem kluczowych sektorów jak energetyka, bezpieczeństwo itp.).
Krisznak / 178.235.203.* / 2011-01-24 13:23
Fajnie. eksperci, którzy zrobili z nas kolonie i trzeci świat, będą wybierać swoich kolegów. Jako liberał jestem temu przeciwny!!!

Niech będą otwarte konkursy o jasnych kryteriach, a nie jakaś rada królików pędzących do stołków.
EURO STUDENT / 2011-01-24 11:12
dla mnie mogą obsadzać kolegów, teściowe i synów - byle z wykształceniem, z rozsądkiem i odpowiedzialnością !

Jeżeli firma przynosi zyski można się zastanowić czy są wystarczająco satysfakcjonujące.

Jeżeli ponosi straty należy dać okres naprawczy. Jeżeli nic się nie zmieni przetarg na osobę która zastąpi jego miejsce.


Powiem Ci że z rodziną to tylko dobrze się wychodzi na zdjęciu.

Ja osobiście nie wciskałbym moich znajomych , rodzinę na stanowiska - jeżeli prowadziłbym firmę kierowałbym się celem przewodnim przedsiębiorstwa MAKSYMALIZACJĄ ZYSKÓW, minimalizacją kosztów. Oczywiście zasugerowałbym tym znajomym których znam i wiem w czym się specjalizują o etacie pracy niech wystartują. Ale wygrałaby osoba wybudzająca największe zainteresowanie i zaufanie.


niestety jak widać w PO jest tak że obsadzają kolegów, rodziny i nawet jak nie potrafią tego wykorzystać to trzymają ich tam za wszelką cenę a to już zło POdwójne.

To co pisze jest szczere. Nie muszę być idealistą. Wystarczy myśleć logicznie.
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 15:41

jeżeli prowadziłbym firmę kierowałbym się celem przewodnim przedsiębiorstwa MAKSYMALIZACJĄ ZYSKÓW, minimalizacją kosztów.

Gdybyś prowadził firmę (jako prezes), to kosztem byłoby również Twoje wynagrodzenie. Ograniczyłbyś sobie pensję, żeby firma zaoszczędziła kilka-kilkanaście tysięcy rocznie?

niestety jak widać w PO jest tak że obsadzają kolegów,
rodziny i nawet jak nie potrafią tego wykorzystać to
trzymają ich tam za wszelką cenę a to już zło POdwójne.

Tak mają również inne partie, PO nie jest tutaj wyjątkiem. Nie wiem czemu wszyscy tylko pokazują przykład Platformy, skoro WSZYSTKIE partie chcą za wszelką cenę utrzymać państwowe stołki dla siebie i swoich znajomych. Żadna partia się pod tym względem nie różni od PO.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:57
wiadomo że outsoursing jest opłacalny i wręcz wymagani w niektórych przypadkach ale nie we wszystkich. nie można wszystkiego sprywatyzować.
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:36
Tak słuzbe zdrowia także mam za darmo. Szkoda tylko ze za leczenie i tak musze płacić. Tak wychodzi się na państwowym. Dość komuny w polsce i prywaty.

Te przykłady co p[iszesz to jakieś bzdury. Ludzie wynajmuja np. mieszkania i jakoś nie ma z tym problemu.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:43
Wynajmując mieszkanie przez 20 lat płacąc czynsz z kosztami za media czy kupno mieszkania... co wychodzi lepiej ? własne mieszkanie czy wynajmowanie mieszkania. to pytanie nie jest do Ciebie tylko dla innych forowiczów.
mat3423 / 91.193.208.* / 2011-01-24 08:55
Oczywiście, że opłaca się mieć własne mieszkanie, bo płacisz wtedy o wiele niższy czynsz niż w przypadku wynajmu od kogoś. No i jesteś na swoim.

Ale w obu przypadkach mieszkanie należy do osoby prywatnej, więc nie wiem co to ma do dyskusji o państwowej własności.
EURO STUDENT / 2011-01-24 09:04

Marek_K


Te przykłady co p[iszesz to jakieś bzdury. Ludzie
wynajmuja np. mieszkania i jakoś nie ma z tym
problemu.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:22
na zdjęciu donald mówi do grzesia

"spokojnie, smoleńsk przykryje wszystkie sprawy związane z naszymi ANTYREFORMAMI w Polsce. Jeszcze nie koniec naszych zarobków na podatnikach grzesiek bądz spokojny"
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:23
I dlaczego tak bezczelnie kłamiesz ? Pseudo studencie ?
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:26
ANTYREFORMY - nie widzisz co robią z emeryturami ? Stopy Procentowe w górę, VAT w górę, Akcyza w górę, Daniny w górę,

gdzie kłamie? wskaż który podpunkt
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:27
Ja widzed że ty na forum bezczelnie kłamiesz wstawiając takie teksty w usta polityków. Jestes oszsustem.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:30
prawda Cię tak zabolała? wypowiedz sie w temacie a nie piszesz co myślisz o mnie
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:32
To co napisałeś w cudzysłowi to kałamstwo. Skad wiesz co do siebie mówili ? Nie masz o tym zielonego pojęcia. Więc to nie jest prawda tylko KŁAMSTWO !
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:35
POwtarzasz się ... technika zdartej płyty ...

donald do grzesia powiedział tak:

"udało się wszyscy zajmują sie smoleńskiem , czas na resztę ANTYREFORM... mamy mało czasu przed nami wybory trzeba działac wszybko bo POparcie spada... obudź bronisława każ mu podpisać kolejne ANTYREFORMY"
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:38
Ale jaja rozmawiam z idiotą . Do mnie pisze , że sie powtarzam , a sam kolejny raz wstawia te kłamstwa.
tak se słucham / 83.27.116.* / 2011-01-24 09:01
Marek_K niestety to ty jesteś totalnym POwskim durniem by nie powiedzieć IDIOTĄ.
zią / 198.36.87.* / 2011-01-24 08:55
Chłopcze, czy Ty masz 5 lat?!
Powiedz coś konkretnego jeśli masz cokolwiek do powiedzenia. Eurostudent tylko wskazuje na zagrywki polityczne panujące w kuluarach, a których my nie widzimy i ma w tej kwestii całkowitą rację. Czy to do Ciebie dociera matole?
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:48
te słowa można im wciskać w usta bo są bardziej prawdziwe niż te bajki które oni mówią
Pilsener / 2011-01-24 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powinien być absolutny zakaz prowadzenia działalności gospodarczej (w tym oczywiście posiadania jakichkolwiek udziałów) przez polski rząd czy też podmioty od niego zależne. Działalność gospodarcza + polityka = korupcja, że już nie wspomnę o nędznych losach majątku zarządzanego przez polityków, którzy będą się na nim uwłaszczać tak długo, aż nic z niego nie zostanie.

Ratujmy nasz narodowy majątek! Wyrwijmy go z łap polskich polityków!
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:24
dokładnie ! spółkami Państwa powinni zarządzać MĄDRZY LUDZIE na zasadzie rekrutacji ogólnopaństwowej tak jak w dużych firmach z doświadczeniem a nie KOLEGA KOLEGI z Platformy !!!

Boże widzisz to i nie grzmisz !
m-53 / 83.24.31.* / 2011-01-24 08:19
Czy jedyną nadzieją Polski jest, że buldogi zagryzą się pod dywanem?
Przykre.

Przewodnia rola partii wprowadzana tylnymi drzwiami.
fgtyhu / 83.31.13.* / 2011-01-24 08:14
Ciekawe co mówi Tusk do Szetyny na tym zdjęciu? Może "Grzegorz przestań świrować." Albo "Zapomniał wół jak cieleciem był"
Banita 58 / 84.157.29.* / 2011-01-24 08:10
Durny narodzie. Dales sobie wyprac mozgi przez rudego i jego mafiozow. Marionetki te sterowane przez bogatych z narodu wybranego
oraz bylych czlonkow z UB (GW i Polsat) i WSI (TVN,Radio Zet) "sprywatyzowaly" , (czyt. okradly) kraj. Teraz robia przed wyborami nastepny skok na kase. Tylko malenka czesc z tego skoku wystarczy na kielbase i wodke wyborcza dla "wypranych mozgow".
pppo / 83.31.196.* / 2011-01-24 08:09
Polecam artykuł szczególnie młodym,wykształconym z większych miast http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/z-nicnierobienia-uczyniono-cnote-cd,1583574,,2
klocunia / 80.254.148.* / 2011-01-24 07:42
kolejny powod na to by sie lekko wnerwic
a niedobrze jest wnerwiac spokojnych ludzi
astartis / 81.190.156.* / 2011-01-24 07:12
I tu i tam rzadząca partia obsadza wszystko co się da.
EURO STUDENT / 2011-01-24 06:39
Nakradli się w sejmie to teraz chcą się zabezpieczyć przy spadających słupkach w spółkach państwowych... później ewentualne odprawki.

PO - to złodziejstwo trzeba wyrwać z korzeniami z Polski !
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 07:28
A PiS to może robił inaczej ? A SLD to moze robiła inaczej ?

Dopóki wszystko nie będzie sprywatyzowane zawsze politycy będą obsadzać stanowiska swoimi ludzmi.

Tylko PRYWATYZACJA !
niekumaty / 194.242.62.* / 2011-01-24 08:26
Najlepiej jak w ramach prywatyzacji kupi to niemiecka albo francuzka państwowa firma ,he, he, he.
EURO STUDENT / 2011-01-24 08:20
ANTYREFORMY - tak określa się dziś działanie parti oszustów PO. Jeżeli ktoś potrafi tylko psuć to nie chce go widzieć w żadnej spółce państwowej.
m-53 / 83.24.31.* / 2011-01-24 08:16

A PiS to może robił inaczej ? A SLD to moze robiła inaczej ?

No to pokaż tą ustawę.
Wypowiedź świadczy o specyficznej mentalności.
Marek_K / 82.177.46.* / 2011-01-24 08:22
Jaką ustawe ? Ja mówie o faktach jak robiły inne rządy.

Tylko PRYWATYZACJA wypleni prywate !
niekumaty / 194.242.62.* / 2011-01-24 08:27
Najlepiej jak w ramach prywatyzacji kupi to niemiecka
albo francuzka państwowa firma ,he, he, he.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy