Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W Polsce żyje się lepiej niż w Wielkiej Brytanii

W Polsce żyje się lepiej niż w Wielkiej Brytanii

Wyświetlaj:
anna.- / 93.175.119.* / 2011-10-01 14:16
PO zainwestowała w długopisy tego typu->
http://allegro.pl/super-szpieg-dlugopis-szpiegowski-znikajacy-tusz-i1838524719.html
Pojawią się one w lokalach wyborczych w dniu głosowania!
Uważajcie wasz głos zostanie podrobiony ,długopis wypróbowałam, znika w przeciągu kilku godzin!
Zabierz na wybory własny długopis!
POmyleniec / 83.15.9.* / 2011-09-30 07:51
Biedni ci Brytyjczycy, żeby nie dowiedzieli się o Polskim raju, bo jeszcze się tu zjadą.
Kontra 39 / 188.146.182.* / 2011-09-30 07:19
Autor tego artykułu jest daleko od rzeczywistości i nie wie co pisze. Po roku 1989 Polska miała być państwem prawa a obywatel miał być równorzędnym partnerem w stosunku do innych podmiotów a także państwa. Jest gorzej niż w PRL. Nie tylko nie jest tak jak obiecano ale polak jest zniewolony nie ma równorzędnych praw bo tak są tworzone ustawy aby ich nie miał a jakikolwiek podmiot górował nad obywatelem pod każdym względem. Weźmy umowy z operatorem telekomunikacyjnym. Umowa o świadczenie usług mi się kończy mam prawo nie przedłużać umowy . Piszę zawiadomienie że nie przedłuzam umowy a operator twierdzi że muszę mu opłacić jeszcze jeden okres obliczeniowy bo akurat koniec umowy przypada w środku okresu obliczeniowego a on ma tak zapisane w regulaminie. Tylko ze operator tak określa okres obliczeniowy aby tak było a nie inaczej. Moim zdaniem jest to zwykle przeciąganie liny na korzyść operatora i nie wiem czy dzięki naszemu wspaniałemu prawu mozna coś z tym zrobić a zjawisko jest nagminne. Takich ,,umów" nie można negocjować bo pozycja operatora jest taka że albo podpisuje się proponowany tekst albo nie. Drugi przykład rozliczanie zuzycia wody wodociągowej . Kązdy odbiorca ma zainstalowany wodomierz i według niego wnosi opłaty. Ale administrator instaluje swój wodomierz na głownym przyłączu ijak twierdzi nigdy mu się nie zgadza stan wskazań wodomierza z sumą stanów wodomierzy w lokalach. Tylko że takie prawo daje możliwość dowolnego manipulowania tymi danymi przez administratora a po drugie z jakiej racji odbiorca ma placić administratorowi za bytki wynikające z nieszczelności wodociągów gdzieś po drodze do lokalu odbiorcy? To prawo daje możliwość lekceważenia tego stanu bo odbiorca i tak musi zaplacić . To są tylko dwa przykłady ktore ja akurat mam na mysli a przecież można by je mnożyć.
Nie gadajcie głupstw. / 78.133.214.* / 2011-09-30 06:32
To dlaczego tyle ludzi MUSI wyjechać do pracy do Włoch, Niemiec , USA i innych krajów, bo w Polsce nie ma dla nich pracy.
Znam kilka osób , które dzięki pracy za granicą w ogóle mogą utrzymać rodzinę na normalnym poziomie. tzn dzieci mogą studia skończyć itd.
W Polsce tragedia, praca tylko dla znajomych.
Wielu z nich w Polsce proponowano umowy tzw. śmieciowe: na 3 m-ce lub umowa zlecenie na niską kasę.
Za granicą naprawdę dobrze sobie radzą bo są pracowici i uczciwi.
Tacy jak "defaultlooser" też są , to prezesi, burmistrzowie, wójtowie itd. głównie ludzie władzy.
AMEN / 77.253.151.* / 2011-09-29 23:33
nic więcej
defaultlooser / 93.175.120.* / 2011-09-29 23:27
zarabiam w polsce, odkladam 50000 rocznie.
mam nowe mieszkanie, nowy samochód, stac mnie 2x do roku na wycieczkę do ciepłego kraju
anty-snob / 109.150.15.* / 2011-10-01 15:41
i nadal masz tylko mieszkanie??? kiepski z ciebie inwestor, a auto to nie majatek dzisiaj,to tylko narzedzie pracy, jeden odklada 50 tys i je wydaje na bzdety a inny ma 3 razy wiecej odkladajac tyle samo lub mniej.
anna,- / 93.175.119.* / 2011-10-01 14:09
konkretnie,co robisz,gdzie pracujesz?
LemUK / 82.31.244.* / 2011-09-29 23:24
Mieszkam w UK. Zarabiam 2000 funtow netto miesiecznie a moje koszy stale to 1950 funciakow. O kosztach wyjazdow na wakacje, naprawy samochodu, zakupow sprzetu i gadzetow nie wspomne.
Nie jest latwo, zyje na bierzaco.
mega szczesliwy polak / 85.89.162.* / 2011-09-29 22:49
Dla mnie takie rzeczy sa oczywiste z prostego powodu; swiatowy kryzys. W europie od lat dobrobyt i sie zylo spokojnie na wysokim poziomie. Przyszedl krzysy i wiele krajow, wiele osob spadlo z konia i zyje im sie gorzej wiec jakosc zycia w dol. U nas z kolei kryzys (wewnetrzny) jest od zawsze, bieda byla zawsze, pensje byly sa i jeszcze dlugo beda niskie itd itd Na zachodzie ludzie psiocza jak im sie teraz zle zyje, ale by przyjechali zyc do Polski to by umarli z glodu albo miszkali pod mostem...
k aczordonald / 92.20.86.* / 2011-09-29 23:05
"Na
zachodzie ludzie psiocza jak im sie teraz zle zyje, ale by
przyjechali zyc do Polski to by umarli z glodu albo miszkali pod
mostem..."


Dokladnie to samo kiedys powiedzialem do jednego angola w pracy, kiedy narzekal jak mu idzie biznes, ze jest trudno, drogo ....itd.
Najpierw pytal co to znaczy ze by umarl w Polsce, czy ludzie by go zabili ?.Potem zrozumial kiedy powiedzialem mu jak wyglada rozkrecenie dzialalnosci gospodarczej bez ukladow, lub duzej kasy i jakie sa koszty do przychodow.
prrrr / 91.218.156.* / 2011-09-29 21:21
Jak w poLSCE jest fajnie ,ale do Chin się nie umywamy.
Już nie długo ,jak zaczniemy spłacać tuskowe kredyty, to dogonimy Chiny.
Wniosek taki ;nie zadłużajmy się na potęge bo jak nam dokręcą śrube po wyborach tobędziemy piszczeć jak głodne myszy.Nie zadłużajmy się jeśli nie musimy ,bądzimy mądrzesi niż władza.
JanuszPOlikot / 2011-09-29 21:01 / Tysiącznik na forum
Dlatego Rostowski przeprowadził się do POlski a Polacy emigrują na wyspy....... Jakie to proste wystarczy tylko POmyśleć .......:)
eum / 88.199.233.* / 2011-09-29 21:19
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum
JanuszPOlikot / 2011-09-29 23:44 / Tysiącznik na forum
I co jeszcze POwiesz......?.....Przeszło tobie ?...POdbudowałeś swoje ego?.......POzdrawiam..:):):):):)
m-53 / 83.24.45.* / 2011-09-29 21:22
Prostaków nie sieją. Sami się rodzą.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-09-29 20:56
Nie chcą podatku od operacji bankowych, tną wydatki zamiast się zadłużać - nic dziwnego, że nikt ich nie lubi :D
Głupiś / 77.254.255.* / 2011-09-29 20:53
Po jaką chorobę straciłem te kilka minut czytając te bzdury?
asder / 77.254.251.* / 2011-09-29 20:49
he he polakom żyje się lepiej ... w wielkiej Brytanii :-D
kosmopolitka / 62.141.223.* / 2011-09-29 20:47
co w PL jest lepsze-
-jedzenie!!!!!!!
-lato
-duzo przestrzeni[duzy kraj ]
-to,ze lezy na kontynencie[wszedzie dojade samochodem]
-i co jeszcze?pomoze ktos?
siwen / 87.207.10.* / 2011-09-29 20:59
I dziewczyny ladniejsze.
JanuszPOlikot / 2011-09-29 21:12 / Tysiącznik na forum
A jakie POwabne ...szczególnie w lecie.......:)
Irol777 / 79.97.27.* / 2011-09-29 20:39
Jakość życia powinno się przede wszystkim mierzyć możliwością zaspokojenia najprostszych potrzeb, do których - rzecz jasna - potrzebne są pieniądze - a tych w Polsce nie ma. Dni słoneczne wcale nie są niczyją zasługą (a już na pewno nie rządu) i przy braku pieniędzy nie mają kompletnie znaczenia. Cena litra paliwa nie jest w PL niższa tylko wyższa niż w UK, jeśli wziąć pod uwagę siłę nabywczą obywateli każdego z tych krajów - popatrzcie na typowe proporcje: w UK zarobki 1200 funtów, cena paliwa 1,3 funta; w PL zarobki 1200 zł, cena paliwa 5,3 zł. Kolejna bzdura to długość życia zważywszy, że ostatnie lata życia to dla człowieka żadne życie. Przykłady takich idiotyzmów można by mnożyć... Jak ktoś ma własny rozum to nie da się nabrać na takie brednie. Pozdro z Irlandii, gdzie jest naprawdę super! :)
Lexx / 94.75.112.* / 2011-09-29 21:30
Piszesz, że pieniędzy w Polsce nie ma. To jak wyjaśnisz to, że drogi są zakorkowane samochodami (owszem, dużo używanych, sprowadzonych z zachodu), ale ludzi stać na drogą benzynę. Jak by na to nie patrzeć te samochody trzeba było kupić, a jak zostały kupione trzeba je utrzymywać - czyli ludzie mają pieniądze. Czy mają dużo? Raczej nie. Wiem o tym, że na zachodzie zarabia się więcej, wiem również o tym, o czym wielu nie chce mówić, że bogactwo zachodu m.in. wiąże się z dużo większym zadłużeniem niż polskie.
Jesteś w Irlandii, ale widać, że tęsknisz za Polską. Widać to chociażby z tego, że czytasz wiadomości o Polsce i piszesz na tym forum.
Poza tym dlaczego siedząc w Irlandii porównujesz ceny w PL i UK?

Czy krytykując Polskę i chwaląc Irlandię chcesz się dowartościować?
I tu i tam są rzeczy lepsze i gorsze. Z twojego komentarza widać, że widzisz tylko te gorsze...
Irol777 / 79.97.27.* / 2011-09-29 22:06
Hahaha bardzo się ubawiłem. Kimkolwiek jesteś wiesz lepiej, że ja tęsknię za Polską? Nie rozśmieszaj mnie. Twój sposób wyciągania wniosków jest dość infantylny, ale wybaczam. Po prostu wchodzę poczytać o zupełnie innych rzeczach, ale trudno z ciekawości nie przeczytać głównego tekstu. Wszyscy Polacy za granicą czytają polskie portale i nie z tęsknoty, a po to, żeby być na bieżąco z sytuacją gospodarczą kraju, która przecież stale się pogarsza. Obok irlandzkich, znam również realia panujące w UK i staram się pisać na temat. Jak będzie o Irlandii - napiszę o Irlandii. Nie zabieraj następnym razem głosu pod moimi postami nie wiedząc, do kogo piszesz. Przepracowałem w Polsce wiele lat na etatach i mając własną firmę. Znam realia i nie mam zamiaru do nich wracać. Z IE zapewne prędzej się przeniosę do innego kraju, aniżeli wrócę do PL. I tyle :) p.s. Pozdrawiam wszystkich Polaków poza granicami Polski. Trzymajcie się!
Polak na uchodztwie od glupoty polskiej / 109.150.15.* / 2011-09-29 21:03
Emeryci ida wczesniej na emeryture w Polsce i jeszcze musza z emerytury dzieciom dokladac, a brytysjki emeryt lazi po skelpach,restauracjach i jezdzi 4 razy do roku na wczasy, chodzi na basen albo na tenis ,spotyka sie z przyjaciolmi w kawiarni,teatrze, na wycieczke sobie jada po swiecie, a polskiego emeryta zycie to NIE zycie na emeryturze.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy