Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Polsce panuje dziadostwo, stąd ataki na Kwaśniewskiego

W Polsce panuje dziadostwo, stąd ataki na Kwaśniewskiego

Wyświetlaj:
Panie Prezydencie Komorowski ratuj / 87.205.35.* / 2013-01-16 11:51
Tak nazwać elity tego kraju,toż to rokosz czysty.
em96 / 151.46.131.* / 2013-01-16 10:09
"...To może chodzi o zachęcenie Kwaśniewskiego, żeby się zdeklarował. Czyszczą więc sprawy, które mogłyby mu zaszkodzić. Być może jednak chcą go zniechęcić. Tutaj jednak wyobraźnia może podsuwać bardzo dużo..."

No i proszę jaka praktyka w dopasowywaniu do każdej sytuacji...
Teraz tylko wystarczy posłuchać wypowiedzi lemingów jakie jest zapotrzebowanie, PR dopasuje resztę, wypuści kilku "uczonych specjalistów" z instrukcjami w TVN jak należy poprawnie myśleć i jazda do wyborów...
A baranie frajerstwo za nimi...
krzysztof m. / 2013-01-16 10:34
ataki na Kwaśniewskiego wzięły się stąd, że doradza podejrzanym typom i tyle, nei dopatruję się żadnego dziadostwa w tym
12debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 11:17

ataki na Kwaśniewskiego wzięły się stąd, że doradza podejrzanym typom

A ja mysle, że to nie jest przyczyna. komukolwiek by doradzał, od kogokolwiek brałby pieniądze spotkałby się z atakami. taki jest nasz plebejski lud. Z Kwasniewskim to nie ma nic wspólnego. Dzisiaj on jutro inny...
A jakich Ty pisząc w liczbie mnogiej podejrzanych typków masz na myśli?
bsf / 46.45.103.* / 2013-01-16 08:47
Dziadostwo przyszło ze wschodu w 1944 roku towarzyszu O i POzostało na długie lata ostatnio nawet w ciągu 5 lat zostało wzmocnione przez ferajnę z POdwórka.
misoń / 194.33.72.* / 2013-01-16 16:47
"Towarzyszy" ze wschodu nasze ambitne elity zaprosiły już nieco wcześniej, przed I zaborem.
debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 09:31

Dziadostwo przyszło ze wschodu w 1944 roku towarzyszu

Dziadostwo przyszło z zabitych dechami wsi. Rozpełzło po całej Rzeczpospolitej a ponieważ było dowartościowywane względem inteligencji która została w czasie wojny przetrzebiona a po wojnie zmarginalizowania to nabrało takiej pewności siebie, że dzisiaj drze japy w niebogłosy. I jeszcze dostał ten prymityw dostęp do środków masowego przekazu i czuje się na tyle pewny siebie, że pozwala sobie za pośrednictwem tych mediów eksportować to swoje chamstwo i zacofanie na całą nasza Ojczyznę. A ponieważ naród nasz plebejski, wieśniacki to chętnie swojaków słucha. Taki ćwok jeden z drugim jak zobaczy w okienku ćwoka zachowujacego się tak jak on to jest swięcie przekonany, że tak trzeba.
inteligent803 / 89.234.232.* / 2013-01-16 15:58
Bzdura. Przed wojną nie było w Polsce zbyt wiele inteligencji ponieważ praktycznie nie wykształciło się mieszczaństwo. Polska składała się z ubogich ciemnych ubogich mas i wąskiej grupki obszarników w których żywotnym interesie leżało utrzymanie kraju w zacofaniu i ciemnocie gdyż to oznaczało dla nich obronę własnych przywilejów. Polska chciwa, zapijaczona i zdegenerowana szlachta oraz arystokracja odpowiadają w 100% za obecne ubóstwo moralne oraz materialne, to 'elity' a nie doły decydują o kształcie państwa. Nasze elity były bezwartościowe - co zresztą zostało jasno udowodnione przez Hitlera i Stalina którzy nie mieli specjalnych problemów z rozprawieniem się z krajem nieudolnie przez nich rządzonym a w zasadzie rozkradanym, po raz kolejny wyszła na jaw ich krótkowzroczność i pazerność.
manieq2000 / 37.31.23.* / 2013-01-16 21:26
Inteligencja przedwojenna, czesto pobierajaca nauki na uniwersytetach europy, to czesto byli wlasciciele ziemscy, ktorzy sprzedali majatkizanim zaborcy ich rozgrabili i uwlaszczyli chlopow. Mieszczanstwo to handel i przemysl, oraz na utrzymaniu panstwa urzednicy.
Zgadzam sie z inteligent803 iz panowaly wtedy ignorancja i niekompetencja.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-16 09:45
dziadostwo szło ze wschodu już w 1920, szło gwałciło, paliło, kradło, mordowało. Tak miał wyglądać twój raj!
Jedź na wieś i porozmawiaj z "wieśniakami". Mają w sobie więcej godności i szacunku wobec drugiego człowieka niż ty i twoje korzenie razem wzięte.
To dziadostwo bierze się z zakompleksienia, które debosy leczą w dużych miastach. Tego dziadostwa nawet wykształcenie nie wylczyło :)
Priwiet!
debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 10:08

Mają w sobie więcej godności i szacunku wobec drugiego człowieka niż ty i twoje korzenie razem wzięte.

Honor, godność to nie są cechy chłopstwa. To były zawsze cechy przypisane panom i inteligencji. Chłopstwo kojarzy sie raczej z zacofaniem, przekleństwami, złodziejstwem, oszustwem i okowitą. Ja to bezczeszczenie Ojczyzny obserwuję za swojego życia w mojej kochanej Warszawie. Ze szczególnym nasileniem od momentu kiedy zostały otwarte granice miasta dla wszelkiej hołoty i szumowin w latach siedemdziesiątych. To wtedy zaczęło się niszczenie cywilizacyjne Warszawy kiedy na wezwanie najwyzszych władz partyjnych i państwowych zjechało się toto razem z bagażem tych wszystkich wieśniackich cech budować drugą Polskę. Drugiej Polski nie zbudowali ale do łojców już nie wrócili. Z poczatku obserwowało się skrępowanie tego chłopstwa, nawet próby wzorowania sie na mieszczuchach ale wraz z coraz wiekszynm importem to ci importowani ponieważ bardziej bezczelni, z większym tupetem już zaczęli sie wzorować na swoich ziomkach niż na mieszczuchach. To w końcu łatwiejsze.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-16 10:34
no widzisz, nawet pomimo tak dużej nienawiści do człowieka masz za co dziękować, bo ten "motłoch" postawił warszawkę na nogi.
Może poradź się jakiegoś specjalisty bo niedługo będziesz wychwalał Mein Kaimpf.
Nadrasa mieszczucha? :) Myślenie, które naprawdę nie przyszłoby do głowy prostakowi ze słomą w butach.
To dzięki temu "motłochowi" warszawka miała co żreć w czasie wojny i ma co żreć obecnie więc jednak dziękować jest za co w sposób trwały :)
To smutne, że niektórych określa granica miejscowości a nie jego człowieczeństwo, ale może warszawski smog ma taki wpływ :)
Prawda jest taka, że twoja warszawka to śmieszna wioseczka nawet w zestawieniu z pozostałymi stolycamy byłego bloku wschodniego.
12debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 11:12

To smutne, że niektórych określa granica miejscowości a nie jego człowieczeństwo, ale może warszawski smog ma taki wpływ :)

Jak zrozumiesz to co napisałem i jak bedziesz miał do napisania coś intelektualnie do przyjęcia przez mieszczucha moge z toba dalej dyskutować. To co napisałeś jest chaotyczne i pozbawione sensu, że nie może być dla mnie podstawą do dyskusji. ale najpierw musiałbyś ostudzić emocje. Analityczne myślenie a nie chore emocje powinny cechować człowieka który chce być sytuowany na drodze ewolucji od małpy do człowieka cywilizowanego w drugiej dekadzie XXIw.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-16 11:32
he he he, chaotyczne? A co na to wskazuje? Za dużo linijek? Ciężko ogarnąć?
Tak się składa, że ewolucja jest moim udziałem od urodzenia a nie tylko od drugiej dekady XXIw. Szkoda, że tak późno pod ten proces się podłączyłeś :)
A gdzie brak sensu? Przymiotniki i przysłówki to domena idiotów. Gdzie konkret?
Emocji w twoich bluzgach w kierunku "rasy niższej" nie brakuje więc kierunek widzisz dobry ale wykonanie mocno szwankuje.
debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 11:57

chaotyczne?

Tak chaotyczne. Tylko pewnie nie znasz znaczenia słowa.
że ewolucja jest moim udziałem od urodzenia a nie tylko od drugiej dekady XXIw

To oczywiste. Tylko z jakiego punktu zaczynałeś. Data urodzenia nie ma decydujacego znaczenia. Raczej srodowisko w jakim sie wyrastało. Więc zacofanie może być ogromne. Mentalnie taki osobnik może być całą epokę w tyle. I to jest problem naszego plebejskiego ludu. Że nie wychowywał sie w swojej większości w cywilizacji zachodniej a raczej w skansenie. Więc żeby takich cywilizacyjnie przenieść w teraźniejszość trzeba by skorzystać z pomocy genetyków. Coś takiego na kształt GMO. A tak na marginesie Ty jesteś oczywiście przeciw GMO?


Emocji w twoich bluzgach w kierunku "rasy niższej"

Nie bredź. Ja nie bluzgam. Ja piszę prawdę w nadziei, że wstrząsne sumieniami tych których sumieniami należy wstrząsnąć. Dlaczego mam się godzić na otaczajace chamstwo, dyktaturę hołoty i pospolitych szumowin? Polsce potrzebna jest dyktatura kultury, nauki i sztuki.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-16 12:30
"Polsce potrzebna jest dyktatura "
No właśnie. Zakompleksienie. Jak wyżej napisałem to jest powodem dziadostwa. Potrzeba dziadowania na zewnątrz. Potrzeba poklepania po pleckach, jak w przypadku Donalda T. i być może i twoim.
Trudno znaleźć pole do dyskusji z człowiekiem, który jest PEWIEN co kto rozumie i czego ktoś może być przeciwnikiem lub nie.
Kwestię słownika i GMO lepiej pozostawić na inną okazję. Jeżeli ktoś nie potrafi udokumentować swoich zarzutów widocznie sam ma problem ze słownikiem i więcej dodawać nie muszę. A co do GMO to wstyd być zwolennikiem GMO skoro w innych państwach EUROPEJSKICH uprawy mają być wolne od GMO, ale człowiek zaczadzony propagandą Słońca Peru i ograniczony warszawką wiedzieć nie może :)
Co do chamstwa itd. To niestety, może cię to zasmuci, ale w tym temacie Polska nie jest wyjątkiem. Występuje to również w innych państwach, również EUROPEJSKICH :)
Co do dyktatury hołoty. Jak się głosowało tak się ma.
Trudno nie nazwać bluzgiem postawienie sprawy w sposób: wszystko poza granicami warszawki to zabita dechami wiocha i prymitywizm.
To nie tylko bluzg ale również prymitywizm właśnie. A prymitywizm wypacza analizę, nawet tą pozbawioną emocji :)

Jaki poziom nowoczesności, tolerancji, otwartogłowia, europejskości przedstawia warszawka można było zobaczyć przed jednym z pałaców warszawskich. Taką dzicz trudno zaobserwować gdzie indziej. Żadnemu wieśniakowi, nawet z centralnej Polski, miasta Łodzi by nie przyszło by szczać na babcię albo kopać staruszków. To tylko jeden z przykładów, że "wiocha" to zjawisko bardziej związane z warszawką niż Kruklankami.
debos / 83.6.21.* / 2013-01-16 16:22

Jaki poziom nowoczesności, tolerancji, otwartogłowia, europejskości przedstawia warszawka można było zobaczyć przed jednym z pałaców warszawskich.

No to ja przecież o tej hołocie piszę. O tej hołocie która zjechała do Warszawy a Ty "obcokrajowiec" masz taki mętlik w głowie, że kojarzysz ich w ogóle z Warszawą. I myślę tutaj nie tylko o tej czeredzie która przewala się przez moją kochaną Warszawę każdego dnia ale też o tej ciemnej masie która drygała przez parę miesięcy pod pałacem " broniąc" dwóch kantówek zbitych pod kontem prostym. Wstyd, i zażenowanie budzi we mnie ta ciemna masa. Ciemnota i zabobon. I ja Warszawiak z dziada pradziada musiałem tę klerykalną hołotę oglądać na Krakowskim Przedmieściu.
poi771 / 213.25.189.* / 2013-01-16 08:37
ale dzięki komu w Polsce panuje to dziadostwo ?
debos / 95.49.122.* / 2013-01-16 09:38

ale dzięki komu w Polsce panuje to dziadostwo ?

Historia nasza. Zacofanie, chłopstwo panszczyźniane, zabory, dojmujaca bieda i dyktatura prymitywnego chłopstwa i wywodzacej się z niego klasy robotniczej w okresie słusznie minionym. To dziadostwo jest dziedziczone. Podobnie jak prymitywizm i chamstwo atakujace nas w życiu codziennym.
adam8404 / 81.210.106.* / 2013-01-16 15:03
Czy dziadostwo jest dziedziczone to nie da się udowodnić.Ale chamstwo i prymitywizm obecnego rządu będącego duchowym dziedzicem i spadkobiercą PRL-u jest aż nadto widoczne. Ludzie strasznie prymitywni jak Palikot,Tusk czy Niesiołowski,Urban są hołubieni przez media i to nie jest normalne.Tu ma Pan pełną rację.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2013-01-16 08:21
oooo więc beton PZPR jednak nie jest jednolity! To "dziadostwo" to pewnie reakcja na zaskoczenie i zniesmaczenie, że były prezydent dziaduje u biznesmena, którego kulis byznesu każdy dziennikarzyna się boi, że była głowa Państwa dziaduje w Kazachstanie. Oczywiście dziennikarzyna money bladego pojęcia nie ma o człowieku, któremu Kwach doradza... więc bredzi w pytaniu o reprezentacji Polski :)
Cała mizeria waszego serwisiku...
III RP odniosła sukcesss... bo wyhodowała nowego Obywatela Leminga, nie myśleć, nie wiedzieć, nie pytać.
manieq2000 / 37.31.10.* / 2013-01-16 21:32
POLACY ZWIEWAC KTO MOZE ZA GRANICE

POLACY ZWIEWAC KTO MOZE ZA GRANICE
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy