Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Polakach coś pękło. Będzie coraz gorzej

W Polakach coś pękło. Będzie coraz gorzej

Money.pl / 2012-11-02 09:41
Komentarze do wiadomości: W Polakach coś pękło. Będzie coraz gorzej.
Wyświetlaj:
Szarak000 / 83.136.224.* / 2012-11-16 09:58
Tak, uszczknąć bogatym, by biedniejszym ulżyć. Od tylu juz lat dzieje się zupełnie odwrotnie, wszyscy mówią i potwierdzają, ale nikt sie za to nie zabiera, tak jak za emerytury górnicze i mundurowe oraz sobiepaństwo biurokracji jak posłowie, ZUS i wiele innych. Kruk krukowi oka nie wykole! Stare i wciąż jare niestety.
Dentysta12 / 2012-11-16 15:53
Polacy przestali sami myśleć...teraz są kierowani za pomocą telewizji!! ludzie sa dla siebie nie mili, wszysyc chodzą zdenerwowani..bo cały czas mają problemy z finansowo...
acomitam / 91.238.233.* / 2012-11-05 11:39
Inwestycje Polskie to nie wyraz troski rządu o los naszego nieszczęsnego kraju, ale następny skok na publiczną kasę. Który to już? Przecież nawet dziecko zauważy, że z tych wyimaginowanych 800 mld, które mają być "zainwestowane" najwięcej pożytku będą mieć królik i jego znajomi, czyli madijno-polityczne sitwy okradające Polaków w sposób coraz bardziej zuchwały.
lukaszwych.niel / 37.209.139.* / 2012-11-02 20:43
kurde przeczytałem komentarze zamiast art. i myśle nie warto czytać tych bzdur ale jednak przeczytałem i nie kapuje. Rozsądnie pisze facet a jeździ się na nim jak by nie wiem co takiego napisał.
Dobrze napisał o gospodarce, u nas kryzys dopiero teraz widać szczególnie w danych wyprzedzających czyli zamówienia w przemyśle itd. czyli one na realną gospodarkę będą miały wpływ za kilka mc. a już widać bierzące pogarszanie się sytuacji.
Z drugiej strony coraz częśćiej widać że elity po prostu bawią się na całego, i tam zarobki 50 tys. w sferach budżetowych to norma.

A banda juz nie napisze co nie ma pojęcia o gospodarce bredzi głupoty że jest super. Wam może jest, ja też nie narzekam ale to wskażniki makroekonomiczne pokazują czy żyje sie nam lepiej czy gorzej w skali całego kraju.
I już nie rozwalajcie mnie tymi wstawkami, że tyle osób w supermarketach, - bo tyle jest osób które oszczędzaja i robią zakupy w supermarketach żeby oszczędzić kase zamiast przepłacać w sklepikach osiedlowych. A w biedrolnce jakie kolejki, czyli mega wzrost gospodarczy a to że Bomi bankrutuje bo każdy wybiera tani supermarket to już nie zastanawia. Bo powinni z głodu umierać i wtedy dopiero jak by debile zobaczyli że leżą na ulicy to by powiedzieli no tak kryzys jest.
Strach się bać ludzi o tak ciasnych horyzontach umysłowych.
lukaszwych.niel / 37.209.139.* / 2012-11-02 20:51
a to że co chwila jakaś spóka na giełdzie ogłasza niewypłacalnośc i to że przedłużenie wzrostu gospodarczego odbyło się kosztem olbrzymiego wzrostu długu, który będzie ciążył na gospodarce a limit konstytucyjny się zbliża i teraz trzeba ciąć wydatki a nie zwiększać w rekodowym temipie, to już poza zasięgiem wzroku. Troche trzeba czasem szerzej spojrzeć na świat niż widok własnej michy.
Wykształciuch / 79.162.83.* / 2012-11-02 20:23
Kolejna Pytia od mniemanologii stosowanej wieszcza ciężkie czasy, bredząc o pęknięciu czegoś tam, wszechogarniającym kryzysie i innych bzdetach. Oczywiście z przekonaniem, lekkim przytupem nieomylności i namaszczoną miną.
extremalny / 178.73.63.* / 2012-11-02 18:04
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
Jak napisal profesor Davis,Polakom jeszcze nigdy nie powodzilo sie tak dobrze.
dzis bylem w Ikei i w Carrefour;nie ma miejsca na zaparkowanie samochodu;wewnatrz tlumy.
Ciekaw jestem,kiedy wreszcie skonczy sie to polskie biadolenie,pamiatka po sowieckiej okupacji i strachu przed skarbowka i domiarami.
Na ulicach nowe auta,coraz drozsze,w marketach budowlanych kolejki do kas ale jakie dlugie.
Po co wypisywac p*******.Jak sie ejst nieudacznikiem,to wziac prosze wzor z leppera i sie dluzej nie meczyc.
Małgorzata Moher / 89.67.96.* / 2013-02-23 23:42
Pożyjemy zobaczymy fajfusie.
Raz na jest się na górze raz na dole.
Pycha gubi.
A w kraju jest tragedia. Tylko lemingi oglądające tvn wierzą że mamy w kraju dobrobyt.
Proszę powiedź mi fajfusie co my mamy w kraju.
Jaki przemysł? Jakie fabryki ?
Gdzie wypływa kasa którą zarabiamy.
Włącz mózg .Jeżeli go posiadasz.
pablo55 / 178.235.211.* / 2012-11-02 16:00
Rzygać się chce, jak się czyta/słucha Bugaja. Wieczny malkontent, który sam nic nie osiągnął i niczego nie dokonał (bo profesura to nie osiągnięcie). No, może poza rozwaleniem PPS-u - to chyba jedyny sukces.
Astarita / 89.75.184.* / 2012-11-02 14:58
Pan Bugaj ma zawsze jedna Filozofie "podskrobać bogatych" U niego nie ma nigdy innej recepty.
Szkoda, że nie mógł żyć za Lenina byłby jego prawą ręką
Halleth / 141.20.72.* / 2012-11-02 15:00
Dla mnie najgorsze jest to, ze tytuluja go ekonomista. To wzbudza zaufanie :(
70_lat / 46.77.3.* / 2012-11-04 22:57
Chyba Pan źle odczytał wypowiedź prof. Bugaja który mówił o nie sprawiedliwości na państwowych posadach w których różnice dochodów są skandalicznie nie sprawiedliwe, np. różnice między płacą minimalną a tą świecznikową dochodzą do krotności liczonej w setkach i to nie jest skandal to jest już złodziejstwo z którym trzeba jak najszybciej skończyć, póki naród jeszcze nie wyszedł na ulicę robić porządek.
Halleth / 141.20.72.* / 2012-11-02 14:53
Przeciez to jest niemoralne! Poskrobmy tych, ktorzy maja wiecej, bo maja wiecej? Czyli zlodziej moze mi zabrac 100 PLN tylko dlatego ze ja zarabiam wiecej niz on? I to jest "ekonomista"?
moheroleming / 89.78.35.* / 2012-11-02 14:39
Popyt wewnętrzny się załamuje. Wszyscy jesteśmy lemingami, coraz mniej zarabiamy i coraz mniej wydajemy.
Tania siła robocza w Priwislańskim karju coraz bardziej wyzyskiwana, i coraz słabiej karmiona.
jureś / 178.43.172.* / 2012-11-02 14:30
Nie przypominam sobie aby Panu Bugajowi coś nie
pękało tak jak w pierwszej kolejności pękła Mu
Jego UNIA PRACY. i od tego czasu jakoś nie może
znaleźć takiej ilości zwolenników która będzie
gwarantować że ON tzn PAN BUGAJ wreszcie da receptę aby NIC w Polakach nie pękało
"Siadła mucha na wołu i mówi orzemy " - to jest
ta zawsze w tym samym stylu gadanina Pana Bugaja na cudzy koszt.Niech Pan Bugaj założy
sobie firmę i wtedy niech zacznie na własny koszt pisać o pękaniu
optymista ? / 87.105.154.* / 2012-11-02 14:26
Jak coś nie tak to zaraz dmuchamu w trąbę: winny socjalizm, komuchy itp. Nikt jednak nie zauważa o ile wzrósł dług Polski, o ile spadł majątek Polaków, ile dobrych firm trafiło w obce ręce albo je zlikwidowano. Czy temu winny socjalizm? Przerosty administracyjne, centralizacja i ręczne sterowanie przeszły najczarniejsze scenariusze. Nigdy nie byłem komuchem ale potrafię widzieć co było złego przed i co złego stało się po 1989 roku. I nie widzę żadnego radosnego scenariusza. Politykom nikt nie wierzy, "specom" też a samym PR daleko się nie ujedzie i Narodu nie wykarmi.
Halleth / 141.20.72.* / 2012-11-02 14:59
Wygoglaj haslo "socjaldemokracja". To, o czym piszesz, jest nastepstwem dzialan socjaldemokratow.
taki tam / 178.183.129.* / 2012-11-02 14:47
To co opisałeś to klasyczne symptomy socjalizmu. Nie daj się nabrać. Był socjalizm przed 1989 i jest teraz, tylko dla niepoznaki nazwany kapitalizmem, z którym nie ma nic wspólnego.
taki tam / 178.183.129.* / 2012-11-02 12:46
Ciekawe kiedy p. Profesor dostrzeże, że przyczyną coraz gorszej sytuacji gospodarczej jest socjalizm, który tak bardzo ukochał i tak bardzo lansuje.
debos / 95.49.61.* / 2012-11-02 13:27

Ciekawe kiedy p. Profesor dostrzeże, że przyczyną coraz gorszej sytuacji gospodarczej jest socjalizm

Bugaj nie jest profesorem. Ale mniejsza o to. Jak ma ten zacny człowiek dostrzec coraz gorszą sytuację gospodarczą jak ona wcale gorsza nie jest? Polska nie jest w kryzysie. W Polsce jest mniejszy wzrost gospodarczy ale kryzysu nie ma. A to spowolnienie jest spowodowane głównie zjawiskami recesyjnymi poza naszymi granicami. Nie bez znaczenia są również działania opozycji. Jej czarny PR czy wręcz szkodzaca Polsce czarna propaganda.
Małgorzata Moher / 89.67.96.* / 2013-02-23 23:54
Boże ratuj nas od przygłupów.
Litości . Lemingi błagam róbcie lepiej te swoje balangi przy grilu .
Jest mi was żal . Żyć w takiej niewiedzy.
Wykształceni z wielkich miast. Żal na was patrzeć.
Siedzicie tu sobie w naszej Polsce i myślicie -żyje w Europie i jestem równie bogaty i piękny co na zachodzie. Taki europejski. Prawda jest taka że wy nie wiecie jak się żyje na zachodzi.
My jesteśmy w czarnej du...ie ale będziecie to wiedzieć jak tam pożyjecie. Natłuką wam w te lemingowe mózgi że u nas jest taki dobrobyt.
Taki piękny kraj co to wybudował lotnisko dla lemingów w modlinie. Tego lotniska nawet Hitler nie chciał zbudować bo wiedział że tam są wieczne mgły. Teren nie sprzyja . Rzeka blisko. Nasi jednak wykształceni z wielkich miast ci co zdobyli coś w życiu i nie biadolą wybudowali tam lotnisko, które nie funkcjonuje. Brawo . Więcej nam takich wykształconych i inteligentnych lemingów.
pomo dore / 2012-11-02 13:57 / Tysiącznik na forum
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
Natter2 / 2012-11-02 16:06 / Tysiącznik na forum
Słuchaj dore ten twój komentarz nie powinien tu trafić .Komentarz debosa jest kontrowersyjny ale nie chamski.
taki tam / 178.183.129.* / 2012-11-02 13:37
Tak wiem, mamy same wzrosty: wzrost zadłużenia, wzrost bezrobocia, wzrost liczby urzędników, wzrost cen i koszów utrzymania, nie wspominając już o wzroście liczby idiotycznych nakazów, zakazów, koncesji, zezwoleń, domiarów, podatków, opłat, mandatów itd. Czy to są fakty czy czarny PR?
Rostowsky ub / 83.18.251.* / 2012-11-02 13:35
Gratuluje to PR wpływa na gospodarkę. Mamy czym się pochwalić. Gospodarka sterowana socjotechniką i gadżetami reklamowymi. Może jeszcze jakieś ekscentryczne pomysły w stylu "elektrownia na chomiki" zamiast na węgiel. Zauważyłeś, że polityka łagodności i służalstwa nie zdała egzaminu. Mam nadzieję, że Twoja rodzina będzie szukać pracy!
prawdziwa Polska / 78.9.29.* / 2012-11-02 12:19
NIEMCY których gospodarka kwitnie mają podatek progresywny z 60% stawką dla najbogatszych , nie ma tam jednoosobowych fikcyjnych firm dla ludzi pracujących na etatach i zarabiających setki tysięcy złotych płacących podatek liniowy 19% , 50% odpisy dla artystów którzy kupują domy po kilka milionów a samochody za kilkaset tysięcy zł a torebki po kilka tysięcy złotych , URZĘDASÓW u nas prawie jak w Grecji ,nasz śmieszny premierek nie zwaloryzował progów i nasze dzieci nie dostają rodzinnego bo od 10 lat nie wzrósł próg dochodu , to jest kuźwa skandal , NO ALE KOLESIE TUSKA TO AKURAT TAKIE BIELECKIE CO BIORĄ 10 MLN ODPRAWY Z PEAKO , takim się obniża podatki ALE TO SIĘ JUŻ KOŃCZY , idzie RECESJA panie Tuskolebiego


no ale najlepiej złupić najbiedniejszego,23% VAT , pensja w Polsce 1500 zł , benzyna 6 zł , węgiel 900 zł tona , o czym tutaj gadać , JAK ŻYĆ PANIE pEłO w tuskolandii ,
Natter2 / 2012-11-02 17:58 / Tysiącznik na forum
Masz rację nic tu dodać .Tylko jest takie przysłowie -które grabie grabią od siebie.Ten podatek 32 % OD NAJWYŻSZYCH Dochodów uchwalonych za Kaczynskiego to skandal .Przez te lata budżet stracił ok 100mld .
last stafighter / 83.11.206.* / 2012-11-02 17:56
taa, Niemcy pewnie kwitną przez wysokie podatki a nie produktywność przemysłu i słabą (w porównaniu do marki) walutę. Poza tym "kwitnące" Niemcy mają gigantyczny dług którego jak ktoś oszacował i w sto lat nie spłacą ale takimi drobiazgami nie warto się przecież przejmować.
Natter2 / 2012-11-02 18:03 / Tysiącznik na forum
Chyba cos nie tak .Podano ostatnio, że za dwa lata Niemcy nie bedą miec żadnego długu.
josef zawila / 79.239.113.* / 2012-11-02 11:37
W Polakach peka juz od roku 1981 - jak mnie nie ma w Polsce. Aby przestalo to musi najpierw
wreszcie peknac zasadnicza sprawa, a mianowicie:
- musi peknac nienawisc i zazdrosc na to jest
potrzeba czasu,
- musi tez nastapic przelom w narodzie w kwestii
zrozumienia wlasciwej integracji z Unia
Europejska,
- bez udawania lepszych lub gorszych Polakow,
- udawanie wielkich Niemcow u Stowarzyszenia
Kultury Niemieckiej, ktora powinna uzywac
tylko tej nazwy, a nie Mniejszosc Niemiecka,
- Mniejszosci Niemieckiej juz dawno nie ma, ale
istnieje tylko stowarzyszenie, ktore sie
powinno finansowac SAMODZIELNIE,
- wiecej rozwagi brania kredytow i nie zyc na
pokaz ( moj sasiad kupil Fiata i ja kupie BMW
bo potem zapuka do drzwi komornik,
W Polakach nic nie peklo, ale Polak widzi dobra
materialne i kazdy by chcial wszystko - moje dzieci jak przyjechaly do Niemiec w roku 1981
to jadly 2 kilogramy bananow dziennie i za pol roku jadly banana na tydzien...Proste
Byly nauczyciel z Opola
Josef Zawila
Nauczycielnauczyciela / 83.18.251.* / 2012-11-02 13:31
Musiałby Pan być słabym, nawet bardzo słabym nauczycielem. Tu nie chodzi o zazdrość i inne dyrdymały... ludzie chcą mieć co do garnka włożyć wielmożny panie nauczycielu.
OBWE / 83.14.54.* / 2012-11-02 11:36
Jak wyglada linia tego pęknięcia !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy